02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Uživatelský avatar
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 828
Registrován: stř zář 23, 2009 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Kurim u Brna CR

Příspěvekod TashonkaWitko » ned říj 11, 2009 11:42 am

jeste jeden dotazek - tvorba je zatim omezena pouze na HR, nebo je nejaky zpusob jak zadat napr Italii, Recko atd .. ? Nemam nachystanou zadnou zaplavu prispevku k distribuci, jen se ptam ..
Uživatelský avatar
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 833
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 2

nespolehlivost ImageShack

Příspěvekod Renda » ned říj 11, 2009 5:29 pm

TashonkaWitko píše:Prave jsem objevil tento projekt - procetl jsem celou historii jeho vzniku a koukal na vznikajici "databazi". V teto souvislosti me ale napadlo jedno mozne nebezpeci, ci snad spise zadrhel - a to je fakt, ze se naprostou vetsinu fotek, obrazku, mapek atd, ukladaji jejich autori na imageshack. Nic proti tomuto serveru, na kratkodobe ulozeni fotek a jejich rychlou prezentaci je super, ale pro deletrvajici projekt jako je tento je (imho) rizikovy ..

o co mi jde - ten server je zdarma, nikdo negarantuje jeho budouci funkcnost ve stavajici podobe. Staci jedno rozhodnuti firmy, co server provozuje, zmeni se podminy ulozeni, struktura pristupu ke starsim vecem, vymysli se omezeni pro stari fotek (no-limited jen pro platici apod) a behem vteriny prijdeme o vsechny fotky, vsechny mapky, nakresy atd ... z pracne budovane databaze se stane torzo. Zatim je prispevku jen par, ale kdyby se to opravdu rozjelo a tak za 4 roky vymizely vsechny obrazky tak to uz nikdo neslozi znova dohromady.

BTW - uz ted se mi casto stava ze pri listovani starsimi tematy fotky proste chybi - nevimproc, ale uz si je neprohlednu ...

To máš pravdu. Je to ale problém celého zdejšího fóra, kde většina fotek je na ImageShack... :?
Je to pomíjivé!
Pokud jde o tento projekt, naivně jsem si myslel, že bude větší zájem, :oops: ale takto mi nepřipadá relevantní řešit ukládání obrázků, když jich je pramálo. :whist:
Celé jachting.info se potýká s nedostatkem peněz. Nakousli jsme několikrát placené členství a z toho pak vlastní server s dostatečným prostorem, ale nebyl zájem. Výsledkem je, že se to tu orientuje na placenou reklamu, e-shop a tak... :cry:
Uvědom si, že je to přesně, jak jsi napsal o ImageShacku:
i tento server je zdarma, nikdo negarantuje jeho budouci funkcnost ve stavajici podobe...
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: nespolehlivost ImageShack

Příspěvekod Anonym » ned říj 11, 2009 5:48 pm

Renda píše:Celé jachting.info se potýká s nedostatkem peněz. Nakousli jsme několikrát placené členství a z toho pak vlastní server s dostatečným prostorem, ale nebyl zájem. Výsledkem je, že se to tu orientuje na placenou reklamu, e-shop a tak... :cry:

Teda Rendo.... :?
Toto je tvé hodnocení našeho fóra? To je teda dost smutné. Ale já to tak necítím.

To je proto že se nerozjel tvůj/portálový projekt? Promiň, ale když jsem se už na počátku od něj distancoval, věděl jsem proč. Né že bych měl z této "mé" pravdy radost, ale tak to prostě je. Takoví jsou lidé a taková je potřeba výsledného produktu.
Uživatelský avatar
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 828
Registrován: stř zář 23, 2009 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Kurim u Brna CR

Příspěvekod TashonkaWitko » ned říj 11, 2009 6:18 pm

Rendo, ne uplne souhlasim.

Mit zajmovy web, sdruzujici partu nadsencu jako placenou sluzbu se mi nezda realne. Jachting info je hodne dobry web, ale na to, aby za nej byl nekdo ochoten platit, by musel poskyytovat nejakou zasadni nadhodnotu - extra sluzby, extra informace atd ... k pravidelnemu a kvalitnimu zajistovani tehoz bys musel mit placene zamestnance a tim se dostanes do kolotoce stale se zvysujicich nakladu a s tim souvisejicich nutnych zisku. To myslim neni nutne ... a imho je dobre, ze o toto nebyl zajem.

Pomijivost na jachting info bych nesrovnaval s jinymi obecnymi ulozisti dat. Ano je mozne, ze stavajici situace s hostovanim tohoto fora se stane neudrzitelnou a bude treba nejake reseni. Zazil jsem to vicekrat na jinych webech (me dalsi zajmy). NIkdy k tomu ale nedoslo tak, ze by se to den ze dne vypnulo. Naopak se problem avizoval dopredu a byl cas jej resit - nalezenim noveho sponzora (vetsinou majitel nejake firmy co dal k dispozici cast vlastni serveru), zazil jsem dokonce mezi motorkari sbirku (jak na narodni divadlo :-)) . Nemyslim si ze by si zakladatele a provozovatele tohoto portalu vazili sve prace tak malo, ze by se nesnazili zabezpecit jeji pokracovani. BTW - myslim (nebo doufam) ze web, alespon forum je zalohovane ...

U imageshacku je to trosku jina - tam ze strany provozovatele neni zadny zajem na trvalejsi kontinuitu. Je to stav momentalni symbiozy pro obe strany. My vyuzivame je (jeho misto) a on vyuziva nas traffic, aby jej casem nejakym zpusobem zpenezil. Tam opravdu muze dojit k tomu, ze den ze dne nekdo udela "cvak". BTW - uz jen tematech sdruzenych pod projektem 100+1 je x prispevku, kde chybi fotky. Predpokladam, ze tam drive byly - proc tam nejsou ted, po roce, nevim, ale tohle neni dobre.

Takova fotka z me dovolene, kde se budu chlubit jak nekde v Hrvatech lemtam vychlazene pivo, nema zadnou dulezitost a klidne muze byt ztracena v case - tady imageshack vyhovuje. Ale "rodinne stribro" by melo lezet doma v priborniku - tedy zde na webu. Dulezite fotky, nakresy, mapky, vse co ma trvalejsi platnost by melo byt zde. Ja kdyz zde zacal, tak jsem opravdu prochazel desitky temat a cetl - nasel spoustu zajimaveho cteni, ALE BOHUZEL v rade pripadu prave s chybejicimi obrazky z imgshacku a velmi casto se pak to cteni stalo nepouzitelne.

Jina vec ale je, kolik ma tento web prostoru na podobne veci. Mozna dost a mozna taky ne. Tohle nevim. NIcmene pokud zde misto neni, bylo by zahodno zkusit vymyslet nejake odolnejsi reseni nez je imageshack, rapidshare, uloziste, stahuj atd .... ted me sice zadne nenapada, ale verim ze na neco prijdeme ....

A posledni - z toho ze se projekt 100+1 nerozjel podle Tvych predstav bych si zase tolik nedelal. Kdyz jsem to cetl, ani jsem se nedivil Baharisove pesimismu. Ma zkusenost je obdobna - lide se strasne radi pro neco nadchnou, ale cim vetsi je pocatecni nadseni, tim rychleji casem vyprcha. Ja bych to ale nevzdaval - ted konci druha sezona. Mozna by je stalo do lidi trosku "kopat", aby vytahli sve lodni deniky a fotky a neco zplodili. Oni na to uz jen mozna pozapomneliu a staci jim to pripominat. Blizi se zima, bude prd co delat, vsude tma a ty bile sra*ky (pardon) a to bude idealni cas na to plnit internet a pritom u sklenicky vzpominat na leto. Treba .. drzim palce :-)
Uživatelský avatar
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 833
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 2

Příspěvekod Renda » ned říj 11, 2009 8:38 pm

Ale, kluci, nic ve zlým a už vůbec nejde o zatrpklost. Jen jsem si některé souvislosti uvědomil a zřejmě pochopil.

To, jak jachting.info funguje na bázi dobrovolných moderátorů a adminů je úžasné a všem samozřejmě děkuji a znovu vyjadřuji obdiv.
Na druhé straně je to dobrovolné a zítra to tak samozřejmě být nemusí.
Pokud jde o cenná data, vidím jediné řešení - mít je u sebe a zálohované.
Vzhledem k bezplatnosti si však pochopitelně vůbec nedovoluji po Liborovi chtít, aby zařizoval větší prostor na ukládání fotek, videí, pdf-ek, mp3-jek atd. To je řádový nárust objemu.
Pokud máte někdo řešení, tak sem s ním, ale vzdechy "mělo by se" nemají význam. 8)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned říj 11, 2009 8:57 pm

I já se do této debaty vložím, ale nejprve musím reagovat, že to nikdo negarantuje...
Já to garantuji a se mnou další z týmu, vlak je rozjetý a nedá se zastavit...
Prostor (doména i hosting) předplacený na roky dopředu a když bych nemohl já pokračovat, je tu spousta dalších co mohou.
V tomto případě není třeba mít obavy. Byl to totiž jeden z prvních impulsů pro vznik stránek JI.
Zopakuji jak to vzniklo: vadilo mi, že když jsem našel zajímavé /cenné ....atd. informace na webu, po nějakém čase (1/2, rok, dva) už neexistovali.
Aby se mi to nestávalo, začal jsem je ukládat na svém HDD. Až toho byla hromada, bylo mi to líto křečkovat pro sebe, i zrodil se nápad podělit se s jinými. Tak vznikl předchůce tohoto portálu. Pak se už jen vylepšovalo a přidávalo a děje se tak dodnes. Již jsou nachystané nové věci....

Co se placeného přístupu, bylo vše řečeno a není to na pořadu dne.

Co se týče ukládání cenného zboží. Je to otázka ochoty lidí s tím pracovat. To jest rozhodnout se kam to uložím a jak to zobrazím.
ImageShack totiž není podmínkou. Spousta lidí má své blogy, alba, stránky atd. pak je vložení principiálně stejné.
A hlavně.
každý uživatel tu má rezervovaný prostor 3MB pro vlastní fotogalerii. To by si ji ale musel založit, zmenšovat objemově fotky, aby se jich hodně vešlo a pak ukládat. Na uložené odkázat. To je ale trochu více práce.....
A už mě to nebaví pořád dokola opakovat, že každý tu může mít galerii. Asi to nově příchozí nevidí, ńeslyší a staří mazáci na to kašlou.
Nechť se děje vůle každého. Já své fotky mám zálohované všechny.

Add záloha fóra (potažmo celého webu) - probíhá záloha 1x denně. Na čem záleží, je dobré si uložit alespoň na 1-2 dny na disk. Kdyby to kleklo, nebo hosting dělal nějaký uograde. Už se jednou dvakrát stalo.

Jinak ten Lazarus pro Firefox je fakt výborný ;)

Co se týče Rendova projektu, nejsem až takový pesimista. Ale....
Není zatím vidět praktický výstup a to lidi může odrazovat, aby přiložili více ruku k dílu....
Má to budoucnost. Jeden velký server v Německu rozběhl nedávno (s finační podporou největšího D prodejce) téměř to samé a tak nás předběhl.
Mají to však udělané trochu jinak a řešení jerryxe je podstatně lepší.

Poněvadž se má jít příkladem i já se zavázal (a bohužel ještě nesplnil) vložit minimálně další dva příspěvky. Mám vytipováno a v zimě splním co jsme slíbil.

A autor projektu by to měl více tlačit na světlo, tj, buď také jít příkladem a více vkládat, nebo o něm hlavně mluvit, aby byl v popředí přehledu příspěků. Důkazem toho je, že TashonkaWitko to objevil až teď.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát úno 05, 2010 8:40 pm

Psal jsem si s některými ohledně tohoto systému, kde předpokládali, že se připravuje jen pro Chorvatsku.

Není tomu tak!


Založil jsem vlákno Jiné (mimo HR) Jiné, abych tak umožnil zapojit se i těm co do Chorvatska nejezdí, nebo i jezdí ale mají i další zajímavé tipy.

Do této "složky" budeme zakládat ve stejném formátu jiné lokality. Jako pomůcku (pro rychlý náhled / ověření / získání dalších informací můžete uvést kteréhokoliv tištěného průvodce / pilota.


Až jich bude více, budeme je třídit nejprve podle zemí.
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » sob úno 06, 2010 11:22 pm

Udělal jsem dneska odpoledne pro jednoduší vkládání příspěvků takovéhle udělátko.
Zkuste na to mrknout, kdo tomu rozumíte, jestli by to k něčemu bylo.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned úno 07, 2010 7:36 pm

Doooost dobré :good: Dávám mezi oblíbené.

Tebe bych měl asi brzy angažovat ;)

Prosím ještě o jedno malé vylepšení.....a to formát souřadnic. Bohužel mám všechny body zapsané i uložené jako "ss mm,mm" a musím je pracně převádět na "ss mm ss,ss". Používám na to http://www.iradius.cz/gc/index.php

Kdyby šlo nějak vybrat i jiný formát souřadnic, byl bych moc vděčný. Díky.
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » ned úno 07, 2010 7:52 pm

Tak jsem tedy přepsal Restaurace na Stravování.
Dej vědět, jestli mám nechat ty konoby.
Co se týká souřadnic, tak to teda zkusím vymyslet univerzálněji.
Ale neslibuju, že se mi to nějak rychle povede. Už vymyslet tohle ověřování tak, aby to nepustilo hovadinu, mi včera trvalo skoro tři hodiny.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned úno 07, 2010 8:23 pm

Je vidět, že usílí se vyplatilo, výsledek je skvělý a "blbovzdornost" je nejlepší možnou známkou pro kvalitní soft / skript.

Konoby prosím nechej, zatím je přeci jenom více chorvatských bodů.

Neskutečně jsi mi ulehčil a zpříjemnil toto zadávání bodů. Hned o volné chvíli přidám další.

Zatím aplikace není ještě "vypuštěna" a nevidí ji potenciální uživatelé. Ale tuším, že to bude skvělé, jako i vše předchozí na co jerryx šáhnul...
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » ned úno 07, 2010 8:34 pm

Ten tvůj převodník nefunguje, nedá se tam zadat víc než 99 stupňů délky :D
Teoreticky máme k dispozici tři druhy zápisů:
1) DD.dddddd
2) DD MM.mmm
3) DD MM SS.ss
Já používám v udělátku metodu 3) s přesností vteřin na dvě desetinná místa
Takže praktický dotaz: Kolik desetinných míst je v tom kterém zápisu potřeba udávat při zadávání POI?
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon úno 08, 2010 3:04 pm

Stačí 2 místa.

Dnes jsem použil tvoje udělátko převodník a zjistil jsem ještě, že chybí políčko pro datum. Nejedná se o datum zápisu, či vygenerování zápisu.
Ale datum pozorování ke kterému se vztahují uvedené informace.
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon úno 08, 2010 3:55 pm

Aha. Já tam automaticky dávám datum generování textu.
To mě nenapadlo, že by bylo potřeba to až takhle komplikovat.
Tak jo, nejdu na pivo, pokračuju v programování ;)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon úno 08, 2010 4:00 pm

Pivo máš u mě ;)

není to komplikace, je to jen preciznost. Až bude ke každému bodu více zápisů, můžeš si vybírat i podle aktuálnosti. nebo přihlédnout ke stáří informací.

On to Renda v návodu zde http://jachting.info/modules.php?name=F ... pic&t=1695

píše, jen jsi to asi přehlédl:

2) Do textu příspěvku napíšeme následující položky (šablona nás vede, protože je nutné přesné dodržování syntaxe)
~Datum pozorování
ve formátu RRMMDD, tedy 2 číslice Rok, 2 číslice Měsíc, 2 číslice Den.
~Zeměpisná šířka ve "WGS 84"
Pozor! Poloha odečtená z Chorvatské mapy může být až o 400m špatně vůči GPS systému WGS 84!!
ve formátu Šss mm vv.v , kde Š = šířka North nebo South,
s=stupně, m = minuty, v = vteřiny a desetiny vteřin
stupně šířky zadáváme dvouznakově ==> např. 9stupňů = 09
~Zeměpisná délka ve "WGS 84"
ve formátu Dsss mm vv.v , kde D= délka East nebo West
stupně délky zadáváme tříznakově ==> např. 15stupňů = 015



Tím je i zodpovězeno na kolik desetinných míst ;)
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon úno 08, 2010 4:27 pm

OK. Bude tam ještě kalendář.
Vteřiny na dvě desetinná místa, to je jasné.
Ale když už se s tím hrabu, tak ať to je univerzální.
Půjde to ve formuláři zadat i ve formátu 50,123615N 14,460247E (protože v tomhle formátu to třeba vyčteš z polohy v Maps.Google) a ten to přepočítá na 50°07′25.01″N 14°27′36.89″E :good:
Takže zadávání stupňů dělám na 6 desetinných míst, zadávání minut na 3 a zadávání vteřin na 2.
A sedím u toho od oběda a už jsem z toho trošku :crazy:
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon úno 08, 2010 7:35 pm

Tak by to mělo fungovat.
Zkus to zkontrolovat.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon úno 08, 2010 8:03 pm

tak to trošku :crazy: se vyplatilo ;)
Už nepotřebuji jiný převodník na souřadnice....díky.
Zbývá jen to datum.
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon úno 08, 2010 8:15 pm

Jak datum :shock:
Datum si můžeš kliknout na kalendáři.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon úno 08, 2010 9:01 pm

Sorry trochu slepý.....hledal jsem nějaké volné pole obdélníkového tvaru...kam to růčo napíšu. :oops:
Ale toto je lepší :D

Ale doklikat se do roku 2008 :? je docela dlouhé...
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon úno 08, 2010 10:01 pm

To máš z toho, žes to neudělal včas :rofl:
Dobrá, dodělal jsem tam volby přepínání let 2007 až 2009. Skočí to vždycky na červen, předpokládám že většina plaveb se dělá v létě.
A doplnil jsem ještě zobrazování data v kontrolním formuláři, vedle mapy.
Nějaké další stížnosti? :D
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon úno 08, 2010 10:23 pm

Neudělal...hmm, co fčíl :?

Stížnost? V žádném případě. Teď je to dokonalé :good: , nemám co dodat, můžu už jen nasázet všechny poznámky co mám a doufat, že se do projektu zapojí i další uživatelé.

Ono je fajn to pak používat, žádné omezení používání nebude (mimo podmínek Googlu pro komerční použití). Děláme to přeci pro sebe.

A přidám pro inspiraci a ukázku jak to může fungovat ještě jeden funkční podobný projekt v cizině (který nás předběhl v čase, nikoliv v kvalitě):

http://www.portmaps.com/#
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon úno 08, 2010 10:51 pm

Tak to je fajn, že se ti to líbí.
Je to moje první praktická aplikace v ASP.NET :good:
Tak já to na tom svým webu nechám.
Možná by bylo vhodné ten odkaz na udělátko dát někam viditelněji pro ty ostatní uživatele.
Třeba k těm návodům, co Renda napsal vždycky na začátku vlákna… :?
Já si totiž myslím, že se většina lidí zděsila (jako já), když si přečetla návod, a proto tam je tak málo informací.
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » úte úno 09, 2010 7:18 pm

Tak jsem ještě v udělátku 1000+1 doplnil, že to dokáže přepínat až pět let zpět od aktuálního data, které to automaticky načte (abych nemusel příští rok přepisovat kód ručně), a kalendář se přepíná na červenec.
Včera se kalendář přepínal na červen, ale asi to bude víc lidí psát až po dovolené, tak aby to měli blíž, je tam místo června červenec.
Nebo bylo-li by libo jiný měsíc, jednoduše by se to upravilo, kdyby se to řeklo.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní team

Příspěvekod Libor » sob úno 20, 2010 11:11 pm

Renda píše:Ke spolupráci na tvorbě tohoto projektu se přihlásili:
-pokud tu nejste a chcete přiložit ruku k dílu, napište mi.

Renda, [s]Baharis[/s], Libor, Meryl, Lakomec


A kdo se přidá další? Strýček_bidlo pilně vkládá Balt....
Od Meryl nic nevidím, nebo si nepamatuji, přesto že ....
Lakomec 1-2 pokusy, víc nebude?

A co kosisa, přidá také něco?
kosisa píše:Lakomče, hlavu vzhůru a piš. Je to super. Mě ze začátku také Renda buzeroval za každý~. Je to prostě správný tahoun který něco vymyslel, co má smysl a chce aby to tak fungovalo a podle toho by to celé mělo mít hlavu a patu pro nás, pro všechny. Já také zase něco přiložím, jenom prostě nestíhám, to za prvé a za druhé mám pěkný bordel ve fotkách takže tápu která foto kam patří. Nechtěl bych se potom dočíst, že místo, které jsem udal, se během jednoho roku změnilo k nepoznání.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů