Dunaj - Černé moře 2018

Dunaj v celé své délce a ve všech souvislostech...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Jožo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Re: Dunaj - Černé moře 2018

Příspěvekod Jožo » pon úno 25, 2019 11:12 am

avalon píše:parada ten Apatin.... ten zeriav - cista zlodejina!!! dik za ten link Jozo

Do detailov: so žeriavom priamo v prístave sa nedá vybrať loď...
Asi kilometer od prístavu - prišiel žeriav plus kamion a vykonali akciu, loď priniesli do prístavu... Koze, stojan nemajú, ja som zohnal 15 paliet, na tom je položená -
Ahoj!
Jožo
Jožo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Jožo » pon úno 25, 2019 11:31 am

Denis píše:A ako si na tom s mapami?

Pekne ťa zdravím, Denis!
Ty si profesionál, poprosím ťa, vyjadri sa v priloženej téme:

Kamarát kúpil motorák, a vymenil na nich sklo do okien. Namiesto pôvodného dal obyčajné sklo /ako v stavebníctve do okien/, hrúbka 8 mm. Celú plochu mu jedna firma polepila s bezpečnostnou fóliou na automobil.
Motorák je poháňaný s motorom 75 k.síl.
Bude to OK, a mám zbytočne obavy?
Ďakujem za pripomienku.
Jožo
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 135

Příspěvekod Denis » úte úno 26, 2019 8:31 pm

Profesionál nie som :D , ale vidím to tak že by to vadiť nemalo, či je to normálne neviem, ja by som to robil z dvoch skiel lepených v strede fóliou
Jožo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Jožo » úte úno 26, 2019 9:54 pm

Denis píše:Profesionál nie som :D , ale vidím to tak že by to vadiť nemalo, či je to normálne neviem, ja by som to robil z dvoch skiel lepených v strede fóliou

Dík, záleží mi na kamaráta, najmä že berie svojho potomka, 6 ročného...
Denis, si zašiel so svojím táltošom do Istambulu, a cez Bosporus dalej?
Pekný večer!
Jožo
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » stř úno 27, 2019 6:02 pm

Nie úplne som porozumel tvojej otázke, varianta a, či som bol v Istanbule a išiel som ďalej cez Bospor? Odpoveď: nebol som. Varianta b, či by som išiel do Istanbulu a odtial cez Bospor ďalej? Nie je to možné, lebo sa starám o môjho už skoro 94 ročného otca a situácia nie je rúžová.
Jožo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Jožo » stř úno 27, 2019 7:32 pm

Denis píše:Nie úplne som porozumel tvojej otázke, varianta a, či som bol v Istanbule a išiel som ďalej cez Bospor? Odpoveď: nebol som. Varianta b, či by som išiel do Istanbulu a odtial cez Bospor ďalej? Nie je to možné, lebo sa starám o môjho už skoro 94 ročného otca a situácia nie je rúžová.
Denis píše:Nie úplne som porozumel tvojej otázke, varianta a, či som bol v Istanbule a išiel som ďalej cez Bospor? Odpoveď: nebol som. Varianta b, či by som išiel do Istanbulu a odtial cez Bospor ďalej? Nie je to možné, lebo sa starám o môjho už skoro 94 ročného otca a situácia nie je rúžová.

Voľakde som čítal, že si zháňal mapy do tohto kúta svete...
Prepáč, ach tá moja slovenčina...
Viem, že v takejto situácii slová ostanú slovám, ale máš chlapské, veľké srdce. Ja som otcovi tú starostlivosť žiaľ bohu som nemohol poskytnúť. Mal tuberkulózu, čo som od neho aj ja zdedil. On to neprežil...
Prajem Vám ľahšie dni, Jožo
PS Mapy do Garmína: Dunaj, Marmarské- Stredné more, opýtam sa, ako sa dá vytvoriť kópie, a keď budeš chcieť, ti zašlem
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » čtv úno 28, 2019 5:41 pm

Ďakujem. Zháňal som papierové mapy Čierneho mora a Bospor -Marmarské more - Dardanely a zohnal mi ich Libor, takže mapy mám. Papierové mapy Grécka niektoré mám, niečo by som dokúpil, ak by bolo treba. Elektronické mapy mám Navionics v tablete. Elektroniku som si chcel kúpiť tesne pred odjazdom, ale nejak sa ten odjazd odložil, dôvody si pametám velmi dobre, ale čo už.
avalon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 6

Příspěvekod avalon » sob bře 02, 2019 3:00 pm

nooo Denis, tak mapy uz mas :-), chut plavat smer Grecko tiez, niekde na pozemku pri plote by sa nejaka 9 metrova lod tiez nasla, skusenosti tiez a mladsi uz nebudeme ....
barti
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod barti » stř lis 04, 2020 10:16 am

Dobrý den,
mohl by mi někdo poradit, kde bych mohl sehnat plavební mapy Dunaje z Bratislavy k Černému moři. PLánuji cestu (ještě nevím kdy) s plachetnicí Solina 27 (vytahovací kýl, složený stěže 12m).
Díky za rady.
ixxo
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 31

Příspěvekod ixxo » stř lis 04, 2020 1:00 pm

Skús waterways.cz, so laptopu alebo tabletu,
Husky
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Husky » stř lis 04, 2020 8:22 pm

barti píše:Dobrý den,
mohl by mi někdo poradit, kde bych mohl sehnat plavební mapy Dunaje z Bratislavy k Černému moři. PLánuji cestu (ještě nevím kdy) s plachetnicí Solina 27 (vytahovací kýl, složený stěže 12m).
Díky za rady.

Jenom technická.
Myslíš, že to vyjede nahoru.? Dunaj docela teče a na plachetnici nebude asi dost výkonný motor.
Uvažuji taky o Dunaji až do Delty. Ne s plachetnici, ale pohodlnou kanalovkou.
Lod koupit v Holandsku, přepravit se kanalama do Dunaje, to lze a pak dal až do Delty.
Problem vidím v návratu. Kanalovky maji z principu slabý motory, takže zpáteční trasa se jeví, jako v Tvem případně,
těžko reálná.
V úvahu připadá loď v Deltě prodat a vrátit se třeba vlakem
Chce to jistě doladit důležitý detaily, ale myslím, že je to reálný.
barti
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod barti » čtv lis 05, 2020 8:21 am

Ahoj,
no svého miláčka tam prodávat určitě nebudu. Buď to risknu a naložím pak na vlek a odtáhnu domů (nadrozměr - šířka 2,89m), nebo si ji nechám přepravit nějakým kamionem zpět do ČR - jsem z Ústí nad Labem.
Husky
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Husky » čtv lis 05, 2020 10:58 am

Souhlasím s Tebou v tom smyslu, že prodávat MOJÍ (můj Velorex) loď, která má duši ani dost dobře nejde. A už vůbec ne kvůli jedné expedici.
To je , jak bych řekl, "morální" stránka věci.
Ale je tu ještě ekonomický hledisko. Je dost pravděpodobný, že cena za dopravu z Delty do ÚstÍ na podvalu tracku se bude pohybovat něco málo pod stovkou. To je dost nepříjemná položka v nákladech
Loď koupit v NL taky čistě ze zištných důvodů. Je tam přetlak trhu použitých kanálovek, tedy solidní ceny. K lodi nebudu mít vztah a bude mi celkem jedno v jakém je technickém stavu, jen se budu modlit aby ještě těch pár týdnů bylo vše funkční . Vzhledem k tomu, jak se Holanďani k lodím chovají, budou motlitby vyslyšeny. Pro jistotu bych vez rezervní přívěsák.
A v Deltě, jak mám předběžně zjištěno, je po takových lodích hlad, alespoň na Ukrajinské straně určitě . Horší je to s místní finanční solventností, takže prodej bude prodělek, který se musí brát jako jedna z položek nákladů na cestu, pokud se ovšem ten prodělek nebude blížit ceně za zpětnou dopravu.
To bude na zvážení eventualit, protože všechny předběžný dohody se můžou na místě dramaticky změnit :(
barti
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod barti » čtv lis 05, 2020 2:10 pm

Ahoj,
zatím jsem ve fázi přípravy. Mám malé děti, takže budu čekat až budou připraveni na plavbu, což je cca. 2 roky. Někde jsem tu na fóru četl, že převáželi loď co se vešla na kamion (plachta) do ČR za cca. 30 tis. Kč vytěžovákem přes spedici. ale možná jsem špatně četl. Druhá varianta je, že si to odvezu vlastním autem=vyběhat povolení na nadrozměr - což se taky dá.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 28

Příspěvekod Ozzie » čtv lis 05, 2020 4:17 pm

Chalani, keby ste štartovali z Medveďova tak do 0-tého kilometra to je ca 1800 km. Teraz si zoberte kalkulačku a vyrátajte koľko to bude dní.
Veľmi rýchlo zistíte, že bežný smrtelník nemá dovolenku ani na cestu tam a nieto ešte na návrat po vrtuli :D
Medzi reportážami nájdete skvelé cestopisy do Delty na rôznych plavidlách. Máte čítanie na celú zimu. Čítajte a dozviete sa napr od Dedka, že na ukrajinskom brehu neslobodno ani len pristáť a nieto ešte predávať tam loď. Ako by si sa dostal z UA domov? Bol si tam už? Musím dať ďalšieho smajlíka :D Ako ste na tom s rečmi? Na Dunaji sa zíde Nemčina a Rusčina.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv lis 05, 2020 7:08 pm

Vidim ze nas bude vic. :lol: Mozna se i Jura prida. :whist:
Stojime oba nad Amsterdamem.
Az uz me ten cinsky smejd pripravil o jednu sezonu tak to chci mit bliz a mit moznost to kouskovat na etapy.
Do delty pocitam 2 sezony tedy 2 roky.
Z nemcinou a rustinou jsi me potesil.Nemcina me zivi a z rustiny jsem byl donucen maturovat tak ji snad v pripade nutnosti ozivim..
Husky
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Husky » čtv lis 05, 2020 8:18 pm

Na yutubku jsou videa o cestě do Delty. Jeli to i lidi na pramici s 3 koňakem. Je jasny, že to zabere moře času vo tom ani potom
Řeči nejsou problém .domluvit se dá i s Turkem, který umí jen turecky a arabsky. Němčina, Ruština, apacska angličtina stačí i na domluvu s negramotnym Albancem.
Na Ukrajině mám známý a je tam mozna vic " slobodno"nez tady. Toho bych se vůbec nebál. Koluji ruzne bajky dokonce o srbsbskych ricnich piratech.
Srbsko mám trochu projety obytkou a můžu potvrdit, že tam není o nic nebezpečněji než ve Švédsku.
Mimochodem Srbsko stojí zato
Třeba kaňon řeky Uvac v "srbskem tibetu" 6na gumaku :D, ale to je trochu jinde.
barti
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod barti » pát lis 06, 2020 8:07 am

Ozzie píše:Chalani, keby ste štartovali z Medveďova tak do 0-tého kilometra to je ca 1800 km. Teraz si zoberte kalkulačku a vyrátajte koľko to bude dní.
Veľmi rýchlo zistíte, že bežný smrtelník nemá dovolenku ani na cestu tam a nieto ešte na návrat po vrtuli :D
Medzi reportážami nájdete skvelé cestopisy do Delty na rôznych plavidlách. Máte čítanie na celú zimu. Čítajte a dozviete sa napr od Dedka, že na ukrajinskom brehu neslobodno ani len pristáť a nieto ešte predávať tam loď. Ako by si sa dostal z UA domov? Bol si tam už? Musím dať ďalšieho smajlíka :D Ako ste na tom s rečmi? Na Dunaji sa zíde Nemčina a Rusčina.

Ahoj,
bavíme se tu, že bychom chtěli jet, nebo alespoň já. Nejsem zcela amatér a samozřejmě jsem něco už načetl a zkoukl ohledně Dunaje. Také mám něco napluto a to jak vnitro tak moře. To jestli umíme řeči nebo jak dlouhou můžeme mít dovolenou, bych určitě neřešil. Neznáme se, tudíž nevíme kdo co dělá a co si může dovolit. A myslím, že i počítat umíme.

Prostě se jen bavíme a zjišťujeme informace ohledně plánované plavby a za každou radu a zkušenost budeme rádi.
Husky
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Husky » pát lis 06, 2020 9:03 am

Souhlas.
Jenom malá zkušenost z cest.
Většina informací o méně známé lokalitě z netu je zavádějící. Ať už se to týká jakékoli formy cestování. Nebývají to vyloženě lži, ale polopravdy a někdy nebezpečné bláboly :x
Jediné skutečně relevantní informace získáte přímo na cestě. Od kolegů. V relativně nejistý cizině se nikdo neováží kecat, už jen z podvědomé obavy, že by mu mohlo být oplaceno stejnou mincí. :crazy:
Zkrátka .
Učinit nezbytné přípravy a zásobit se hojně plechovkovým českým pivem (tato komodita je velmi cenná jako prostředek ke korupci všemožných orgánů)
Pak určit den D a vyrazit a pak se teprve vše pozná a uzří na vlastní bulvy.
ixxo
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod ixxo » sob lis 07, 2020 11:12 am

Až do delty som sa neplavil, mám za sebou dve plavby na kanoi s Tummlerom ale len do Turnu Severin aj to ešte 1968 a 69. Teraz vlastním kanálovku, splavil som sa z Francúzska do Bratislavy, rok som ju tu mal. Okrem jednej plavby do Komárna a pár plavieb po zdrži som neabsolvoval žiadne veľké plavby. Potvrdiť ale môžem, že kanálovka na Dunaj nie je najlepšie riešenie. Len z Komárna mi to trvalo dva dni a to mám 200 koňový motor v lodi. Minulý rok som ju preplavil späť do Štrasburgu a plavba trvala 3 týždne, z toho len Dunaj do Kelheimu týždeň, čo je niečo vyše 600 km. Teoreticky by to znamenalo že z delty do Bratislavy by to mohlo trvať tri týždne. My sme sa ale plavili 12 a viac hodín denne. Otázka je aj zásobovanie naftou. Na hornom Dunaji je viacero možností, ako to je tam dolu to neviem ale určite tam nie sú čerpacie stanice pre takéto lode, iba bunkrovanie pre veľké lode a nemyslím si že by sa tam dalo jednoducho tankovať. Inak som tiež rozmýšľal nad možnosťou kúpiť starú kanálovku a po plavbe ju tam niekomu streliť. Vyradené lode z charterov sa dajú kúpiť relatívne lacno ale to je zase minimálne 2 týždne plavby len do Bratislavy a to počítam zo Štrasburgu kde ale žiadna charterovka nie je čiže nájsť niečo vo vnútrozemí. Otázka je v akom stave by tá loď bola, či by bola schopná takej plavby aby niekde nenechala majiteľ v štichu. Z Holandska je to ešte ďalej lebo si neviem predstaviť plaviť sa s takouto loďou proti prúdu Rýna až do Mainzu. Bolo by to treba vziať okľukou cez Maasu a kanály zase len do Štrasburgu a potom dolu Rýnom. Ale to by bol výlet na pol roka. Nakoniec Dedko to absolvoval z Holandska do Bratislavy a teraz má loď tu na priehrade. Možno by ju na takýto špás predal ale to by chcelo mať vopred zjednaného kupca.
Husky
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Husky » pon lis 09, 2020 5:51 pm

Ixxo
To vypadá, že to má hlavu a patu .
Jen těch 200 koní na kanalovku je patrne překlep :?
Ještě zvažuji průzkum. Na jaře.
V Holandsku si půjčit kanalovku a zjistit co v ni je, to zaprve.
A za druhý jet obytkou do Delty a projet na gumáku co pujde.
Je lepší si to v Pelhřimově obhlédnout, by člověk věděl do čeho jde. :hmm:
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pon lis 09, 2020 6:40 pm

Husky píše:Souhlas.
Jenom malá zkušenost z cest.
Většina informací o méně známé lokalitě z netu je zavádějící. Ať už se to týká jakékoli formy cestování. Nebývají to vyloženě lži, ale polopravdy a někdy nebezpečné bláboly :x
Jediné skutečně relevantní informace získáte přímo na cestě. Od kolegů. V relativně nejistý cizině se nikdo neováží kecat, už jen z podvědomé obavy, že by mu mohlo být oplaceno stejnou mincí. :crazy:
Zkrátka .
Učinit nezbytné přípravy a zásobit se hojně plechovkovým českým pivem (tato komodita je velmi cenná jako prostředek ke korupci všemožných orgánů)
Pak určit den D a vyrazit a pak se teprve vše pozná a uzří na vlastní bulvy.

Moc s tým nesúhlasím čo píšeš, samozrejme okrem zásob piva a ja pridám že aj vínko je fajn. Přímo na ceste od kolegov sa nič nedozvieš, lebo proti prúdu ide málokto, ak ide ani ho nezbadáš, lebo dole je Dunaj široký 2 -3 km, no a tí čo idú po prúde vedia to čo ty, pozreli si mapy a prečítali niečo na nete, alebo majú bedeker. Najviac info získaš práve tu a najdôležitejšie je kolko vezieš PHM, na aký úsek ti stačia a kde dotankuješ.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pon lis 09, 2020 6:52 pm

barti píše:Dobrý den,
Díky za rady.

Aký silný máš na nej motor? Jura sa plavil protiprúdne cez Slovenský úsek Dunaja na Avar Tobago a mal na nej tuším 10 k vstavaný dízlačik. Dunaj od Komárna už tečie dosť pomaly, takže protiprúdne sa s plachetnicou dá a ak nie je velmi vysoký stav vody, dá sa prekonať aj úsek Komárno - Viedeň.
ixxo
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod ixxo » úte lis 10, 2020 9:27 am

[quote="Husky"]Ixxo
To vypadá, že to má hlavu a patu .
Jen těch 200 koní na kanalovku je patrne překlep :?
Nie je to preklep, loď má 14 ton výtlak a je tam Volvo TAMD41B
95.jpg
Husky
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Husky » úte lis 10, 2020 5:03 pm

200 Hp je na holanďanku neobvykle moc, ale má to svy vyhody. Jen kolik to žere...

Jinak, ale krásná loď. Ozdoba mariny.
Gratuluju

Zpět na