4metrová kajutová námořní plachetnice za 10 až 15 tis EUR?

Tipy a návody k výběru lodě. Zkušenosti druhých s výběrem lodě.

Moderátoři: Pepa, david, smike, vilma

vojtaharok
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: 4metrová kajutová námořní plachetnice za 10 až 15 tis EUR?

Příspěvekod vojtaharok » čtv úno 18, 2021 9:49 pm

Krása :)

Jak jsem měsíc ležel s kovidem, tak jsem studoval různé polární diagramy atd., a postupně jsem došel až k zaslíbené lodi (Seascape) First 18 :D (nejlepší poměr výkon/cena), a nebo alespoň RS VENTURE CONNECT. Bohužel to neprošlo doma, spartánské vybavení vůbec nevadí, ale lodě jsou "příliš sportovní". Bohužel, u First 20 je to ještě zdůrazněno nešťastnoým černo-čeveným designem. Možná zkusit nějakou zkušební projížďku, aby se to ženě zalíbilo?

No, v březnu snad vyjde sólo 32stopou lodí okolo Palagružy a v dubnu by měl přijít nový gumák s plachtou s cílem snad ještě letos Jižní Bretaň.

Vojta
vojtaharok
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vojtaharok » čtv úno 18, 2021 10:15 pm

ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pát úno 19, 2021 8:22 am

geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod geus » pát úno 19, 2021 8:53 am

At koukam jak koukam kajutu,ale nevidim. On chcr kajutovku a na pohodli tohle je adroš ne pohoda klidek cigarko rum
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pát úno 19, 2021 9:50 am

geus píše:At koukam jak koukam kajutu,ale nevidim. On chcr kajutovku a na pohodli tohle je adroš ne pohoda klidek cigarko rum

... no vždyť je to jen takové popichování:-) Ale jinak máš recht!
PodPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PodPetr » pát úno 19, 2021 5:59 pm

vojtaharok píše:Krása :)

Jak jsem měsíc ležel s kovidem, tak jsem studoval různé polární diagramy atd., a postupně jsem došel až k zaslíbené lodi (Seascape) First 18 :D (nejlepší poměr výkon/cena), a nebo alespoň RS VENTURE CONNECT. Bohužel to neprošlo doma, spartánské vybavení vůbec nevadí, ale lodě jsou "příliš sportovní". Bohužel, u First 20 je to ještě zdůrazněno nešťastnoým černo-čeveným designem. Možná zkusit nějakou zkušební projížďku, aby se to ženě zalíbilo?

No, v březnu snad vyjde sólo 32stopou lodí okolo Palagružy a v dubnu by měl přijít nový gumák s plachtou s cílem snad ještě letos Jižní Bretaň.

Vojta

No jen abychom v březnu, a dále, nebyli stále ještě zavření. Cestovat bude nejspíš minimálně obtížné. To může trvat i několik let. A pak je otázka, jestli má trailer sailer vůbec smysl. Tedy pokud ho nechceš vozit akorát na Lipno.

Já si nyní říkám, že mít loďku zakotvenou v Polsku, jako jsem to měl před dvěma lety, by nemuselo být špatné. Protože to je vstup jen do jedné země a to se snad nějak zvládne. Hlavně aby člověk vypadnul na chvíli moře a odreagoval se od toho globálního šílenství.

A s tou ženou. Nevim, nevim. Pokud od začátku hledá výmluvy, tak to není dobré. Vlastní zkušenost :(

Ale kdo chce, cestu najde :)
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 18

Příspěvekod kanic » sob úno 20, 2021 6:55 am

"Ahoj, neznáte nějakou sériově vyráběnou 4metrovou kajutovou námořní plachetnici za 10 až 15 tis EUR novou?

Pro větší loď, nebo jakoukoliv loď vyžadující rekonstrukci bychom museli prodat byt v Praze a přestěhovat se do nějakého domečku daleko od metropole. Uvažujeme i o 4metrové otevřené (Gazelle des Iles), ale přeci jen: Kajutka třeba i 1 krychlový metr nejen usnadní vícedenní plavby, ale při plavbě ve dvojici za horšího počasí je to neskutečný komfort a pocit bezpečí (že bychom se střídali, nebo by tam žena zalezla). Navíc, pokud by měla loď dostatečně balastu, bychom mohli přinejhorším zalézt dovnitř a nechat loď, ať si poradí sama. 4metrová loď se vejde i s přívěsem do jakékoliv garáže.

Tady je, co jsem zjistil a vyhodnotil
a) Loď 3 metry a méně: Pro 2 lidi nedostatečné.
b) Loď 4 metry: Žádnou sériově vyráběnou jsem nenašel. Existuje spousta lodních plánů ke stažení včetně od plovoucích skříní přes lehoučké elegantní modely až po modely pro oceánskou plavbu. Často včetně křivky stabillity a ověřené CE kategorie. Jako optimální bych viděl hmotnost prázdné lodě 450 kg, z toho 200 kg balastu, 12 m2 plachet. Na zakázku vyráběná 4metrová loď (aby to nebyla pouhá krabice) by stála bohužel nejméně 20 000 EUR
c) Loď 5 metrů. Tady už začíná nabídka. Například Sage 17 asi za 20 000 EUR. Ale už se nevejde na přívěsu do garáže.
d) Lod´ 6 metrů. Tady je už velká nabídka. Cena od 20 000 EUR za polskou loď nebo anglický BayRaiderExpedition, západní loď typicky 30 tis EUR. "
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Myslím, že jsi právě takovou skvělou loď našel. Ještě Ti z toho balíku vyjde na větší auto.

Oplachtěný gumák je poslední výkřik do tmy nemohoucího starce, který jako mladý muž postavil Caranan a přivedl k jachtingu syna a vnuka.
Teď je to jenom o hlavě. Čas a šance na nikoho nečeká.

Fandím Ti, Vojto !
jeho syn

Zpět na