Ceny některých jachtařských potřeb

Platby kartou, nákup jachtařských potřeb na eBay, na Aukru. Dobré obchody s loděmi a lodním příslušenstvím u nás v ČR, na Slovensku i jinde. A podobná problematika.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9327
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Ceny některých jachtařských potřeb

Příspěvekod Libor » čtv dub 06, 2006 9:29 am

Dnes jsem shodou okolností narazil na jednu zajímavost. A protože mě to dopálilo, tak to napíšu alespoň sem. U firmy www.yachtingshop.cz si ani není kde stěžovat. Chtěl jsem se zeptat jestli to myslí vážně. Stručně takto. Při jedné příležitosti jsem dostal jachtařský nůž v mé oblíbené modré barvě, opravdu pěkný. Po čase jsem ještě začal uvažovat o nějakém pouzdře. Řekl jsem si, že nejlepší bude takové co k němu případně nabízí originální výrobce. A začal jsem hledat. Nůž jsem našel na http://www.coltelleriabugada.it/product ... ts_id/2404 , kde ho nabízejí za 56,-EUR (jistě ne bez zisku). Ale chtěl jsem najít českou firmu a ejhle. Na http://www.yachtingshop.cz/index.php?&kat[]=1&kat[]=7&kat[]=1&kat[]=1&kat[]=9&kat[]=1&kat[]=10&kat[]=1&kat[]=11&kat[]=1&kat[]=12&kat[]=1&id_kat=49&id_h=3&id_m=0&id_h=3&id_kat=49&id_m=0&startpos=6 ho nabízejí jako "Jachtařský nůž Herbertz 840511" od německé firmy, ale už za 2446,-Kč a ještě po slevě (obvyklá cena 2877,-Kč).
A to se mi jeví jako velmi nesriózní - počítají Euro za 51,-Kč, nebo jim "přiměřená" marže nestačí a přihodí si ještě téměř 1000,-Kč navrh, tj. cca 35%. Navíc nů? italské firmy Fox vydávají za německý od Herbertze, je to dokonce i vidět na fotce u popisu zboží.
Obrázek
Nevím zda to nezavání klamavou reklamou. A ještě jeden příklad: jachtařské hodinky Casio SPF 40T-7 nabízejí za 6242,-Kč, na netu jsou k mání za 140,- USD.
Ale v dnešní době internetu mají pech. Google je mocný a u nich nakoupí snad jen někdo věci neznalý nebo v časové (či jiné) tísni.
Naposledy upravil(a) Libor dne pon kvě 12, 2008 10:07 am, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Re: Ceny některých jachtařských potřeb

Příspěvekod ZdendaZ » čtv dub 06, 2006 8:55 pm

Jestli u nichnení problém v tom, ?e musí nů? objednat ze zahraničí (asi nemaj moc objednávek, kdy? mají minimum zbo?í), tak zaplatí za dopravu nějakých 300 korun. Ze zisku jim velkou část vezmou daně a zbyde jim zisk 350. Nemů?e to být třeba tím? Chtěl jsem otvírat e-shop, ale nakonec jsem na to neměl čas a vím, ?e to objednávání z ciziny je děsnej problém. Já bych ale jachtařské vybavení kupoval pouze osobně v obchodě a stejně se vyplatí nakupovat v cizině i skrz po?tovné, na českym webu kupuju jen knihy, jinak hračky, elektroniku atd často z ciziny (kdy? se domluvíme a objedná nás pět, tak je doprava za 250 pro jednoho a kamarád třeba kupoval kameru a stála o 20 tisíc míň ne? tady). Tak?e rad?i nákup z ciziny...
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pát dub 07, 2006 10:04 am

Libore, bych to neře?il:-) Ka?dý zákazník má mo?nost volby.
Je?tě bych dodal, ?e je veliký rozdíl v nákupních cenách. Malý odběratel dostane někdy a někde zbo?í za cenu a? o mnoho 10ek% vět?í ne? velký odběratel (český yachtshop bude spí? ten malý).
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » úte dub 11, 2006 10:32 pm

[quote="ficcus"]Libore, bych to neře?il:-) Ka?dý zákazník má mo?nost volby.
Je?tě bych dodal, ?e je veliký rozdíl v nákupních cenách. Malý odběratel dostane někdy a někde zbo?í za cenu a? o mnoho 10ek% vět?í ne? velký odběratel (český yachtshop bude spí? ten malý).[/quote]

Na v?em je trochu pravdy, ale fakt je, ?e rozdíly v cenách, jak u na?ich jachtařských obchodů mezi sebou, tak ve srovnání s německem je děsnej. Např kotevní řetěz, ten samej, u jednoho 230, u druhého 128 Kč - to si snad dělaj srandu. Kotevní vrátek - SVB Brémy 18000 Kč, u nás 26000. A tvrdí, ?e se na cenu katalogu SVB nedostanou, ač dová?í přímo od výrobce a na netu se chlubí, ?e mají jeho zastoupení. Tak sem ho objednal, spolu s dal?ímu krámy, u SVB, dostal 7% slevu na vrátek, 15 na ostatní, přiveze to kamarád a na?i dovozci utřou nudli. To v potřebách pro karavanisty prodávají za katalogové ceny z něm. katalogu x 29 - a přesto vydělají, jinak by asi to nedělali, ?e jo. Jo a zákazník moc mo?nost volby nemá, páč obchodů je málo a ne ka?dý dová?í v?echno. A toté? se týká servisů a lodních "profi" stavitelů. V uvozovkách proto, ?e aby byli bez nich, tak to se budou muset je?tě hodně učit. Dvě perličky - loď po celkové rekonstrukci - cca 20metrů - se do druhého dne po spu?tění potopila. Nejen ?e nezaslepili jednu trubku trčící ze dna, oni se po spu?tění ani nepodívali, zda někde náhodou do lodi neteče. Ta mo?nost je v?dycky. Druhá perla - po generálce motoru ne?lo vstřikovací čerpadlo nandat zpět a nastavit předvstřik - tak propilovali díry v přírubě. No, je to ře?ení,':D' ale bylo by sna??í pootočit ozubené kolo čepadla o zub a pořádně se podívat na značky na rozvodu. Kdyby jste se chtěli e?tě smát, tak mů?u pokračovat.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Ceny některých jachtařských potřeb

Příspěvekod Denis » úte dub 11, 2006 11:13 pm

Je to tak ako pí?e Fikus, máme mo?nos? volby a keď to obchodník prepáli, tak si to objadnám z katalogu a je. Pravda je, ?e malý ochodník má men?ie rabaty a keď dovezie len 1-2 kusy, tak aj doprava je drahá. Ak si to objednám z Nemecka, tak DPH platím u nich a aj to je rozdiel, Nemci majú DPH 16%. Niekedy je to u tých na?ich skôr o servise, ?e majú tie drobnosti na sklade a več?ie veci Vám vybehajú , vytelefonujú, zo?enú. Keď nie je ten rozdiel príli? okatý, tak ka?lem na to.
A e?te úsmevná história, keď si u nás v Bratislave človek niečo objednal v jedinom jachtárskom obchode niečo s katalogu, tak Vám cenu oznámili a? tovar pri?iel. Buď ste zaplatili, alebo odmietli, ale len raz. Tak sme pa?ovali veci cez nové hranice z Avar yachtu. Kurňa, vtedy mali dobré ceny.
Uživatelský avatar
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 06, 2006 9:53 pm
Reputace: 82
Bydliště: Metylovice

Nákup

Příspěvekod Richard » stř dub 12, 2006 11:02 am

V čase internetu objednávám zbo?í u www.schwenckner.de a www.svb.de. Mám s nimi dobré zku?enosti, zbo?í dojde a? domů a je po problému.
Pěkný den.
cirus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 19
Registrován: čtv úno 16, 2006 11:21 pm
Reputace: 0
Bydliště: Atlanta

Re: Ceny některých jachtařských potřeb

Příspěvekod cirus » čtv dub 13, 2006 3:18 am

Kluci to nereste.... i v USA jsou rozdily nekdy radove v nasobcich ceny...Je potreba kupovat tam kde je levneji...tot vse
Uživatelský avatar
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 526
Registrován: úte dub 11, 2006 12:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » pon dub 17, 2006 3:47 pm

Pokud srovnáváme ceny u českých prodejců a nemusí být jenom e-shopy, jsou vět?inou dra??í ne? v okolních zemích. Kdo chce a? si zajede tam a nakoupí to tam, ale u? taky spoustu lidiček ře?ilo reklamace do ciziny a dalo jim to pěkně zabrat. Zále?í na ka?dém, co zvolí. Pokud má jít o můj soukromý názor s firmou, která provozuje yachtingshop.cz jsem měl zku?enost dobrou, ochotné jednání, jsem ten typ, který chce před nákupem v?e vidět a nejlépe to vyzkou?et, ani toto nebyl pro ně problém, domluvili jsme si schůzku v Praze a já si vybral ke spokojenosti. Co se týká no?ů, mají v ČR největ?í výběr, vyzkou?el jsem Avaryacht i dal?í prodejce a mimo "vreckových multifuknčních no?íkov", které koupíte v kdejakém lep?ím obchodě neměli nic navíc. Upozorňuji, nejsem jejich přítel ani zaměstnanec, ?e je hodnotím spí? kladně.
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Re: Ceny některých jachtařských potřeb

Příspěvekod ZdendaZ » pon dub 17, 2006 8:06 pm

Libor.janko: Pěknej web, jen ?koda ?e nefungujou odkazy :(.
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Re: Nákup

Příspěvekod david » pon dub 17, 2006 9:19 pm

[quote="Richard Opěla"]V čase internetu objednávám zbo?í u www.schwenckner.de a www.svb.de. Mám s nimi dobré zku?enosti, zbo?í dojde a? domů a je po problému.
Pěkný den.[/quote]

Dotaz: jak je to s po?tovným, kolik dělá, nějaký příklad a jak s DPH a MWst. Dík za odpověď.
Uživatelský avatar
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 06, 2006 9:53 pm
Reputace: 82
Bydliště: Metylovice

Po?tovné ...

Příspěvekod Richard » pon dub 17, 2006 9:27 pm

Swenckner si účtuje ke ka?dé dodávce 40 eur - po?tovné, balné ... SVB 29 eur. DPH je ve Spolkové republice 16% a je při dodávce uplatněna ... Zřejmě by mělo být uplatněno dodanění (?) ale nejsem daňový poradce, nikdo se neozývá a tak to zůstává u oněch 16% ...
Pěkný den.
Uživatelský avatar
mba
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 29
Registrován: pát bře 10, 2006 11:35 am
Reputace: 0

Re: Ceny některých jachtařských potřeb

Příspěvekod mba » úte dub 18, 2006 9:34 am

V EU sa zdanuje len raz. Ked zaplatis DPH v Nemecku, tak uz viac neplatis ani nedoplacas. Dokonca to ide az tak (pri autach urcite), ze sa mozes rozhodnut, kde DPH zaplatis - ci v krajine nakupu alebo vo svojej rezidentnej.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host