Placení kartou a výběr peněz

Platby kartou, nákup jachtařských potřeb na eBay, na Aukru. Dobré obchody s loděmi a lodním příslušenstvím u nás v ČR, na Slovensku i jinde. A podobná problematika.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

erar
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Placení kartou a výběr peněz

Příspěvekod erar » sob čer 07, 2008 8:04 pm

edit Vilma : tento topik vznikl oddělením od topiku Potraviny v Chorvatsku, jelikož teď už je to o výběru peněz. Prozatím v této podobě.

samoliter píše:Díky za tu ťafku a za rady. Nějak si tam holka poradí a teď vím, kolik jí dát sebou kun a nějaké eura do rezervy. Toto fórum sleduju už přes rok, ale registrace jen nedávno.

PS: co dáš to utratí :cry: (nejlepší je před nabitá mezinárodní platební karta, která se dá aktualně dobít) hlavně když bude spokojená
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » sob čer 07, 2008 8:41 pm

To je dobrá rada. Ještě je třeba aby byla od České spořitelny aby byli malé poplatky a taková drobnost aby na tom ostrově kde
budou byl bankomat. Což tam není vždy obvyklé. Tím pádem moc neutratí a přijede dosti nasraná a bude ti to vyčítat do konce
života. Děti si vždy velmi dobře pamatují všechny i domnělé křivdy ale rychle zapomínají, že je rodič celé dětství obskakoval.
erar
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod erar » sob čer 07, 2008 8:56 pm

nic není dokonalé :?
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » pon čer 09, 2008 1:13 am

tataS píše:To je dobrá rada. Ještě je třeba aby byla od České spořitelny aby byli malé poplatky a taková drobnost aby na tom ostrově kde
budou byl bankomat. Což tam není vždy obvyklé. Tím pádem moc neutratí a přijede dosti nasraná a bude ti to vyčítat do konce
života. Děti si vždy velmi dobře pamatují všechny i domnělé křivdy ale rychle zapomínají, že je rodič celé dětství obskakoval.

Na ostrovech většinou bankomaty nejsou, ale skoro všude je malá pošta a tam lze vybírat z karty.Pošťákovi je nutno říct, kolik chceš vybrat a je to stejné, jako při platbě kartou. Vyjede účet, který podepíšeš a dostaneš hotovost.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » pon čer 09, 2008 7:41 am

Tuhle věc jsem neznal. Ještě k tomuto pro jaké typy karet je to možno použít? Musí být pouze debetní nebo mohou být i elektronické
nebo kreditní? Já jsem dcerám dával hotovost a jedna z toho půjčovala ostatním a druhá měla ještě dluhy u ostatních. Tak jsem to
neřešil a dostávali obě 10EUR na týden. Teď se jim směji, protože mají stejné problémy se svými dětmi.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » pon čer 09, 2008 10:24 am

tataS píše:Tuhle věc jsem neznal. Ještě k tomuto pro jaké typy karet je to možno použít? Musí být pouze debetní nebo mohou být i elektronické
nebo kreditní? Já jsem dcerám dával hotovost a jedna z toho půjčovala ostatním a druhá měla ještě dluhy u ostatních. Tak jsem to
neřešil a dostávali obě 10EUR na týden. Teď se jim směji, protože mají stejné problémy se svými dětmi.

Na druhu karty nezáleží, je jen dobré, aby byla krytá nějakými penězi :D
erar
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod erar » pon čer 09, 2008 10:27 pm

designer píše:
tataS píše:Tuhle věc jsem neznal. Ještě k tomuto pro jaké typy karet je to možno použít? Musí být pouze debetní nebo mohou být i elektronické

Na druhu zéleží, je dobrá mezinárodní :D :D :D
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » pon čer 09, 2008 10:41 pm

Já mám stejně dojem, že to asi funguje jako žehlička a pouze na debetní karty. To tam v obchodech mívají a je to omezeno výší
výběru. K tomu by se ale elektronické ani kreditní nedali použít. Většinou to mají pro Visa a MC karty.
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař

výběr kartou na poště

Příspěvekod Renda » pon čer 09, 2008 11:02 pm

Je to tedy tak, že peníze na poště lze vybrat jen z embosovanou kartou? (ta s protlačenými vystouplými písmeny, kterou jde zkopírovat na šek "žehličkou")??

Kolik si za takový výběr hotovosti počítají?
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte čer 10, 2008 8:17 am

erar píše:
designer píše:

Na druhu zéleží, je dobrá mezinárodní :D :D :D

Dnes jsou všechny vydávané karty mezinárodní (jen u těch dětských jsi nejsem jistý). Nemusí být embosovaná, bez problému platí i obyč. Sjížděj to normálně na terminálu, elektronicky. Přece jenom i k nim už dorazili některé vymoženosti 21.stol. Poplatky z hlavy nevím, ale mám pocit, že nijak nevybočují z výše poplatků u bankomatu. :lol:
vilma
moderátor
Reputace: 44

Příspěvekod vilma » úte čer 10, 2008 8:35 am

No nevím, já v Čechách platím vše co jde kartou, mám VISA, víc nevím jakou, neb jak známo karta se občas obměňuje a já to přestala sledovat.
V zahraničí pokud jsem byla posledních 10 let, tak jsem byla vždycky s manželem a to jsem samozřejmě při placení dělala, že neumím do 5 napočítat. ;)
Tak se stalo, že jsem ji nikdy nevyzkoušela.
Před odjezdem do HR jsem se 5 min před zavírací dobou jenom na pobočce banky v rychlosti zeptala, zda na ni mohu vybírat v HR a oni řekli NE. Zatím nevím, v čem je problém.
erar
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod erar » úte čer 10, 2008 9:13 am

vilma píše:No nevím, já v Čechách platím vše co jde kartou, mám VISA, víc nevím jakou, neb jak známo karta se občas obměňuje a já to přestala sledovat.
V zahraničí pokud jsem byla posledních 10 let, tak jsem byla vždycky s manželem a to jsem samozřejmě při placení dělala, že neumím do 5 napočítat. ;)
Před odjezdem do HR jsem se 5 min před zavírací dobou jenom na pobočce banky v rychlosti zeptala, zda na ni mohu vybírat v HR a oni řekli NE. Zatím nevím, v čem je problém.

Není mezinárodní :P hlavně že manžel má tu správnou :D
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » úte čer 10, 2008 9:25 am

Pokud zadáš v Googlu: platební karty, tak ti to vše vyjede a stačí chvíli číst. Potom ti půjde z toho hlava kolem a raději si do kapsy
dáš nějakou stovku EUR a ostatní necháš na manželovi, že je to jeho starost.
vilma
moderátor
Reputace: 44

Příspěvekod vilma » úte čer 10, 2008 9:55 am

no však právě, muselo by se mi chtít tratit čas na čtení a nemít manžela.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte čer 10, 2008 10:09 am

vilma píše:No nevím, já v Čechách platím vše co jde kartou, mám VISA, víc nevím jakou, neb jak známo karta se občas obměňuje a já to přestala sledovat.

Nejsem expert přes bankovnictví, měl jsem ale karty Ebanky, KB, ČS a teď používám ČSOB. Všechny byly mezinárodní a to bez jakéhokoli snažení z mé strany. Vydali mi kartu a na můj dotaz, zda je mezinárodní mi bylo řečeno, že samozřejmě, že jiné již nevydávají. Tak nevím. Je asi lepší se zeptat v bance...Moje zkušenost je takováto.
erar
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod erar » úte čer 10, 2008 10:26 am

Manželka má kartu od spořitelny a není mezinárodní :cry:
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte čer 10, 2008 10:40 am

erar píše:Manželka má kartu od spořitelny a není mezinárodní :cry:

asi záleží kdy podepisovala smlouvu u vydání karty. Pokud to bylo dřív, je možné, že karta byla limitována pouze na použití v ČR. A při prodlužování a vydání nové se podmínky nemění. Asi tak. Jinak opravdu nevím. Já měl úplně obyč maestro elektron od ČS a fungovala všude.

Zpět na