Na kolik vyjde týden na lodi?

Platby kartou, nákup jachtařských potřeb na eBay, na Aukru. Dobré obchody s loděmi a lodním příslušenstvím u nás v ČR, na Slovensku i jinde. A podobná problematika.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Re: cena za loď

Příspěvekod Bilardos » čtv dub 30, 2009 5:06 pm

EURo i HRK se dá letos koupit s horším kurzem, to je fakt. Naftu ale letos tankuji o 10Kč na litr levněji. Na polatky se vymlouvat nelze, ty jsou až na Slovince již několik let a Slovinci se dají objet, pokud se něko platit nechce. Chartrovky také letos dávají kopec slev a last minute, takže si myslím, že je to cenově stále na stejno.
Jediné, co opravda výzarně ovlivňuje výsledné náklady výrazně je to, že lidé díky krizi ruší svou účast. Tu je ale podle mě dobré každému předem ujasnit, že se nejedná o žádnou cestovku a tak nelze čekat peníze za zrušené místo. Prostě má 3 možnosti. Pojedeš / najdeš odpovídající náhradu / nebo přijdeš o peníze.
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 2

Příspěvekod jirkaM » čtv dub 30, 2009 5:25 pm

Uz jsem to psal. Jde to levne i draze. Letos jsem byl v Chorvatsku dvakrat. Poprve jsme byli jen 3 na velke lodi ( 45 ) za 12500,- na osobu a podruhe na mensi (33 ) za 9500,- na osobu - je to po zahrnuti vsech nakladu, tedy i utrat v hospodach ( vzdy platime vsechno hromadne a nakonec delime poctem lidi ) a ja platim stejne jako clenove posadky. A to jsme meli lode opravdu za dobre ceny, nebyt tech hospod.....:))))
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » sob kvě 02, 2009 4:38 pm

jerryx píše:
a jedno vim 100% - i kdyz si varime sami (kazdy neco udela a pak si material vyuctujeme), tak se nevejdem ani do tisicovky na hlavu !
a nekdo tady psal 6000 na 7 lidi ... :rofl: :sorry:

tak jen, aby nemeli trauma ti co jezdi za draho.

traumat netřeba ;) díval jsem se na pečlivé vyúčtování plavby Salerno-Malta-Tunis-Sicilie-Salerno. V posádce jsme měli účetního,takže náklady na osobu byly do haléře :D
Výdaje na osobu -jídlo,pití, nafta,mariny (Valetta,Sidi,Licata), 9osob,2 týdny:2130,- Kč. A nijak jsme se nešetřili. Jiné plavby obdobně tak. Takže záleží asi na tom, jak si kdo vede. Horní hranice je patrně neomezena.
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Cena

Příspěvekod Ferdinand » sob kvě 02, 2009 7:34 pm

Ať si každý jezdí za co chce.
doktorq10
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod doktorq10 » sob kvě 02, 2009 11:14 pm

Je docela zajímavý jen tak koukat, jak se nabídka dvou míst v konkrétním termínu na konkrétní jachtě změnila tajuplným způsobem v diskuzi o tom, kolik je na týden a osobu moc a kolik přiměřeně ...

A přitom nezazněl od těch, co jezdí za mnohem míň konkrétní způsob, jak nižších nákladů
dosáhnout ... jaksi my češi ze sebe rádi děláme mistry světa, ale obsah vyřčených slov
se často blíží tajemné prázdnotě ... (a vzorek z nás v prdlamentu je toho důkazem)

Za sebe píšu, že mi těch 12k přijde v půlce května naprosto standardních ...
(i se svými útratami jsem se dostal až na cca 14 ...)
Ludek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Ludek » ned kvě 03, 2009 8:24 am

Uz dlouho jsem se tady k nicemu nevyjadril, ackoliv ruznych nesmyslu tady koluji tuny. Ovsem, to co se tady deje kolem nabidky, kterou sem dala Janina_2 je opravdu silna kava. Chudak Janina_2 chtela jen pomoc a nabidla 2 mista na lodi, za cenu, kterou by platila ona sama. Urcite neocekavala, ze zde bude muset obhajovat proc a nac je cena takova a ne jina. Jednoduse: hledaji se dva lide na lod v tom a to terminu a za tolik to je. Chcete jet nebo ne?
Komentare typu ja jezdim za min a Tebe Janino_2 oskubali a jine chytrolinske poznamky sem opravdu neparti. Uz i z toho duvodu, Janina_2 je zrejme slecna, mlada pani, dama, no proste zena a proto by se mela zachovavat urcita mira taktu.

Ti co tuto diskuzi rozpoutali jsou optavdu,ale poravdu trapni.
Myslim, ze by od vas panove Janina_2 zaslouzila prinejmensim omluvu.
Tot vse.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » ned kvě 03, 2009 9:07 pm

já se všem čechům - mistrům světa hluboce omlouvám
Libor
bez hodnocení
Reputace: 120
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon kvě 04, 2009 8:29 am

To mi nedá a stejně jsme tu off topic.
Musím podpořit designera. Letos jsem plul stejnou přeplavbu jako on.
Mám rozepsanou reportáž na pokračování o této plavbě a v dalším díle bude část "Příprava před vyplutím", dovolím si ocitovat již teď pasáž o nákupu potravin:

Na fóru jachting.info občas problesknout názory za kolik se "dá pořídit" pobyt na lodi......K tomu jen uvedu naši zkušenost. Dokud šlyna pryžový dopravník u pokladny jen potraviny, skákala cifra na displeji pomalu a končila někde na částce kolem 8 000. Což poděleno 8 lidmi v posádce vycházelo na 500,-Kč na týden. Pravda, pečiva bylo jen na několik prvních dní, asi 4 a zelenina nebyla zastoupena vůbec, protože jsme ji hodlali nakoupit až v Itálii. Ale tak.......Pak šly na pás "různé potravinové doplňky" a ve finále se cifra zastavila na 17 200,- A vybaveni jsme byli dokonale, včetně patřičného bakšiše pro celníky a imigrační v Tunisu. Na pokladně jsme málem zavařili tiskárnu z které měl vyjet účet.
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon kvě 04, 2009 9:42 am

Také se plně ztotožňuji s názory, že lze udělat, a v tomto období obzvlášť, běžnou týdenní plavbu all inclusive (sakum prásk) do 10 tisíc na osobu. To je mě celkem jasné a každý si to může spočítat sám. Ceny jsou všem dostupné, pokud někdo neví co vše zakalkulovat do plavby, všichni zkušení určitě poradí.

Soudný člověk snad ale pochopí, proč si myslím že to nepatří do topicu "Hledám posádku". Pokud je zájem, může se vytvořit vlákno (třeba i z tohoto) o kalkulaci plavby a příklady vyúčtování. Jak meleme stále dokolečka, "Aby se to dobře hledalo".
;)
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » pon kvě 04, 2009 10:03 am

To znamená, že pokud vás bylo osm a pluli jste dva týdny, vychází na každého denní částka 150 Kč. Což tady v Čechách sním denně taky - a moc se nepřejídám...
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Bilardos » pon kvě 04, 2009 10:23 am

Vidím, že je téma odděleno od inzerátu. Stačí jej přejmenovat a můžeme debatit dál nad cenou.

Pokud se bavíme o ceně, je potřeba v první řadě vědět, zda debatujeme o ceně s partou kamarádů, nebo o ceně s placeným kapitánem. To je zásadní rozdíl a pak se nikdy nedomluvíme.

Byla zde otázka (doktorq10) jak snížit náklady:
- objednávám loď už v Brně na veletrhu
- vodný výběr termínu a lodě
- osazení všech míst na lodi
- pokud nás jede 6, jedeme jedním autem
- auto parkuju mimo maríny
- kotva je levnější než marína
- atd.

Hlavní rozdíl bych odhadoval, že si někteří přilatí za větší loď a pak se logicky zvyšují náklady při stejném počtu lidí. Někdo veme pro 6 lidí klidně 30 stopovou loď, jiný rád sáhne třeba po 40 stopové a pak tu cenu prostě nikde dohnat nejde. (tím neříkám, že je to špatně, jen to, že tady podle mě vznikají ty rozdíly v nákladech).
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » pon kvě 04, 2009 4:39 pm

Pokud nebudu napadán za odkaz na své stránky, dovolím si předložit vyúčtování dvou již starších akcí. Jde spíše o to, co je potřeba kalkulovat. Ceny si může každý přizpůsobit.
Letos provedeme nové přesné vyúčtování a opět zveřejníme.

http://www.baharis.cz/moudra-clanek/22/ ... a-jachte-/
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

cenový rozdíl v potravinách

Příspěvekod pecho » pon kvě 04, 2009 5:25 pm

Jirko, jak jsem to jen tak přepočítal na osobu na Apaluše jste si debužírovali, regata vám vyšla jídlo na osobu cca 810 Kč Česko+HR. o rok později ta Apalucha zhruba 1200 Kč a k tomu (asi) ta večeře na Lastovu, taky mi takhle vycházely potraviny a hodně záleželo jestli s námi jely ženské, které byly ochotny vyvářet, nebo radši přemlouvaly do konob, to ty ceny taky dost ovlivňuje, ale jak se říká všeho s mírou.
Zdraví Pecho
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » pon kvě 04, 2009 5:59 pm

To jsi študoval lépe než já. :)
Já ty cifry jen přijal od našeho palubního ekonoma/pokladníka. Jsou to vyloženě pánské jízdy, vaří lodní (táboroví) kuchaři. Vaří vydatně, kdo byl v lednu v Hodoníně, promítal jsem filmy a bylo vidět že nejsme o chlebu a vodě. Děláme dle dohody kompromis mezi méně a více solventními členy. Zbytečně neplýtváme, ale chceme si i užít.
Kotvení pokud možno vždy free v zátokách na kotvu, konoba 1x za týden, městské molo z důvodu doplnění vody také 1x za týden. To tak nějak k vysvětlení...
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Bilardos » pon kvě 04, 2009 8:16 pm

Stručný přehled vyúčtování z 6/2008:
- Bavaria 33
- 6 lidí
- 1 auto
---------
Jídlo včetně alkoholu 729 Kč / osobu
---------
Všechny další společné výdaje 6412Kč / osobu
(loď, pojištění kauce, PHM auta i lodě, dálniční poplatky, parkování auta, 1x boje, 1x městské molo, vstupné NP Krka)
Ušetřeno 1x boje, kdy na Vrgadě nikdo nepřijel vybírat, protože zrovna hráli Chorvati fotbal a nebral se motor, páč jsem byl přehlasován (letos berem :D )
---------
Včetně zdrav. připojištění a útraty to vyšlo kolem 8500Kč / osobu
---------
Jako rozhodující vidím to, že nás bylo 6 na malé lodi, ale nám to stačilo :-)
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 22

Příspěvekod Pavel63 » sob led 02, 2010 9:37 pm

Jezdím na moře s rodinou nebo dobrými známými. Takže jako kapitán jsem finančně jako každý jiný člen posádky. Týden na lodi Bavaria 36 loni o prázdninách (8 lidí), doprava dvěma auty, jídlo většina z domu, zelenina, zmrzliny a pečivo místní. Vaření na lodi. Noci na kotvě. Loď + pojištění kauce, vstupné do NP Kornati, cesta a parkování mimo marínu - necelých 8 tis./osobu.
Jako nejlevnější dovolenou jsem ovšem strávil týden se známými na malé plachetnici pro 4, kde nás to vyšlo na 3200 Kč/osobu, a to jsme byli v NP Krka. Ovšem za půjčení lodi jsem dal tehdy jen 5 tis. Kč (celkem). Díky tomu, že to bylo na poslední chvíli (soukromá loď, někdo na poslední chvíli loď odmítl).
Nicméně na dovolenou nejezdím proto, abych šetřil a počítal, ale abych si odpočinul. Tedy od práce, protože jako kapitán lodi - no, znáte to. Také si vždy oddychnu, když po týdnu loď vyvážu k molu a celá posádka v pořádku vystoupí na pevninu ...

Jinak samozřejmě být na lodi třeba za 15 tis./týden/osobu nebo víc není problém.
Pavel.
Batcheeba
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

O peníze jde až v první řadě

Příspěvekod Batcheeba » úte dub 13, 2010 10:38 am

[font=Comic Sans MS]Pro zájemce přikládám originál rozpočtu a vyúčtování
naší loňské plavby na Sáře. Loď (Gib Sea 37) pro 6 lidí byla obsazena jen čtyřmi
osobami - ne že by to nebylo příjemně pohodlné. Společné stolování v
kokpitu by při plném obsazení asi nebylo možné. V šesti lidech bychom
se však byli nevešli do jednoho auta (minivan nemáme), a tak by náklady
na osobu byly asi zhruba stejné. Pro vedení financí Aleš (Al_Pako) vyrobil v
Excelu kalkulátor rozpočtu, nákladů a vyúčtování podílů. Že byl rozpočet nastaven dobře, dokazuje i minimální rozdíl (přebytek) po závěrečném vyúčtování.
Tabulky bez problémů zvětšíte do pohodlně čitelné velikosti.
[/font]
(Alešova poznámka: pro externí použití bych kalkulátor musel ještě trochu dopracovat a opatřit návodem, ale pokud se najde pár zájemců, co bych pro kamarády neudělal).

http://img217.imageshack.us/img217/7929/rozpocet.pdf
http://img198.imageshack.us/img198/59/s ... aklady.pdf
Naposledy upravil(a) Batcheeba dne úte dub 13, 2010 1:53 pm, celkem upraveno 3 x.
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » úte dub 13, 2010 10:53 am

Ty odkazy mi hlásí, že operation is not allowed. :cry: Je to jen u mě, nebo máte ještě někdo stejný problém?
Batcheeba
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Batcheeba » úte dub 13, 2010 10:57 am

[font=Comic Sans MS]Pokud se i další nedostanou k vloženým tabulkám - poraďte mi, kde jsem udělala chybu?[/font]
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 308
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » úte dub 13, 2010 11:21 am

Normálně je otevřu na první kliknutí.
Nebude to nastavením sítě v místě kde jsi, Jardo?

P.S. Teď vidím, že to autorka upravovale před tím, než jsem to zkoušel.
Pak to sítí být nemuselo, Jardo. ;)
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » úte dub 13, 2010 11:34 am

Už mi to jede. :) Tak tam byla nějaká chybka...

Zpět na