Bezpečnost platby kartou na Google Play

Platby kartou, nákup jachtařských potřeb na eBay, na Aukru. Dobré obchody s loděmi a lodním příslušenstvím u nás v ČR, na Slovensku i jinde. A podobná problematika.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

DonEmilio
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Bezpečnost platby kartou na Google Play

Příspěvekod DonEmilio » čtv zář 05, 2013 2:57 pm

Ahoj, všichni.
Můžete, prosím, někdo sdělit, jak moc bezpečná je platba kartou na Google play (jakou máte zkušenost) - placené aplikace pro Android?
Díky.
DonEmilio
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod DonEmilio » čtv zář 05, 2013 3:09 pm

Prosím správce portálu, aby jedno vydání tohoto vlákna zrušil - k dablování došlo díky dlouhým časům a výpadkům. Díky za pochopení.
DonEmilio.
kolovratek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod kolovratek » čtv zář 05, 2013 4:11 pm

kupoval jsem tam několik programů, karta tam je nastavena a zatím v pořádku. Jinak karta jde povolit pro jednorázovou pladbu a pak pro internet zablokovat/ aspoň u KB/
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv zář 05, 2013 7:23 pm

Používám kartu v marketu určitě déle než rok a není problém.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » čtv zář 05, 2013 10:17 pm

Otázka je od koho ta karta je. Google teď předělává systém přihlášení s novými (aktualizovanými) adresami a druhou adresou ověřovací a při tom
zavádí stálou peněženku s volným přístupem k účtu a vyžaduje od bank nějaké nové zabezpečení, které některé banky nemají.
Já jsem si speciálně kvůli platbám v marketu play u Googlu udělal učet u Fio banky, který nemá žádné poplatky a Google mě odmítá kartu. Tak jsem zavolal na kartové ústředí u Fio banky a tam mě po nějakém zdráhání tuto informaci potvrdili a že prý na nápravě pracují. Takže teď na novém Nexusu 7/32Gb bez sim karty si nemůžu nic koupit. Ani Sygic, který jsem používal na starém Nexusu 7. Snad to dají do latě.
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » čtv zář 05, 2013 11:06 pm

Konzervativně KB.
Jsem už takový. Co je levné, nedejbože zadarmo, to mě je mě podezřelé. :)
mozeg
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 9

Příspěvekod mozeg » pát zář 06, 2013 3:43 pm

trocha ta upresnim,

kartou zadas prikaz na prevod/dobitie penazenky google wallet a nasledne z google wallet idu peniaze poskytovatelovi sluzby. Ale k veci, pouzivam to uz niekolko rokov a zatial ziaden problem.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » pát zář 06, 2013 4:49 pm

Doposavaď jsem vypsal číslo karty, datum platnosti, to zadní číslo a bylo hotovo. Teď chce Google něco nového, co banka neumí. Mám čím dál větší
dojem, že nás ten Google stále více svazuje a šmíruje všemi těmi osobními údaji, sledováním pohybu, využíváním fotek k identifikaci i na všech ostatních
fotkách a povolováním pouze toho, co oni chtějí aby člověk dělal, jinak mu neposkytnou nějaké služby. Bohužel ale za něj není moc náhrad, pokud
člověk chce používat Android a ne Windousi.
kolovratek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod kolovratek » pát zář 06, 2013 4:57 pm

Minulý týden jsem si kupoval jeden prográmek a nic to po mě nechtělo. Kartu si to pamatovalo, jak jsem ji před rokem zadal.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » pát zář 06, 2013 5:21 pm

Já jsem v úterý zprovozňoval nový Nexus 7/32, co mě přišel z USA a tím to začalo. Také tvrdí něco o používání jednoho hesla pro všechna zařízení s Googlem ve všech formách a to chce ještě druhou emailovou adresu na jiném serveru, jinak to nepustí dál. Protože mám ještě starý Nexus 7/16, na
kterém jsem vesele nakupoval přez Play shop hry pro vnučku, tak jsem na něm zkusil nákup a tam na mě chtěli novou identifikaci, se schodnými
adresami a hned převedli moji fotku z galerie na tom starém na nový. A problém s kartou tam byl stejný. Prý to teď Google dělá nově u všech.
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » pát zář 06, 2013 5:52 pm

Já to zadával kdysi hrozně dávno, už nevím co. Předpokládám že jen ty informace z karty co jmenujete. A od té doby, když si usmyslím něco v Marketu koupit, jenom kliknu že kupuji a jede to samo.
Asi stejně jako Kolovrátek. :good:

Nerozumím co píše Mozeg. Žádný příkaz na převod nedávám.... :?
mozeg
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 9

Příspěvekod mozeg » pát zář 06, 2013 6:26 pm

Baharis píše:Já to zadával kdysi hrozně dávno, už nevím co. Předpokládám že jen ty informace z karty co jmenujete. A od té doby, když si usmyslím něco v Marketu koupit, jenom kliknu že kupuji a jede to samo.
Asi stejně jako Kolovrátek. :good:

Nerozumím co píše Mozeg. Žádný příkaz na převod nedávám.... :?

prikaz davas, ale cez kartu, zaplatis kartou a tym das prikaz banke ze zaplat poskztovatelovi tovaru a/alebo sluzby. google tam ma este medziclanok a to google wallet, cez kartu das prikaz banke dobi mi google wallet a tym istym aj prikaz google walletu ze zaplat poskztovatelovi tovaru a/alebo sluzby. :-).
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » pát zář 06, 2013 6:30 pm

Mě to tak fungovalo taky až do minulého týdne. Největší problém byl vzpomenout si na heslo k původnímu účtu na Googlu. Tak jsem to udělal shodně
s tím novým a i fotka se nahlásila stejná z toho starého.
Ten popis převodu se asi týká toho nového postupu co vás všechny čeká. Potom jsem zvědav na konzervativce.
DonEmilio
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod DonEmilio » pát zář 06, 2013 8:43 pm

děkuju Vám všem za informace, zdá se, že to bezpečné bude. tak to vyzkouším.
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » pát zář 06, 2013 9:30 pm

Ono to je trochu mimo téma, ale nedá mě to.
Pokud mám telefon s Androidem a účet gmail.com, je naprosto trestuhodné nevyužívat všech výhod, vylepšení a automatických funkcí. Neobjevil jsem Ameriku, používá to tak celá rodina a dost kamarádů. Nastíním, kdo to všechno zná, tak se moc omlouvám.

- Jako domovskou adresu používám igoogle.cz Tu mám stále otevřenou, byť na pozadí.
- Veškerou poštu vyřizuji tam, na účet gmail.com mám přesměrované všechny další e-mail adresy. Poštovního klienta jsem neměl otevřeného tak dva roky. Nepotřebuji.
- Pošta v mobilu se plně synchronizuje s poštou v PC. Včetně indikace přečtených/nepřečtených/smazaných zpráv.
- Na kterýkoliv PC / NTB / telefon se přihlásím, mám k dispozici veškeré kontakty, veškerou poštu.
- Veškeré kontakty z mobilu mám totožné s kontakty v PC. Změna v jednom se do minuty projeví v druhém. Před měsícem jsem kupoval nový mobil, jen jsem se přihlásil k účtu (zadal adresu) a do minuty jsem jej měl plný kontaktů a pošty.
- Se všemi kontakty co používají gmail.com, samozřejmě s rodinou, můžu používat chat na bázi přenosu dat (bezplatně). Dříve Talk, nyní Hangouts.
- To samé platí pro kalendář. Akce, narozeniny, různá připomenutí, většinou definuji v PC a okamžitě se mě to ukáže aj v mobilu.
- Kalendář, respektive veřejnou část kterou definuji, sdílíme spolu s manželkou a syny. Já napíšu že jedu na vodu, ona že má seminář a vše víme.

Je toho samozřejmě daleko a daleko víc. Toto je pro mě nosné a důležité. Neskutečně to zjednodušuje a zpříjemňuje život. Společné sdílení fotek, videa, dokumentů, maps.google ....
Pokud někdo něco potřebuje vysvětlit, milerád. Pokud víte o možnostech které jsem neuvedl,rád se dozvím něco nového.

Nahlédl jsem poprvé do toho wallet.google.com (také přes domovskou stránku a jmenuje se to tam "Peněženka"), heslo je jasně stejné jako u mail adresy a ten druhý mail tam je pouze doporučený, ne povinný. Pustilo mě to dál bez vyplnění a dostal jsem se na seznam mých všech nákupů. A ještě jsem smáznul první kartu, které už vypršela expirace. Jinak vše dobré a při starém.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » pát zář 06, 2013 9:52 pm

V podstatě jsi šťastný a spokojený konzervativní člověk. Já jsem se tomu všemu zatím úspěšně vyhýbal ale teď mě to dostalo. Bohužel manželku k tomuto nedostanu a mě stačí ty nákupy aplikací na Play marketu.
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » pát zář 06, 2013 10:13 pm

Jsem rád že tě můj konservatismus natolik zaujal, že se k němu opakovaně vracíš. :D

Konservatismus uvádím ve vztahu třeba k operátorům, nebo bankovním ústavům, nebo ne/střídání pracovních partnerů. Od počátků věků, mám třeba stejnou banku i operátora. Třicetpět let svou obvodní lékařku...

Naproti tu co se týká techniky, pokroku, to jdu po všem jako slepice po flusu. Jak vidím něco nového, hups po tom. Druhý satelit v Hodoníně, jeden z prvních počítačů Atari 800. Nakonec co se týká používání té hrozně nenámořnicé navigace GPS asi ještě je trnem v oku mnohých zdejších pravověrných.

Ale beze srandy. Ten účet google když se využívá, to je opravdu špica. Jen to asi do začátku chce mít někoho v blízkosti, aby ty první kroky pomohl překonat.
Mnoho zdaru v bádání. Ženě trvalo rok než se ke mě přidala. A už nelituje.
modrymax
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod modrymax » ned zář 08, 2013 11:19 am

tataS
prosím tě jak jsi spokojený s tím nexusem,
na co všechno jej používáš, já jsem se ted´díval
na tu 10, jak je to se zárukou z té ameriky,
je to o tolik levnější, díky :)
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » ned zář 08, 2013 12:43 pm

Mám Nexus 7/16 starší + Nexus 7/32 nový. Nikdy se mě nestalo, že by se kousnul, nebo ztvrdnul. On ani nejde resetovat- nemá dírku. Aktualizace
se autom. instalují jak vyjdou. Starý potřebuje k připojení SD karty a pod. kablík OTG. Mám na něm navigaci Sygic, protože staré oči mají rády velké
obrázky a písmena. Mapy od Googlu a Seznam.cz běhají pěkně i s podrobnostmi díky zvětšení. K připojení na Net používám modem od T-mobilu s jejich internetovou kartou za 200Kč, který má vlasní akum. a od TP.Link, taky s akum. kam jdou všechny karty sim. Muže se na ně připojit až 8 zařízení.
T-mobile má dle mých zkušeností největší pokrytí signálem 3G. Nový má řadu zlepšení viz stránky prodejců. Jelikož jsem u starého čekal skoro rok, než byl v ČR k dostání orig. silikonový obaj a dokovací stojánek, tak jsem si k novému objednal orig. obal, pouzdro s bluethu klávesnicí (pouze 25USD) a hlavně Slim port přez který se dá připojit k TV a vynikne velké rozlišení. Mám i ten nový Chromecast ale ten u nás nejde spárovat (od Googlu).
I s dopravou to bylo něco přez 9000Kč. Tuty jsou od Asusu. Ta 10ka je od Samsungu a je trochu lépe vybavená. Ovšem na nošení v kapse moc velká.
Hlavně jsem chtěl ten 32Gb bez G, který se u nás neprodává (a stál 279USD), protože si s ním často hraje malá vnučka 7let a ta by se připojovala na net a kdo to má platit. Otázku reklamace neřeším, protože to není tolik peněz.

Zpět na