Prodej lodi - špatné zkušenosti

Platby kartou, nákup jachtařských potřeb na eBay, na Aukru. Dobré obchody s loděmi a lodním příslušenstvím u nás v ČR, na Slovensku i jinde. A podobná problematika.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

orion
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Prodej lodi - špatné zkušenosti

Příspěvekod orion » čtv pro 19, 2013 9:24 am

Zajímalo by mne,jestli má někdo podobnou zkušenost : prodávám loď přes inzerát.už třikrát se opakoval podobný
scénář.Ozve se anglicky píšící zájemce,nemá zájem loď vidět,zeptá se na aktuální cenu,nemůže si pro ni přijet,ale prý si pošle svého dopravce,chce vědět číslo účtu,na dotazy odkud je neodpovídá,po mém sdělení,že požaduju platbu v hotovosti při předání lodi veškerá komunikace ustane.Co s tím?
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » čtv pro 19, 2013 9:30 am

co? ignorovat. mail zmazat a je to.
juro
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod juro » čtv pro 19, 2013 9:30 am

Je to podvod!!
Ziskavaju tvoje udaje o ucte a pod.
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » čtv pro 19, 2013 9:52 am

Vůbec nereaguj, když jsem prodával Adelhaid, bylo to to samý. Tenhle můj chtěl i možnost naložení :crazy: Taky psal,ať mu pošlu účet...
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod ferdas » čtv pro 19, 2013 11:23 am

Jo taky jsem to zažil. prvně docela udivený, že má o můj čluneček někdo zájem až z emeriky.. Po druhém mailu mi to bylo jasné. Chtěl číslo účtu na Paypal a další informace. Tak jsem ho poslal dopr.. pěkně po jejich. Netrvalo ani vteřinu a přišla obsáhlá odpověď. Že děkuje a tak. To posílá automat, nikdo by to nestihl tak rychle napsat. Tím to skončilo..
vilma
moderátor
Reputace: 44

Příspěvekod vilma » čtv pro 19, 2013 4:32 pm

přemístěno do sekce :
Financování, obchodování, poštovní a zásilkové služby
burjar
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod burjar » čtv pro 19, 2013 9:17 pm

Také mě potkalo něco podobného, ozval se mi zájemce z Anglie a pořád chtěl číslo Pay pal účtu, že mi hned pošle peníze, zarazilo mě, že se vůbec nezajímal o loď, ale jen o číslo účtu, tak jsem s ním přestal komunikovat.
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pát pro 20, 2013 10:04 am

Také s tim mám zkušenost, ozval se mi angličan, ale číslo účtu nechtěl, po odpovědi se už neozval.

Nadruhou stranu když jsem psal na inzerát do Holandska, tak přes gůgl překladač a nakonec když k obchodu došlo tak prodejce říkal že si dlouho myslel že jde o spam, přestože dotazy k lodi byly věcné. Jsem rád že komunikoval a neházel to rovnou do koše.
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Martin88 » pát pro 20, 2013 10:58 am

burjar píše:Také mě potkalo něco podobného, ozval se mi zájemce z Anglie a pořád chtěl číslo Pay pal účtu, že mi hned pošle peníze, zarazilo mě, že se vůbec nezajímal o loď, ale jen o číslo účtu, tak jsem s ním přestal komunikovat.

Bezpochyb to byl podvodník,ale není mi jasné "číslo" účtu Paypal,když tam je jen emailová adresa :?
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » pát pro 20, 2013 11:09 am

Myslel to ,,obrazně,, :roll:
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 13

Příspěvekod Ozzie » pát pro 20, 2013 3:31 pm

Možno Ti chcel naozaj zaplatiť a pre loď poslať špedíciu. Na západe sa tak bežne robí. Predsa by necestoval kvôli tomu do Čiech.
V mnohých prípadoch tá vzájomná nedôvera robí komické situácie. A našinec je v tomto smere priam paranoidný. Nečudujem sa, veď všade samí podvodníci... :(
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » pát pro 20, 2013 4:17 pm

o tom pochybujem, ze by niekto kupoval lod, ktoru predtym nikdy nevidel, a nechaval si ju prepravit spediciou. Na zapade o tom pochybujem duplom.
Viktor_V
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod Viktor_V » pát pro 20, 2013 4:18 pm

Tak já jsem kamarád od prodejce(orion),

sám jsem teď koupil loď, před tím jsem se na ni byl 2x podívat.
Loni jsem jednu loď prodal a kromě kupujícího se na ni bylo podívat ještě asi 6 lidí.
Kdo kupuje bez návštěvy loď je buď podvodník, nebo idiot, nebo blázen.
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Josef » sob pro 21, 2013 8:58 am

Nebo to může být někdo z té druhé poloviny stále přihlášených tady na JI. Nic nepíšou, nepředstavují se, vše z dálky jen pozorují. :? :D
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 61

Příspěvekod Zdenda12345 » sob pro 21, 2013 12:36 pm

Když jsem kdysi prodával jedno auto, tak přijel turek vod vokurek. Auto si prohlédl, dal mi půlku peněz a odjel. Dohodli jsme se , že auto odhlásim z evidence a odvezu na parkoviště dopravce v praze. Samozřejmě v opačnym pořadí. :)
Auto jsem odvezl, dostal jsem druhou půlku peněz + peníze na cestu a bylo vyřízeno.

Sešlo se nás tam asi na 3 kamiony. Prej to vezou do Hamburku na loď.

Píšu to jen proto, že všechno je už snad dneska možný. :D
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Josef » sob pro 21, 2013 5:23 pm

Když jsem prodával auto já, dostal jsem tuto dopověď na inzerát:

Dobrý den,

reaguji tímto na váš inzerát (Prodám Daewoo Lanos - třídveřák), zveřejněný na:
http://auto.bazos.cz/inzerat/................., rád bych vám učinil seriózní nabídku na odkoupení Vámi inzerovaného vozu.

Jsme společnost zabývající se převážně exportem vozů do východní Evropy. Výhodou pro vás je, že za váš vůz přebíráme veškeré právní záruky.
Zajistíme za vás veškeré formality s odhlášením vozu, přijedeme k vám a celý obchod uskutečníme i třeba týž den.
Peníze za vůz vyplatíme ihned na místě v hotovosti.
Odpadnou vám starosti s potenciálními zájemci kteří na vašem voze hledají pouze chyby aby dosáhli snížení ceny,
ale i když slevu nakonec "vyhádají" vy stále za svůj vůz ručíte a riskujete případnou reklamaci.

To pouze za předpokladu, že se vám obchod podaří dotáhnout do konce.
Na tento e-mail reagujte prosím pouze za předpokladu ochoty výrazné úpravy kupní ceny (slevy), výměnou za rychlost,
seriózní jednání a ostatní, výše popsané výhody.

Na rozdíl od velkých autobazarů částku kterou vám nabídneme snažíme se aby jste je také skutečně dostal.

Děkuji za váš čas, přeji hezký den a budu se těšit na případnou spolupráci

Dominik Novotný
expresvykup.cz

Na internetu jsem o této firmě nenašel vůbec nic!!! :? Tak jsem nevěděl co si mám o tom myslet, tak jsem na to ani nereagoval.
dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » sob pro 21, 2013 8:48 pm

Kamarad prodaval lod,chtel za ni pet tisic liber.Na ebay by mela relanou hodnotu tak 3500.Nicmene kupec se nasel,zavolal velmi prijemny pan,po telefonu se dohodli ze prevede penize a pro lod si prijede o dva mesice pozdeji,mooring byl stejne uz zaplaceny dopredu.Asi za tyden se ozval znovu s tim,ze ma s prevodem nejake problemy,velmi drahy poplatek,dlouhe cekani atd,proste blba banka.Pry bude mnohem jednodussi a rychlejsi kdyz posle sek a kamarad si ho vybere v hotovosti.Za par dni opravdu prisel sek a dokonce misto 5000 na nem bylo 6000.Vzapeti volal opet onen mily pan s tim ze jeho sekretarka je krava a zpackala to,kdyby byl kamarad tak hodnej a az to vybere tak mu poslal tu tisicovku zpatky,prece si verime a jemu se nechce vypisovat noveho seka.Pres Western Union,prevodem nee, to by mu udelalo bordel v ucetnictvi.A honem dodaval ze vi, ze tu lod trochu preplatil ale straaasne se mu libi ta barva okynka a pod,a on ty penize navic zaplatil rad...
No zkratim to.Seky byly nejake mlikarske spolecnosti ze Skotska,vygoglovali jsme ji a zavolali tam.Mileho chlapika tam nikdo neznal,seky byli budto padelane nebo kradene.Tak jsme to dali policajtum.
Pokud byly kradene tak by se to firma pravdepodobne dozvedela az za nejakou dobu,ze ji nesedi castka na konte.Pokud byly falesne nebo nekryte tak mel sanci ze mu patricne naivni obet posle prachy svoje nebot banka ty seky vetsinou kredituje na konto hned a kdyz je nejaky problem tak to zrusi a jeste pokutuje majitele konta za nekryteho seka.Tak i tak se da...
dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » sob pro 21, 2013 9:01 pm

Mimochodem uplne stejnou zkusenost ma kamaradka,jen se nejednalo o prodej lodi ale typek se ozval na jeji inzerat kde hledala praci.Chtel at se mu postara o nemohouci starou maminku bydlici nedaleko ni a odvede ji pristi stredu k doktorovi a taky ji bude dvakrat tydne navstevovat,delat nakupy uklizet atd.Osobne se bohuzel sejit nemohou nebot on bydli daleko,ale kazdopadne platil kralovsky a predem,tak ji poslal dopredu mesicni vyplatu.Dale to probihalo podle predchoziho scenare....
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » sob pro 21, 2013 9:29 pm

Já jsem členem fóra o starých VW, tam se na tyto- kupce,prodejce- upozorňuje tak 10x měsíčně :whist: Vždy mají zajímavý kus za ,,mizivou,, cenu, nebo za Tvůj vrak nabízejí nehorázný prachy, protože tvoje auto byl první vůz jeho táty, a podobně :mad:
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » sob pro 21, 2013 9:56 pm

Este ze nemam nic, co by se dalo prodat. :-)
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » ned pro 22, 2013 7:29 am

Viktor_V píše:Kdo kupuje bez návštěvy loď je buď podvodník, nebo idiot, nebo blázen.

Za podvodníka se nemám, takže asi patřím do zbývajících dvou kategorií ;) První loď podle jedné rozmazané a patnáct let staré fotky jsem koupil za desetinu reálné ceny; druhá loď vyžadovala více oprav, než dovedu udělat, takže by se její koupě dala považovat za bláznovství, ale z jejího prodeje mi zbyl de facto zdarma získaný dvouosý vlek; se třetí lodí spokojeně pluji dodnes a ukázalo se, že je to unikát a součást historie holandské plavby...
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » ned pro 22, 2013 8:34 am

No Felixi, a platil jsi je převodem na účet ještě před převzetím? :roll: Taky jsem na Ebay koupil nějakou tu loď podle fotky, ale platil jsem až když jsem ji měl naloženou :?
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » ned pro 22, 2013 8:40 am

Tak to neplatil, pravda. Jednak jsem paranoik a druhak taková konzerva, že účet vůbec nemám a peníze nosím po kapsách :)
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27

Příspěvekod geus » ned pro 22, 2013 10:44 am

Někdy je to těžké. Já když kupoval lod v Holandsku tak jsem si jí prohléhl. Na zálohu jsem neměl tak po dohodě a příjezdu jsem poslal 1000euro na jejich účet. za měsíc táta poslal na jejich účet 60.000 euro a já neměl v ruce ani smlouvu za 14 dní smlouva dorazila a za 4 měsíce jsem jel pro loď. Trochu jsem nervozní byl či ta loď tam vůbec je. No naštěstí byla ale podruhé nevím či bych zaplatil předem. :good:
Viktor_V
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod Viktor_V » ned pro 22, 2013 12:16 pm

No, to je důvěra.
Já ji kupuju tak, že jí splácím a až zaplatím tak 70 procent tak ji odvezu a po zaplacení 100 procent ji na mě majitel přepíše. Máme tak postavenou smlouvu. Od toho je ten osobní kontakt, aby člověk aspoň trochu poznal druhou stranu.

Felixi, jak to přesně proběhli, viděl jsi fotku a poslal peníze a ona ti přišla poštou? Nebo jsi viděl 154 let starou fotku, vzal jsi love a jel pro ní?
Tvoje fotka je tvá vlastní, nebo Lenina ve 40 letech? ;)

Zpět na