Platba do zahraničí

Platby kartou, nákup jachtařských potřeb na eBay, na Aukru. Dobré obchody s loděmi a lodním příslušenstvím u nás v ČR, na Slovensku i jinde. A podobná problematika.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Platba do zahraničí

Příspěvekod Danar » pon srp 04, 2014 12:56 pm

Ahoj,
řeším teď platbu zálohy za loď (Mazury, AnDar - Darek Kwiatkowski - www.campari.wb.pl), musím to zaplatit co nejrychleji a nikdy jsem neposílal platbu do zahraničí. V Komerční bance, kde mám účet, mi řekli, že za to zaplatím 250Kč a bude to trvat cca do pátku. Na poště mi řekli přes poštovní poukázku 90Kč a bude to trvat cca 5 dní. Pak mi pošlou na mail smlouvu k pronájmu, kterou mám vytisknout a přivézt. To b mělo být nejdéle ve čtvrtek, protože v pátek brzy ráno už vyrážíme. Mám dvě otázky:
1) Existuje něco rychlejšího (a přitom to nestojí ranec..)?
2) Jaký typ platby mám vybrat ohledně poplatků? SHA nebo OUR?

Díky předem za odpověď.
AliceKarch
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 3

Re

Příspěvekod AliceKarch » pon srp 04, 2014 1:00 pm

Western Union ? Do pár minut jsou peníze tam. Nicméně platba přes IBAN bude asi nejlevnější . Alice
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Re: Platba do zahraničí

Příspěvekod Bilardos » pon srp 04, 2014 1:05 pm

Danar píše:Ahoj,
řeším teď platbu zálohy za loď (Mazury, AnDar - Darek Kwiatkowski - www.campari.wb.pl), musím to zaplatit co nejrychleji a nikdy jsem neposílal platbu do zahraničí. V Komerční bance, kde mám účet, mi řekli, že za to zaplatím 250Kč a bude to trvat cca do pátku. Na poště mi řekli přes poštovní poukázku 90Kč a bude to trvat cca 5 dní. Pak mi pošlou na mail smlouvu k pronájmu, kterou mám vytisknout a přivézt. To b mělo být nejdéle ve čtvrtek, protože v pátek brzy ráno už vyrážíme. Mám dvě otázky:
1) Existuje něco rychlejšího (a přitom to nestojí ranec..)?
2) Jaký typ platby mám vybrat ohledně poplatků? SHA nebo OUR?

Díky předem za odpověď.

OUR je tuším varianta, kdy nese náklapdy na poplatky odesílající (tedy Ty). Ale mě moje banka todo neumožnovala a v rámci EU šlo pouze SHA (tedy poplatky 50/50)

Jinak je to opravdu na ...
Dlaší varianty jsou jen internetové peněženky typu paypal, skrill apod. Ale to nemusí mít oni.
Pak se dá využívat paysafecard, ale opět by museli mít oni, což pochybuji.
Nejsem oborník na zahraniční platby, ale asi nezbude jiná možnost než postě poslat převodem :-(
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Danar » pon srp 04, 2014 1:10 pm

Omlouvám se, zapomněl jsem zmínit, že to platím na účet.. Tudíž odpadají možnosti, kvůli kterým by musel příjemce někam chodit (což je myslím případ Western Union).
Asi to budu muset zkusit poslat normálně z účtu a doufat.. Co se týče SHA nebo OUR, tak určitě nejsem první, kdo tam posílal zálohu, tak snad se ozve někdo se zkušenostmi :)
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 5

Příspěvekod Martin88 » pon srp 04, 2014 1:27 pm

Založ si účet u FIO, je to bez měsíčního výpalného, EURO platba stojí 50,-Kč a peníze do např. Německa jdou do druhého dne, někdy i ten samý den
Komerčka se teda nestydí :mad:
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Rumex » pon srp 04, 2014 1:29 pm

nejlepší je zajít přímo do banky nebo na poštu do Polska, ale Plzeň je dost daleko, jedině nějaký kamarád u hranice, tak to řeším já. Zdarec
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Platba

Příspěvekod HoPrahok » pon srp 04, 2014 1:53 pm

Ahoj, použij dle typu účtu tzv. Europlatbu. Je nejrychlejší, do čtvrtka to tam musím mít - zadáš -li příkaz dnes či zítra ráno.

Poplatky OUR - veškeré náklady jsou na tobě jako odesílateli platby
SHA - shared - poplatky sdílíte napůl

Výše poplatku za platbu je samozřejmě věcí banky a tebe :-)
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Danar » pon srp 04, 2014 1:53 pm

Martin88: To nepomůže, platba do Polska není EURO platba (jak jsem pochopil dle paní v bance) a za tu se např. i v Air bank platí.. Nevím, jak ve FIO..
pawe
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pawe » pon srp 04, 2014 2:26 pm

Martin88 píše:Založ si účet u FIO, je to bez měsíčního výpalného, EURO platba stojí 50,-Kč a peníze do např. Německa jdou do druhého dne, někdy i ten samý den
Komerčka se teda nestydí :mad:

Ve FIO bance je Europlatba od 1.8.2014 již jen za 20,- Kč, vedení účtu zdarma.
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Danar » pon srp 04, 2014 2:28 pm

Tak sem trochu hledal informace a Europlatba je platba v rámci Evropské měnové unie a jedná se o platbu v Eurech.. :(
pawe
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pawe » pon srp 04, 2014 2:36 pm

Danar píše:Tak sem trochu hledal informace a Europlatba je platba v rámci Evropské měnové unie a jedná se o platbu v Eurech.. :(

Ano, Europlatba pro platbu ve zlotých nelze použít. Ve FIO to stojí 200,- Kč pokud platí bance poplatek každá strana nebo příjemce viz z podmínek:
"Jakákoliv odchozí platba v měně AUD, CAD, DKK, GBP, HRK, HUF, CHF, JPY, NOK, PLN, RUB, SEK, USD, popřípadě platba odeslaná v CZK na účet vedený v zahraničí (vyjma účtů vedených u Fio banky, pobočky zahraničnej banky), je zpoplatněna dle uvedené poplatkové dispozice:
SHA nebo BEN - 200 Kč
OUR - 500 Kč
Poplatky za odchozí platbu v měně EUR se liší dle typu a způsobu zadání:
Odchozí platba v EUR na Slovensko - zdarma
Odchozí platba v EUR do zemí eurozóny (SEPA) - 20 Kč
Odchozí platba v EUR do ostatních zemí - 200 Kč (poplatková dispozice SHA nebo BEN)
Ale měla by jít (asi i v Komerčce) udělat prioritní platba, jestli to tam potřebuješ mít dříve. Ovšem rovněž asi nějaký poplatek.
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 67

Příspěvekod Zdenda12345 » pon srp 04, 2014 3:21 pm

já mam mbank. Platba do zahraničí je tušim zdarma a je to on-line.
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Martin88 » pon srp 04, 2014 3:23 pm

Danar píše:Tak sem trochu hledal informace a Europlatba je platba v rámci Evropské měnové unie a jedná se o platbu v Eurech.. :(

To se omlouvám, vůbec mě nenapadlo, že bys platil zlotom
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Danar » pon srp 04, 2014 3:46 pm

V pohodě, já to tam nespecifikoval, takže moje chyba..
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » pát pro 18, 2015 1:46 pm

Ahoj, rád bych se s Vámi podělil o dobrou zkušenost se zahraniční platbou. Zaregistroval jsem se na stránkách fy Transferwise a již dvakrát využil jejich služeb ke všeobecné spokojenosti. Úmyslně neuvádím žádný odkaz, ale po zadání do vyhledávavače (opět bez udání konkrétního provozovatele :-) )se Vám objeví odkaz i návod v češtině. Vše je velmi jednoduché a na rozdíl od bank s velmi malým poplatkem, které to pak dohání méně výhodným kuzem, je zde transakce velmi přijatelná. Lze nastavit přesný počet konkrétní měny na účet adresáta a Vy platíte v Kč na účet u české banky. Vyžádají si o něco více a zbytek po provedené transakci vrátí zpět na Váš účet. Konkrétně. Posílal jsem zálohy na lodě do Polska, 1620 Zl na účet společnosti jsem převedl 10 373,- Kč. 220Kč mám zpět na účtu. Konečný kurz včetně všech poplatků je tedy cca 6,30 Kč.
Vše jsem začal v neděli večer el. příkazem do mé banky a ve středu nebo čtvrtek měl již příjemce Zlotůvky na účtu. Za mě dobrý.
Pěkné svátky, Jirka
JaOCZ
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JaOCZ » pát pro 18, 2015 4:38 pm

PayPal - funguje skvele a levne a hlavne rychle. Platil jsem castky od koruny po desetitisice. Druha strana ho ale musi akceptovat, tj. mit PayPal ucet.

H.
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát pro 18, 2015 4:41 pm

Souhlas. 8)
Nakupuju už roky v china e-shopech a PayPal naprosto bez problémů.
bomba
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bomba » pát pro 18, 2015 11:18 pm

ahoj
zkuste tohle,je to něco jako pp žádnej poplatek,jenom malinko nevýhodnej kurs.
http://europlatba.cz/
Beda
radioamatér
radioamatér
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » ned pro 20, 2015 2:25 pm

Platil jsem do USA VISA kartou FIO banky, zadarmo bez problemu. Na WEBu jsem si nasel zpusob plaby, meli tam asi 20 druhu karet, kliknul jsem na tu co mam, vyplnil a slo to, druhy den prislo potvrzeni. Samo predtim kolecko...vsude poplatky. Doted jsem prezival bez karty, tak jsem si tam zalozil ucet a kartu, pri jedne navsteve....all zadarmo. Mam tam par stovek, to banka neresi.

Jinak dost kamaradu co plati do ciziny maji na to zvlast ucet a kartu...nez plati tak tam presune penize. Maji strach aby jim nekdo nevyluxoval ucet....

FIO banka urok 0% ERA 0.1%..

Zadny poplatek, kurz jaky ten den plati. Vedeni karty, vedeni uctu, vyber v jejich bankomatu zadarmo,

Platil jsem jsem si volani pres internet VoipConnect.com. Kamarad rikal, to si dej, volani doma na pevnou linku je zadarmo.....Neni.... Do USA je to skoro zadarmo....
SW je FreeCall
bomba
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bomba » ned pro 20, 2015 5:28 pm

S tim bezpoplatkovým převodem do USA je to pro mne novum, Fio banka má zahraniční platby zdarma pouze v rámci finanční skupiny Fio,jinak je to stejné jako jinde tzn cca 200kč,opravte mne jestli se mýlím,VISA s tím nemá nic společného IBAN ,SWIFT BIC kod si zjistíte tady:http://www.iban-rechner.de/
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » ned pro 20, 2015 6:13 pm

Jj, ale Béďa psal o platbě kartou a ne o mezibankovním převodu.
A to všichni zahraniční příjemci neakceptuji. Mnou popisovaný způsob je ideální pro platby do Polska ( ve Zl. ), ale jde platit i v jiných měnách než je Eur. Převod probíhá kurzem střed.
Pěkný zbytek neděle, Jirka.
Beda
radioamatér
radioamatér
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » pon pro 21, 2015 1:51 pm

Jirka_TEC_Tce píše:Jj, ale Béďa psal o platbě kartou a ne o mezibankovním převodu.
A to všichni zahraniční příjemci neakceptuji. Mnou popisovaný způsob je ideální pro platby do Polska ( ve Zl. ), ale jde platit i v jiných měnách než je Eur. Převod probíhá kurzem střed.
Pěkný zbytek neděle, Jirka.

Jasne platba kartou MasterCard, takhle to maji oni
https://www.easyvoip.com/buy_credit2/?u ... oipconnect
EDIT: ukaze to az po registraci

Kartu mam asi 3 mesice, dokazal jsem do 72 let prezit bez ni......

Potreboval jsem zaplatit 10 USD.....obesel jsem nekolik bank okolo a o tom ze muzu zaplatit kartou me nerekli...... Poradil me to az fesak ve FIO bance.

Jeste jsem obcas pouzival vkladni knizku postovni sporitelny. Nalepili me tam cislo uctu a tak si tam obcas prevedu z uctu penize a na poste si je vyberu kdyz potrebuju. Na vesnici bankomat neni....posta ano.

Jsem v tomhle sto let za opicema....Z meho uctu platim vsechna inkasa, penzijni fondy, pojistky atd, zena bere na poste hotovost a z toho zijeme...

Prezivaji u bank vselijake zpusoby placeni z doby kdy to zacinalo, objevuji se porad nove a nejhorsi je ze moc neumeji poradit na malejch pobockach...bezte do mesta..ja nevim.
Vetsinou se obejdu pres email. I po telefonu to nekdy jde ztuha. Zacinaji ty linky zpoplatnovat a najit linku 800xxxx je nekdy honicka, prolezt WEB od shora dolu a nekolikrat.

Mate nekdo zkusenost s uctem v zahranici? Jde to zalozit po internetu, nebo pres jejich pobocku u nas?

Zpět na