Plavba na Baťáku

Vaše zprávy a cestopisy z plaveb a akcí kolem lodí a vody.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

hrad66
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 8

Plavba na Baťáku

Příspěvekod hrad66 » sob úno 12, 2011 9:57 pm

Zatím jsem tady nikde nenašel reportáž z Baťova kanálu, tak mě napadlo, že by tady neměl chybět. Zkusím sem nasypat svou trošku do mlýna a ostatní se určitě přidají.
Protože jsem jednoho dne dospěl k pocitu, že už jsem dost velkej kluk na to, abych si mohl splnit některý tajný přání, rozhodl jsem se pořídit si vlastní plavidlo. Shoda okolností způsobila, že jsem se stal majitelem a kapitánem čtyřmetrového člunu Zodiac s dvaceti koníky pod kapotou dvoutaktu Johnson. Po prvních zkušebních jízdách na řece Moravě, která mi teče za domem a je zde na délce šesti kilometrů mezi jezy dostatečně hluboká , jsem začal plánovat první plavbu.
A když už jsem se tak seznamoval s vodou na Moravě, tak proč nezkusit její splavnost od Kroměříže na Baťův kanál? Koneckonců, je to řeka naše, velikostí přiměřená, přívětivá a lemovaná krajinou plnou přátelských domorodců. A tak padlo rozhodnutí vzít tuto plavbu coby prubířský kámen pro loď i její posádku, kterou v tom roce 2009 tvořily moje ratolesti ve věku 13(syn) 11 a 7 let (holky) plus moje kapitánská maličkost. Rád si tady oživím své vzpomínky a možná bude tahle „opožděná reportáž“ užitečná pro další vodní tuláky, kteří se rozhodnou proplout kus Moravy.
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » sob úno 12, 2011 10:24 pm

Jen do toho. Slysel jsem na Batak tolik stiznosti, ze se tam mozna taky vydam na zkusenou. :-)
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » ned úno 13, 2011 7:41 pm

Ahoj,
reportáže z Baťáku mám na svém webu, i když ho teďka dost předělávám kvůli útokům. Jestli se chceš na něco zeptat, konkrétního rád odpovím. Sám spolupracuji s půjčovnou Výklopník Sudoměřice, takže můžu tam lecos domluvit. Část léta tam taky kotvím ...
Můžu i doporučit trasu. Minulý rok jsme se tam setkali i Denisem a dalšími, kteří tam dělali plavbu. Případně můžeme udělat nějakou společnou plavbu ...
hrad66
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod hrad66 » ned úno 13, 2011 7:56 pm

Po technické přípravě člunu, motoru a vybavení, doplnění bimini a sbalení stanu, spacáků a všech „pinglů“ a „saky paků“ jsem jednoho rána vše, včetně posádky naházel do auta, zamával slzící matce mých dětí a vyrazil do starobylého města Kroměříž. Podle plavebního atlasu je zde veřejné přístaviště, kde chci spustit člun na vodu, a krom toho je nedaleko dobré parkování. Přístaviště je na nábřeží kousek za obchodním centrem na jehož parkovišti je možné vyložit bágly i člun. Uvítá Vás pěkná čekárna i s lodním jízdním řádem.
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

V přístavišti kotvil hausbót a vedle něj malé dřevěné molo.
Bohužel přístup k vodě po nepravidelných a místy rozjetých schodech je dosti krkolomný, a to i v případě, že nenesete motor, nádrž, nebo nafouknutý člun. Nicméně dolů to jde vždycky a tak se nám po nějakém čase podařilo připravit k odplutí, aniž by něco zůstalo na břehu, na dně řeky nebo v autě. Posádka dostala za námahu nanuky a kapitán studené tekutiny.( Však je po tom sportovním výkonu nutně potřeboval).

Obrázek

Slavnostně odrážíme od břehu na 179,5 km a vydáváme se na cestu. První úsek plavby je na široké klidné hladině vyloženě příjemný a s nadšením sledujeme malebnou krajinu kolem. Po malém váhání se rozhoduji nehledat místo k přistání u Kvasic, kde máme kamarády (Dá se tady zajet do malého zaústění na pravém břehu kousek před mostem. Je to těsně u fotbalového hřiště kde je taky příjemná osvěžovárna.)
Máme před sebou ještě dost dlouhou cestu a tak pokračujeme až k jezu Bělov na 167km.
Zde nás čeká nejnáročnější zkouška celé plavby.Vzhledem k tomu, že budování plavební komory je tady ještě v nedohlednu ( především díky našim ochranářům přírody, protože plány už jsou hotové dávno) zastaví vás hráz jezu. Takže nezbývá než přenést člun pod jez a znovu jej dát na vodu. Po levé straně je areál vodáckého klubu a sjezd do vody s navijákem. Bohužel je to na levém břehu dost daleko od hráze a pod jezem se dá sejít k vodě jen na pravém břehu, což by hodně prodloužilo cestu nutnou k přenášení všech věcí, člunu a hlavně motoru. Přirážíme proto při pravém břehu hned nad jezem.

Obrázek

Je zde schodiště vedoucí až do vody a travnatý svah po kterém se nám podařilo bezpečně vytáhnou člun na cestu. Tady se osvědčily transportní kolečka, které po celou plavbu trčely vzhůru, zvednuté nad zrcadlem. Člun bez motoru a většiny báglů pohodlně převážím přes silnici až dolů k vodě pod jezem. Znovu naložíme, připevním motor a po nutném doplnění spálených kalorií vyrážíme směrem k Otrokovicím.
V pěkném slunečném počasí míjíme Otrokovice a jejich nové přístaviště. Bufet byl zavřený takže nebyl důvod zastavovat a míříme k Napajedlům. I tady je na levém břehu pěkné přístaviště kousek od centra. Kocháme se pohledem na zámek a plujeme ke Spytinhněvi. Na březích je vidět rybáře a několik rekreačních chatiček, občas loďka uvázaná u břehu. Ale to se před námi už rýsuje mohutný jez na 157km. Kormidluji k pravému břehu, kde se pohodlně vyvazujeme k dlouhému betonovému molu a jdeme si prohlédnout první plavební komoru, která nás vpustí do Baťova kanálu.

Obrázek

hrad66
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod hrad66 » pon úno 14, 2011 8:40 pm

Zde na 44km dle kilometráže Baťáku začíná pro nás unikátní vodní cesta. Jediná takováto stavba v naší zemi byla panem Baťou postavena za pouhé 4 roky (!!!) a její celková délka byla tehdy 51,8km. Dnes není tenhle stát schopen postavit ani plavební komoru k níž páni politici už před 4 roky (!!!) v Rohatci s velkou slávou poklepali na základní kámen.
Ale nebudeme si kazit slavnostní atmosféru před prvním proplutím naší první plavební komorou. Ještě se před vplutím posilníme výtečnou pečenou makrelou ve zdejší osvěžovně a protože ryba má plavat dopřeju jí i něco pěnivého moku. Mezitím proplavili lodě v opačném směru, takže z posádky, která vše pozorně sledovala, trošku opadly původní obavy z toho, co nás čeká. Na signalizaci se rozsvítila zelená, takže hurá na cestu. Plavba na kanálu je opravdu něco jiného než na řece. Hladina je klidná, koryto poměrně úzké, průměrně 12m a lodě musí dodržovat maximální rychlost 8km/h, takže si náš motor jen tak brumlá na volnoběh a plavba je vyloženě procházková. Hloubka je průměrně 1,5m, ale doporučují maximální ponor do 80cm, což se nás s naším gumákem vůbec netýká. Takže si to šineme krajinou s výhledem na hrad Buchlov, občas pozdravíme plující kolegy, občas děti na mostě. Míjíme přístaviště Babice. Molo je plné uvázaných lodí a před srubem hospůdky je řada kol. Souběžně s kanálem totiž vede cyklostezka, takže se osvěžení lační hosté rekrutují z řad vodních vlků i suchozemských krys :)

Obrázek

A to už je před námi komora Babice. V pohodě proplouváme komorou a ploužíme se směrem ke komoře Huštěnovice. Sluníčko se do nás opírá a celá posádka si libuje, že máme příjemný stín pod novou bimini. O to víc je času na pozorování kvetoucích kytek a vážky poletující na břehu. Komora Huštěnovice je na této trase nejvyšší a spustí nás o dobré 4m. Dole je mezi vlhkými stěnami příjemný chládek, který přeruší otevírání plavebních vrat za kterými se otevře rovný úsek vedoucí do Starého Města.

Obrázek

Obrázek

Před námi se rýsují siluety kostelních věží Uherského Hradiště a po levém břehu míjíme přístav Staré Město. Mola jsou dnes plně obsazená, ale před plavební komorou se dá vyvázat na obou březích. Vystupujeme a jdeme zkontrolovat okolí. Hned u mostu je na pravém břehu benzínová pumpa, což je luxus, který nás už nikde na trase nepotká. Kanystr nesu pouhých 100m.
V přístavu se snažím zjistit možnost postavení stanu a přenocování. Bohužel se ukázalo, že údaje v plavebním atlase Baťova kanálu jsou spíš zbožným přáním a hudbou budoucnosti.
Sprcha nebo kemp opravdu nehrozily. Ale kapitán si musí vždy poradit a tak po dohodě s komorníkem dostáváme povolení postavit si stan na hrázi na levém břehu pod komorou. Rychle jsme se proplavili jako snad poslední toho dne, uvázali člun u dřevěného mola a zbudovali tábořiště. Posádka hnána vidinou teplé večeře vynosila všechny bagáže do stanu, který stál pod malebnou švestkou. Kousek od nás byla lávka přes řeku Moravu po níž se dá dojít do centra Uherského Hradiště. Procházka byla moc hezká a teplá večeře v zahradní hospůdce s obřími sudy, v nichž se dá stolovat, byla zaslouženou odměnou za námahu prvního dne.
Večer pod hvězdnou oblohou vykonal své a za chvíli se ze tří spacáků ozývalo tiché oddechování. Což bylo signálem i pro kapitána, že si konečně zaslouží totéž.
dedko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 18

Příspěvekod dedko » úte úno 15, 2011 9:45 am

hrad66

Dobrý nápad napísať aj o Baťáku. Mne ako chlapcovi od velrieky Dunaj ten Baťak pripadá ako legoland :D Napriek tomu sa tam chystáme. Každá rieka, malá či velká, more či ocean, majú svoje čaro.
hrad66
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod hrad66 » úte úno 15, 2011 7:39 pm

to Dedko

No tobě bude asi dělat na Baťáku problém abys pořád nedrhl některým bokem o břeh :D
Je to zajímavý postup, začít na Dunaji a pak se vypravit na menší a ještě menší toky ;) Já začal naopak na nejmenším a postupně se dopracuju až na ten Váš veletok, a věř, že už o něm nějakou dobu přemýšlím. Tak se tam snad jednou potkáme. :)
dedko
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod dedko » stř úno 16, 2011 3:13 pm

hrad66

Tie menšie a eštemenšie mám tiež za sebou a po neakých rokoch sa rád vraciam znova. Že by som drhnul niektorý bok na to som zvyknutý :D 2009 sme boli v Slovinských alpách na divokej vode boli tam úseky také úzke že sme aj lakte mali odraté nie len člny
Keď sa rozhodneš na ten Dunaj si výtaný.

Baťak je širší

Obrázek

Ledva sme sa zmestili

Obrázek

Niektorý viac plávaly ako plavili

Obrázek

libor.janko

Mohol by si dať link na tú Tvoju reportáž z Baťaku ?
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » stř úno 16, 2011 10:08 pm

Teda to uz ale vazne zavani sportem! :D
hrad66
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod hrad66 » pon úno 21, 2011 10:30 pm

Tak se konečně dostávám k pokračování reportáže, která skončila v Uherském Hradišti.
Ráno bylo slunečné a než jsem donesl čerstvé pečivo na snídani stihly holčičky uspořádat krmení divokých kačen padanýma švestkama. Po snídani jsme sbalili stan a spacáky a nalodili se. Komorník se ještě neukázal, tak mu budeme muset poděkovat při zpáteční cestě. Vyplouváme z kanálu, který se zde napojí na řeku Moravu. Do leva se dá proti proudu zajet k přístavišti na nábřeží Uherského Hradiště, a kdo má chuť, může se vypravit zhruba 3km až do Jarošova. Ovšem upozorňuju, že slavný Jarošovský pivovar opěvovaný ve známé písni už je nenávratně zavřený.
Naše plavba pokračuje kolem města a před 33km nás při pravém břehu čeká komora Kunovský les. Protější břehy jsou skutečně lemované krásným smíšeným lesem. Před námi se do komory řadí dva hausbóty, jejichž posádky mají trošku problém s udržením plavidla u stěny. Raději jim nechávám „fóra“ a držím se v zadní části komory. Náraz předního hausbótu do vrat komory vylákal obsluhu k obhlídce situace a vyprovokoval nelichotivé poznámky od mé nezletilé posádky 8)
Při vyplouvání z komory nechávám plavidlům před sebou dostatečný náskok a teprve na volné řece je pohodlně míjíme a brzy necháváme daleko za sebou.

Obrázek

Plavba po řece Moravě se mi opravdu líbila, řeka je tady dost široká a nemusíte držet limit rychlosti jako na úzkém kanále. S gumákem jsme byli za chvilku v Kostelanech, je tady molo a připadáte si jako byste kotvili na návsi. Po malé zastávce jsme se doplavili ke 3km vzdálené komoře Nedakonice.

Obrázek

Tady krom komory a jezu není nic moc k vidění, protože vesnice je asi kilometr daleko. Ostatně celý úsek od Kostelan až do Uherského Ostrohu je spíš cesta krajinou a mezi lesy. Proto byla příjemná změny, když se před námi na 24km objevil Uherský Ostroh. Na pravém břehu je před mostem pěkný sjezd do vody a my jsme tady vytáhli člun na břeh a šli se podívat do zámku, který je hned vedle. Zajímavostí je, že zde dříve sídlil soud a z historek, které ve zdejší soudní síni vyposlechl pak sepsal svou knihu Slovácko sa súdí Zdeněk Galuška.

Obrázek

Po malém občerstvení pokračujeme přes plavební komoru k Veselí nad Moravou. Kousek před Veselím je na levém břehu přístaviště a Ranch Mississipi, který nemůžeme minout.

Obrázek

Stylový saloon nám nabídl místní dobroty a chladivé nápoje, které si kapitán užíval, maje klid od posádky, která nadšeně pobíhala kolem koní, koček, psů, koz ovcí atd. Je tady možné i zakempovat a večer bývá veselo někdy s muzikou.
Naším cílem je ale přístaviště Veselí n/M. Tady jsem mile překvapen pěkným přístavním bazénem s pohodlnými moly, restaurací a upraveným lesoparkem kolem. V recepci domlouvám stanování na jednu noc. Za rozumnou cenu za kotvení a jeden stan dostáváme i klíč od sociálky, kde je taky sprcha, umývárna a toalety.

Obrázek

Tady kupodivu informace z plavebního atlasu nelžou. Postavili jsme stan, a protože kousek od přístavu je koupaliště a sluníčko ještě hřeje, vyrážíme si zablbnout do přece jenom čistší vody ;)
Večer si posedíme pod stromy a vymáchaná, nakrmená posádka celkem ráda zapadne do spacáků. Z dálky se nese nápěv teskné slovácké lidovky a vlnky tiše šplouchají o boky lodí.
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » úte úno 22, 2011 6:20 am

Ahoj,
tady je ten odkaz na plavby po Baťáku, je jich tam víc, podle toho, co jsme projeli každý rok. Něco s půjčenou lodí, něco už s naší:
Naše plavby po Baťově kanále

Web momentálně předělávám, proto prosím o schovívavost. Měl jsem na něj masivní útok z celého světa, tak to dávám teďka dohromady.
Famos
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Famos » pon pro 23, 2013 7:58 am

Zdravím,
jelikož jsem letos 2013 absolvoval také plavbu po Baťově kanálu,přidal bych pár postřehů z této cesty.
Nejdříve mám trochu větší loď Mac Gregor 26M a tudíž potřebuji sjezd,který je přijatelný úhlem a kvalitou.Tudíž jsem ho hledal a doporučuji po projetí celé trasy pouze jedinný ve Veselí nad Moravou.Sjezd je naprosto perfektní,správný sklon,místo na otočení.Bohužel je přímo v přístavu,takže funguje pouze v provozních době,pokud tedy člověk už nestojí uvnitř za vraty.Ale musím říct,že je to marina na skvělé úrovni.Pěkné sociální zázemí,přístup na WC přes placenou kreditní kartu,ale pořádek,vysoká kvalita a příznivé ceny.Zároveň je tu servis a když náhodou něco nefunguje ,tak mají to co člověk potřebuje.
My jsme nejprve dojeli v noci do Otrokovic a po nalezení přístavu jsem zjistil,že sjezd do vody je příliš prudký a netroufnu si na něm spustit loď.Ráno když jsme se vyspali v lodi(na břehu) nás probudili komáři,kteří si snad mysleli,že jsme jejich snídaně.(doporučuji sebou vzít repelent a nějaký odpuzovač).Takže jsme jeli po kanále dolů po proudu a hledali další možné přijatelné sjezdy.V Uherském Hradišti sice sjezd je,ale není v dobrém stavu,pokud ho nikdo neopraví pro vetší loď je opět nepoužitelný. Asi kolem 8.00 jsme nakonec dojeli až do Veselí nad Moravou a po pěším průzkumu,kdy se dá pěšinkou dostat zezadu do přístavu jsme se rozhodli,že lo´d spustíme tady.
V 9.00 hod dorazila obsluha recepce a proběhlo spuštění na vodu.Dohodli jsme se,že pojedeme na výklopník a zpět a přespíme opět tady a že využijeme i toalety.Už si nepamatuji přesně ceny,ale tuším,že za spuštění jsem platil 100,- za záchody dvě karty tuším po 40 korunách.Prostě přijatelné ceny.
Nechali nám tu i auto s vlekem,a my jsme vyrazili po kanále.Hned asi 100m na pravém břehu jsme si z lodě natrhali pár třešní a hurá na komoru.
Pěkná sympatická komora,s malým občerstvením,se zvířátky a záchody(ale nic moc).Ale dělali tady skvělé klobásy z udírny.Proplavba proběhla bez problémů,a také přejezd přes Moravu.Jenom v ústí do komory bylo hodně bláta a malá hloubka.Opět komora(Vnorovy) a znovu kanál,Strážnice,Petrov,Výklopník a zase zpátky,Výklopník vypadal jako skvělá občerstvovací stanice,ale raději jsme už spěchali zpět,přeci jenom jsme museli přes komory zpátky a nechtěli jsme zůstat stát neplánovaně jinde.
Stihli jsme se proplavit včas a s námi ,respektive za námi proplouvaly dvě lodě s půjčovny,a na obou byli mladí kluci ze Slovenska.Skutečně byli hodně posilnění alkoholem a v komoře ocelový člun 5metrů dlouhý s kajutou málem poslali ke dnu.Podařilo se jim jí tak naklonit,že dva z nich spadli do vody v komoře a s nimi i kotva.Naštěstí se nikomu nic nestalo,jenom se pořádně lekli.Sranda byla,když se už celkem spořádaně snažili z komory jako první loď vyjet.Projeli vraty a najednou se loď otočila napříč a zaterasila cestu.Všichni jim začali nadávat co zase blbnou,ale oni z toho byli vyřízení daleko nejvíce.Netušili co se jim stalo a vlastně nikdo.Až za chvíli si všimli,že jim drží na dně kotva,která jim spadla do vody a nikdo to nezjistil.Takže se museli zse vrátit do komory,uvolnit kotvu a potom mohli valit dál.Uvědomil jsem si,jak je to nevděčné,půjčovat lodě.Na této posádce bylo vidět,že se snaží zničit co se dá.Stihli urvat ovládání motoru,cestou naráželi do břehu a do sebe navzájem,neustále s lodí houpali do extremních náklonů.No být majitelem půjčovny,tak bych je asi na místě zastřelil.
My jsme v pořádku dopluli zpět do Veselí a podařilo se nám vyvázat v přístavu.Sice přes takovou starou loď,ale lepší než nic.Molo po celé délce přístavu by se jim tam hodilo.Zašli jsme na večeři do městečka a ještě jsme stihli posedět v přístavu ve věži(nahoře je malá restaurace s barem).Noc proběhla klidně,zapojili jsme odpuzovač komárů a spalo se nám skvěle.Ale ráno jsme nenatočili motor.Baterka bohužel nedokázala utočit 60 konový motor.Takže co s tím?Zkoušel jsem jí pomoci provazem,ale chtěl bych vidět borce,který to dokáže natočit trhnutím.Možná někde na břehu mimo loď,když je tam dost místa,ale na lodi zhola nemožné.Takže jsem vymontoval baterku s passata a natočil jsem to na ní přes startovací kabely ze servisu.No a s velkým zpožděním jsme vyrazili proti proudu do Uherského Hradiště.Tam jsme šli konečně do sklípku na víno a na oběd a potom zase raději zpátky do Veselí.
Cesta z Veselí do Uherského Hradiště je kousek po kanálu a potom po řece,která je obehnána hrázemi,takže toho moc vidět není.Po chvilce nás čekala další komora ,překonání jezu a opět řeka a ještě jedna komora a za chvilku už Uherské Hradiště.Zpátky jsme tedy vyrazili po obědě,ale nestihli jsme se proplavit v Uherském Ostrohu,a tak jsme vyrazili do města.Je moc pěkné,ale dost malé.Najít restauraci,kde se dá najíst nebylo vůbec jednoduché.
Druhý den jsme pokračovali přes Veselí až ke komoře ve Vnorech a potom už zpět do Veselí a vytáhnout loď,a tradá domů.
Výlet to nebyl špatný,ale kanál ze Strážnice na výklopník by potřeboval vyčistit,plave tu všechno možné.Také mi připadá, že reklama předstihla skutečný stav na kanále.Schází restaurace a zázemí kolem vody.Bohužel srovnávám s Holandskem a tam je to skutečně o něčem jiném.Navíc místy bylo skutečně dost málo vody,hloubkoměr mi místy ukazoval pouhých 80 cm a to v oblasti nájezdů do komor.Ale vyšlo počasí a vyzkoušeli jsme a můžeme říct,že jsme propluli.Škoda,že kolem kanálu nejsou domečky a zahrádky bylo by to daleko zajímavější.Přidám pár fotek,aby jste měli případnou cestu snažší a plynulejší a ušetřili si hledání.
Štastnou plavbu P
Famos
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Famos » pon pro 23, 2013 8:18 am

Sjezd Otrokovice Obrázek
Famos
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Famos » pon pro 23, 2013 8:20 am

Sjezd ve Veselí na Moravě v marině.Obrázek
Naposledy upravil(a) Famos dne úte pro 24, 2013 12:12 am, celkem upraveno 1 x.
Famos
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Famos » pon pro 23, 2013 8:23 am

Obrázek
Marina Veselí nad Moravou
Famos
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Famos » pon pro 23, 2013 8:25 am

Obrázek
Famos
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Famos » pon pro 23, 2013 8:30 am

Obrázek

Uherské Hradiště
Famos
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Famos » pon pro 23, 2013 8:32 am

Jak se udržet v palvební komoře. :mad:

Obrázek
maca1111
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod maca1111 » pon pro 23, 2013 9:14 am

Na volné moravě je omezení max 25km hod a pouze výtlak.
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 3

Příspěvekod Josef » pon pro 23, 2013 2:29 pm

Famosi, moc pěkná a zajímavá reportáž. Na Baťáku jsem nikdy nebyl, docela by mě to lákalo se tam někdy podívat, ale už mě odrazuje kromě vzdálenosti od bydliště to, že bych se tam musel nejspíš potkávat s vožralejma blbama, kteří dělaj akorát problémy. To radši vyrazím na Lipno, nebo Orlík tam je klídek. I když na Orlíku už to také není úplně pravda. Naposled jsem tam potkal nějaký neukázněný zbohatlíky na rychlých kajutových člunech, kteří se neštítili zakotvit přímo na pláži mezi koupajícíma dětma. Bylo to přez zákaz vplutí na Radavě u hospody.

Dědko, koukal jsem na tvoje fotky z toho Slovinska a připadá mi, že se jedná o soutězku na řece Koritnice pod pevností ještě nad soutokem se Sočou u Bovce, ale možná se mýlím. Je to docela pěkný technický úsek divoké řeky. :good:
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod jsekera » pon pro 23, 2013 2:50 pm

jo tak toho McGregora si pamatuju,podle fotek zcela jistě, potkal jsem tě před komorou Nedakonice,
pokoušel jsem navázat kontakt, ale z tvé strany nebyl zájem, přece jen na gumáčku jsme asi byli pod
tvé rozliš.schopnosti.......
Jinak souhlas, že zázemí ještě pokulhává (ale opravdu rok od roku se podmínky zlepšují, ono taky
nebylo budovat pro koho, "nával ;) " turistů zažívá kanál až poslední dva roky.....)
No a ti ožralci ..... chtěl jsem jet do Prahy, ale už nikdy tam nepojedu , bo na webu psali, že tam jezdil někdo
autem opilý.......................... :mad:
asi tak.......
poslední sezonu už byli policajti na vodě v podstatě každý den a pokud někdo jezdí pod parou,
tak je to již jen otázka času kdy ho chytí....... kontroly řádně zhoustly a větší pravděpodobnost je,
že budeš dýchat na vodě, než v autě po cestě k vodě.........

sek
dedko
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod dedko » pon pro 23, 2013 3:32 pm

Ahoj Famos
Máš nádhernú loď. Mac Gregor 26M je naozaj krásavica :good: :good: :good:
Škoda že tie fotky sa nedajú zväčiť :(

Josef píše:Dědko, koukal jsem na tvoje fotky z toho Slovinska a připadá mi, že se jedná o soutězku na řece Koritnice pod pevností ještě nad soutokem se Sočou u Bovce, ale možná se mýlím. Je to docela pěkný technický úsek divoké řeky. :good:

Josef, nemýliš sa :good:
Keď sme to išli splavovať, tak inštruktor zavolal všetkých a robil školenie...
Zrazu sa pozrel na mňa a sa spýtal Dedko, aj vy idete ?
Moja celá rodina sa rozrehotala a takto, vznikol môj nik

Posielam ti pekné video cez SZ z nášho raftingu a kanoňingu...
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon pro 23, 2013 4:46 pm

dedko píše:Škoda že tie fotky sa nedajú zväčiť :(
Zkopíruj si ten odkaz na fotku od www po .JPG do příkazového řádku. Nebude ti stačit monitor. ;)
Famos
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Famos » pon pro 23, 2013 4:47 pm

Nechtěl jsem určitě nikoho odradit od plavby po Baťově kanálu.A kluci ze Slovenska sice byli notně posíleni,ale ohrožovali pouze sebe a půjčené (své)lodě,takže určitě bych nerad aby to vyznělo negativně,a byli jedinní.Jinak okolo nás především jezdili hausboty,které mi trošku připomínali kombajn na vodě,ale na plavbu extremně bezpečné plavidlo.To nejenom,že nejde asi vůbec potopit,ale hlavně snad ani poškodit.Pro někoho kdo s lodí jede poprvé naprostý ideál.
Fotky bohužel jsem nahrával dle svého nejlepšího svědomí,ale všechny se nahrály malé a to jsem i zkoušel proklik.TAkže jedině je vrhnout jinam a dát sem odkaz.A nebo mi napiště co dělám špatně.
Určitě rád pokecám s někým kdo má rád lodě,takže příště prosím ještě trošku důrazněji se přátelit.Pro mě to bylo trošku komplikované a i když to asi nebylo poznat,loď jsem v té době měl po čtvrté na vodě a tak jsem se snažil si na ní zvyknout a naučit se jí řídit,zvládnout dvě zlobivé děti na palubě a nic nezbourat a nepoškodit.A mimo kolapsu baterky jsme to skutečně zvládli.
Přidal jsem odkaz na fotoalbum na rajčeti,kde jsou fotky velké :good:

Obrázek
http://pegasso.rajce.idnes.cz/Batuv_kanal_2013#
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod jsekera » pon pro 23, 2013 5:09 pm

sem si to po sobě ještě jednou přečetl a asi jsem to blbě napsal.......
nebylo to myšleno nějak negativně, to oslovování, taky jsem si říkal, že jsem měl být
důraznější, že mě třeba blbě slyšel........... no třeba se ještě potkáme, na baťáku, nebo někde jinde. ;)

Zpět na