Havola a přilehlé okolí

Vaše zprávy a cestopisy z plaveb a akcí kolem lodí a vody.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

david
moderátor
Reputace: 151

Příspěvekod david » sob čer 28, 2014 5:21 pm

geus píše:Jj plavba koukám dobrá jen aby ti ta voda ještě někde víc nestoupla jinak budeš muset z té lodě dělat ponorku :good: .tak štěstnou plavbu a bez poruch

Geus - dík. :)

Dneska jsem dal pusu zvedacím vratům v Mirově. Po mizerné noci díky kraválu z bývalého ruského letiště a dneska dějiště technoparty, jejíž kravál se nesl přes 15km a já ho měl z první ruky v Mirowě - proč nejvíc nahlas hrajou od 03 do 07 hod nechápu- , jsem si lehce brnk trumpetkou. Pak jsem si hrál na opraváře žesťových nástrojů.

Dávám mapu Německa, je stará jak Metuzalém. Projektovaný průplav Sever - Jih je dávno hotovej a jmenuje se Seitenkanal, proj. průplav Labe - Balt. moře není a nebude. Jinak všechno kolem Berlína a Meklenbursko PLATÍ. Je to to nejpřehlednější co mám, dostal jsem to + spoustu další literatury, jako dědictví po kapitánovi naší ČSPLO

Obrázek
david
moderátor

Příspěvekod david » úte črc 08, 2014 1:13 pm

29. 6. - 1.7.
Müritz je studenej, má pouhých 17,5 °C a to je teda hodně málo. Proplaval jsem do Röebelu, Bolterkanal, marinu v Rechlinu a nakonec jsem se propasíroval pod mostem
na Müritz arm. V hospodě ve Wiperově jsem potkal prima místňáka a pokecali jsem o lodích a motorech. 6-ti válcovej Wartburg, úpravy od Melkuse a tak. Bezva abend.
V pondělí přijela parta z Davle pro Hanku, ve středu má zubaře, tak ještě jedna projížďka po Müritzu a v úterý s nimi zpět do Mirova. V úterý odpo všichni odjeli a já zase spokojeně poustevničím velmi zvolna směr Fürstenberg.
Čtvrtek 3.7.
Po předchozích úpravách umístění trumpety a držáku TV antény ( vrtat nerez akuvrtačkou nad hlavou, stoje na vratké židli, je fakt žrádlo), sice na knopp, ale bez napouštění bajbótu, podplouvám most ve Strasenu. Kotvím pod komorou a jdu úspěch zapít k Scheffovi. Večer kol 10. se ještě poposouvám na jezero, pouštím kotvu a koukám na Gabina, jak klade past.

Až do dalšího čtvrtka se budu plácat kolem Fürstenbergu a čekat na starší dceru a vnuka – kdyby někdo náhodou plaval kolem. Voda vylezla na 24,2 °C, to už jde.
david
moderátor

Příspěvekod david » pon črc 28, 2014 4:32 pm

Tak jsem konečně chytil paní Bouřku. Stoje na kotvě na jezeře a občas sleduje na netu, jak se to přes Berlín blíží, vypadalo to, že chytnu jen okraj. Udělal jsem přípravu na průser, uvázal landštek, bajbót a ostatní krámy, jak už mám nacvičený. Pak se najednou setmělo a už jsem balil. Pozdě. Jen jsem vytáh kotvu, přišly poryvy větru, že pršelo z jezera nahoru – vítr bral vodu, ale jak! S loďku to poněkud cvičilo, ale jak jsem prchal na krytý kanál, měl jsem vítr na zadobok, tak nic moc. Kolo, co zůstalo pouze na gumicuku mi vítr málem sebral. Gumicuk nevydržel nápor větru do bicyklu, který zavlál vodorovně – to by jeden nevěřil. Do toho všeho, asi pro uklidnění, začaly houkat sirény po celým Fürstenbergu. Anemometr ukázal poryv 183km/h, trvalý průměr 85 km/h. Jestli kecá, nebo ne, netuším, ale byl to fakt šrumec, naštěstí bez deště. Průtrž mračen nastala, až když už bylo vyvázáno na dalbách u komory.

Týden se nic moc nedělo, čekal jsem na posádku + dceru Lucii s vnukem Toníkem. Pár dní jsme pokroužili po jezerech, v sobotu dorazil i z expedice na Islandu Lucky manžel Michal, a v neděli všichni tři odjeli. Michal mi přivezl dárek – obrovskej kulatej oranžovej fendr – prý jich je na pobřeží Islandu kopec a islandským dětem z nich dělají houpačky.
V Po 14.7. pokračuju na Zehdenick a po cestě se zastavuju v bývalé cihelně – dnes muzeum. Fotky budou na Rajčeti.
Přespáváme 2x na jezeře Prerauerstich, kde je príma voda, ve St. nákup v Zehdenicku a večer končíme pod komorou Liebenwalde – před kanálem Odra-Havola. Ve vsi není jediná otevřená hospoda, těžkej šlendrián. Po cca 5 km cesty od komory do vesnice + hledání hospody, jsem stopnul auto na odvoz zpět. Mám už podruhý kliku, vysadil nás až na břehu.
Tím bych ukončil Havolu a okolí – Mecklenbursko a dál budu pokračovat v topicku „Směr Odra“.
dedko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 18

Příspěvekod dedko » pon črc 28, 2014 5:14 pm

Ahoj David
Dnes som konečne sa dostal k Tvojmu písmu a prečítal všetko od začiatku do konca.
Skvele všetko popisuješ. :thmbup:
Omen, Ti ticho závidí tú plavbu, ale ja Ti závidím nahlas !!! :)
Mal som v pláne aj ja, sa vydať tým Tvojím smerom. Lenže lekári mi určili iný smer.
Zdržiavať sa tri hodiny od špitálu.
Som rád že to pekne opisuješ, aspoň sa aj ja, tu na nete tej Tvojej plavby môžem zúčastniť. :lol:
Prajem všetkým krásnu a bezproblémovú plavbu.
david
moderátor

Příspěvekod david » úte črc 29, 2014 3:14 pm

malé, ale důležité doplněníčko:

Že je na kanálech zákaz kotvení a stání mimo vyhražená místa - kterých se nedostává, jsem už asi psal. Netušil jsem ale, že bajboot uvázanej u břehu, bokem a povytaženej až do kamení záhozu může být plavebním problémem. Ujistila mně o tom Wasršucpolicaj, když jsem si dovolil zastavit u hospody kus před komorou Lehnitz. Že prý ani kajak. Tak jsem dělal blbýho a ptal se, jestli, když je na kanále rozšíření, kam by ani šíf nedostal díky mělké vodě, je možné stát. Tak mně ujistili, že není. Ještě že mne před 3ma hodinama neviděli. :lol:
Taky se hned ptali na alkohol, zdali jsem požil. Povídám požil, ale zpět k lodi, co stála o 2 km dál na Malcr kanále vyvázaná v loděnici na starej parní remorkér, mně veze posádka :whist: Do toho přišla drbna posádka a povídá, že já nepil a ona kolu s rumem. :roll: :roll: :roll: Ten rum si dala, když jsem to zrovna s WSP řešil a tedy to netušil. Ale asi jí naštěstí nerozuměli. No někdy to je na infarkt.

Flastr jsem nedostal, hospoda se bavila. Odpluli, koukli do Malcr kanálu a jeli zpět. To už jsem předčasně zaplatil a nechal se, s hrůzou v očích, odvézt nezkušenou posádkou. Při míjení jsme si zamávali.
Hospodská povídala, že z tohoto důvodu ani nedostali povolení pro štég k hospodě, co chtěli, by měli lepší kšeft.

Celej fór této věci spočívá v tom, že hned o cca 8km dál,na kanále od Lehnitz jezera k Oranienburgu, který je o cca 15m užší a provoz stejný, je jedno stání sport. lodí za druhým. :mad:
Tak nevím.

Zpět na