bouchačka

Krátkodobé i dlouhodobé pobyty na lodi / hausbótu z různých úhlů pohledu.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

david
moderátor
Reputace: 151

bouchačka

Příspěvekod david » úte pro 23, 2008 12:33 am

dneska ráno se mě opět ve 4,15snažil, naštěstí neúspěšně, nějakej šmejd vykrást. naštěstí má přítelkyně lehký spaní. Víte někdo, jak je to se zbrojákem, případně co může mít člověk u sebe bez papíru - třeba jen na strašení?
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4

Příspěvekod Wlady » úte pro 23, 2008 4:22 am

to David:

Bez zbrojáku tak maximálně plynovku, ale každej znalec Ti potvrdí, že je to velmi nerozvážný počin, jí proti někomu vytáhnout. Když pominu, že i s ní je možné z bezprostřední blízkosti zranit a při troše smůly i zabít, jde především o toto:
Plynová pistole či revolver je od skutečné prakticky k nerozeznání a pokud jí náhodou namíříš na někoho, kdo disponuje tou echtovní variantou, tak Tě může klidně a s vysokou pravděpodobostí i beztrestně v rámci nutné (a v tomto případě i přiměřené) sebeobrany odstřelit, byť by to byl i ten mizernej zloděj...
Na zbroják potřebuješ absolvovat lékařskou prohlídku včetně psychotestů, školení a následně zkoušku + kompletní výpis z RT (tj. včetně případných výmazů). Pak si požádáš na PČR a buďto jej dostaneš a nebo taky ne :D
Každých 5 let jej musíš VČAS nechat obnovit, jinak dopadneš jako já = mám jej už asi 15 let a letos jsem to o deset dní prošvihl a ti chytráci mi řekli, že už jej vlastně nemám a tím pádem už nelze nic prodlužovat a že musím celé to martýrium absolvovat znovu ... no ještě že existují kamarádi... :mad:

Wlady
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte pro 23, 2008 7:23 am

Je to přesně jak říká Wlady a já bych to chtěl hodně zdůraznit.

Namířit na někoho zbraní, nebo její imitací, je velmi nebezpečné. Musíš počítat s odvetou, která by jinak třeba ani nepřišla. Pokud jedenkrát vytáhneš zbraň, musíš být připraven ji použít. Pokud možno rychleji, než protistrana. Strašit se někdy nevyplácí.
Vzpomínaný pojem "přiměřená obrana". Neznamená to, že když ti někdo vleze na zahradu na jabka, že jej můžeš zastřelit. Podmínky se už trochu zlepšily, jsou známy nové precedenty, ale stále právo střílet máš až tehdy, pokud se cítíš bezprostředně ohrožen na životě. Základ je, eliminovat u soudu "tvrzení proti tvrzení" tím, že to druhé tvrzení nebude mít kdo přednést. A nesmí být střelen zezadu, protože pak je každému jasné, že "útok již netrval".
U nás jsou při prodlužování tak hodní, že dostáváme dopis, který informuje o konci platnosti. Šéf je kamarád a tvrdí, že to je pro ně jednodušší, než se dohadovat a vyřizovat vyjímky.
Podobně jako Wlady jsem dělal ZP někdy před 15ti lety, dělal jsem to při střeleckém oddíle a ještě postaru. Ale asi to je u oddílu to nejlepší. Jednak by jsi stejně potřeboval potvrdit odbornou způsobilost a jednak aby ti srdce nezačalo tlouct při každém uchopení zbraně, je potřeba si ji řádně ošahat, několik set nábojů vystřílet. Jinak si s ní při první příležitosti, jak psal i Wlady ublížíš sám.
A jednak ti tam určitě pomohou a většinou se zkoušky dělají s novími adepty hromadně a "v množství je síla".

Ještě. Pokud se k lupiči dostaneš na dosah, ideální obrana, ale v podstatě i útok je výkonný elektrický paralizér.
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod jsekera » úte pro 23, 2008 7:56 am

jedna věc je mít zbroják, druhá mít u sebe zbraň, nemůžu než souhlasit s baharisem a wladym-
v momentě kdy ji máš v ruce, musíš počítat s tím, že to budeš muset zmáčknout a
vzhledem k tomu, že ten druhý může být také ozbrojený, tak to už raději skutečnou zbraň,
než imitaci(plynovku...)
Ovšem s vědomím, že když ji budeš nosit, tak pokaždé když ji vezmeš do ruky počítej
s následky, které si můžeš nést celý život.
proto ji nosím jenom na střelnici, doma je pěkně v trezoru - nedokážu si představit( mám malé a všetečné děti)
že bych měl doma bouchačku někde po ruce( pod polštářem, nebo kde.. :? )
a tím je její řekněme rychlé použití také jaksi omezeno..........

ve volném prostoru, ať to zní jak chce srabácky volím útěk,
doma nevím...... :gun:
Gray
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Gray » úte pro 23, 2008 8:05 am

Kup si tzv "flobertku" , je to legrace kolem cca 2-3tis Kč použité , ráží je 6 nebo 4mm s tím, že má o hodně menší prachovou náplň než 22LRa nemá takovou energii při výstřelu. Ovšem na to aby někomu něco třesklo za zadkem a nedej bože ho kouslo do zadku či podobně to úplně stačí , i na obranu zblízka to určitě vystačí. Nákup na občanský průkaz, zatím od 18ti let (aspoň doufám, že to tak stále je) .

http://www.strelivo-zbrane.cz/volne-pro ... 40-s289390

http://www.colosus.cz/zbrane/cal-4-mm/

http://www.colosus.cz/zbrane/cal-6-mm-2/
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » úte pro 23, 2008 8:14 am

Také mám zraně, nebo alespoň jejich uzávěry v domácím trezorku. Těch případů neštěstí s dětmi bylo dost a dost.

Já bych volil spíše tzv. odrazující varianty. Neznám tvou situaci, ale pokud se jedná třeba o rodinný domek, osadil bych venkovní prostory pohybovým čidlem/y (dnes jsou za pár korun), spojeným s reflektorem. Dá se to spřáhnout i s akustickou výstrahum
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte pro 23, 2008 8:20 am

Baharis píše:Také mám zraně, nebo alespoň jejich uzávěry v domácím trezorku. Těch případů neštěstí s dětmi bylo dost a dost.

Já bych volil spíše tzv. odrazující varianty. Neznám tvou situaci, ale pokud se jedná třeba o rodinný domek, osadil bych venkovní prostory pohybovým čidlem/y (dnes jsou za pár korun), spojeným s reflektorem. Dá se to spřáhnout i s akustickou výstrahum

myslím, že David v rodiném domku nebydlí :D
viz jeho avatar - bydliště: loď
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » úte pro 23, 2008 8:31 am

Aha, pardón. Se po ránu pomaleji rozjíždím... :oops:
Ale to je celkem jedno. U lodi, chaty, nebo zemljanky to lze samozřemě použít stejně. ;)
vilma
moderátor
Reputace: 44

Příspěvekod vilma » úte pro 23, 2008 9:00 am

ahoj Davide, kluci mají samozřejmě pravdu,
takže už koukám hodně zaznělo, z toho, co pro Tebe mám.
Omlouvám se za příp. opakování, nebudu to už promazávat.

od 1.1. 2009 se mají podmínky pro získání zbrojního průkazu nějak zpřísnit, zatím bylo : 1/ potvrzení o zdrav. způsobilosti od prakt. lékaře, ten pokud má pochybnosti, tak pošle ještě na psychotesty k psychologovi. 2/ výpis z rejstříku trestů, 3/ testy na Policii - nutno se naučit, jako třeba u VMP, 4/střelby s Policií - 3x čezetou /má PČR/ trefit terč z 5 pokusů. 5/sborka-rozborka

Dobrá příručka k přečtení pro Tebe bude :
Pavel Černý, Michal Goetz : Manuál obranné střelby,
vydalo nakl. Grada 2004 / jejich sites : www.grada.cz /

Jsou tam oddíly : výběr zbraně, vybavení pro výcvik, základní střelecké dovednosti, dynamická střelba, přechod k realitě /taktika, zvláštní varianty použití, použití na blízko, napadení v automobilu atd. atd./

Tímto ale vůbec neříkám, že k použití k sebeobraně na lodi je bouchačka vhodná. :)
Prohlídni příručku a uvidíš.
Naposledy upravil(a) vilma dne úte pro 23, 2008 9:10 am, celkem upraveno 1 x.
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 5

Re: bouchačka

Příspěvekod Martin88 » úte pro 23, 2008 9:06 am

Souhlasím s předchozími přispěvateli. Navíc bych Tě chtěl upozornit, že /jak jsem z Tvých příspěvků pochopil/ jezdíš s lodí často za hranice ČR, v tom případě bys musel zbraň uschovat v ČR nebo vyřídit povolení pro navštívenou zemi /dost obtížné/.
Elektronická ochrana, pes, pepřový sprej jsou alternativy.
Gray
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Gray » úte pro 23, 2008 9:56 am

Nemluvě o tom , že již ráží 22lr si vyvrtáš do lodi pěknou dirku, ale to jen pro odlehčení situace :gun: . Osobně doporučuji elektrický paralyzer nebo na stejném způsobu i pistoli s vystřelovacími elektrodami a to je pak paráda někoho mít na drátě a než přijedou četníci mu jí sem tam lupnout 80.000 Volty i víc. Nedoporučuji ve vodě a na kovové lodi :shock:
david
moderátor

Příspěvekod david » úte pro 23, 2008 10:20 am

Martin88 píše:Souhlasím s předchozími přispěvateli. Navíc bych Tě chtěl upozornit, že /jak jsem z Tvých příspěvků pochopil/ jezdíš s lodí často za hranice ČR, v tom případě bys musel zbraň uschovat v ČR nebo vyřídit povolení pro navštívenou zemi /dost obtížné/.

vidím, že každá rada drahá.
právě proto, že se mi nechce po každém hned střílet, nic takového střílecího ( na rozdíl od mnoha jiných v mém okolí ) nemám.
Samozřejmě halogeny s pohyb. čidlem na pozemku mám, ale to bylo to první, co chtěl ten šmejd vypnout. a na to stačí se ve dne rozhlénout, kde je rozvaděč.
Se psem na lodi, tak to by mi už hráblo docela, :mad: navíc zvířata v domácnosti teda nemusím.
Pes na pozemku by byl dobrej, ale není to celý oplocený, musel by být na špagátě a to bych mu nezáviděl. Mimo to co s ním, když jedu pryč. :hmm:
Pepřovej spray je dobrej při kontaktu, ale tomu bych se samozřejmě radši vyhnul. Navíc, když jsem na lodi a někdo mi vybírá maringotku na břehu, je mi to na dvě věci.
Elektronickou ochranu na lodi mám, venku je problém s rušením a tím spoustou falešných polachů. Vidím to na halogenech, jak je třeba vítr rozsvěcí každou chvíli i když maj staženou citlivost. Máte někdo nápad co s tím? Všelijaký zástěny kolem čidla nepomohly.

Řekl bych, že tady se snaží krást, a bylo to teprv podruhé za 1,5 roku, nějaký amatér - ři, kterejm by stačilo za prdelí vystřelit a už by nechodili. Oni, ti šmejdi, si to mezi sebou řeknou. :gun:
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Zlodějíčci.

Příspěvekod Ferdinand » úte pro 23, 2008 10:36 am

Ahoj Davide, hele a když chodí tak docela pravidelně, co kdyby ses nechal dobře pojistit, od všeho co vezmou měl doklad o koupi a každý rok, hned po vykradení bys to přes pojišťovnu koupil pomocí uschovaných dokladů o koupi znovu, no ? Pořád budeš mít nové nářadí a TV atd. ;)
Jsou tací co to tak dělají a ještě na tom vydělají.
Fous
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Fous » úte pro 23, 2008 10:40 am

david píše:dneska ráno se mě opět ve 4,15snažil, naštěstí neúspěšně, nějakej šmejd vykrást. naštěstí má přítelkyně lehký spaní. Víte někdo, jak je to se zbrojákem, případně co může mít člověk u sebe bez papíru - třeba jen na strašení?

Ahoj Davide,

Ja osobne jsem se vybavil Flobertkou 6mm, nemusis mit zbrojni prukaz, koupis ji na obcanku. Chvili jsem chodil po obchodech a pak jsem ji koupil v zastavarne za 1 700 Kc. Nema to zrovna velkou prubojnost, ale jak tady jiz zaznelo, predpokladam, ze to muze dostatecne stipnout do zadku, do 5m bych rekl, ze by se to asi i dostalo pod kuzi. Dalsi vyhodou je, ze podle zakona o zbranich nemusis s touto zbrani nutne na strelnici, ale na vyzkouseni postaci misto, kde neohrozis (treba lom, piskovna, atd.)

Na druhe strane jsem slysel i pribehy, kdy napadeny vytahl na zlodeje neco takoveho, ale zlodej mel bohuzel plnohodnotnou zbran. Z nejakych 3 m nerozeznas jestli je to flobertka nebo malorazka.

Hodne stesti.

Fous
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 5

Příspěvekod Martin88 » úte pro 23, 2008 10:53 am

david píše:
Martin88 píše:Souhlasím s předchozími přispěvateli. Navíc bych Tě chtěl upozornit, že /jak jsem z Tvých příspěvků pochopil/ jezdíš s lodí často za hranice ČR, v tom případě bys musel zbraň uschovat v ČR nebo vyřídit povolení pro navštívenou zemi /dost obtížné/.

vidím, že každá rada drahá.
právě proto, že se mi nechce po každém hned střílet, nic takového střílecího ( na rozdíl od mnoha jiných v mém okolí ) nemám.
Samozřejmě halogeny s pohyb. čidlem na pozemku mám, ale to bylo to první, co chtěl ten šmejd vypnout. a na to stačí se ve dne rozhlénout, kde je rozvaděč.
Se psem na lodi, tak to by mi už hráblo docela, :mad: navíc zvířata v domácnosti teda nemusím.
Pes na pozemku by byl dobrej, ale není to celý oplocený, musel by být na špagátě a to bych mu nezáviděl. Mimo to co s ním, když jedu pryč. :hmm:
Pepřovej spray je dobrej při kontaktu, ale tomu bych se samozřejmě radši vyhnul. Navíc, když jsem na lodi a někdo mi vybírá maringotku na břehu, je mi to na dvě věci.
Elektronickou ochranu na lodi mám, venku je problém s rušením a tím spoustou falešných polachů. Vidím to na halogenech, jak je třeba vítr rozsvěcí každou chvíli i když maj staženou citlivost. Máte někdo nápad co s tím? Všelijaký zástěny kolem čidla nepomohly.

Řekl bych, že tady se snaží krást, a bylo to teprv podruhé za 1,5 roku, nějaký amatér - ři, kterejm by stačilo za prdelí vystřelit a už by nechodili. Oni, ti šmejdi, si to mezi sebou řeknou. :gun:

Tak na postrašení by měla stačit signální pistole, ovšem předpisy kolik jich můžeš u nás nebo v zahraničí mít na lodi neznám :gun:
Gray
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Gray » úte pro 23, 2008 11:51 am

Nebo nástražný systém několika dýmovnic, doporučuji červené a budeš toho drbana mít i označeného jako bankovky.... pardon to jen tak ze stresu :mad:
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 106

Příspěvekod Denis » úte pro 23, 2008 5:25 pm

Zlodej pri pri lúpežnom prepadnutí stávkovej kancelárie v Medveďove zasadil zamestnancovi 26 bodnorezných rán. Zamestnanec zomrel a vraha ešte stále nechytili. Môj názor je, že je lepšie po útočníkovi vystreliť ako dostať ranu nožom do brucha. V každom prípade ak sa budeš brániť útoku a budeš úspešný s tým že útočník skončí na zemi zranený, tak budú posudzovať v prvej rade primeranosť sebaobrany. Za zbraň je považované všetko čo robí útok dôraznejším, teda aj panvica, alebo kus hadice. Ak ho majzneš železnou trubkou a prerazíš mu lebku, alebo ho strelíš pištolou, tak si v rovnakom prúsery. Teda ak chceš aktívne brániť svoj majetok v prípade krádeže, alebo ti hrozí útok, tak potom je najlepšie mať strelnú zbraň. 9 mm je najlepšia, lebo sú lacné náboje a je dostatočne účinná. Človek nie ja vrah a preto treba použiť postup čo nás učili na vojne, to stoj lebo strelím by som si odpustil, ale varovný výstrel je treba dať dokázatelne. Teda tak aby našli gulku. Tiež nemusíš mieriť na ciel, ak na niekoho 2-3 krát vystrelíš, tak chcel by som vidieť jeho nervy aby začal strielať aj on.
Inak by som použil nejaký zabezpečovací systém zo sirénou a z nezávislým zdrojom. A potom zapnuť halogény z lode. Ak chrániš veci vo vnútri, v maringotke, alebo chatke, tak je osvedčené mať za prvými dverami mrežu a za nimi poplachové. Zlodej vylomí prvé dvere, nasníma ho čidlo, spustí sa siréna a on má v tom hluku odstrániť zámky na mreži. Treba dať zámky z opačnej strany, to sa blbo cvakajú nožnicami. Siréna musí byť umiestnená tak aby ju nemohol rozstrielať. Pozor, zlodej môže mať na zbrani tlmič. Teda nevybiehať a radšej volať políciu. Dobré je byť poistený a splniť poistné podmienky, to je pri krádežiach úplne najlepšie. So zlodejmi nech bojuje polícia.
jenda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod jenda » úte pro 23, 2008 5:40 pm

Co se týká bambitek, pokud si dobře pamatuju, tak bez papírů může člověk mít cokoliv co je pod 7.5 joule kinetické energie (běžné vzduchovky a všechny flobertky). Je ale k mání spousta pořádných vzduchovek, které mají pro prodej v ČR provrtanou díru v pístu (aby měly do těch 7.5 J), což se dá snadno spravit. Nedělá to kravál, vykuka by to ošklivě potlouklo a dá se s tím střílet i pro zábavu. A možná tam není tak silný ten "provokační efekt", protože to je pořád "jenom" vzduchovka... já nevím jak kdo, ale já bych i před vzduchovkou vzal nohy na ramena.
Z některých takových hraček jde skoro strach ...aspoň na mě :-).
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » úte pro 23, 2008 5:43 pm

Souhlasím s Denisem, nejlepší je 9mm, když někoho střelíž 5x malorážkou, ještě Tě 20x bodne nožem do břicha, po první ráně 9mm to s ním praští o zem i když ho trefíš jen do stehna, pak máš čas i na ten varovný výstřel.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 106

Příspěvekod Denis » úte pro 23, 2008 5:48 pm

Jendo , prerábať zbraň je trestné a teda prúserové, nieto ju ešte použiť. Rovnako ako nepovolené zbrane. O tom len pri pive aby reč nestála, ale nie ako seriozna obrana.
halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod halladin » úte pro 23, 2008 6:11 pm

david píše:. naštěstí má přítelkyně lehký spaní.
Tak se jí drž ;) , a kup jí poplašňák :) Amatér si bude myslet, že se po něm střílí.
Dělá se to vlastně ještě ?
jenda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod jenda » úte pro 23, 2008 6:19 pm

Denis píše:Jendo , prerábať zbraň je trestné a teda prúserové, nieto ju ešte použiť. Rovnako ako nepovolené zbrane. O tom len pri pive aby reč nestála, ale nie ako seriozna obrana.

No jako seriozní obrana v žádném případě, už jenom představa, jak někdo po prvním varovném výstřelu v rychlosti láduje další diabolku, než k němu útočník doběhne, je velmi úsměvná :-).
Já to pochopil tak, že David stojí na lodi a přesvědčuje někoho třeba 20 metrů od něj u maringotky na břehu, že není dobrý nápad k němu chodit na nezvanou návštěvu. Na to by ani nemusel nic upravovat. Ale asi to opravdu není nejlepší řešení, leda tak pro někoho, kdo má rád vzduchové hračky (jako třeba já :-) ).
Chtěl jsem jenom upozornit na další z možností.
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » úte pro 23, 2008 7:17 pm

No asi bych se vrátil k původnímu Davidovu problému.
Nemyslím že je účelem vlákna řešit, jak někomu legálně ustřelit palici.
To je jednoduché a chce to v zásadě dvě věci: praxi s bouchačkou na střelnici a dobrého právníka.
Nehrát si na humanistu a dotyčného 100% sejmout a pak mít právně 100% ošetřeno, že to byla sebeobrana.
Na to má z amatérů málokdo.
Ale jakýkoliv nemrtvý pachatel, který může svědčit, značí pro obranáře na nějakou dobu filtrovaný vzduch.
Takže: Jedná se o ten pozemek před nádražím Davle (pod mostem), u kterého kotví ten velký motorák a stojí tam vlajkový stožár? Vedle mola pro parníky PPS?
Jezdím kolem, ale na druhém břehu, takže neznám podrobnosti.
Ale:
Pokud není kolem plot, tak s bouchačkou (jakoukoliv) opatrně, s logistickou přípravou, zloděj musí být na místě mrtvý a musí držet v ruce cokoli, co lze potmě vizuálně identifikovat jako střelnou zbraň. A i tak volat nejdřív právníka a pak teprve (v šoku) četníky.
Technické zabezpečení perimetrie je buď relativně spolehlivé, ale šílené drahé, nebo hodně drahé a méně spolehlivé, ale vždycky by mělo jít o uzavřený pozemek. Technická poznámka: S přívodem el.proudu.
Jinak je to vyhazování peněz a zbytečné plašení majitele i okolí.
Standardní čidlo pohybu na halogenu rozsvítí každá kočka, průvan, nebo hromada listí padající ve větru ze stromu, tam žádné maskování nepomůže.
david
moderátor

Příspěvekod david » úte pro 23, 2008 8:59 pm

Strycek_Bidlo píše:Pokud není kolem plot, tak s bouchačkou (jakoukoliv) opatrně, s logistickou přípravou, zloděj musí být na místě mrtvý a musí držet v ruce cokoli, co lze potmě vizuálně identifikovat jako střelnou zbraň. A i tak volat nejdřív právníka a pak teprve četníky.
Technické zabezpečení perimetrie je buď relativně spolehlivé, ale šílené drahé, nebo hodně drahé a méně spolehlivé, ale vždycky by mělo jít o uzavřený pozemek. Technická poznámka: S přívodem el.proudu.
Jinak je to vyhazování peněz a zbytečné plašení majitele i okolí.
Standardní čidlo pohybu na halogenu rozsvítí každá kočka, průvan, nebo hromada listí padající ve větru ze stromu, tam žádné maskování nepomůže.

No, jo je to ono a to co píšeš je přesně ten problém. nechtěl jsem z toho pozemku dělat koncentrák a tak směrem k vodě plot není, je to oddělený jen opticky a od silnice jsem se k vratům ještě neprokousal a ani jsem je původně nechtěl.
Nejde mi o to zloděje oddělat ale odradit, to je dost rozdíl. Po navigaci courá dost lidí - rybáři, místní, lufťáci, v létě tam grilujou, natáhnou se na deku - nevadí mi. Fakt je, že se tam zatím nic neztratilo, dvakrát jsem šmejdy vyrušil a deska dopoledne nějaký hovado odřízlo jedno z lan, která vede z lodě na břeh. Tak že žádná velká hrůza, jen mám obavy, že by mohlo být hůř.
Chtělo byto nějaký varovadlo, strašidlo, odrazovadlo, něco co normálním nevadí a šmejdům dojde že se nechytaj.
Nemám nápad a sem docela votrávenej. Asi dodělám ty vrata a budu je muset každej den otvírat a zavírat ( což nenávidím ) až pojedu do roboty, přítelkyni seberu prášky na spaní a koupím jí poplašňák. :whist:
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » úte pro 23, 2008 9:58 pm

No ale to je prakticky neřešitelnej problém.
Normálního člověka nemusíš odrazovat, aby ti neuříznul úvazný lano. Normálního člověka nenapadne, že by něco takového udělal.
A xindla odradíš maximálně devítkou mezi voči.
Podle mýho mají smradi prázdiny a baví se... :x
Průchod po navigaci se musí zachovat, pokud vím.
Kameru s detektorem pohybu...tak ho budeš mít nahranýho, možná... Ale trestný čin se nestal, protože škoda nevznikla, přeříznutý lano je vzhledem ke škodě přestupek, takže se na to každej normální policajt vykašle, navíc ti bude kamera snímat tu veřejnou navigaci a máš na krku problém s Úřadem na ochranu osobních údajů...
Kromě toho je ta kamera a věci kolem sakra drahá sranda.
Něco jako profi alarm na lano nepomůže a pozemek je volně přístupnej, takže kdejakej vožrala od Náhradního volna (nebo jak se ta hospoda na nádraží teďko jmenuje) udělá paniku, když tam omylem zaleze na záchod...

Zpět na