analýza videa

Povídání o jachtingu, moři a vodě kolem nás ...

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

analýza videa

Příspěvekod pecho » pát lis 16, 2007 3:32 pm

Kdyby mi někdo pomohl komentovat ze sekce videogalerie hned první video od Libora "orkan", pořád si to přehrávám a pořád nejsem moudrej, hned ze začátku je vidět jak přebíhá na zádi někdo-kormidelník? z levoboku na pravobok a vepředu je vidět pohyb dalšího snad kosatníka? Jak se jim to daří v těch vlnách držet záď a usměrňovat loď. Že by tomu všemu pomáhala ta kosatka? Ale zdá se mi, že vlny jdou jinak a vítr (soudě podle kosatky) taky jinak, vlny jdou ze všech stran, aspoň se mi to tak jeví. Co vy na to?
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod marks » ned úno 03, 2008 8:39 am

S mým rozlišením přenosného pičítače tam ani nikoho nevidím. Video je fascinující a tak by mě taky zajímal nějaký komentář. Z toho co rozliším bych usuzoval, že maj schválně vyhozeno na zádi lano nebo řetěz. Mělo by se to asi dělat pro stabilizaci lodi, rozmělnění vlny těsně za ní a pomáhat ve směru. Taky se není čeho chytit na velikost lodi, jedině snad kdybych viděl ty lidi. Dá se v tomhle ještě reálně uvažovat o nějakém kurzu a jak se stavit na směr vln? Má odpověď možná hodně naivní a spíš další otázky. Bez kosatky(alespoň minimálního větrnýho pohonu) by to nejspíš byla ještě větší pohroma a co motorování v takovýhle situaci? Zase super neděle :good:
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » pon úno 04, 2008 10:59 am

pekne video...
povelke bource, zustanou velke vlny a vitr opadne, obecne se v tom dost blbe kormidluje, protoze vlny odhazuji zadek lodi. hlavni plachta nebo dokonce bezan byji akorat pretacel. naopak vodni (drift) kotva by pomahala drzet smer. zda se mi, ze je kosatka na ten vitr uz zbytecne mala podivejte se pozorne, jak se pretoci, je videt, ze vitr je uz slaby.
vetsi kosatka a drift kotva by pomohla drzet smer, ale popravde, posadka je asi dost umlacena a priznejte se, kdo byste se s tim delali - a poctive :P
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pon úno 04, 2008 11:27 am

Taky si myslím, že toho mají plné brejle...
A také jak píše Myšáček, malá plocha plachet. Připadá mě, že loď pluje pomalu, ani minimální náklon a pak si s nimi vlny dost hrají. Pouze malá kosatka je asi pozůstatek počasí, které těmto záběrům předcházelo...
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: analýza videa

Příspěvekod ficcus » pon úno 04, 2008 12:08 pm

pecho píše:... hned ze začátku je vidět jak přebíhá na zádi někdo-kormidelník? z levoboku na pravobok a vepředu je vidět pohyb dalšího snad kosatníka? ...

No ten vzadu není nic jiného než hřeben vlny za lodí ;) Ve předu nikoho nevidím.

Jináč video je to staré a dobré :)
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Re: analýza videa

Příspěvekod Frantisek » pon úno 04, 2008 12:20 pm

hodil som si to na veľké okno, trochu rozfázoval, ale prova je čistá, to lano vzadu skutočne je a v niektorých chvíľach je dosť napnuté, chvíľami je povolené, asi plávajúca kotva, kormidelník sa dá len ťažko rozpoznať.
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » pon úno 04, 2008 12:35 pm

jo, velikost lode tezko rict, odhadem nejakych 18.22 metru
jak se nekdo v praci nudite, stopnete si to ve chvili, kdy je bokem a pomerte, kolik radaru se vejde na sirku lode, potom uz jen rozmer radaru... mozna dobre pro kviz :D
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

orkan

Příspěvekod pecho » pon úno 04, 2008 12:56 pm

Tak jestli se mi to zdá, ale stále mám pocit, že u stěžně někoho v bílém vidím, v té první části je pak úplně u stěžně a ke konci videa (resp. za půlkou videa) už není u stěžně ale u relingu, ale je možné, že mám vlčí hmlu. Zdraví Pecho
13paja
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod 13paja » pon úno 04, 2008 2:06 pm

:? myslím, že video hodně zkresluje vrtulník, ze kterého je to pravděpodobně natočeno, rozhodně nestojí na místě ale letí po kružnici. Dle mého to zvýrazňuje efekt skořápky na vlnách :)

Zpět na