Půjčení přívěsu

Technické podpůrné prostředky pro jachting (auta. přívěsy, šífy).

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Reputace: 66

Příspěvekod Richard » ned říj 11, 2009 8:39 am

Aha ... teď jsem si všiml, že ta potřeba je zřejmě z minulého roku ... s křížkem po funuse. :mad:
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » čtv říj 22, 2009 1:15 pm

shooter píše::shock: :shock: :shock: :shock:
už mám domluvený vozík 4,5m x 2m plato bržděné a akorát se vejdu i s lodí do 750 kg.Za nabídku samozřejmě moc děkuji.
Šutrák

Tak jak to dopadlo, už ji máš doma?
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod shooter » čtv říj 22, 2009 5:39 pm

Hirošima hadr :x :x Aneb jak vzít lodní vlek na 1000 km dlouhej výlet
Minulý víkend jsem si v pátek pújčil vozík(origo lodní) v sobotu ve 3:00 jsem se vydal směr Berlin.Přes Libouchec ok projel jsem tonelem k Petrovicúm a za tunelem 5 cm sněhu.To mnělo být asi první vážný varování :? Ale cesta dál vesele utíkala a Spandau see se blížilo.Přijel jsem do háfny a okouknul lodičku.Schledal jsem že poměr cena výkon pro ni jednoznačně hovoří,takže jsme složili stěžeň, přikoníčkovali k jeřábu,vytáhli na jeřáb a postavili jsma jí na vlek.Až do teď jsme se radovali z nový lodičky ale gumy na vleku placatý chlapy v přístavu ochotný takže kompresor byl hned ale tlak byl kolem 2,5 ATM zkusili jsme dobouchat na 3,5 ale furt placatý.Loď na váze v jeřábu ukázala 580kg takže kdybych sundal motor takbysme se vešli do kil i předpisově.Prostě vlek neměl gumy označený jako Cargo.Takže jsme loďku shodili a já s pocitem totálního blbce mastil domú.Mám bohužel jenom B takže si jí sám nepřivezu.Scháním proto teď nějakou odtahovku nebo někoho kdo mi to přitáhne zatím je min nabídka 8500.Takže hledám a hledám :hmm: :hmm:
Šutrák
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 2

Příspěvekod bobes » čtv říj 22, 2009 6:40 pm

To je divné? Na loď 580 kg nepotřebuješ gumy C . To je běžné zatížení na jednu nápravu u osobáků. Takovou nosnost respektive ještě větší mají i škodovácké pneu.
Anonym
bez hodnocení
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv říj 22, 2009 7:09 pm

No, něčím to ale být muselo, že pneu byly čaplé.
Nevím jak to je s typem Cargo, ale co se týká nosnosti, měl by souhlasit Load index v techničáku s hodnotou na gumách. Bývá to číslo za rozměrem ráfku.
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod shooter » čtv říj 22, 2009 7:11 pm

No nevim kolik mohl mít vozejk tak tak max 300kg i kdyby tak prostě Matadorky 13x175x70 byly placatý :( Kdyby Někdo mněl lepší nabídku na Plzeň Berlin (auto s vlekem mám jenom B)tak to je pořád otevřený
Šutrák
Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifer » čtv říj 22, 2009 7:40 pm

shooter píše:.Mám bohužel jenom B takže si jí sám nepřivezu.

Počkej, to nechápu - podle vyjádření MD, který tady zveřejňoval před časem Macek0585, pokud celková váha soupravy nepřesáhne 3,5T, stačí na to řidičák B. Takže to by mělo tvůj případ pokrýt.
J.
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod shooter » čtv říj 22, 2009 7:59 pm

Tak to jsem taky zjišťoval.
A právník na úřadě Plzeň město mi říkal ža to co koluje po netu je fajn ale že pokud dojde k nějakýmu prúšvihu tak je platný znění vyhlášky tzn B do 750kg celkem ;)
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » čtv říj 22, 2009 8:04 pm

Stačí řidičák B, to je pravda.
Opravdu nepotřebuješ řidičák C.
Ale pokud je přívěs těžší než 750kg, tak stejně potřebuješ E.
Tedy podle toho, jak jsem to pochopil já.
mkovi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mkovi » čtv říj 22, 2009 8:09 pm

Podle mě to není pravda viz:

http://business.center.cz/business/prav ... 1h3d1.aspx
§ 81 Skupiny a podskupiny řidičských oprávnění
ostavec 4

Řidičské oprávnění skupiny B opravňuje k řízení

c) jízdních souprav složených z motorového vozidla podle písmene a) nebo b) a přípojného vozidla, pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje 3 500 kg a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost2) motorového vozidla.
mkovi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mkovi » čtv říj 22, 2009 8:15 pm

Jesště bych tedy uvedl příklad i když už se to tady řešilo asi v tématu auto na tahání lodě. Já to chápu tak, že s mondeem, které važí prázdné 1575 kg můžu s B tahat vlek 1575kg s B+E 1800.

to shooter: psal jsem ti SZ, ale nevím jestli došla. Nemám ji v odeslaných.
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » čtv říj 22, 2009 8:28 pm

Nevím, nechci se hádat.
Já jsem to vyřešil tak, že když jsem si v roce 1998 měnil růžovou knížku za nový placatý řidičák, řekl jsem na DI, že bych chtěl i mít E a oni mi ho tam dopsali, takže teď mám A, B a E.
mkovi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mkovi » čtv říj 22, 2009 8:34 pm

Já mám také A, B, E, protože mám přívěs víc než 1575, ale přeci to v tom zákoně není jen tak. Zkoušel jsem to kdysi ověřit, ale každý mě na úřadě řekl něco jiného.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » čtv říj 22, 2009 8:40 pm

shooter píše:Loď na váze v jeřábu ukázala 580kg takže kdybych sundal motor takbysme se vešli do kil i předpisově.Prostě vlek neměl gumy označený jako Cargo.

A co koupit na vlek "C" gumy (nebo si je půjčit) a otočit to ještě jednou, určitě to bude levnější. Můžeš vlek vyzkoušet předem naložit (třeba tři 200l sudy s vodou.)
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wasserwolf » čtv říj 22, 2009 9:26 pm

Pokud chceš táhnout vlek přes 750 kg musíš mít E. K osobáku tedy BE, k nákl CE. Mám ABCE. Bez ohledu na celkovou hmotnost soupravy. Vím to dost bezpečně, protože jsem za to zrovna v Německu krutě zaplatil.

Tu loď ti klidně přivezu. Mám na to auto i vlek. Tedy pošli na holicky@1lb.cz fotku tý lodě. Pokud chceš dodat auto, nebo i vlek dej vědět. Ale raději bych jel s tím co mám vyzkoušeno že funguje. Tedy Nissan Patrol, a dvouosák speciál na lodě. Jsem z Liberce. A jak jsem zde již uvedl, neživim se tim, jen mě to baví. Takže: cena - nafta + poplatky (750 naše dálnice) + 2Kč/km + 1500 Kč na den. Udělej si kalkulaci a dej vědět. Přesto že jsem tady taky, nejsem jen kecálista...

Ahoj Pepik.
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wasserwolf » čtv říj 22, 2009 9:29 pm

jo - dej vědět nejpozději do zítra do 12:00, protože budu náhodou v Praze a mohu si na Slapech vyzvednout vlek. Jinak bych pro něj musel až z Liberce solo a to by byla škoda. Kurty máš?

Tel 608 720 287

Ahoj Pepik.
formik
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod formik » čtv říj 22, 2009 9:51 pm

mkovi má pravdu, zákon hovoří jasně.
U nás! platí to o celkové hmotnosti soupravy. A pokud bude mít auto přesně 3500, pořád lze ještě k němu připojit 750kg vlek. A na to pořád stačí jen B. (dělal jsem E ani ne před rokem...)
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pát říj 23, 2009 6:10 am

Tedy s tím vlekem je to divné, že by kola neuvezli 580kg. Já na normálním nebržděném agadosu který má stejný rozměr kol (také neměl Cčka gumy) jsem měl náklad 1030kg (čistý náklad, protože mě dvakrát vážili, s plným a prázdným a rozdíl 1030kg) a jel v pohodě, gumy jen lehce zploštělé, jako když jsou měkčí, ale tlak jsem v nich neměřil, normálně co byli nafouklé, nejel jsem s tím daleko, tak jsem to moc neřešil. Ale 580kg by to mělo odvést naprosto v pohodě, pokud jim tedy jeřáb ukazoval dobře a ta loď neměla tunu a půl. Je to divné.
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod shooter » čtv říj 29, 2009 8:16 pm

Takže lodička je doma :D :D
Včera jsme ji s Wasserwolfem dovezli všechno klaplo i jeřáby(jenom kdyby jsme na německýhu jeřábníka nečekali 2 hod).Takže Spokojenost ještě jednou díky Pepo.Ty zátěžový chatakteristiky těch pneu jsou zajímavý a některý maj fakt málo takže dávejte bacha ať si někdo nenaběhnete na vidle jako já.Tady je Tabulka.
Šutrák
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » čtv říj 29, 2009 8:34 pm

Tak blahopřeji k nové lodi, další kousek v Plzni. Kde popluje?
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod shooter » čtv říj 29, 2009 8:42 pm

Zatím rozborka u mně na zahradě ale pak orlik. Až bude chvíle tak nafotím a lupnu to sem ;) .
bomba
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bomba » čtv říj 29, 2009 10:54 pm

Ahoj,shooter,blahopřeju k lodi,ten Berlín je nějakej začarovanej,před 14ti dy tam byl kámoš pro Bavku a vraceli se kuli volnému kardanu z půli cesty,v ůterý jeli podruhé a vše OK loď je doma,prosim tě,než tu loď rozebereš zavolej na SPS p.Bekovi,dneska jsem s nim mluvil a od příštího roku je nějaká změna v zákoně,měl to zrovna na stole,týká se to Evropských certifikátů na dovezené loďe,pokud tu loď nepřihlásíš ještě letos,mohl by si mít problémy při případném prodeji,mluvili jsme spolu krátce a nachci pouštět fámy,ale budu taky muset přihlašovat ještě letos,ale jedou sem na jih ještě letos a tak by neměl být problém.t.č.na Beka:234637441.Ahoj.
bomba
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bomba » čtv říj 29, 2009 10:54 pm

Ahoj,shooter,blahopřeju k lodi,ten Berlín je nějakej začarovanej,před 14ti dy tam byl kámoš pro Bavku a vraceli se kuli volnému kardanu z půli cesty,v ůterý jeli podruhé a vše OK loď je doma,prosim tě,než tu loď rozebereš zavolej na SPS p.Bekovi,dneska jsem s nim mluvil a od příštího roku je nějaká změna v zákoně,měl to zrovna na stole,týká se to Evropských certifikátů na dovezené loďe,pokud tu loď nepřihlásíš ještě letos,mohl by si mít problémy při případném prodeji,mluvili jsme spolu krátce a nachci pouštět fámy,ale budu taky muset přihlašovat ještě letos,ale jedou sem na jih ještě letos a tak by neměl být problém.t.č.na Beka:234637441.Ahoj.
bomba
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bomba » čtv říj 29, 2009 10:56 pm

JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » pát říj 30, 2009 7:14 am

Prosím tě, dej vědět tady, pokud něco zjistíš. U nás je to taky aktuální, chystáme se taky v nejbližší době pro loď... :blink:

Zpět na