Kde koupit dobrý sextant?

Po počasí další důležitá součást jachtingu. Vše kolem navigace....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » stř led 23, 2008 9:04 pm

U toho z www.compas24.com se clo neplati,protoze to je v ramci EU,u toho z www.celestair.com se clo plati,nebot to jde z US.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 84
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř led 23, 2008 9:32 pm

To vlado
blíž a celkem také levně ho má německý SVB, kde já nakupuji nejčastěji (když jedu kolem ušetřím za poštovné)
http://www.svb.de/index.php?sid=d07fb77 ... &anid=2627

poštovné loni bylo 18,-EUR za balík (váhu už nevím)
Libor
bez hodnocení
Reputace: 84
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv led 24, 2008 4:35 pm

windward píše:Decka,

proste napiste na Celestaire a zeptejte se, kolik bude stat Davis MkIII do Republiky. Ty jejich tabulky pro vypocet dopravneho jsem nikdy nerozlustil. Cena by mela byt i s celnim dluhem tak kolem 1500 Kc. Celni dluh, kdyz vubec bude nejaky, je DPH plus clo cca 2% z ceny bez DPH a dopravneho.

Tak jsem napsal a tady je odpověď:
Dear Libor Stacho,
You can refer to our international shipping rates on our website at http://celestaire.com/catalog/intl-shipping.html. The shipping for the Mark 3 Sextant to CZ would be $45.60 USD. Thank you for your interest in Celestaire.
Best Regards,
Amy
Celestaire

To se fakt vyplatí asi až od 10 kusů. Těch 30 je paušál a 5,2 x váha. Čím více zboží tím to bude výhodnější, ale nechat si poslat 1ks je dražší než jeho cena :hmm:
vlado
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod vlado » čtv led 24, 2008 4:52 pm

pozor ja pisem o www.compass24.com s dvomi s/ss/ nie ako uviedol DAN www.compas24.com- tam je len jedno s-cize ina firma.
Naposledy upravil(a) vlado dne čtv led 24, 2008 9:02 pm, celkem upraveno 1 x.
windward
moderátor
Reputace: 45

Příspěvekod windward » čtv led 24, 2008 6:38 pm

Libore,

to je fajn, ze mas info z Celestaire.

Zkusime spocitat cenu sextantu Mk III pri objednani z Celestaire.

Cena sextantu 39,-
clo 2% 0.78
DPH 7.41
doprava 45.60

Celkem USD92.79

kurz 17.18
Celkem Kc 1596.13

To je snad jeho normalni cena... Kdyz se nekde mylim, tak me prosim opravte.
vlado
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod vlado » čtv led 24, 2008 9:19 pm

pre nemecy hovoriacich je tu ta ista stranka ,ktoru som vyssie spominal v nemeckom jazyku a su susedia /Rakusko/
http://www.compass24.at/ namiesto http://www.compass24.com/-Britania/ na nakup jacht. vybavenia.
windward
moderátor

Příspěvekod windward » čtv led 24, 2008 9:34 pm

Jeste bych chtel dodat k objednavani na Celestaire, ze pokud cena neprekroci EUR40 a zaroven to nemate na prodej, pak zadny celni dluh vubec nebude. Takze to bude jeste levnejsi o clo a o DPH.

Chtelo by to jeste zavolat na celni postu Praha 100 a zjistit, jake je to s limitem ceny pro bezcelni styk, protoze ja to mozna nepamatuji dobre.

To, ze vec kupujete pro vlastni pouziti, bude nutne pisemne prohlasit, k cemuz vas postovni obsilkou vyzve osoba, ktera bude pripadne vyrizovat vas balik.
Carlos
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Carlos » čtv led 24, 2008 10:52 pm

bezcelniho dluhu to musi byt tusim castka do 1600 Kc
pak je jeste jedna varianta, premluvit odesilatele at to posle jako obchodni vzorek a neplati se take nic. jen tak nesmi prilozit fakturu :-)
Ante
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod Ante » pát led 25, 2008 8:31 am

windward
moderátor

Příspěvekod windward » pát led 25, 2008 9:00 am

Ante píše:tady něco o proclívání z USA
http://www.zasilkovasluzba.com/infocenter_customs.php

Vitam te na foru, Ante, a dekuji za info.

Pisi tam, ze bez cla by to melo byt do ekvivalentu ceny 1500 Kc. V tomto mesici jsem si objednaval celkem cca 6-8 veci ze USA a z Ciny. Tam, kde cena byla opravdu pod 1500, clo nebylo.

Nas sextant z Celestaire stoji USD 39 neboli hrube 700 Kc. Takze ani v tomto pripade by celni dluh vubec nemel byt zadny. Cena sextantu vcetne dopravy ale bez celniho dluhu by pak byla 1450,- Kc.

Rozdil oproti cenam v Republice neni moc velky, proto dokud to jde lze v klidu objednavat u mistnich dodavatelu. Treba u tech vltavanu.
windward
moderátor

Příspěvekod windward » úte led 29, 2008 9:21 am

Kdyz ten sextant Davis Mk III budete odebirat "rucne", doporucim, na co mate dat pozor.

Tento "vykres", za jehoz provedeni se hluboce omlouvam, znazornuje rez osou alhidady (takove to prodlouhle hejblatko) sextantu kolmo na jeho ram a rovnobezne s tetivou vnejsiho oblouku ramu.

Obrázek

Je videt, ze osa alhidady je z tylu uzavrena zatkou. Zatka je drzena lepidlem. Stava se nekdy, ze prebytek lepidla se dostane do oznaceneho volneho prostoru a prilepi zatku k ramu sextantu.

Vsechny sextanty, ktere budete prebirat "rucne", urcite zkontrolujte, a to ihned na miste. Kontrola spociva v nasledujicim. Chytnete sextant jednou rukou nejak sikovne za ram tak, aby prsty stejne ruky lezeli na zatce osy alhidady. Druhou rukou pohybujte alhidadu. Pokud se zatka osy alhidady protaci zaroven s tim, jak hybete alhidadou, pak je vse v poradku. Pokud se zatka neprotaci, pak je evidentne prilepena a alhidada brzi vypadne. Sextant s touto vadou nelze prevzit.

Kdyz neco neni jasne - ptejte se.

PS. Dekuji Alffovi za perfektni navod pro vkladani obrazku.
windward
moderátor

Příspěvekod windward » úte led 29, 2008 1:57 pm

O tom lepidle je lepsi dodavateli rici ihned, aby i on nakoupil jen bezvadne sextanty. Jinak, jeste neni jiste, ze skoleni bude v Praze. Dnes to zkusime dat dohromady, chvili vydrzte.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod marks » úte led 29, 2008 1:57 pm

to libor:to nevím, ještě s ní budu mluvit, jak jsem dopsal výše, je možnost jí to navrhnout, zatím to bylo příjemné jednání i domluva
to windward: myslel jsem jestli to třeba nejde obejít nějakým protržením nebo jinou fintou, jinak jsem samozřejmě pro informovat dodavatele, vždy věřím že všichni chtějí obchodovat ke spokojenosti všech a jim to může pomoci i dál. Nikam se neženu, snažil jsem se to sem jen dát hned, aby mohli reagovat ti co jsou u netu jen přes den a vydržím z radostí.

Dá se to samozřejmě udělat i tak, že část která preferuje osobní vyřízení si vyřídí sama a zbytek hromadně, je to zatím jen nápad na možnost šetření času a peněz. hezký den všem
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 62

Příspěvekod MartinB » úte led 29, 2008 2:30 pm

Ahoj
Byl jsem nedočkavý a tak jsem šel koupit sextant (MKIII) do Avaru v Praze (měl jsem cestu kolem).
Momentálně ho tam nemají a bude prý někdy v 2 týdnu únoru (snad).
Nejlépe předem zavolat, aby jste tam nejeli zbytečně.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod marks » úte led 29, 2008 8:04 pm

to Libor,Meryl, Martin: Nejsem si jistý jestli to do té doby co se týče út bude postačovat. Nepředpokládám, že po takový smršti budou brát moc navíc, jedině snad, že by se tím dostali do fáze výhodné množstevní slevy. Taky se třeba mýlím, jelikož se návrh na hromadný odběr asi neujmel,splním svou oznamovací povinnost a u toho se pozeptám.
to Windward: trpělivost? s Tebou? bázníš? :) spíš takhle trošku času někde sehnat navíc. Skládám poklonu za šalamounský dovětek k otázce. Nezbytně nutné to není závažné možná. Prvním důvodem otázky bylo zda souhlasíš s rozšířením Tvé finty obecně a to jsi potvrdil. U druhého bych se někdy obával zda se někdo nepokusí přilepenou část rozpohybovat, aniž by věděl jaký tím může způsobit zásah do kvality měření. Nevím to ani já, pohybuji se tím těžce v oblasti teorie. Jde o to zda je lepší aby byl přístoj originál zabalený nebo odzkoušený prodávajícím se zárukou funkčnosti.Když to bude zkoušet přede mnou jsme tam kde jsme byli,když ho budu zkoušet já budu na to koukat jak vrána do vyvoraný brázdy, bo jsem sextant vživotě neměl v ruce a budu z toho celej hyn. :mad: Samozřejmě je ta rada k nezaplacení a já ti za ní též děkuji. :good:
windward
moderátor

Příspěvekod windward » úte led 29, 2008 8:20 pm

Uz tomu zacinam rozumet, Marksi :)

Takto. Spojeni zatky s osou alhidady je provedeno tak, ze nikoho nelze osulit. Proste, bud se zatka toci, pak to znamena, ze je prilepena pouze k osy alhidady, nikoliv k ramu. Anebo se netoci, pak je prilepena i k ramu, a tudiz zde neni o cem diskutovat. Pokud obchodnik ulomenou alhidadu prilepi zpet k zatce a po tomto zasahu bude se zatka protacet spolecne s lahidadou, pak neni predmet pro obavy. Je to proste funkcni.

Podotknu, ze je to pomerne vzacne, ne ze by tuto zavadu mel kazdy paty sextant. Neni se ceho obavat. Pak je take dvouleta zaruka u ktere pripadne neni slozite dokazat, z ezejmena toto poskozeni je dusledkem vyrobni vady.

Ja bych se niceho neobaval.
windward
moderátor

Příspěvekod windward » stř led 30, 2008 9:12 am

Pro ty, kdoz mel tezke detstvi a zly strejda Osud je drzel v pisku-poli, ale oni az do ted k smrti milovali more.

Zde je fotebni navod.

Obrázek

Obrázek

Pokud tam tonhles to se neotaci, pak je one prilepene k ramu. Ac lepeho vzhledu, lec nefunkcni to jest.

Kdyz je zatka alhidady prilepena k ramu, pak pri otaceni alhidady proste praskne jeji osa vevnitr a alhidada po chvili vypadne ven. Jem toho nazoru, ze zkouset kupovanou vec je nutne samozrejme ihned na miste. Muzete to take rici obchodnikovi, aby nakoupil pouze funcni sextanty, abyste vy sami pak neztraceli cas s vymenou a tak podobne.

Hodne zdaru s nakupem a kdyby neco, tak se ptejte bez ostychu. Na vsechny otazky ja odpovim s potesenim. :)
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 289
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » stř led 30, 2008 9:53 am

Windwarde!
Dík, tohle fotovysvětlení je naprosto blbovzdorné – o obrázku jsem musel chvíli přemýšlet :?, tady je to jasné hned. Také jsem poprvé viděl tenhle sextant ze zadní strany :-).
Ještě jednou dík.
(Teď ještě aby termín byl jiný než 16. 2. To je pro mě z tohoto čtvrtroku nejnevhodnější den. Já vím, pokud se to hodí ostatním ... :(
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod marks » stř led 30, 2008 2:11 pm

Teda windwarde tohle je absolutní paráda, nejenže jsem nikdy neviděl tenhle sextant zezadu, ale ani v téhle poloze zepředu, natož pak že už vím s čím hýbat. Už se těším na blbů vzdorné školení :good:. Otázkou testování jsem zatím prodejce nezatěžoval, netuším jaké jsou jejich znalosti o přístroji a pravděpodobnost chyby není tak vysoká.

To alfa: Chtěl jsem objednávat taky minulý týden, ale dokopal jsem se k tomu až v pondělí a ten nápad hromadného odběru nevzešel z mé duté kuličky posazené na krku. Nevěděl jsem kam to dát a v tomhle topicu se mi zdálo nejvíc odkazů od "Vltavanů". Z Prahy nejsem, budu se příští týden pohybovat poblíž pracovně, ale pro mě osobně je osobní odběr časově větší ztráta než platba dobírky. Účet ńepoužívám a pro hromadný odběr by se musely vyřešit způsoby platby. Zkus třeba něco navrhnout, ale zatím jsme jen dva potenciálové a mohla by z toho asi vzniknout zbytečná debata.

To Libor a eventuélní potřební: Objednali jich pět navíc a ty už jsou od úterý zase zamluvený, ještě se pokusí zavolat do Rakouska a dají vědět do kdy a kolik by se mohlo přiobjednat.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod marks » stř led 30, 2008 2:44 pm

Tak Vltava končí a rakušáci taky. Prý jich v Rakousku stáhli z celý evropy sedmnáct a ty už mají na Vltavě rozdělený pro lidi. Budou dobírat z USA ale až nekdy v druhý půlce února. By nám mohli v EU přidělit větší kus moře a euro na tuty pude pud pod 28, jen aby po nás nezačla jít B.I.S.
Johna
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Johna » stř led 30, 2008 2:50 pm

...asi to vypadá jako kdybychom věděli něco víc :good: .... ještě že mám svoji "archu" :lol:
windward
moderátor

Příspěvekod windward » stř led 30, 2008 3:04 pm

Meryl píše:Pan Valúch je od minulého týdnu v šoku. Jindy prodal 1 kus za rok...
Teď budou v šoku i Rakušáci.
:mad:

Hold proste musi prodavat tem spravnym namornikum. :lol:
windward
moderátor

Příspěvekod windward » stř led 30, 2008 4:02 pm

marks píše:...už se těším jakou srandu zažije windward až se opravdu začnu(začneme) ptát :?

A jaka sranda nastane, az uslysite ty odpovedi, to te nenapadlo, kamarade? :lol:
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod marks » stř led 30, 2008 5:01 pm

to windward: ale samozřejmě už se nemůžu dočkat, jen aby to pak nebylo kamaráde bejvalej. Já sem někdy tak chytrej až jsou z toho všichni okolo blbý, počkej až ten sextant vzorně uchopím jako krumpáč, kouknu do dělenýho zrcátka uvidím hvězdu polojasnou a pro jistotu nechtěně vypíchnu sousedovi oko, aby mu to nešlo líp než mě a to sem teprv zvědavej co odpovíš. :crazy: Jestli by nás na školení neměly radši pojistit.

to martin: jo maj toho hodně, z rozhovoru jsem pochopil, že se tím baví tak jako mi. Asi dobrej kšeft a v rakousku sou z nich taky nejspíš na palici. V evropě si v únoru asi moc lidí Davise nekoupí.
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 62

Příspěvekod MartinB » stř led 30, 2008 5:11 pm

marks píše:to martin: jo maj toho hodně, z rozhovoru jsem pochopil, že se tím baví tak jako mi. Asi dobrej kšeft a v rakousku sou z nich taky nejspíš na palici. V evropě si v únoru asi moc lidí Davise nekoupí.

No asi si i v Rakousku myslí, že se Češi zbláznili :lol:

Zpět na