Nová banka v ČR

Platby kartou, nákup jachtařských potřeb na eBay, na Aukru. Dobré obchody s loděmi a lodním příslušenstvím u nás v ČR, na Slovensku i jinde. A podobná problematika.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Nová banka v ČR

Příspěvekod Strycek_Bidlo » úte lis 27, 2007 7:09 pm

Chtěl jsem upozornit na to, že v Čechách začíná fungovat nová internetová banka http://www.mbank.cz a má velmi zajímavý ceník.
Kromě toho, že vedení konta, karty a příchozí i odchozí platby jsou zadarmo, tak má zadarmo i výběry z bankomatu v zahraničí.
Což by se nám/vám mohlo docela hodit, ne?
Celý ceník zde http://www.mbank.cz/pruvodce/sazebnik.html
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Bilardos » stř lis 28, 2007 8:30 am

Jestli se nepletu, tak jde o vstup Polské banky do CZ.
Takže poboček mít moc nebudou. Ale to není to, čeho se obávám. Obávám se jen, že to je jen lákadlo na klienty a pak se to bude měnit k obrazu ostatních bank.
Stručně řečeno, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.
Ano, ve světě je spíše běžné, že poplatky nejsou, jen v CZ jejich obliba u bank je více než běžná. Pak si jen čteme, jak banky zvyšují zisky.
A co se týká nás jachtařů, tak já nějak vybírat na nějakém ostrůvku bez obchodů a restarací nemusím. Ze všech možných druhů dovolených je jachting právě to, kdy bankomat určitě nepotřebuju. Teda já ho nepotřebuju ani v CZ :lol:
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

mbanka

Příspěvekod pecho » stř lis 28, 2007 8:52 am

Plně souhlasím s Bilardosem, teď vstoupí nová banka na český trh a bude dokazovat jaká je nej nej a bez poplatků, ale jak se říká, jestli chceš s vlky vyjíti .........., takže bude zas otázka času, kdy ty poplatky bude mydlit jako ostatní, koneckonců byli by blbí kdyby to tak nedělali (v našich poměrech). Zdraví Pecho
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » stř lis 28, 2007 8:55 am

Nepleteš, je to skutečně polská banka, kterou vlastní německá Commerzbank.
Od toho se odvíjí i poplatky - a v Polsku už takhle fungují nějaký čásek a udělali tam pěknej rozruch na bankovním trhu :good: .
Je to internetová banka, takže pobočku mají jednu. V Praze.
Chtěl jsem na to upozornit právě kvůli těm nulovým poplatkům v zahraničních bankomatech, to tady jiná banka nenabízí.
Když jsem si v srpnu ve Štětíně na The Tall Ships' Races 2007 vybíral zlotky, vyšel mě díky poplatkům 1 zloty o 0,47 Kč (6,2%) dráž než byl kurz
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř lis 28, 2007 9:38 am

Pánové tak zlé to ani v budoucnu nebude. V Polsku fungují už 7 let a poplatky nezavedli. A kdyby to chtěli u nás zavést, můžu zase odejít. Za tu dobu už něco ušetřím, aby se vyplatilo přestoupit. Sleduji jejich aktivity už nějaký týden a fandím jim :good: (sám zvažuji k nim přestoupit).
Batcheeba
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

mBank

Příspěvekod Batcheeba » pon dub 26, 2010 9:43 am

Po necelých třech letech od posledního zápisu v téhle sekci mohu oznámit, že mBank stále funguje bez poplatků a portfolio služeb stále rozšiřuje. Mám od nich kreditní i debetní kartu, obě jsou čipové a embosované (je fakt, že bych raděj neembosované). Bezplatný výběr z bankomatu v zahraničí považuju za dobrou věc, ovšem pozor - výběry mimo eurozonu nejsou tak úplně "zadarmo" (Při zúčtování transakcí prováděných v jiné měně než CZK a EUR může být vydavatelem platebních karet použit směnný kurz, zahrnující poplatek za převalutování do výše 2% z objemu transakce - to ovšem platí nejen pro výběry hotovosti). Nikdy se nedá dopředu dost přesně určit, kolik místní měny budeme potřebovat, a pak se stává, že jí máme moc a nebo málo - stačí, aby nebylo možno realizovat předpokládanou platbu kartou, jako se nám vícekrát stalo např. v Neapoli a jejím okolí. A loni v Šibeniku by se to taky bývalo hodilo. Ovšem taková volnost v nakládání s hotovostí vydanou bankomatem může být pro někoho až nebezpečná - zatímco zpoplatněný výběr si leckdo rozmyslí a raděj něco z nákupu oželí, tohle přímo vybízí k rozmarnému utrácení :-).
U mBank se mi líbí ještě to, že si můžu on line just in time měnit limity na kartě, hlavně na výběr z bankomatu, internetové platby a cash back. (U spořitelny jsem o to musela žádat a vždycky to nějakou dobu trvalo). Jako výchozí mám nastavenou 0, takže pokud by mi kartu někdo ukradl, je pro něj bezcenná ( s výjimkou použití na žehličce, to je bohužel ta vada na kráse embosovaných karet).
IvoK
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Re: mBank

Příspěvekod IvoK » čtv srp 12, 2010 9:44 am

Batcheeba píše:Po necelých třech letech od posledního zápisu v téhle sekci mohu oznámit, že mBank stále funguje bez poplatků a portfolio služeb stále rozšiřuje. Mám od nich kreditní i debetní kartu, obě jsou čipové a embosované (je fakt, že bych raděj neembosované). Bezplatný výběr z bankomatu v zahraničí považuju za dobrou věc, ovšem pozor - výběry mimo eurozonu nejsou tak úplně "zadarmo" (Při zúčtování transakcí prováděných v jiné měně než CZK a EUR může být vydavatelem platebních karet použit směnný kurz, zahrnující poplatek za převalutování do výše 2% z objemu transakce - to ovšem platí nejen pro výběry hotovosti). Nikdy se nedá dopředu dost přesně určit, kolik místní měny budeme potřebovat, a pak se stává, že jí máme moc a nebo málo - stačí, aby nebylo možno realizovat předpokládanou platbu kartou, jako se nám vícekrát stalo např. v Neapoli a jejím okolí. A loni v Šibeniku by se to taky bývalo hodilo. Ovšem taková volnost v nakládání s hotovostí vydanou bankomatem může být pro někoho až nebezpečná - zatímco zpoplatněný výběr si leckdo rozmyslí a raděj něco z nákupu oželí, tohle přímo vybízí k rozmarnému utrácení :-).
U mBank se mi líbí ještě to, že si můžu on line just in time měnit limity na kartě, hlavně na výběr z bankomatu, internetové platby a cash back. (U spořitelny jsem o to musela žádat a vždycky to nějakou dobu trvalo). Jako výchozí mám nastavenou 0, takže pokud by mi kartu někdo ukradl, je pro něj bezcenná ( s výjimkou použití na žehličce, to je bohužel ta vada na kráse embosovaných karet).

Pozor, došlo ke změně ceníků u MBank. Současný ceník pro výběr peněz z ATM v zahraničí je

výběr do 2 499,99 Kč / 35 Kč
výběr 2 500 Kč a více / 0 Kč
rb
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod rb » čtv srp 12, 2010 10:26 am

Než přišla mBank do Čech měl jsem účet u eBanky (dnes raifka). Pořídil jsem si účet u mBanky ovšem u eBaky jsem si ho nechal taky, tam si posílám výplatu a následně přehazuji do mBaky. Výsledkem je, že vedení obou účtů mám zdarma a podle ceníku využívám těch služeb, které jsou u dané banky výhodnější. Výhodou tohoto spojení je mimo jiné fakt, že do mBanky není zas tak jednoduché (rozuměj levné) vložit hotovém peníze, což se občas hodí, když jeden potřebuje záplatovat rozpočet. ;)
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » čtv srp 12, 2010 10:52 pm

Na mBank byla nařízena exekuce
Hrozivý titulek. Naštěstí to není tak horké, jak to podle něj vypadá. :lol:
IvoK
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod IvoK » pát srp 13, 2010 8:32 am

Baharis píše:Na mBank byla nařízena exekuce
Hrozivý titulek. Naštěstí to není tak horké, jak to podle něj vypadá. :lol:

Dneska ráno jsem se zhrozil, když jsem to slyšel. Naštěstí částka zní na 2000 Kč. Což mne vede opět k pochybám nad právním řádem v ČR :-(
jenda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod jenda » sob srp 14, 2010 9:44 am

Taky mám občas pochyby nad českým právním řádem (což ovšem celkem prdlajs znamená), ale to není tento případ.
Jasně, že tady se to trochu příčí zdravému rozumu, ale na druhou stranu obecně vzato, pravidla jsou jasná - dlužíš, zaplatíš. Nezaplatíš, vezme se na tebe hůl.
Pro mě je tohle obrázek toho, že jednak mBank něco neuhlídala, ale hlavně toho, že vymahatelnost práva v ČR stále ještě existuje. V absolutních číslech jde samozřejmě o prd, ale možná právě proto slyšet, že jako oprávněný věřitel mám šanci, že si se mnou banka jen tak neutře zadek, i když jde jenom o dva tisíce, je pro mě povzdbudivé.
Za právní stát platíme spoustu daní a zrejmě zdaleka ne všechny jsou napsané na výplatní pásce nebo v daňovém přiznání. Tyhle estrády okrajového významu mezi ty daně podle mně patří taky - ale pravda, je to otázka osobních měřítek, co všechno kdo ještě považuje za akceptovatelné (tenhle případ beru jako normální, ale při klasických amerických stereotypech typu žaloba za upečenou kočku v mikrovlnce si už taky klepu na čelo).
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 12

Příspěvekod Ozzie » sob srp 14, 2010 4:07 pm

Môžete mi dedinčanovi vysvetliť čo spoločné má horeuvedenábanka s jachtingom, alebo máme tu všetcia dať svoje skúsenosti ohľadne bankovníctva? Bude to dlhá debata.
kzeman
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Poopravení

Příspěvekod kzeman » sob srp 14, 2010 4:38 pm

Trochu bych to poopravil, nejedná se o dlouhou debatu, ale debatu bez konce.
Dluhy se platit musí, ale mBanka stávajícím peněžním ústavům musela způsobit svým troufalým jednáním nezanedbatelný odliv klientů a tomu odpovídající škody, což se u nás jen tak neodpouští. Čas ukáže kde je skutečná pravda.
halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod halladin » pon srp 16, 2010 12:03 pm

Ozzie píše:Môžete mi dedinčanovi vysvetliť čo spoločné má horeuvedenábanka s jachtingom, alebo máme tu všetcia dať svoje skúsenosti ohľadne bankovníctva? Bude to dlhá debata.

S jachtingem to má společnjého jen to, že je příjemné v zahraničí vybírat bez poplatku z bankomatu.
Výběry v zahraničí bývají někde docela drahé.
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » pon srp 16, 2010 1:20 pm

Jistě,to tím také Strýček Bidlo určitě myslel.
Jachtaři jezdí se svými loděmi i na moře a v zahraničí často potřebují vybrat peníze.
Z bankomatů Erste bank se dá vybrat za 6Kč,ale ty jsou jen ve střední Evropě a v HR
Jinde to stojí pěkné peníze a mBank to má zadarmo i v jiných státech EU.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 12

Příspěvekod Ozzie » pon srp 16, 2010 4:07 pm

Zadarmo neni nič.
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » pon srp 16, 2010 4:39 pm

Ozzie píše:Zadarmo neni nič.

Nejlepší věci jsou zadarmo :D
deko
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod deko » pon srp 16, 2010 7:16 pm

Ozzie píše:Zadarmo neni nič.

samozrejme ze nie. podla mna je postavene na hlavu, ak banke poziciam prachy, na ktorych zaraba, a este jej za to platim... (treba si pozriet aky je rozdiel medzi urokmi z penazi, ktore poskytnes banke a urokmi, ktore banka poskytne tebe)
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon srp 16, 2010 7:34 pm

Ale já jsem to před třemi lety opravdu psal jako upozornění na to, že se jejich kartou dá zadarmo vybírat v zahraničí.
Je zcela zbytečné tady rozebírat současnou ekonomickou situaci a morálnost kapitalistického systému :D
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88

Příspěvekod Denis » pon srp 16, 2010 8:16 pm

Deko, je ti dúfam jasné že v banke si prvotne ako občan peniaze ukladáš a nie že jej ich požičiavač. Môžeš si peniaze nechať aj doma a strážiť si ich sám. Bezpečné uloženie tvojich peňazí niečo stojí, okrem toho ich máš ešte aj poistené proti krádeži. Keď banku vykradnú, tak teba to nezaujíma. A ak banke skutočne požičiavaš, tak úročenie je vyššie a rozdiel v úrokoch nie je tak velký.

Ja som si na základe tohoto príspevku otvoril v M Bank účet a pri cestách do zahraničia ho používam. V biznise nič nie je zadarmo, to je pravda, ale M Bank má malé réžie a my s toho profitujeme. Kapitalizmus je sviňa, síce smrdí, ale upečený kúsok zo svine, teda bravčového, poteší skoro každého. ;)
deko
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod deko » úte srp 17, 2010 6:08 am

denis prepac, ale nazor, ze banke platim za to ze mi strazi peniaze, je relikt z cias socializmu, ked nefungovalo trhove hospodarstvo ale planovane a banky boli statne. v normalne fungujucej ekonomike to funguje presne tak ako som to napisal - ja banku dotujem mojimi peniazmi a ona ich dalej poziciava. za to, ze jej ich poziciavam, mi plati urokmi. ak si ich chcem pozicat ja, platim uroky ja jej. rozdiel medzi urokmi, ktore banka prijala a urokmi, ktore banka odovzdala, je jej hruby zisk, z ktoreho uplne v pohode zaplati vsetky naklady, dane, "poistenia" a este jej ostane kopec penazi na rozdelenie dividend.

ked si pozries, kolko penazi si ti, ako hovoris, "bezni obcania" ulozili v bankach, dostanes sa na pekne velku sumicku...
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88

Příspěvekod Denis » úte srp 17, 2010 7:48 am

Obávam sa že Banky by z úložiek, "z dotovania bežných občanov" moc nevyskakovali. Ale nikto ťa nenúti využívať služby banky, to je podstatné.
To že za socíku nefungoval trh si kde čítal? Fungoval tak ako aj dnes, hodne pokrivený, viď dnešné dotácie polnohospodárom, alebo strhujúci osud Grécka a ďalšie trhové pikošky. To že európska komisia predpíše kolko má stáť telefonát mobilom je trhovo normálne?

Ale mali by sme sa držať podstaty veci a to je nová banka na trhu, kvalita jej služieb vo vzťahu k nám jachtárom, cestujúcim.
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » úte srp 17, 2010 9:32 am

Denis píše:To že európska komisia predpíše kolko má stáť telefonát mobilom je trhovo normálne?

.

Stát, případně EU je tu od toho, aby zapracoval, když trh nefunguje jak má..
Můžeme si o tom popovídat na Dunají :) ;)

Zpět na