Reling, co na něj a kdy

Zajímavosti o lodích, rady a tipy atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

Re: klídek

Příspěvekod pecho » čtv pro 06, 2007 8:48 pm

jenda píše:Ale vždyť já se do Vilmy přece nenavážím, právě naopak...no nic...

To Jenda, tak promiň, já to asi špatně pochopil. Zdraví Pecho
vilma
moderátor
Reputace: 40

Příspěvekod vilma » sob pro 08, 2007 1:22 pm

jenda píše: philpzKuby: Já ji napsal ať si vyzkouší jachting - to je napadání??

Samozřejmě. Vyvolává to dojem, že si jachting ještě nezkusila, čož ji na jachtařském fóru řečeno s jistou nadsázkou slovy Woodyho Allena "společensky přesouvá mezi luštěniny".

Tak já, kluci, odpovím, ať vás zbavím mučivých pochybností. Tímto jsem jednou nohou O:T:, ale zakládat nové vlákno kvůli mě nebudeme. Zalovila jsem zběžně v paměti, kdy kde jsem se plavila, vyloučila jsem pádlerské a raftingové zkušenosti. Co mne teď napadá :
plavby asi 6x po fjordech ve Skandinávii v r. 1990 na trajektech :D a místních loďkách, hned jak se otevřely hranice. Pak Bajkal, Amur 2x též místní lodky. Pak Ostrov Hainan, pod Čínou, opět místní prostředky. A jiné. Z novějšího :ostrov Murter - okolí, nechala jsem se povozit, nemám co objevného sdělit. Nikdy jsem nejela jako kapitánka, já jsem strašně upozaděná, vždy jen táhnu lékárnu či krmení, nejvyšší pozice, které jsem dosáhla, bylo nesení kanistru s benzinem. :D
Hlavní cestovatelské zkušenosti a zážitky mám v jiné oblasti, ale tady to nemůžu říkat, je to o jachtingu, já vím.

A teď vážněji :
Neměla jsem dosud důvod dávat k dobru výšeuvedené, protože zde jsou povolanější k mnoha tématům jachtaření, k motorům i k otáčkám proti větru. Přispívám tím, čím, si myslím, mohu ostatním doplnit jejich obzory.
Beru to tak, že moudří lidé spolu kooperují a radují se, nerozumní provokují aniž si to uvědomují či vyvolávají spory. Ty dle mého pohledu nerozumné jsem rozhodnutá většinou tolerovat, protože oni za to nemůžou.

A Tobě, Jendo, děkuji za podporu, byť jsem si ji musela vypreparovat ze smrduté hromádky fazolí. :(
Naposledy upravil(a) vilma dne sob pro 08, 2007 7:19 pm, celkem upraveno 1 x.
registrace zrušena

Příspěvekod registrace zrušena » sob pro 08, 2007 1:35 pm

Wilmo,
nemám mučivé pochybnosti

jen by to někdy chtělo trochu citu a pochopení

nevycházet je z : já moderátor a mám klíče...

Jinak asi budeš možná trochu hodně málo spíše vice dost asi jen někdy emancipovaně naladělá :D

doufám že jsem neurazil, píšu to s takovýmto úsměvem na rtech :D

dnes dodělávám dost závažné téma a tak místo víkendu kdesi.. vikend u PC, tak se i tak trochu bavím

Nechceš založi téma Bajka a China??
To by mne zajímalo, a když tam přidáš trochu vody a soli, tak i ostatní skalní jachtaři přimhouří oči plné slunce, vlasy plné větru...

PS: čekám na vipíchání ve zdarvovědě-opalování ;)
registrace zrušena

Příspěvekod registrace zrušena » sob pro 08, 2007 1:47 pm

nechci být za idiota, takže raději opravím - vypíchání -
někdo by nemusel pochopit mé myšlenkové pochody.. :D

a proč vypíchání :

Wilma psala : Jak budu mít více času, tak to trošku můžeme přebrat, a některé věci vypíchnout.

Jinak na reling také někdy pověsím vak od spinakeru

jednou se nám to ovšem vymstilo, u Žirja při startu na Palagružu

spinn tak chytl ostrý boční vítr, loď náklon jako kráva, a právě do toho vaku od spinnu se ihned nalila voda, takže nechtěná zátěž v podobě 200 litového sudu na závětrné!! straně.. oknem od WC /Salona 45/ jsme nabrali vodu...
takže na reling už nic nevážu, ani trencle

Zpět na