Nutné? Povinné? Pracovní povolení pro skippery v Chorvatsku

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

registrace zrušena
Reputace: 0

Nutné? Povinné? Pracovní povolení pro skippery v Chorvatsku

Příspěvekod registrace zrušena » pát pro 07, 2007 11:12 am

8)
Naposledy upravil(a) registrace zrušena dne ned pro 09, 2007 2:16 pm, celkem upraveno 2 x.
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod berty » pát pro 07, 2007 11:45 am

No a jsme u toho tzv. "podnikání - černého chartru" Unikají jim penízky, a abych předešel plamenné diskusi na účet Chorvatů a jejich poplatků tak si myslím, že se chovají stejně jako mi- tržně :good: .
Pomoc kapitánům je snadná a bude určitě zpoplatněna nějakým desátkem. 8) :good:
Vždyť říkám, že vše souvisí se všíma ono se to někde potká .
Kdo je připraven není ohrožen. Není to ode mne braní na lehkou váhu.
Berty.
registrace zrušena

Příspěvekod registrace zrušena » pát pro 07, 2007 11:57 am

Berty,

rozesmál jsi mne :(
Naposledy upravil(a) registrace zrušena dne ned pro 09, 2007 1:54 pm, celkem upraveno 1 x.
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod berty » pát pro 07, 2007 12:29 pm

Rozesmál jsem Tě a přece se mračíš, ber to s nadhledem. Jsem zvyklý na to, že za vše se platí i za tu pomoc- dříve nebo později. Osobně mám takové zkušenosti "za dobrotu na žebrotu". Stejně příště zase pomohu i když vím, že často na to doplatím. S takovou vlastností se už člověk narodí.Má to jednu výhodu máš 99,9% přátel a je velmi málo věcí za co bych se měl v životě stydět. Tak nic ve zlém.
Je to od tématu tak to třeba prosím smažte - nemám s tím problémy.
Berty
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » pát pro 07, 2007 12:44 pm

... a to chteji do EU - balkanisti jedni :gun:
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Re: Nutné? Povinné? Pracovní povolení pro skippery v Chorvat

Příspěvekod Komín » pát pro 07, 2007 1:45 pm

PhilpzKuby píše:jedná se o pracovní povolení kapitánů-skipperů při plavbách na Jadranu s cizí /ne rod.příslušníci/posádkou

kapitáni co plují jednou za rok dle našich informací mohou být prozatím v klidu

předpokládám, že pracovní povolení potřebuju na to, abych tam mohl pracovat. Pracuje se obvykle na základě nějakého pracovně-právního vztahu.

S kým budu mít ten pracovně-právní vztah? S charterovkou? S nájemcem? S majitelem lodi? A co když pojedu víc než jednou za rok a pokaždé s jinou partičkou a nejen že nedostanu ani kačku, ale ještě si i připlatím za loď, protože jsem rád, že můžu s tou partičkou vyrazit? :?
Ludek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Ludek » pát pro 07, 2007 2:03 pm

Podle me pracovni povoleni pro kapitana vubec neresi problem cerneho charteru.
Prijde mi to vcelku jako totalni nesmysl.
Cerny charter je, pokud vim kdyz nekdo pujcuje lod bez toho aby mel v Chorvatsku registraci. To jest ze defakto podnika na cerno.Neplati dane a prislusne odvody spojene s podnikanim.

Tomu se tezko zamezi tim, ze bude kdokoliv, kdo jede s partou kamosu treba 10 rocne, zadat jakesi pracovni povoleni. Navic Komin ma absolutne pravdu. Musel by vzniknout nejaky pracovni pomer.

Ludek
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

CH.

Příspěvekod Ferdinand » pát pro 07, 2007 2:04 pm

No jasně, jak mně Chorvati dokážou, že jsem si neplatil poměrnou část za loď ?
To je nesmysl, domluví se banda lidí a nikde není psáno, že tě za to platí ?!!!
registrace zrušena

Příspěvekod registrace zrušena » pát pro 07, 2007 2:12 pm

Ludvíku,

špatně čteš to co bylo napsáno
Naposledy upravil(a) registrace zrušena dne ned pro 09, 2007 1:54 pm, celkem upraveno 1 x.
Ludek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Ludek » pát pro 07, 2007 2:25 pm

Pokud myslis me tak moje jmeno je Ludek, ne Ludvik.
Ludvik bude asi nekdo jiny.
Asi skipper,ktery si prave podava zadost o pravovni povoleni v Zahrebu.
Ludek
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Komín » pát pro 07, 2007 2:33 pm

No je pravda, že třeba v Kanadě musí mít pracovní povolení i ten, kdo tam jede pracovat i jako zaměstnanec ne kanadské firmy. Neznám zákony Chorvatska.
Ale fakt si nedovedu představit, proč bych si měl shánět pracovní povolení, když jedu třeba 3x ročně na dovolenou.
Já nejsem z těch, kteří pracují i o dovolené :lol: .
Ludek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Ludek » pát pro 07, 2007 2:37 pm

Komine :good:
registrace zrušena

Příspěvekod registrace zrušena » pát pro 07, 2007 2:44 pm

Komíne,

nejsem tady od toho abych toto rozhodnutí-nebo návrh zákona obhajoval jak si myslí Ludvík ze Zagrebu..

Jistě si pamatuješ na rok 2002, kdy se bouřili charterovky v CRO, že každý skipper musel mít pouze CRO licenci /stejně jako v Anglii/
nakonec protlačili změnu zákona..
ale od té doby se přelilo mnoho vln na Jadranu..

banky půjčují vesele peníze, turistický propad se nekonal, zákony se dolaďují a celková stabilita zemně se lepší,
uvažuje se o vstupu do EU..co se týká mého názoru, už i v takto drahé zemi bude ještě hůř..

[mod="jerryx"]:sorry: obnoveno ze zalohy[/mod]
Naposledy upravil(a) registrace zrušena dne ned pro 09, 2007 2:58 pm, celkem upraveno 2 x.
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Komín » pát pro 07, 2007 2:51 pm

Je fakt, že plno zákonů - i českých - nemá logiku.
Nechci s tebou ani nikým jiným polemizovat nebo se snad dohadovat. Pouze tu říkám, resp. píšu svůj názor na věc.
A jsem rád, že jsou reakce a odezvy, protože jenom tak můžeme přijít na to, jak se s podobnými těžkostmi a překážkami vyrovnat ( nechci říct rovnou je obejít ) :) .
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod Pepa » pát pro 07, 2007 3:13 pm

PhilpzKuby píše:a je úplně jedno jestli Ti někdo něco musí dokázat
právě že nemusí, stačí když vznikne podezření

Dle této informace, se HR udajně chystá přiřadí ke státům, kde výkonná moc bude realizovat postih svých a cizých státních občanů, pouze na základě vzniklého podezření. :!: :?:

Pepa
registrace zrušena

Příspěvekod registrace zrušena » pát pro 07, 2007 3:22 pm

Pepo,

opakuji se..
poskytl jsem pouze info jaké máme
možná špatně formulováno,
přesto všechno - asi se něco chystá ale v jaké podobě??

Naposledy upravil(a) registrace zrušena dne ned pro 09, 2007 2:57 pm, celkem upraveno 2 x.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » pát pro 07, 2007 3:42 pm

Boj proti čiernemu čártru bola zámienka ako sa dostať k DPH za tisíce jácht dovezených do HR z okolitých krajín.
Opatrenie o pracovnom povolení pre skiprov povedie k profesionalizácii skiprov, pretože nie každý bude ochotný do povolenia investovať čas a peniaze. Skiprovanie s kamarátmi obmedzia velmi lahko, tak ako obmedzili používanie vlastnej lode. Dajú do zákona že s vlastnou rodinou môžeš ísť kolko krát chceš a s cudzími len 2x a je to. Ten problém sa netýka prioritne nás, ale našich ,Českých a Slovenských sprostredkovatelov čártru, český kapitáni bežne jazdia za 8000,-/týždeň a berú chorvatským skiprom kšeft, lebo tý jazdia za trochu viac.
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod berty » pát pro 07, 2007 3:53 pm

To PhilpzKuby
já tomu přesně rozumím kam to směřuje a celkem to i chápu. Těžkosti?, ne, ne to je zavedení systému a pořádku, jak jsem řekl chovali by jsme se stejně. Jen přemýšlejte, kapitán, který je 8 x za rok na chartrové lodi pokaždé s jinou posádkou? Asi lidumil nadšený jachtingem s milionovým kontem, aby to konal zadara a ukazoval lidem krásy Chorvatska. Všichni snad víme jak to je a nazývejme věci pravými jmény, ať se nám to líbí nebo ne..
Berty.
Denisi dobře jsi to napsal myslím, že v souladu semnou.
registrace zrušena

Příspěvekod registrace zrušena » pát pro 07, 2007 4:21 pm

na druhou stranu když si to hodím do podmínek v ČR

taky se mi nelíbí když někdo má jiné výhody a neplatí daně viz Vietnam boys..

takže já s tímto budu souhlasit a samozřejmě povolení vyřídím..

popravdě řečeno už jsem o to vloni uvažoval...

Naposledy upravil(a) registrace zrušena dne ned pro 09, 2007 2:57 pm, celkem upraveno 2 x.
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 62

Příspěvekod MartinB » pát pro 07, 2007 4:55 pm

Chlapi, no tak se o tom tak urputně nedohadujte :roll:

Chorvatský legislativec to vymyslí za Vás a určitě tak, aby nás stáhli o nějakou další kačku.
To je bohužel chorvatský naturel.

Např. v potápění už je tohle všechno dokonáno. Buď se musíš potápět organizovaně za prachy s bazí, nebo koupíš povolení za 10.000 Kč (na rok) a můžeš se potápět sám, ale k tomu musíš být skoro instruktor (***) a ještě všechny místa kde by to stálo za to udělali rezervacemi - tedy jen s bazí plus příplatek za rezervaci.

No a tak je otázkou, kdy jachting dotáhnou do podobného stavu :(

Konec konců u nás to není jiné, viz. přesun vydávání průkazů z SPS na ministerstvo. Muselo se zaplatit za přezkoušení a každých 5 let znovu za nový průkaz. Není to moc peněz, ale pár státních úředníků to uživí a "vo to go".

V Řecku prý byl dříve taky podobný režim jako V HR co se týče poplatků za plavbu a pak je EU utřela. Sice se tam platí i dnes ale poplatek je víceméně symbolický. Lze doufat/předpokládat, že až Hr vleze do EU bude to obdobné a všechny tyhle nesmysly zmizí v propadlišti dějin.
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod berty » pát pro 07, 2007 7:02 pm

MartineB,
dohadování vypadá úplně jinak, není to o tom dohádat-se, ani dohodnout se, jsou to úvahy a ne zarputilé. ;) . Je na čase tu debatu ukončit, podle mého, bylo již vše řečeno.
Berty
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pát pro 07, 2007 8:43 pm

Povedané už bolo skoro všetko, okrem jedného a to je riešenie. Mńa sa to síce moc netýka /možno/ ale predpokladám že naše vlády uzatvorili s HR vládou dohody o zamedzení vzájomného zdanenia. Teda pracovať ide ten kto je v pracovnom pomere, alebo obdobnom. Ako vieme dá sa pracovať aj na živnosť, na živnostenskom síce budu s toho v šoku že niekto chce byť ČOOO??? Skiper??? A čo to je???? Ale obchod bude uzatvorený u nás podla našej jurisdikcie a bude aj u nás zdaňovaný. Živnostník nie je zamestnanec a teda nepotrebuje pracovné povolenie. Potrebuje ale potvrdenie o tom že jeho živnostenský list HR štát uznáva. Tolko môj právny názor a neručím za to že je správny.
dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » pát pro 07, 2007 10:20 pm

Denisi to vypada mazane ale myslim ze to neprojde :lol: Mam dojem,ze vsude v Evrope musis mit zivnost registrovanou v zemi kde podnikas.Pokud ale mas zalozenou s.r.o,ltd. a pod. pak muzes vyuzivat vyhod ktere jsi tu zminil,a v tom pripade si klidne dovedu na Jadranu predstavit flotilu charterovych jachet pod ceskymi vlajkami.Ale neboj,oni si Chorvati urcite vybehaji nejakou vyjimku. :mad:
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pát pro 07, 2007 11:20 pm

Jak neprojde, co neprojde??? Však živnosť je največšia európska sloboda, keď to funguje u Rakušanov, tak to musí fungovať aj v Bootswane. Naopak ltd je zvezujúce, musíš tam mať konatela, platiť ich dane atď. Keď si živnostník tak salám na nich, akurát musíš mať glejt že uznávajú tvoj živnostenský list. Ak by bol živ. list napísaný v esperante /angličtine/ tak by ani to nemuselo byť. Teraz vstúpime do šengenu. Ja so z toho nadšený. Vrátime sa konečne tam kde sme boli pred stáročiami. V svetej rímskej ríši. Pôjdem dolu Dunajom a pristanem na ktorom brehu chcem. To je sloboda po ktorej som túžil a napriek tomu že som neveril, tak som sa jej dožil. To je off topic? tak soráč chlapci /aj dievčatá/.
dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » pát pro 07, 2007 11:22 pm

Sak ja se nehadam :D

Zpět na