PLAVBA KAPITÁNŮ 2008 GR

Setkání, regaty, výstavy a akce pořádané v souvislosti s jachtingem

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Lakomec

PLAVBA KAPITÁNŮ 2008 GR

Příspěvekod Lakomec » pát lis 30, 2007 10:29 am

Ahoj kapitání, dávám slovo do pranice. Jelikož jsme všichni kapitání, náročnější plavba od 30.10.2008 do 8.11.2008, z Kosu do Atén. Loď Bavaria 44, jméno lodi PRINCESS I., rok 2004. Ceníková cena mínus 10%, tedy asi 2300 EUR za 9 dní. Převládající vítr - NW, N. Voda 22-24 stupňů, počasí pěkné, větrno. Pokud se koupí letenky v lednu, cena letenky kolem 2400 Kč. Trajekt z Atén na kos 44 EUR, pluje přes noc.
Kdo chce, ať se přihlásí, uzavřeme to 10.12.2007. Zaplatí se loď, zaplatí se letenky a je to hotovo. Tak se ukažte, kdo pojede a kdo si o tom bude jen psát.
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Plavba z Kosu do Atén nebo...

Příspěvekod Meryl » pát lis 30, 2007 2:51 pm

Ahoj,

zajímavá nabídka, já bych do toho šla, ale jsem tu velmi krátce
a také nevím, zda to spíš neplánujete jako pánskou jízdu.
Tohle je výborná myšlenka - jednou za rok udělat nějakou sportovní přeplavbu.

Navrhuji, udělejme nějaké setkání (alespoň těch, co nejsou trvale na moři)
a neoficiální klub, abychom se poznali.
Co takle např. společný stůl na Setkání jachtařů v Libštátě ?
Ale chtělo by to asi uspořádat něco dříve.

Co myslíte ?

Zdraví Meryl
:)
Lakomec

Plavba

Příspěvekod Lakomec » pát lis 30, 2007 3:08 pm

Ahoj Meryl, už jsme dva. Doufám, že pánúm kapitánům nebude bránit jejich ego v tom, aby se plavby zúčastnili i nějaké kapitánky. :D Navrhuji se potkat, až bude jasné, že chceme jet, bude nás 8-9. A třeba nás bude víc a poplujeme víc lodí. Ahoj
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pát lis 30, 2007 3:41 pm

Tak přinejhorším dám dohromady dámskou posádku...
:good:

Meryl
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

dámská posádka

Příspěvekod pecho » pát lis 30, 2007 5:45 pm

A já se hlásím jako rádoby jejich trenér (jen trošičku). Zdraví Pecho
petorior
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod petorior » pát lis 30, 2007 6:30 pm

Lakomec ak nemas bezpecnostného technika na lod,tak sa hlasime dvaja,podmienka zenska posadka
Lakomec

plavba

Příspěvekod Lakomec » pát lis 30, 2007 6:45 pm

Super, pokud počítám dobře, už nás je 5 - Meryl, Lakomec, Pecho, a dvaja slováci - Peterior a ešte niekdo. Pokud to takhle půjde dál, poplujeme víc lodí. Doufám že si nikdo z vás nedělá legraci a myslíte to vážně, protože na řeči já nejsem. A slováci možu letieť z Blavy, myslím že to lieta v tie isté dni ako z Prahy - SKY EUROPE
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 159
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pát lis 30, 2007 8:50 pm

Nechci vám rušit vaši plodnou diskusi. Jen drobnou připomínku. Proč chcete do Atén letět, když tam můžete nepoměrně levněji za cca 20 hodin dojet autem? Časově vám to také nevyjde nějak zázračně, když budete počítat čas od opuštění domova po vystoupení z taxíku v maríně. Navíc si můžete nabalit co auto uveze.
Jediné mínus může být únava. Ale já to jel sám se ženou, ona mě nechala trochu vyspat přes Maďarsko a jinak jsem to v pohodě odjel sám. Příští rok jedeme také auty.
Naposledy upravil(a) Baharis dne pát lis 30, 2007 10:48 pm, celkem upraveno 1 x.
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pát lis 30, 2007 9:55 pm

Já bych raději letěla. Zvláště pokud by skutečně byla cena letenky taková,
jak uváděl Petr.

Příjemný večer

Meryl
Lakomec

doprava na Plavbu

Příspěvekod Lakomec » sob pro 01, 2007 3:30 am

Ahoj Baharis, máš pravdu s tím, že do Atén se dá i dojet. Jede se přes Maďarsko, což je dobrá příležitost prohlédnout si Budapešť. Každý rok jedna posádka jezdí autem, ostatní lítají. Mám absolvované skoro všechny druhy příjezdu do Řecka, letadlo je pořád nejlepší. A z letiště do maríny jezdí každých 30 minut autobus za 3 EUR. Lepší než taxík. A věci se dají koupit všechny taky na místě. A cesta autem je dražší než letadlem. Ti, co si pořídili letenku v lednu platili 1990 Kč, v květnu stála 2300 Kč, včetně poplatků. Za takovou cenu tam nedojedeš autem nikdy.
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

dkaoprava do Řec

Příspěvekod pecho » sob pro 01, 2007 11:49 am

Petře, ty mě nutíš počítat, kolik km to je cca do Atén? cca 2000 tj i zpět cca 4000? Takže prům. spotř. benzin 8 litrů/100? A cena 30 Kč? Tj. 9600 Kč ? počítám správně? A ve čtyřech lidech? Tj. necelých 2500 na osobu+ dálniční a další poplatky.(Ty máš možnost nějakého povozu většího, pokud si vzpomínám, pro 8 lidí?) Ale nemusím nikoho shánět, kdo mě odveze do Prahy na letiště, tam musím být min.2 hod. před odletem, mumraj atd. a zpátky? zas hlídat datum a čas odletu, takhle autem pohoda, kór když jsou aspoň 2 řidiči na střídačku, tak vyjedu z domu o něco dřív a klídek pohoda džez. Souhlasím s Tebou, že to takhle letecky vychází laciněji (ale vše je relativní).
Takže spíš stojím za Baharisem a souhlasím s ním. (Tak doufám že mě Petře nebudeš kamenovat). Zdraví Pecho
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » sob pro 01, 2007 1:10 pm

Kuci je to vaše akce, je to na vás. Jak si to uděláte, tak to budete mít. Já jen upozorňuji na možnou alternativu.
Všechno je vyčíslené. Abych nemusel opisovat co jsem už vloni pracně stvořil, bez nějakých postraních úmyslů, nabízím k přečtení můj deník z Řecka.
ZDE
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Řecko

Příspěvekod pecho » sob pro 01, 2007 2:17 pm

Baharisi díky, znovu jsem se na ten nádhernej cestopisnej článek o Tvém putování do Řecka podíval, co podíval, pozorně pročetl, nemá toc hybu. Ještě jednou díky. Zdraví Pecho
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 62

Příspěvekod MartinB » sob pro 01, 2007 4:27 pm

No ono taky záleží na tom odkud vyrážíš.
Pokud se jede z Hodonína jako Baharis tak to vypadá trochu jinak než když jedu já z Prahy.
Chápu, že cesta do Prahy přijde zbytečná, to bych zkusil Vídeň, Bratislavu.

Pokud jedu Praha - Ahény, je to 2.050 km,
když pojedeme ve 4 bude potřeba pohodlnější, větší auto,
předpokládal bych 9l/100km.
Cena benzínu 30 Kč mi přijde hodně optimistická, přikláněl bych se k 31Kč (mám obavy, že v Řecku bude ještě vyšší)
To vychází s poplatky na jednu cestu 20EUR (dle ViaMichelin) na cca 12.500 Kč. (v případě 8l/100km a 30Kč benzín 11.000).

Ale jen benzín a poplatky.
Kde máš opotřebení auta, pneumatiky, oleje, jsou to 4.000km to je u většiny aut 1/4 servisní prohlídky např.
O tom nechce nikdo nic moc slyšet, tedy ten co se veze. Majitele auta by to mělo zajímat.

Díval jsem se na SkyEurope, letenka v červnu 3300 Kč = 13.200 Kč na 4 osoby (samozřejmě tam a zpět).
Takže rozdíl je 1.000 Kč na 4 osoby.
Z letiště jezdí autobus přímo do Kalamaki za 3 EUR (to už tu někdo psal).
V marině sehnali zadara člověka, který s námi dojel autem do supermarketu nakoupit - to jsem čuměl.

Nevím jak vám, ale mě se vejde do 20-22 kil vše, oblečení, pár tatranek, flaška šňapsu, včetně olova a shortu na potápění. Nářadí není potřeba brát, lodě jsou z toho hlediska v Řecku dobře vybavené. Takže navíc beru měřák, GPS, nějakou literaturu.

Když jedu autem samozřejmě toho vezu mnohem a mnohem více, ale pak zase nepoužité zpět.

Já bych tedy v každém případě letěl.

Autem bych jel jen v případě, pokud bych po cestě objel nějaké zajímavosti - těch je v Řecku dost a dost a stojí zato. Znamená to natáhnout pobyt alespoň třeba o týden.
Lakomec

cesta

Příspěvekod Lakomec » sob pro 01, 2007 5:47 pm

je fajn, že už plánujeme cestu, MartnB je teda šestý. Nebudu nikoho přesvědčovat o počtech, ale je podle mě dobré říkat vše: Pokud pojedou v autě 4 lidi, spotřeba 8,0 l/100 km, tak pokud je to z Prahy do Atén a zpět 4100 km, potřebujeme 328 l čehokoli, protože nafta a benzín mají stejné ceny. V Řecku jsou PHM drahé asi jako u nás, v Maďarsku trochu dražší, Srbsko + Makedonie malinko levnější. Takže jen PHM 10168 Kč. dálniční známka Slovensko, měsíční anebo dvě 10ti denní, taky min 400 Kč. MAďarsko to samé, dílniční známka, 15 EUR, protože potřebuji jednu na tam a druhou na zpátky, pokud bude plavba 10 ti denní. Srbsko a Makedonie pro osobák asi 40 EUR jedním směrem, celkem 80 EUR. V Řecku se platí asi 6 krát po 1,50 EUR, tzn pro obě cesty celkem 20 EUR. TAkže to je 130 EUR poplatky + cesta, vychází mi to kurzem 27 Kč ne celkem 13678 Kč. Kde je ztracený čas, kde je opotřebení auta?
Pokud se jede jedním velkým autem v devíti lidec, je to úplně to samé, poplatky jsou dvojnásobbné, se spotřebou se nedostaneme pod 12 litrů. Takže asi tak. Ale nemá smysl to teď řešit, každý pojede jak bude chtít.
Lakomec

plavba Řecko

Příspěvekod Lakomec » sob pro 01, 2007 6:10 pm

Odpovídám hlavně Pepovi, který chce informace, ale je to obecně všem, kteří pojedou. Já jsem termín jen navrhl, není to dogma. Každopádně bych se chtěl vyhnout termínu srpnovému - horko, foukat může ale taky nemusí, cena charteru vysoká. září - do cca 20 září cena vyšší, počasí pěkné, stálé, foukat může a nemusí. Září 2005 se střídali větry N, NE a NW jako důsledek tlakové níže nad Tureckem, trvali 2-3 dny a pak bezvětří. 2006 foukalo od 10 do 25 září v kuse, pak do asi 3. října bezvětří. Letos v září super, do 8 září nefoukalo, jen jeden den N, pak od 11 září do 23. září každý den, od 24. do 1. říjen bezvětří. Říjen - fouká skoro pořád, pokud nefouká, je to 2-3 dny po přechodu fronty, pak zase . Voda je cca 23 stupňů. vycházel jsem z toho, že jsme kapitáni a chceme né úplně pohodovou plachtu, že zvládneme i silnější vítr, vzedmuté moře. Po trase mezi Kosem a Thira se letos při větru N - 36 uzlů moře zvedlo do cca 5-6 m, byla to náročná, ale krásná plavba. To bylo 22. a 23.09. Od 1.10. do 5.10. foukalo vkuse 30-35 Uzlů, NNW. Paráda. Od 21.10 do 30.10. vkuse, celou plavbu 18-26 uzlů, 22.10. jsme byli na moři a hučelo 40. Pluli jsme z Kea na Syros a museli jsme odplout, protože jsme přetrhli mooringové lano v zátoce na bójce a další kotevní manévr nebyl možný. Takže i proto jsem navrhl termín od 30.10., protože předpoklad, že bude pěkně a větrno je velký. Ale klidně můžeme i dřív.
Jo, a pokud pojede i Pepa, tak už je nás 7
Ahoj
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 62

Re: cesta

Příspěvekod MartinB » sob pro 01, 2007 6:25 pm

Lakomec píše: MartnB je teda šestý.

Jééééé, počkééj. Já to nemyslel tak, že s Vámi jedu.
To je nedorozumění, asi jsem to špatně napsal :sorry:
Lakomec

Baharis - řecko

Příspěvekod Lakomec » sob pro 01, 2007 6:58 pm

Ahoj baharis, přečetl jsem si tvůj deník z řecka, obdivuji lidi, kteří jsou ochotni tohle vše dát na stránky. To co jsi popisoval s kotvou, mám s tím zkušenosti. Jsou zátoky s pískem, jako napři Kythnosc - Fikiada. Tam stání není problém, kotva krásně drží. Jen pro tvé info, ty stromy už na pláži nejsou, nevím proč, nejsou. A Serifos, tam je jako na Kea jen blátíčko a řasy, tam kotva nedrží. Jinak na Milosu jsem si loni navazoval mooringové lano nové, nikdo se tam o to nestará. My to děláme tak, že za tmy kotvíme jen tam, kde to známe a na nových místech jdeme vždy ke kotvě, podíváme se kde a jak drží a pořádně ji zafixujeme.
Jinak gratuluji asi k rekordu při plavbě Kalamaki - Sounion. ještě nikdy se mi nepodařilo uplout 25 mil proti větru za dvě hodiny.
Jinak fakt krása, vzpomněl jsem si na Milos, krásnou jižní stranu, Sifnos, jen na Keos jsem nebyl. Hned jsem si pustil DVD z letošního roku. je to balzám na duši.
Ahoj a snad se někdy potkáme na vodě
petorior
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod petorior » sob pro 01, 2007 7:14 pm

nazdar všetci,náš kamarat bol v lete v Grecku autobusom z Kosic a 1 cesta im trvala 30 hod,bol z toho taky frustrovany a unaveny,ze o plavbe ani nechcel hovorit, ja s kamosom chodím len do Chorvatska a tych cca 1000 km sa nám zda kazdy rok viac a viac,preto ak do Grecka tak len lietadlom,neviem si predstavit,ze by sme po dorazeni trebars do Biogradu isli este dalsich 1000km namiesto posedenia v marine pri pive,to by bolo na slucku.
O Grecku rozmyslame /zatial nezavazne/ aj preto ze tí Chorvatski šmejdi budu za chvilu pytat eura aj za vzduch,ktory vydychate na ich uzemi a vzduch ktory ste vydychali pocas jazdy na lodi,keby nemali more tak by podochli od hladu,

Obdivujem našich Českych priatelov ako si dokazu vsetko prekalkulovat do poslednej kačky a zaroven ich dobrodruznu povahu
ahojte
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod Pepa » sob pro 01, 2007 8:22 pm

K těm, více méně matematickým /korunovým/ rozborům nákladů na cestu autem do Řecka, bych přidal ještě jedno hledisko a to pohodový začátek dovolené. Za ty léta, co do hr jezdím autem, jsem to niky nedělal pod 12 hod, většinou 16 a jednou /1.pátek o prázdninách/ 22 hod. Protože to většinou nonstop odřídím sám, tak po přejímce a nanošení zásob do lodi, toho mám tak akorát dost.
Můj syn při jedné cestě potřeboval zůstat ještě o víkendu doma. Domluvili jsme, že jej v pondělí naberu v Trogiru. V 12.00 odstartoval z Prahy, dal si oběd, vypil čaj a 1,30 sedali ve Splitu. Letiště je cca 15 km od Trogiru. Za čtvrt hodiny –taxíkem- stál u věže a pískal. Posádka byla s člunem ve městě, takže největší problém bylo těch padesát metrů z břehu na loď.I tak ve 14.hod seděl na palubě. Když mi to vyprávěl, docela jsem mu záviděl.Samozřejmě že do HR nadále jezdím autem .
Závěr: když jedu na dovolenou, chci si odpočinout a hlavně utéct ze stresů každodenního života. Začít dovolenou 20 –25-30 hodinovou cestou autem do Řecka, není ta nejšťastnější představa. Situace, že bych seděl nikoliv ve svém autě, dokonce možná vzadu je předem stresující a pokud bych narazil na nekuřáky, půjdu radši o den dřív pěšky. Takže já bych také letěl.
Pepa
Lakomec

cesta

Příspěvekod Lakomec » sob pro 01, 2007 8:58 pm

Reagujem na peteriora. Myslím, že nie je v dnešnej dobe ťažké mať tie správne informácie. A cena patrí vždy k prvým otázkam, ktoré všetkých zaujímajú. Myslím, že čo sa týka grécka a výletu do Bodrumu som schopný zkalkulovať cenu celkom presne, vrátane pamiatok, áut, motoriek a iných nutných výdajov. A vy to máte tak isto, keď jachtím s kamarátmi z Martina, majú to zkalkulované vždy presne. Ahoj
Lakomec

omluva

Příspěvekod Lakomec » sob pro 01, 2007 9:11 pm

omlouvám se petoriorovi, pořád komolím jeho přezdívku. Sorry
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Baharis - řecko

Příspěvekod Baharis » sob pro 01, 2007 10:33 pm

Lakomec píše:Ahoj baharis, přečetl jsem si tvůj deník z řecka, obdivuji lidi, kteří jsou ochotni tohle vše dát na stránky. ....Jinak gratuluji asi k rekordu při plavbě Kalamaki - Sounion. ještě nikdy se mi nepodařilo uplout 25 mil proti větru za dvě hodiny.
Tak teď jsi mě fakt dostal. Letím do deníku, pak do záznamů GPS a zjišťuji, že jsem trouba. Dle GPS jsme vyplouvali 15:45 a kotvili v 19:45. Vzniklo to asi tak, že jsem neměl na GPS přehozený letní čas, deník jsem psal dodatečně a zazmatkoval jsem při přepočítávání.
Gratuluji, jsi první, který si toho všimnul. Už to je spravené.
Co se týká obsahu mých stránek "jednoho muže", jsou koncipované jako pomůcka, návod a zdroj informací pro začínající jachtaře. Také pro mé posádky.
Jinak GR dobrý, trochu jiný jachtec než v HR, příští rok se těším, zase trochu jinam. Suonion první noc asi jistí, ale pak chce posádka zamířit směrem na severní Sporady.
Když se potkáme, bude mi potěšením ;)
Lakomec

deník baharis

Příspěvekod Lakomec » sob pro 01, 2007 11:21 pm

Ahoj Baharis, to se stane. časový posun nám občas dělá starosti, znám lidi, co si hodinky zásadně nepřestavují. Nevím, jak moc znáš ŘEcko, ale myslím, že Sporády nejsou to pravé. Plul jsem tam loni, Skiathos, Skopelos, Skiros, pak dlouhá plavba na Andros, pokud nechceš použít Evoiu. Kyklády jsou lepší, víc památek, hezčí ostrovy, lepší stání. A navíc nahoře na Sporádách je velký vliv působení pevniny, počasí tam není stálé, dost často se mění. Ale pluješ Ty, záleží na Tobě. Měj se
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

dopravaa Řecko

Příspěvekod pecho » ned pro 02, 2007 7:54 am

Ale jo, souhlas, protože bydlím kousek od HK, tak změním názor, až to bude do Atén lítat z Pardubic, takhle z Prahy, to zn. buď někoho uhnat aby mě do té Prahy dovezl nebo autobusem do HK, z HK něčím-buď vlakem nebo busem do Prahy, přeprava něčím na letiště, teď tam bejt x hodin před odletem (2 hod. ?), já už jsem takovej pohodlnější člověk, ale hlídat jízdní řády a s báglem někde přebíhat, tak to na mě už není. Kdysi jsme jeli na loďku do Pirea vlakem, zajednanej lehátkovej vagon, přestupovali jsme v Bělehradě, kde jsme museli asi 10 hod. čekat, ale to už je dávno. Zdraví Pecho

Zpět na