PLAVBA KAPITÁNŮ 2008 GR

Setkání, regaty, výstavy a akce pořádané v souvislosti s jachtingem

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Lakomec

posádka

Příspěvekod Lakomec » pon led 07, 2008 6:24 pm

I kvůli Meryl by všichni měli jasně napsat, jedu-nejedu
Meryl + 2, designer, Pepa, pecho, Lakomec + 3, Maris + babička, Denis, Terra, Libor
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte led 08, 2008 10:14 am

zdravím všechny!
Meryl jsem poslal kontakt na mě a počítám, že jedu.
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Plavba kapitánů - letenky a kontakty

Příspěvekod Meryl » stř led 09, 2008 4:56 pm

Ahoj,

před chvilkou jsem posílala všem zájemcům o letenky mejlíka.
Prosím, pokud ještě někdo má vážný zájem nebo pokud někdo mojí zprávu
nedostal, určitě se mi ozvěte, třeba i zde na SZ.

Zdraví Meryl
:)
Lakomec

To Denis

Příspěvekod Lakomec » čtv led 10, 2008 12:53 am

Ahoj Denis, mohol by si prosím napísať Tvoje stanovisko k tej plavbe? v pondelok ste sa mali rozhodnúť, či poplávate sami alebo s nami. Len pre Tvoje info, teraz nás je 12, čo je na jednu loď veľa a na dve málo. Určite by som eště niekoho zohnal, ale myslím, že by bolo fajn sa spojiť a pokiaľ to bude možné, doplniť posádku o Tvojic ľudí. Daj vedieť. Ahoj
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88

Příspěvekod Denis » čtv led 10, 2008 10:30 am

Vyzerá to tak že nás bude ako hadov a asi budú aj dve lode. Prvotný problém bol kde do Grécka, pretože jeden účastník chcel ísť silou mocou z Korfu. Nakoniec sme mu to vyhovorili, teraz je problém vysvetlovať že to Grécko asi nebude pohodička ako v Chorvátsku v lete. Teda v zásade odhovárame ludí. Záujemcov je asi 10, ale ja nepoznám osobne všetkých. Lietadlo nám letí z Viedne 10.10. o 12,00 hod, ak sa nebude dať spať na lodi už v piatok, tak ako sa to rieši? Je tam pri maríne nejaké ubytko, alebo treba hladať inde? Vy ste už rozhodnutí na kolko dní idete? Skrz letenku.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » čtv led 10, 2008 12:57 pm

Já ti Deni můžu doporučit hotel King Jason. Není to sice u maríny, ale pokud ráno nebudete vyspávat, můžete si ještě skočit na Akropoli. Je to 20-30 minut chůze. My jsme tam byli dvě noci a byli jsme spokojeni.
Lakomec

ubytování

Příspěvekod Lakomec » čtv led 10, 2008 9:21 pm

koukni na www.booking.com
Athens, dej hotely setřídit podle hvězdiček 1-5 a vyleze Ti z toho množství hotelů kolem 18-20€ na osobu a den. My jsme spali v Platonu, jedna posádka taky v Neos Olympos, dá se najít vše možné
Lakomec

lodě pro plavbu

Příspěvekod Lakomec » čtv led 10, 2008 9:31 pm

Ahoj všichni, mluvil jsem s Meryl a je nás teď 12 - Lakomec+3, Meryl+2, Maris+1, designer, pecho, Pepa. Chtěl bych vědět, co mám udělat s lodí. Je fakt, že já mám raději větší lodě, neskáčou jako kozy a drží směr i v rozbouřeném moři. Jenže oproti malým jsou zase dražší. Vzhledem k počtu máme dvě možnosti. Vzít jednu velkou, např BAV 49, na kterou mám taky nabídku, 10lidí v kajutě + 2 v kokpitu nebo různě v salonu. Anebo dvě menší, např něco jako BAV 37 nebo ekvivalent. Na Princess I. mám opci, takže platí co jsem nabízel, ale můžu to stornovat, není problém. Tak na čem chcete plout?
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pát led 11, 2008 8:42 am

Ahoj kamarádi,

já bych nejraději, abychom jeli na Princess I. (Petr jí má odzkoušenou a zněl tak původní návrh)
a podle situace jet v 8 nebo max. 9 lidech.

Jde tedy o to ještě tady sehnat 4 kapitány (nebo adepty), maximálně 6 vážných zájemců.

Druhá loď by měla být ve stejné třídě, abychom mohli plout společně "na dohled".

Co myslíš Petře (Lakomec) ?
Pokud s tím sohlasíš, mohl bys vybrat a navrhnout loď a napsat kolik peněž to bude,
když nás pojede 8 a kolik když 9 ?

Já osobně nekoukám na to jestli to bude o fous dražší, ale podstatné mi připadá,
aby nás na lodi nebylo moc, ale tak akorát - aby ta plavba stála za to a byla pro všechny
příjemným zážitkem.

Zdraví Meryl
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pát led 11, 2008 8:50 am

Ještě mám jednu prosbu na všechny, kteří sem zavítají:

Prosím vás, pokud ještě někdo uvažuje o účasti na naší plavbě kapitánů do Řecka
nebo pokud byste věděli o někom, kdo by mohl mít vážný zájem,
promyslete to co nejdříve a ozvěte se !

Je to dobrá příležitost k získání zkušeností, jedou s námi zkušení jachtaři !

Na lodi bude i kytara (heršof - pokud ji dostaneme do letadla...).

Díky a zdraví Meryl
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Milos » pát led 11, 2008 10:34 am

Meryl píše:Prosím vás, pokud ještě někdo uvažuje o účasti na naší plavbě kapitánů do Řecka
nebo pokud byste věděli o někom, kdo by mohl mít vážný zájem,
promyslete to co nejdříve a ozvěte se !

Je to dobrá příležitost k získání zkušeností, jedou s námi zkušení jachtaři !

Na lodi bude i kytara (heršof - pokud ji dostaneme do letadla...).

Díky a zdraví Meryl

Priznám sa, že túto akciu sledujem bedlivo a s veľkým záujmom. Mám však prácu, pri ktorej je dlhodobé plánovanie veľmi problematické .... :? Doteraz som sa preto neozýval, nechcel som nejednoznačnou či podmienečnou prihláškou narušovať perfektné plánovanie vašej skvelej akcie ... :cry:

Vidím však, že akcia je v zľahka patovom stave - objednať 1 loď a obmedziť účasť, alebo 2 lode, ktoré sa možno nenaplnia ?
Pravdepodobnosť mojej účasti odhadujem na cca 75%... takže sa hlásim do pozície záložného záujemcu resp náhradníka. Tuším, že náhradníkov je nás už viac, prípadne priskočia nejakí last minute záujemci.
Problém pre záložníkov a prískočníkov asi nastane s zabookovaním leteniek ... preto navrhujem operatívne zostavenie posádky jedného záložnícko-prískočníckého auta (môže byť moje) a dopravu pozemnú (ešte som do Grécka autom nešiel, tá cesta je tiež dosť zaujímavá.... :) a zoberieme tú gitaru, ak by vám ju do aviónu nechceli zobrať ;) )

Čo poviete na takýto návrh? :)

A nájde/nájdu sa (dúfam) ešte niekto, kto sa nedokáže na rok dopredu na 100% prihlásiť, ale reálny záujem má ???
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pát led 11, 2008 10:52 am

Ahoj Miloši,

chápu komplikace s prací, ale já je mám také a myslím, že i ostatní.
Víceméně všichni jdeme do určitého rizika, že třeba nakonec se něco přihodí
(práce, rodinný problém, nemoc či úraz...) - pak by propadla letenka i peníze za loď.
Kdyby jsme do toho rizika nešli - nikdy by se nic nedomluvilo a nikam bychom nikdy nejeli.

Nemůžu chtít po ostatních, kteří se závazně přihlásili, abychom objednali druhou loď,
šli do rizika, že se nám ta dovolená sakra prodraží až se budeme skládat na prázdná místa
na lodi. Proto musíme akceptovat jen závazné přihlášky.

Domnívám se, že je ještě chvíli čas a pak padne rozhodnutí:
a) druhá loď stejné třídy (optimální varianta),
b) jedna větší loď pro 12 námořníků,
c) dvě menší lodě (zřejmě nejhorší varianta).

Jestli Tě můžu požádat, popřemýšlej ještě, zda si to můžeš nějak zorganizovat.
Určitě víš jak to dopadá s náhradníkama... :?

Jako náhradníci jste již 3, jetsli mám správné informace.
No, při troše štěstí to za chvilku bude třetí loď náhradníků... :)

Zdraví Meryl
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Letenky do Řecka

Příspěvekod Meryl » pát led 11, 2008 12:07 pm

Ahoj kamarádi,

zatím se mi nepodařilo objevit nic lepšího než, jak navrhnul Petr:

Sky Europe - cena letenky 3.261,87 Kč

Koukala jsem se na CLICK4SKY, tam je cena 3.980,- Kč.

Nemáte někdo ještě nějaký typ ?

Díky a zdraví Meryl
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pát led 11, 2008 3:44 pm

Všem:

Tak jsem trochu zapátrala a zjistila jsem, že název Plavba kapitánů vymyslel Baharis.
Chtěla bych se zeptat, zda už se něco takového povedlo zorganizovat nebo
bude ta naše plavba do Řecka jako první ?

Příjemný a slunečný víkend

Meryl
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pát led 11, 2008 4:02 pm

Doposud se to nepovedlo a pokud vše dopadne jak má, stejně budete až druzí. :P
Snaha udělat Plavbu kapitánů byla původně směřována skromně do Chorvatska a také tam v květnu proběhne. Vy jste se na popud Lakomce vydali na velkolepější akci do Řecka...
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pát led 11, 2008 4:41 pm

Hm, a ta vaše plavba je skutečně plavba kapitánů ?
Jak jsem pochopila, tak si tam budou dělat lidi papíry.
Myslím, že první budeme my.
:crazy:

Meryl
Lakomec

To Baharis a ostatní

Příspěvekod Lakomec » pát led 11, 2008 4:53 pm

Nejdříve k Baharisovi. To teda pěkně kecáš, protože se domnívám, že Chorvatsko a řecko se nedá vůbec srovnat. Je rozdíl plout 8 lidí se zkušenostma na jedné lodi a naučit se podřídit jeden druhému, jak to bylo původně navrženo, anebo každý objednat jednu loď a s posádkou elévů jet do chorvatska, kde má každá loď svůj program. Plavba kapitánů je dle mého názoru o něčem jiném. Ne jedné lodi, učit se jeden od druhého, pokud je vůle těch zkušenějších něco ze svých zkušeností předat. TAKŽE, POKUD V CHORVATSKU NA KAŽDÉ LODI BUDE MIN. 6 kapitánských průkazů, můžeš Baharisi tvrdit, že budeme druzí. jinak je to jen takové to blá blá. A protože já takové to blá blá nesnáším, pokud budete první, tak věz, ža v květnu v Chorvatsku nalezneš jednu lahev sektu, osobně Ti ji tam nechám. A z mé strany to byl hec, protože se domnívám, že kdybych to nevyprovokoval konkrétní nabídkou a konkrétní lodí, ještě by jsme tady dnes o tom psali jako o pěkné možnosti se někam vydat. Možná se pletu, jako už mnohokrát v životě, ale myslím si to
K té lodi: fakt zatím nemám problém s výběrem lodě. Mám opci na PRINCESS I., mám slíbenou BAV 49 pro 10 lidí za stejných podmínek jako BAV 44, což znamená vejít se do rozpočtu. Mám možnost mít DUFOR 45,5, hned dvakrát stejnou loď, zatím mě tady bota vůbec netlačí. Co mě tlačí, je to, že nevíme kolik nás bude, resp. že nejsou obsazené lodě dvě. Chápu náhradníky, že mají práci a nevědí, co bude za měsíc. Jenže se domnívám, že to tak zcela neplatí, nebo aspoň si to neumím představit. Nechci taDY PSÁT O PRACOVNÍM VYTÍŽĚNÍ každého z nás, každý toho má dost, možná kromě BAHARISE, který může odjet kdykoliv a bere peníze pouze za ztrátu času. Jenže právě proto, že pracujeme, můžeme plánovat a když teď vím, že letím 9.10.2008 tak si práci plánuji tak, že v tom termínu zkrátka jedu. Omlouvá leda smrt. Ale to je věc každého a každý ví, jak na tom je.
Co se mě týče, neumím si představit, že se to nakonec nepodaří jen proto, že nás bude málo na dvě lodě a moc na jednu. Nevím, jak to vnímají ostatní, ale 12 dní na jachtě s Marisem mi za to stojí, kdybych měl mít místo třeba v příďovém koši, držet hubu a schovávat fendry, ketré nemají za plavby na palubě co dělat. I to bude stačit na to, abych se zase něco naučil.
takže já klidně čekám, jestli se ještě 5-6 lidí přihlásí a pokud ne, v průběhu 5 minut se rozhodneme, jakou loď vezmeme. Vidím to tak na týden, do 20.ledna Já osobně kupuji letenky příští týden, nebudu dýl čekat, pak budou leda dražší.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pát led 11, 2008 4:53 pm

O tom kdo bude první, vyloženě demokraticky rozhoduji já. A já už rozhodl. :lol:

Co to vlastně je, plavba kapitánů? Podle mě, když plují kapitáni. No a jedou kpt. Denis, Pepa, vážně uvažuje Jerryx, nevím jak dopadl Bilardos a na mé lodi já a další dva kapitáni. S tím, že do HR není problém, aby se kdokoliv přidal týden před odjezdem.
To je málo? ;)
Lakomec

To baharis

Příspěvekod Lakomec » pát led 11, 2008 5:06 pm

TAkže si zase vedle, jak ta jedle :D první plavba kapitánů bude od 26.4.2008, protože nás popluje z jedné základny, od jednoho mola a od jedné společnosti 9 lodí, a na každé bude jeden kapitán. :good:
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pát led 11, 2008 5:43 pm

Jestli si myslíš že se chci dohadovat o prvenství, tak to jsi vedle ty. Já se jen snažím vysvětlit pojmy a celkem se bavím.
My jsme se o nějaké plavbě kapitánů začali bavit už někdy před dvěma roky. Nebo rok a půl. Šlo o to, vyprovokovat kapitány těchto stránek k jakékoliv společné akci. Je jedno jestli budou všichni na jedné lodi, nebo každý zvlášť se svou posádkou.
Naše květnová i vaše říjnová akce tyto znaky splňuje, jsou plánovýny paralerně (proto jsem vám oddělil samostatné vlákno) a obě mohou být hezké. Jestli si vy myslíte že naše akce je méně plavba kapitánů než vaše, dobrá. Nechám vás při tom. Nejsem až tak soutěživý typ.
Ale tvá dubnová akce je úplně mimo mísu. Nebyla vytvořena pro uživatele těchto stránek, nebyla tu presentována a nevím, jestli se jich někdo další odtud zúčastní.

Takže to uzavřeme, jsou důležitější věci. Reviduji své rozhodnuti. Vaše akce v Řecku je ta pravá plavba kapitánů, jste první. :crazy:
Lakomec

první plavba

Příspěvekod Lakomec » pát led 11, 2008 5:56 pm

Baharisi, dojímáš mě, jsi tak hodný...... Beru vše zpět, odvolávám co jsem neodvolal a slibuji, že za žádných okolností nebudeme první. Leda že by jsi jel taky, a to by pak určitě byly první místa dvě. Jedno prvenství v Chorvatsku a druhé prvenství v Řecku. Jen musíme dát pozor na správný čas, aby jsme o to druhé prvenství nepřišli, aby jsme se nediskvalifikovali sami. :sorry:
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pát led 11, 2008 6:04 pm

Ani nevíš jak rád bych jel, už jsem to tuším psal. :cry:
Pokud bych se do té doby rozvedl, tak se přihlásím. Jinak to je neprůchodné. :hmm:
Jedu tam v črvenci s posádkou, ale kdyby to šlo, hned bych to za vás vyměnil.
Jinak všechno dobrý. Pokecali jsme a jedeme dál. :thmbup:
Lakomec

Příspěvekod Lakomec » pát led 11, 2008 6:43 pm

:thmbup:
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88

Příspěvekod Denis » pát led 11, 2008 8:24 pm

Tak teda pardon, okrem Baharisa je nás tu takých viac čo sa môžu zbaliť a hocikedy vyraziť.
K tomu dlhodobému plánovaniu dovolenky je to tak, že nie každý si to môže dovoliť. Firma získa výhodnú zákazku , ale so šibeničným termínom, poznám ludí ktorým firma preplatila už zaplatenú dovolenku.
Ta naša prvá plavba kapitánov v HR je vlastne prerastená akcia, kde pár kapitánov z tohto webu by išlo spolu na lodi a mali zaučiť pár ludí. Ono sa to rozrastlo o pár kapitánov a aj o pár ďalších školenia chtivých.
Ja osobne beriem plavbu kapitánov v dvoch rovinách. Prvá je že si pôjdeme zaplachtiť do HR a fajn si pokecáme a v druhej rovine to vidím ako príležitosť na menej obvyklú plavbu. Do HR chodíme s pozberanými posádkami, často na poslednú chvílu a často neskúsenými. Do neznámeho terénu s nimi proste nevyrazí nikto, alebo skoro nikto, alebo len ja?. Ak je možnosť dať dokopy posádku skúsených /viac menej/ jachtárov, tak je trochu škoda sa plaviť v HR.
Je pravda že Lakomec medialne odštartoval Grécko, ale u nás bolo Grécko tentorok na spadnutie a tak využívam možnosť ísť s kamarátmi, ideme štyria kapitáni na jednej lodi a k tomu sme ešte aj traja amatérsky stavitelia lodí. Takže sa teším a teším sa aj na to že sa tam dúfam stretneme. Bol by som rád keby vyšla plavba v HR aj v Grécku a verím že budú aj ďalšie plavby. A ak sa mi podarí raz dať moju 9 m plachetnicu na vodu, tak tých menej náročných kolegov z tohto webu rád privítam na palube k spoločnej plavbe.
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pon led 14, 2008 9:30 am

Hlavně se nehádejme o prkotinách.
Netušila jsem, co způsobím.
Prostě ty plavby nebudeme číslovat, jen evidovat, co se povedlo a jak.
Musím říct, že pro mne je mnohem bližší pojetí, které navrhl Lakomec.
Perfektní myšlenka a pokud to jen trochu půjde, tak bych ráda, aby se
Plavba kapitánů stala každoroční tradicí.
Ale v tomto duchu - že pojedou jen kapitáni (výjimečně vážní adepti s již
nějakými zkušenostmi) do nové oblasti a kapitán lodi (oficielní) bude ten
nejzkušenější (pro danou oblast).

Plavba jednotlivých kapitánů se svými posádkami by spíš měla být Plavba ve flotile.

Zdraví Meryl

Zpět na