Vůdce malého plavidla

Tipy od čtenářů pro čtenáře na zajímavé knihy s lodní tématikou

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

cid77
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Kniha na přípravu VMP ?

Příspěvekod cid77 » stř pro 19, 2007 7:12 pm

Prosím mužete mi někdo poradit jakou knihu si mam koupit pro přípravu ke zkoušce Vůdce malého plavidla ?

Díky
stefin
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod stefin » stř pro 19, 2007 7:23 pm

Zakladni knihou je Vudce maleho plavidla od kpt. Pavla Kocfelda.
Pokud chces i plachetnice, pak je kniha Plachetnice od kpt. Pavla Kocfelda a kpt. Jana Satrapy
K tomu je jeste od stejnych autoru kniha Vyplouvame na more (tu ale pro VMP nepotrebujes).

Testy je dobre si zkusit nanecisto na strankach SPS: http://www.spspraha.cz/zkousky/Zkousky.aspx

Mam zkusenost, ze testy nezobrazuji vsechny otazky, nektere jsou temer v kazdem testu, jine se objevi jen nekdy, nektere vubec. Nevim jak je tomu ve skutecnem testu, ja delal zkousky jeste na papiru.

Osobne bych doporucoval ale si zakoupit kurz, ktery je ukoncen zkouskou. Jednak k nemu dostanes zminene zkusebni materialy, ale hlavne budes rozumet, co ktera otazka v praxi znamena, proc v testu je. A tom to je...
Hodne stesti u zkousek!
stefin
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod stefin » stř pro 19, 2007 7:26 pm

Jinak mam vsechny otazky pro VMP v excelu i se spravnymi odpovedmi (takovy primitivni testik). Pokud mas zajem, napis email (treba i do SZ) a ja Ti jej poslu.
Nekde tady na foru byla tusim i HTML verze testu, nejsem si ale jisty,
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř pro 19, 2007 7:38 pm

Stačí trochu pohledat http://jachting.info/modules.php?name=N ... cle&sid=75
nebo si kliknout na témata článků, VMP se týkají 3 články.
windward
moderátor
Reputace: 45

Příspěvekod windward » čtv pro 20, 2007 12:28 pm

Ing. Milan Řiha vydal poslední verzi knihy Vůdce malého plavidla. Držel jsem to v rukou. Je to velice pěkně udělaná publikace. Lze ji mít i na CD. Nějak nemohu najit odkaz.
windward
moderátor
Reputace: 45

Příspěvekod windward » čtv pro 20, 2007 4:50 pm

Zde je odkaz na Navy Centrum, kde maji VMP od Ing. Rihy. Cena 490,- Kc. http://www.navycentrum.cz/navyshop/products.php?id=13
orko
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod orko » pát pro 21, 2007 4:44 pm

V Praze mohu poradit zajít SPS kde vyřizuješ přihlášku ke zkoušce tam přímo koupíš potřebnou liteaturu ja to tak udělal a vše zvládl bez problému.Testy jsem si zkoušel dělat na webu SPS asi měsíc učení každý den hodinu.Ale pokud nejsi z Prahy a okolí možná když na správu zavoláš ti pošlou vše poštou ale mušíš vyzkoušet nevím.
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » pát pro 21, 2007 6:02 pm

Ahoj,
já mám v tomhlenc dobrou zkušenost se SPS Přerov, když jsem tam zavolal, vše ochotně vysvětlili, příslušné materiály a knížky poslali poštou a když jsem jim řekl, že to chci dělat i s přítelkyní, sami nabídli, že nám to stačí jednou, ať nevyhazujeme peníze. Naprosto férové jednání.
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod berty » pát pro 21, 2007 8:00 pm

Libore už někde jsem psal o zkušenostech se SPS Přerov. Komu čest tomu ČEST. Myslím, ve smyslu úcty z hlediska jejich porozumění pro věci kolem vody a plavby. V Praze jsem se setkal s stejným přístupem .Osobně si myslím že jsou to lidé kteří patří na ta místa kde jsou.
Berty.
divokan
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod divokan » ned úno 10, 2008 1:11 pm

berty píše:Libore už někde jsem psal o zkušenostech se SPS Přerov. Komu čest tomu ČEST. Myslím, ve smyslu úcty z hlediska jejich porozumění pro věci kolem vody a plavby. V Praze jsem se setkal s stejným přístupem .Osobně si myslím že jsou to lidé kteří patří na ta místa kde jsou.
Berty.

Souhlasím , v Přerově jsou vklidu a nápomocní ve všem co jsem potřeboval a to nejen kolem testu VMP. myslím že jsou v pohodě , taky díky lidem s kterýma jednají :) . jestli mi teda rozumíte , prostě žádnej úřad práce :rtfm:

Zpět na