alergie, vosí bodnutí

Několik dobrých rad a postřehů pro plavbu a cestování vůbec. Vše co by se mohlo hodit pro řešení případných nenadálých zdravotních problémů.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 254
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

alergie, vosí bodnutí

Příspěvekod berty » pát pro 21, 2007 9:39 am

Vosí bodnuti celkem banální věc, pokud nejste alergik nebo bodnutí do jazyku či vnitřní strany tváře (pro nás moraváky ze slovácka "škraně"). :)
Osobní zkušenost je ta vnitřní strana. Do deseti minut jsem byl jak zvoník Kvasimodo. Oko se ztratilo a ta škraň vysela jak hoňákovi, no pohled pro bohy. Prý pomůže kalciovka, ele tu známý lékař který ji mívá běžně v lednici neměl. Nepomohla cibule ani jiné babské rady. Doktor říkal co nejvíce ledovat. Za 3 hodiny rozpuštěného půl mražáku a nic, ale dále už to nenapuchalo. Bylo to v poslední den cesty domů, vybaven nezbytnými čísly první pomoci a itinerářem jsem se vydal na cestu . Po cestě jsem na hranicích 2x vysvětloval co a jak.
Když jsem byl doma, začal jsem zjišťoval co na to platí, kromě té kalciovky. Dočetl jsem se, že dobře působí levandulový olej. Je to pravda? Má někdo osobní zkušenost? Ptám se proto, že jsem jej měl po celou dobu v kapse. :good: Co Vy na to páni doktoři a léčitelé? Jak to bude a co pomůže? Nečekám odpovědi typu riskování atd.
Berty
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3146
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 44
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » pát pro 21, 2007 10:38 am

To je také o tom, co už jsem nenápadně zmínila kdesi v úvodu do této sekce Zdravověda.
Co dělat, když už přesně vím CO TO JE.

Takže vymezení pojmu - byla to alergická reakce, Berty. Prostě nadměrná odpověď organismu na dodanu látku, To, že bylo bodnutí umístěno takto nešťastně, si žádá ještě opatrnější a razantnější přístup. Po absolvování Zdravovědy zde na foru a zvláště pak nově vznikajícího topicu alergie budete vědět, jak bez zbytečných okolků na to. Není to žádná velká věda.

Jenom teď nemám tolik časového rostoru, abych to zpracovala, tak jak bych chtěla. Tento topic už mám v plánu dlouho, ale když jsi mě teď Berty předběhl, tak aspoň toto.

Měl sis lupnout nějaká antihistaminika - doporučuju prostě starý dobrý Dithiaden, ten je dostatečně silný, sice pro někoho uspávající, ale pokud by na cestě hrozilo riziko, že se alergie rozvine (nikdy nevíš, jak dlouho a jak silně ta reakce bude trvat), tak je určitě lepší užít toto. Nebo cokoli jiného, dnes je tolik lidí alergických, že určitě rodinka s dětmi by Ti mohla něco půjčit - lehce tlumivý je i Fenistil. Netlumivé jsou : Zyrtec, Claritin, Zodac.

A vůbec, nemá nám co kdo půjčovat, na cesty antihistaminka vždy s sebou !!
(O tom už jsme si podebatovali v topicu Lékárnička).
Třeba si půjčte od někoho, kdo trvale užívá a pak mu to vrátíte.

Tak, milý Berty, je to pro Tebe dostatečně neriskující postup?
Naposledy upravil(a) vilma dne ned pro 23, 2007 8:40 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 254
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod berty » pát pro 21, 2007 11:34 am

Děkuji vilmo,
odpověď pro mě splněna částečně. Mne zajímá zkušenost s tím levandulovým olejem který jsem měl celou dobu v kapse a neznal zda funguje nebo ne, a hlavně to že má nebo nemá takové vlastnosti. Já to dodnes nevím a znovu to vyzkoušet je až to poslední řešení. Ten známý doktor mi dal na cestu určitě něco podobného jako je ten Dithiaden a jěště zavolal do lékárny ve Splitu, že se tam zastavím pro něco jiného kdyby to nepomohlo a měl nějaké potíže. Nyní si uvědomuji, že i v lékárničce budu mít také něco, ale když to nepotřebuješ , tak si nevzpomeneš. Léky jsem si nevzal k vůli tomu vedlejšímu účinku ospalosti.
Víš jak to je u nás u chlapů. Kdo to může odřídit lépe než já - no nikdo ;) . Nevím zda je to zodpovědnost nebo ješitnost. Asi to bude to druhé, žena umí jezdit s vlekem tak dobře jako já, ale často usíná. :oops:
Berty.
Uživatelský avatar
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 633
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: hradecko

alergie

Příspěvekod pecho » pát pro 21, 2007 9:35 pm

Taky na kontrolách u lékařů se mě ptají na alergii, odpovídám, že pouze na práci. Ještě se nenašel ani jeden specialista, který by mi dokázal pomoci, žádný lék a vůbec nic prý na tento typ alergie nefunguje. Zdraví Pecho
Uživatelský avatar
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 04, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Znojmo Beluga "MOANA" Vranovská přehrada

Příspěvekod MaPa » pát pro 21, 2007 10:28 pm

To:Berty
Už řadu let s úspěchem používám "Tea tree oil Australian Body care".Pokud jsi se ním ještě nesetkal,pak více o něm třeba na:http://www.soigner.cz/amis/project.asp?klic=287. Aplikuji olej pokud možno přímo z lahvičky a pozor nesmí přijít do očí-což ostatně všude v návodech napsáno.Cena za větší lahvičku 30ml kolem 290.- Kč je dobrá.Doporučuji odzkoušet,pokud se tak už nestalo.
MaPa
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3146
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 44
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » ned pro 23, 2007 8:24 am

Tea tree olej a podobné lahvičky jistě účinkují, opravdu mohou zmírnit bolestivost a běžnou reakci - začervenání, malý otok, mírnou svědivost - kolem hmyzího bodnutí či drobné ranky.

Protože jsme ale v topicu alergie, tak je mojí povinností upozornit, že zřejmě je zde pro zmírnění nepříjemných obtíží využíván především jejich desinfekční účinek. V každé rance se nachází nějaký ten bacil a ten významně zhoršuje hojivost. Pokud nanesete zmíněné přípravky, tak na běžnou kožní reakci to určitě stačí a pocítíte relativní zlepšení stavu. Obdobného účinku lze docílit, pokud ranku přetřete Peroxidem vodíku či Jodisolem.
(Důkaz vlivu desinfekce na hojení ran: Vyzkoušejte sami, sebemenší ranku po holení, po uhru přetřete peroxidem a zítra pozorujte, že začervenání kolem ranky prakticky není).

Použití Tea tree olej či jiných olejíčků, včetně levandulového, na alergickou reakci nelze doporučit. Povrchově aplikované prostředky jsou jen podpůrné. U opravdických alergií je třeba použít příčinnou léčbu - tj. na rozbouřený imunitní systém použít uklidňovadlo ve forně antihistaminik. Někdy stačí jen 3 dny po sobě užít sotva viditelnu tabletu Claritinu a je to. Při silných reakcích vydržet týden, do normalizace stavu kůže. Pak zkusit vysadit.

Aplikace kalciovky do žíly /dle rozhodnutí lékaře/ je velmi vhodná, ale není to všechno. Působí tak, že okamžitě stáhne cévy, zmírní tedy začervenání a otok. Má tudíž okamžitý efekt, ale též jen mírní příznaky, neodstraňuje příčinu obtíží.
Uživatelský avatar
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 04, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Znojmo Beluga "MOANA" Vranovská přehrada

Příspěvekod MaPa » ned pro 23, 2007 12:03 pm

berty píše: Když jsem byl doma, začal jsem zjišťoval co na to platí, kromě té kalciovky. Dočetl jsem se, že dobře působí levandulový olej. Je to pravda? Má někdo osobní zkušenost? Ptám se proto, že jsem jej měl po celou dobu v kapse. :good: Co Vy na to páni doktoři a léčitelé? Jak to bude a co pomůže? Nečekám odpovědi typu riskování atd.
Berty

Navrhl jsem pro právě tento důležitý okamžik první a okamžité pomoci použít zmíněný olej pro jeho nejen vysoké antiseptické účinky. Nástup alergické reakce podle mých zkušeností utlumí. S Peroxidem vodíku či Jodisolem jej nelze asi vůbec srovnávat.
Následná případná léčba alergie, provedení chirurgického zákroku (šití) a pod. je už samozřejmě problematika jiná.

Baharis v jiném topicu napsal:

Baharis píše: ...a vzpoměl jsem si ještě na jednu věc, kterou s sebou stále vozím a vdiskusi jsem to nenašel. Tea Tree, Čajovník australský, Australský olej. Jeden doma, jeden na zahradě a kam já, tam on. Velice dobrý na všechny druhy štípnutí, na zanícené potničky a také na opary, kdo trpí. Pár mililitrů stojí kolem 100 Kč, ale oplatí se....
.

Nemohu jinak, než s ním plně souhlasit. Ano přesně tak. Kam já, tam on.
Uživatelský avatar
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 254
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod berty » pon pro 24, 2007 12:16 pm

Ještě to zkusím jednou zopakovat: " Mne zajímá zkušenost s tím levandulovým olejem který jsem měl celou dobu v kapse a neznal zda funguje nebo ne, a hlavně to že má nebo nemá takové vlastnosti. Já to dodnes nevím."
Trochu jsme se vzdálili k jodisolu,čajovníku, peroxidu. Levandulový olej praktická zkušenost žádná?
Berty
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8271
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon pro 24, 2007 1:06 pm

Za mě mohu jen potvrdit: Levandulový olej praktická zkušenost žádná.

Ale nedívej se nazpět, to už nevyřešíš. Vilma jasně napsala, že všechny tyto věci mají pouze desinfekční a podpůrný efekt, nikoliv léčivý.
Jiná věc je, že žádná zkušenost někoho druhého ti nepomůže, protože každé tělo a ještě za dané kondice reaguje jinak. Tam kde mě stačí TeaTree, jinému levandulový, někdo další může zkolabovat.

Dívej se dopředu. A k tomu je výše určitě dost podmětů. ;)
Uživatelský avatar
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 04, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Znojmo Beluga "MOANA" Vranovská přehrada

Příspěvekod MaPa » pon pro 24, 2007 2:40 pm

to:berty
S levandulovým olejem také nemám žádné praktické zkušenosti.Ptal jsem se známých, ale také nikdo nemá vlastní zkušenost. Pravdou je,že dnes je to už asi v podstatě jedno,a nelámal bych si s tím hlavu.Proto, a z tohoto pohledu, jsem taky doporučil jako první a okamžitou pomoc při štípnutí hmyzem (a pod)- vyzkoušet TTO.Za velmi důležitou též považuji Baharisovu přípominku...
Baharis píše: Jiná věc je, že žádná zkušenost někoho druhého ti nepomůže, protože každé tělo a ještě za dané kondice reaguje jinak. Tam kde mě stačí TeaTree, jinému levandulový, někdo další může zkolabovat. ..

Přeji Ti do následujícího roku ( i z vlastní zkušenosti) co nejmíň střetů s vosami a podobným hmyzem :)
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3146
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 44
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » úte pro 25, 2007 9:14 pm

ahoj Berty a MaPa,
jsem ráda, že do topicu přispíváte vlastními podněty, protože to pomáhá jeho rozvoji a všeobecné osvětě. Jako poděkování ode mne je tady to, co jsem vyhledala z knih o léčivých bylinách, jichž mám doma hodně. Všude se píše mj. toto:
LEVANDULE : Z květu se získává Oleum levandulae - používá se jako součást mastí při zánětech nervů, revmatismu neboť především pomáhá prokrvení pokožky (jednou ze součástí je kafr a dalších 30 složek). Z tohoto lze vyvodit, že se tedy k podpůrnému zaléčení alergií asi moc nehodí. Faktem je, že levandule má mírný antiseptický = desinfekční účinek, to samo o sobě by bylo dobré.
Při vnitřním užití ve formě čaje z nati pozor : levandule má uklidňující účinek, přes 1 g silice vyvolá omámení. Proto se užívá do čajů na uklidnění, na spaní. Dále působí též mírně spasmolyticky, tj. uvolňuje křeče hladkého svalstva = může pomoci při kolikách, žaludečních nevolnostech, průjmech. Též má diuretický tj. močopudný účinek.

Časem pojednání o levanduli přesunu do topicu přírodní prostředky, je fakt, že v případě nouze si ji může někdo natrhat ve Středozemí a použít :good:
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3146
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 44
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » ned led 06, 2008 1:07 pm

Tak pokračujeme tématem Podpůrné prostředky při léčbě alergie :
Možná někdy budete na cestách v takovém dezolátním stavu, že nebudete litovat energie na studené sterilní obklady, jen takové totiž při alergickém otoku mají dle dermatologů smysl.
Při alergické reakci je celistvost a obranyschopnost kůže narušena a tak při pouhém připlácnutí ledu či mokrého byť vypraného ručníku do ní vnikají mikroorganismy a ty způsobují otok. (Pro názornost : vzpoměňte na bolestivost a otok, který se utvoří např. jen kolem záděry u nehtu, kterou nikdo nedesinfikuje.) Výsledný dojem po příplácnutí ručníku tedy bývá, že to moc nezabralo.
Proto je dobré v případě nouze dodržet třeba tento postup :
Končetinu omotat sterilním obvazem, na to čistý igelit, potom přiložit třeba sáček s mraženou zeleninou a zas přimotat. Věřím, že toto každý dokáže modifikovat dle konkrétních možností. Obklady obličeje : raději jen ledovat zvnitřku cucáním nebo nic než zevně připlácnuté nesterilní obklady a ještě k tomu na sebe třeba nechat foukat studený vzduch otevřeným okénkem auta. To je infekce zaručena. (Pokud se zručným šikulkům podaří umístit studený obklad postupem jako na končetinu, bude to dobré, ne vždy je to ale proveditelné). Tak hodně zdraví !
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 8754
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Píchnutí vosou, včelou...

Příspěvekod Libor » úte zář 07, 2010 10:08 pm

Minulý týden jsem měl o pěknou zábavu postaráno..... :D
Vynechám nyní počátek, průběh a výsledek a nejprve se zeptám těch zkušenějších jak postupovat. Máme tu i záchranáře z první linie a několik absoloventů zdravotnických kurzů, třeba budou vědět.
Již jednou se mi na lodi zadařilo, nepříjemně, nebylo to však natolik zavažné, aby to vyžadovalo konzultaci zdravotníků ...

Modelová situace:
ve sklenici / plechovce vosa, nikým nezpozorována, při napití bodne několikrát do špičky jazyka ......
Uživatelský avatar
DonEmilio
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 410
Registrován: úte čer 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod DonEmilio » úte zář 07, 2010 10:39 pm

No já se svými chabými znalostmi bych se pokusil hned dát Claritin nebo Dithiaden, doplnit šumivým Calciem. Chladit dle možnosti a sledovat s rukou na VHF připravenou na MEDICO. Znám paní, která při prvním píchnutí nic, po půl roce další píchnutí - šok a bezvědomí(řešila rychlá). Dnes nosí soupravu s "antidotem" , neb další vpich by byla konečná... Každý jsme jiný a reakce může být i u jednoho pokaždé jiná (zvlášť na žihadla v jinýh krajích). Tady je fakt obezřetnost na místě. Toť můj názor.
david
moderátor
Příspěvky: 5315
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 151
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » úte zář 07, 2010 10:49 pm

haha, přesně stejně mě mrcha bodla do kořene jazyku, protože lahváče já rád. dithiaden byl, tak jsem jeden kous. kamarád měl auto na břehu a jeli jsme. v Litoměřickým špitále, jinak se tom říct nedá, sem seděl 20minut v čekárně než dokecaly doktorka a sestra, pak kalciovka a počkejte si půl hodiny na reakci na tu kalciovku. kdybych byl alergik, tak teda nevím. kdybych byl cholerik, tak už nevím vůbec.

bylo to pěkný, všechno strnulý, mluvil jsem 3 hodiny jak dočista ožralej


to rozpustný calcium je asi na prd, moc pomalý - co páni doktoři??
Uživatelský avatar
MirekE
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 61
Registrován: pát zář 03, 2010 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod MirekE » úte zář 07, 2010 10:58 pm

Tfuj tajxl.. tak tomuhle bych se vyhnul rád. Každopádně je třeba zajistit aby nedošlo k tomu, že bude neprůchodné dýchací ústrojí. Když nejsou dithiadeny, pak kontrolovat během transportu... a v případě zhoršení stavu nacpat postiženému nějakou tvrdou trubici do krku... abyste pak nemuseli postiženému dělat díru do krku žabikuchem...
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3146
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 44
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » stř zář 08, 2010 8:27 am

ahoj, již se to tu trochu řešilo :)
http://jachting.info/modules.php?name=F ... pic&t=1188

Don Emilio má pravdu, v domácích podmínkách ihned antihistaminika (já osobně nosím v přírodě v kapse Dithiaden a už jsem mockrát vypomohla), pak rozpustit Calcium, (lepší něco než nic, calcium stahuje cévy).

Má pravdu i david, je rozdíl, jestli se objeví jen obvyklý otok a trnutí nebo větší alergická reakce. V této lokalitě (dýchací cesty) je třeba být ostražitý, proto když je možno, vhodno k lékaři. Těch obyčejně bodnutých je v každém špitále jak na běžícím páse, takže pro personál žádná mimořádka :) , a jak je vidět, byla dobře vyhodnocena i u davida.
Když se rozvine větší alergická rekace, či její prudká varianta anafylaktický šok, už to nelze bez lékařské pomoci a dalších medikamentů zvládnout, takže k lékaři včas.

Zajistit dýchací cesty laikem, to se lehko řekne, ale když dojde na lámání chleba, je to horší. Jen tak narvat něco shora (ona je tam i cesta do žaludku) nebo ve správné lokalitě nazříznout tracheu - před tím mají lékaři neurgentních oborů samozřejmě respekt. Je pro mě zajímavé pozorovat, že laikové o této variantě často reálně uvažují a absolventi zdrav. kurzů si na ni i troufají. Tak kéž by se dílo vždy zdařilo.

Též je pravda v tom, že možnost alergické reakce je lidem všeobecně podceňována (většinou do první vlastní zkušenosti). Zrada je v tom, že to co člověku neublížilo stokrát (potraviny, léky, hmyzy, igelitový ubrus :) ) může po stoprvé vyvolat anafylaktický šok.
Nejúsměvnější bývá konstatování, "já nejsem alergický na nic "(hrdě). Správně je : "zatím nevím, na co jsem alergický". :shock:
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 2

Příspěvekod jirkaM » stř zář 08, 2010 9:00 am

Nariznout tracheu - teda v provedeni laikem - myslim, ze tady je to fakt bud anebo. Tedy spis to anebo. Kazdopadne lekari to laikum zcela jiste nedoporucuji.
david
moderátor
Příspěvky: 5315
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 151
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » stř zář 08, 2010 9:15 am

vilma píše: a jak je vidět, byla dobře vyhodnocena i u davida.


TAK to si nenechám ujít: co ty dvě slepice vyhodnotily správně? Vždyt´mně ani neviděly! Kašlu českému zdravotnictví na běžící pasy. Nasral jsem do něj za nějakejch 40 let v pojištění už tolik peněz, že když jednou za 10 let něco potřebuju, chci patřičný služby a na úrovni. Že ty prachy dávno někde promr... mě opravdu nezajímá. Je to typickej přístup personálu v Čechách. Pacouš votravuje a ruší odpolední siestu.
Nejde jen o fakt, že jseš vopíchanej na blbým místě, jde taky o to, že, protože se furt straší s al. reakcema, ti přeci trochu tečou nervy. Takže kdyby mně ta pí.. při meldování aspoň koukla do huby řekla „jó to je dobrý, aby ste se neposral, to už horší nebude“ bylo by to rozhodně lepší, než čekat 20 min na „co teda bude?“
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » stř zář 08, 2010 9:43 am

naprosty souhlas s davidem
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 8754
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř zář 08, 2010 9:45 am

řešilo a já si na to vůbec nevzpomněl.... :oops: Sloučím to do jednoho.

Vidím, že jsem to těžce podcenil.... :( ..... nevím o tom, že bych byl alergický na cokoliv, kromě blbosti... :)

Budu muset koupit ten zmiňovaný Dithiaden...

David mě asi viděl......mluvil jsem stejně, ne-li chvílemi vůbec.

Popíšu tedy moji historku, pro poučení druhým.

Odjíždím na Moravu v neodkladné záležitosti, pondělní odpoledne, docela naspěch.
Vše je již v autě, včetně pití na cestu. V kuchyni zůstala moje nedopitá sklenice tonicu...v tom ji záhlednu popadnu loknu a.....
nechtějte to zažít..jako když kousnete do klubka jehel. Hlava mi to nebrala co se to děje, pocit jako když se nějaké svorky s mnoha hroty zacvaknou o jazyk...
Snažil jsem se to vyplivnout a ono to nešlo....až po chvíli půlka toho hmyzu, zřejmě přepůlená jazykem o zuby ve snaze se toho zbavit. Tedy asi plná dávka.
Okamžitě nastala rekace, zvětšování jazyka pozorovatelné okem, lehnul jsem na zem a přemýšlel jak dál. Že otok může být život ohrožující jsem už slyšel, ale v první řadě jsem se chtěl zbavit velké bolesti.

Co je doma? Nic. Lekárnička není přestěhovaná, v koupelně leží jen Fenistil gel, pro vnější použití dobré, ale na jazyk nevím? Při opláchnutí studenou vodou náznak úlevy.
Posílám syna do mražáku pro led, není...(je třeba doma udržovat zásobu whisky, si říkám ..). Ale nese nanuk, skvělé. Cumlám nanuk v leže a cítím velkou úlevu.
Po nějaké době mám pocit, že to ustupuje, se zbytkem nanuku velím odjezd, tedy spíše naznačuji posunkovou řečí...Dcera se může smíchy po....

Jedu se synem, naštěstí. Nanuk po chvíli přestal působit, neujeli jsme ani 20km a citím že zvětšování jazyka pokračuje.....ledový nanuk to jen na čas pozastavil.
Musím pít a jde to velmi ztěžka, už to není sranda. a pak to přišlo, něco mě nutí zakašlat a nemůžu popadnout dech. Asi z předchozího nápoje se v krku udělalo něco jako bublina...a nemůžu to přetlačit..
Tak už jen hledám místo kam odstavím auto... a podám synovi mobil ať volá RZ ....


No než to vytočil, popadl jsem dech a začal jsem dýchat, přetlačil jsem tu záklopku...Ale nic příjemného a taky mírně zvýšená teplota.
Otázka zda pokračovat, vrátit se, nebo něco jiného.
Zvolili jsme variantu cesty dle GPS (POI) k nejbližší lékárně, snad tam něco budou mít co rychle zabere...
Skončili jsme v lékárně IKEMU(až třetí otevřená), dva lékárnici vytřeštili oči... :D něco huhňám a ukazuji jazyk, pohopili, radili se a prodali mi Cetrizin-ratiopham 10.
A prý doporučují zajít si udělat test na alergii..

Lupnu jednu tabletku, nic se dál neděje, stav setrvalý i tedy pokračujeme v cestě dál.

Zkrátím to. Do večera se stav lehce zlepšil, jazyk mírně zmenšil, nějaké zvuky bylo možno vydávat. Jídlo nemělo žádnou chuť ještě druhý den, jako když si řádně opaříte jazyk.
Ráno byl jazyk komplet pokryt bílým povlakem, asi rekace na valašský penicilin, loknul jsem večer i ráno.
Během dne postupné zlepšení, z jazyka i rtů se odlupovala vrstvička kůže jako když se spálíte.
Do večera pak už bylo hej.

Ptal jsem se proto, abych příště (doufám že už nebude), mohl reagovat adekvátně a pořídil si vhodné antialergikum.

Teď se můžete smát, ale neberte si ze mě příklad.... :whist:
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3146
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 44
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » čtv zář 09, 2010 9:43 am

Koukám Libore, že než by se u Tebe člověk dočkal nějaké hysterické reakce, tak dřív v klidu umřeš. :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů