Technické podmínky způsobilosti malých plavidel

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Dzordzo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Dzordzo » pát lis 19, 2010 10:21 am

Uvádím výňatek z jejich odpovědi. Nicméně ještě jsem to postoupil dál, přímo do Bruselu. Doufám, že se tim budou zabývat. Zatim bez odpovědi.

"Váš problém tak nespadá do naší kompetence, jde o problematiku evropským právem pravděpodobně neupravenou a je tedy na ČR, aby si systém nastavila, jak uzná za vhodné.

Mrzí mne to, ale SOLVIT pro Vás není tou správnou institucí, kam se obrátit, můžete se spíše obrátit na MD ČR, vysvětlit své důvody a podat stížnost či se pokusit oslovit Parlament ČR či Vašeho konkrétního poslance a také vysvětlit celou situaci a proč by bylo třeba jiné legislativní řešení této problematiky.

Ale ten Tvůj odkaz jim pošlu, třeba to pomůže. Dík
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 147
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » pát lis 19, 2010 10:46 am

Davide, máš pravdu, správnou směrnici už hledám.

A už jsem našel: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=DD:13:13:31994L0025:CS:PDF
david
moderátor
Reputace: 114

Příspěvekod david » pát lis 19, 2010 11:48 am

a co je ve směrnici důležité:
nevztahuje se na
g) plavidla vyrobená pro vlastní potřebu, za předpokladu, že
nebudou v průběhu pěti let uvedena na trh Společenství;
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » pát lis 19, 2010 4:18 pm

Dzordzo píše:V Anglii stačí mít někoho, na jehož adresu ti papíry pošlou. Au-pair, kamaráda nebo něco podobnýho. Na dokladech žádná adresa není, jde jim jen o to, kam je doručit.

A máš tam někoho:?: Dokážeš to zařídit:?: Nebo je to jen akademická úvaha, takzvaně po česku :?:

Dzordzo píše:Německo teď přesně nevím, zavolám tomu co papíry má. Jo a mám dojem, že Německo někdo popisoval i na foru

S tím Německem, je to asi jak kde. Denisovi se to tuším povedlo. Mě ne. :hmm:
Kupoval jsem loď v Drážďanech, registrovanou tamtéž.
Doufal jsem, že jen přepíšou majitele a loď zůstane registrována u nich. Prý nelze. :( Prý nejsem Němec. :(
Tak jsem teď na suchu. Potřeboval bych to do jara nějak vyřešit. :?
U nás, si to nechávám jako poslední zoufalou možnost. Každých pět let znova a kdo ví, jestli nebude hůř. :(
alffa
Naposledy upravil(a) alffa dne pát lis 19, 2010 4:28 pm, celkem upraveno 1 x.
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » pát lis 19, 2010 4:23 pm

Potřeboval bych to do jara nějak vyřešit.

O možnosti registrovat v Belgii asi víš...
alffa
Site building team

Příspěvekod alffa » pát lis 19, 2010 4:33 pm

Felix píše:
Potřeboval bych to do jara nějak vyřešit.

O možnosti registrovat v Belgii asi víš...

Felixi,
To samé co o UK. Jedna paní povídala. :( Zařídit to nedovedu.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88

Příspěvekod Denis » pát lis 19, 2010 4:48 pm

Alffa, napíš mi prosím ťa kde si mal loď pôvodne registrovanú. Velmi ma to zaujíma. Registráciu v Nemecku ovládam, v tvojom prípade to nie je to problém vybaviť a ak chceš tak ti rád pomôžem. Dá sa to vybaviť do vianoc. Chce to len niekoho kto ovláda Nemčinu, alebo Angičtinu a do Vianoc máš papiere. Ja viem že by sa ti to viac lúbilo po britskou vlajkou ale čo narobíš :D . Tiež máš možnosť vybaviť si slovenskú vlajku na ŠPS v Bratislave a pri prvej technickej po piatich rokoch sa prehlásiť do Čiech. Ale je to trochu zložitejšia a drahšia cesta.
alffa
Site building team

Příspěvekod alffa » pát lis 19, 2010 7:31 pm

Denis píše:Alffa, napíš mi prosím ťa kde si mal loď pôvodne registrovanú. Velmi ma to zaujíma.

Není to nic tajného. Psal jsem to už výše:
[align=center]Kupoval jsem loď v Drážďanech, registrovanou tamtéž[/align]. ;)
Nyní už je pochopitelně v Německu odhlášená. Připravena na novou registraci.
Vysvětluji si to tím, že halt není Německo, jako Německo. :? ;)

Denis píše:Registráciu v Nemecku ovládam, v tvojom prípade to nie je to problém vybaviť a ak chceš tak ti rád pomôžem.
To si piš, že chci. :)

Denis píše:Chce to len niekoho kto ovláda Nemčinu, alebo Angičtinu
Tady se to možná zadrhne ... ... :(

Denis píše:a do Vianoc máš papiere.
To by bylo hezké. Odstěhoval bych jí na vodu a žádnej exekutor, už by jí nevyšťáral. :D

Denis píše: Ja viem že by sa ti to viac lúbilo po britskou vlajkou ale čo narobíš :D .
Jo, to by se mě líbilo. UK nebo Belgie. Za prvé jsem monarchista :D a zadruhé na tyhle vlajky, si hned tak někdo nevyskočí. ;)

Denis píše: Tiež máš možnosť vybaviť si slovenskú vlajku na ŠPS v Bratislave a pri prvej technickej po piatich rokoch sa prehlásiť do Čiech. Ale je to trochu zložitejšia a drahšia cesta.
To ne, Deni. To by bylo z deště pod okap. ;) Akorát, že na pokračování. Takovej registrační SERIÁL. :D

To Německo bude asi nejprůchodnější. Jen jsem zvědav jak se budou tvářit, že jsem to v Německu odregistroval a teď opět přihlašuji. :mad: :?
alffa
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8

Příspěvekod TashonkaWitko » pát lis 19, 2010 7:39 pm

Když tady tak čtu všechny ty šílenosti vyrobené "aktivním" úředníkem, k tomu v dalším vláknu další výmysly dalšího ouředníka, nějak automaticky mě napadl jeden odkaz (tímto děkuji slovenským bratům za jeho vytvoření)

Odkaz zde

Já vím, že je to :offtopic: a omlouvám se za to, ale snad to někomu pomůže uklidnit podrážděný nervy ;) Já si to občas pouštím, když už začínám mít toho bordelu kolem nějak dost :x

P.S. Věta "Odjabať sa odtialto ..." mi začíná dávat více a více smysl ...
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod Pepa » pát lis 19, 2010 7:48 pm

Alffo, Nerad slibuji, ale tu adresu v Anglii bych asi zajistil a s vysokou pravděpodobností dlouhodobě.
Abych to trochu upřesnil - dcera sestřenice mé ženy se tam před cca 7 lety provdala za domorodce a od té doby tam žije. Zní to skoro jako jedna paní povídala, ale přes víkend to mohu ověřit. Navíc, její manžel se motá kolem houseboatů nebo tak něco - tedy je pravděpodobně poznamenám tím správným směrem.
Z toho vyplívá, že případné překlady a vyplnění nějakého dotazníku, by z jejich strany neměl být problém.
Jsou k mání někde potřebné formuláře a adresy?
Pepa
Poku do toho chceš jít, založ na to vlákno.
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bobes » pát lis 19, 2010 8:29 pm

Nebo na lodi vyvěsit holandskou vlajku a zkusit takové to, že se tam tyhle lodě neevidují, nepodléhají prohlídkám a teď jí má kamarád holanďan na čas v ČR a já jí mám půjčenou. Napsat si nějaký papír, ještě lépe u notáře nebo na úřadě ověřený.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 12

Příspěvekod Ozzie » pát lis 19, 2010 8:31 pm

To Tashonka:myslím si, že ten nespokojný našinec (nazval si ho slovenským bratrom) na youtube bude nespokojný aj v tom "raji" kde sa od nás odjebe.
Čudujem sa že niekto má toľko volného času aby mohol sledovať takéto hovadiny.
Prezraď mi ako si natrafil na toto video? Aké kľúčové slovo si zapísal do vyhladávača?
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát lis 19, 2010 8:40 pm

Dzordzo píše:Je to tak - jinde v Evropě podobné omezení NENÍ...

Jsem tady "nováček" (ale David může potvrdit, že to tak úplně není pravda) neznám ještě moc místní vztahy, tak doufám, že někomu nestoupnu na palec :o ,.

Drordzo nemáš šanci někomu stoupnout na palec, ale možná se ti to povede....ale to je tak všechno....
Nikomu tu nestraníme, ani nikdy nebudeme. Je to zde otevřené všem názorům, na tom si zakládáme a navíc pokud jsou zveřejněné informace pravdivé (zaručené spolehlivým zdrojem), není takové síly, která by tomu mohla nějak bránit.... ;)

Alffe s němčinou nemám žádný problém (živí mě o docela obstojně) ....pošli co budeš potřebovat ;)

Tashonko tobě děkuji za odkaz, udělal jsi mi dnes radost a máš u mě pivo nebo panáka ;) , vůbec není OT. Mám to už roky uložené jako MP3. A větu odjebat sa odtialto ....si vždy připomenu v takovýchto smutných souvislostech a kamarádům to také rád říkám / připomínám .... :D
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod TashonkaWitko » pát lis 19, 2010 10:26 pm

Ozzie : no vzal jsi to, možná zbytečně, za ten seriózní konec ...
mám volného času spoustu - jsem důchodce. Možná poněkud předčasný - myšleno věkem a asi proto mě baví i podobné blbosti, které by jinak zasmušilé kmety nechaly chladnými. 8)
Hmmm ... a jak jsem na to přišel ? Už nevím .. mám uložený odkaz. Dlouho. Na tohle video, nebo přesněji audio jsem narazil už dávno - vážně si nepamatuju odkud jsem tehdy přišel ... můžu jen tipovat, že by to mohly být (snad) Horkýže Slíže .. viz např. http://www.youtube.com/watch?v=IpL8b-mf8WY&feature=related nebo některý z podobných odkazů. Jinak na Youtube postaci napsat do vyhledavani ono klicove "Je to na picu" .. dámy snad prominou ;)

Jinak, ač je to samozřejmě parodie, postupem času mám stále víc a víc pocit, že se začíná nebezpečně blížit realitě. Je to samozřejmě jen můj subjetkivní dojem. Nicméně jak jde čas mám stále větší chuť se odsud "odjabať". Někdy větší, někdy menší. Někdy mám pocit, že se to obrací v dobré, někdy mám naopak pocit, že je to v .. viz video. MOžná je to opravdu tím, že už stárnu ... přeci jen mám už na to povolání ....

Libor ... OK, poručím si něco dobrého ;) Jsem rád, že nejsem úplně osamocenej se svojí občasnou znechuceností. Jen doufám, že zůstaneme u těchto slovních hříček a rétorických výhrůžek a nebudeme se muset nikam odjabavať. Byla by to škoda .. je tu hezky ;)
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » sob lis 20, 2010 9:51 am

taky jsme kupovali lod z nemecka. Registrovana nebyla protoze prej bejt registrovany nemusej kdyz s nima neplujou do zahranici.

Jelikoz jsme vedeli ze pokud budeme chtit lod registrovat v cechach tak s tim bejva problem tak jsem tomu nemci rekl at ji zaregistruje a zase odregistruje abychom meli papir o odhlasce.

Nebyl to pro nej zadnej problem - poslal zadost zaplatil 40 EUR a za 14 dni papiry mel. Zadna technicka nic nebylo potreba. Registroval to u

Bundesamts fur Seeschifffahrt und Hydrographie. www.bsh.de

Ptal jsem se pak jestli bych to nemohl taky registrovat u toho BSH - ten nemec mi to zjistoval a udajne se dozvedel ze pry je mozne aby cech mel lod registrovanou v nemecku ale musi mit nejakou zmocnenou osobu s trvalou adresou v nemecku. Nevim jestli to bylo jen jako korespondenci adresa a nebo ta osoba v nemecku bude za neco kolem lode zodpovedna.

Takze registrovat v nemecku lze. Dokonce existuje vic moznosti - o jedne kdysi psal Denis - to byla ale registrace na uplne jinym nemeckym uradu.

nakonec jsme registrovali na SPS coz bylo ale podstatne komplikovanejsi nez jak rikal ten nemec ze probihala registrace v nemecku :(
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 25

Příspěvekod geus » sob lis 20, 2010 3:06 pm

Nevím co bylo na SPS komplikované dovezl jsem víc lodí a nikdy žádný problém. A stačila mi pouze kupní smlouva na kartónu od bot dokonce by jí museli uznat i na toaletním papíru na to žádné normy nejsou. A odhlášku jsem taky nepotřeboval,protože lodě v Holandsku registraci nemají. Přijela SPS udělala prohlídku a do 14 dnů mi poslala papíra tak co je na tomto složité můžete mi to vysvětlit a to vše stálo nějakých 600kč.
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » sob lis 20, 2010 7:08 pm

ptas se co ze na tom bylo komplikovane? napr. toto:

Ja jsem uz psal lod jsme koupili v nemecku. S kupni smlouvou jsem sel na SPS s zadosti o registraci. Tam mi rekli ze protoze lod nema CE tak musim mit technickou prohlidku. Jenze ja lod mel stale jeste v nemecku a zatim jsem ji tam chtel nechat. Ale i kdybych ji chtel dostat do cech (po vode protoze ma 11 m) tak bych ji potrebovsl mit registrovanou driv (abych s ni mohl plout) nez bych se s ni mohl dostavit na SPS.

Kdyz jsem tedy chtel nekoho z SPS do nemecka na tu technickou dovezt tak mi rekli ze do zahranici nejezdi. Ze si musim nechat udelat technickou v nemecku a nechat uredne prelozit:-(

Nastesti jsem sehnal cloveka z cech kterej byl ochoten jet mi udelat technickou do nemecka. Stala 3000 Kc.

Sel jsem znova na SPS. Tam se na to koukli a rekli mi ze protoze tam mam plynovej varic a brehovou pripojku tak musim mit jeste revizi na plyn a elektriku. Kdyz jsem se jich zeptal jestli mi muzou teda dat kontakt na nekoho kdo tyhle revize dela (aby pak nebyl problem s uznanim) tak mi rekli ze nikoho takovyho neznaji :-(

Zkousel jsem nekoho shanet ale nakonec jsem to vyresil tak ze jsem plynovej varic vymenil za lihovej a zrusil brehovou pripojku.

Teprve pak mi lod zaregistrovali. cely mi to trvalo cca 2.5 mesice:-( Jenze tohle me ceka vlastne kazdy 4 roky pokud se nebudu chtit s lodi plavit jen v cechach coz nechci.

Takze me ta registrace vysla na peknejch par tisic (kdyz pocitam i cesty autem) a velkou spoustu casu. A to je registrace pod SPS. Vubec uz si nedovedu predstavit co by znamenalo lod registrovat pod Namornim uradem MD nebo jak se to jmenuje. Tam uz to jde pry do desetitisicu :(

A jak probiha registrace v nemecku ?
Vyplnit zadost, zaplatit 40 EUR a je to. Nafurt. zadna technicka, zadny revize nic takovyho. :good: Nehlede k tomu ze pokud jsem nemec a nechci s lodi do zahranici tak bych ji nemusel registrovast vubec. Napises na na lod jmeno domovskyho pristavu a to vsechno.

Doufam ze uz jsem dostatecne vysvetlil proc mi to tady prijde slozite. ;)

Jakto ze v nemecku (a v dalsich zemich) to jde tak snadno a tady je to tak komplikovane? ... a to v nemecku je nespocetnekrat vic lodi nez nez u nas.
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 25

Příspěvekod geus » ned lis 21, 2010 12:49 pm

Kdyby jsi se zeplat někoho znalého v oboru tak by ti řekl,že s tou lodí můžeš klidně plou do čech bez registrace stačí kupní smlouva dělají to tak všichni i JÁ. Koupíš loď v Holandsku kupec ti napíše smlouvu nasedneš a jedeš. Němci nás stavěli a kupní smlouva je pro ně směrodatná. Za další i v německu musejí dělat revize plynu v lodích a němce docela na kanále pěkně kontrolovali jak jsm eloni jeli taky brblali. Po nás nikdo nic nechtěl a to jsme stáli na místech kde se stát ani plout nesmí. To,že nevěděli na SPS kdo dělá revize je mi divné. Mají své kunčafty a hbitě mi dali číslo. Ten člověk dělá revize i na velkou plavbu. dojede udělá revizi na 3roky za 500kč. Jo jde to vše vyndat po kontrole zase nandat jak to dělá 90%lidí.Ale já bych si to nedovolil plyn je pěkná svině. Břehovku dělá Praha docela buzerujou,ale pokud to neni ňáká divočina tak to udělají. Jinak každá zábava něco stojí to nemůžete zase tak brečet loď je nadstandart i v německu. Mě vyšla cesta z Holandska na nějakých 150.000 a spousta lidí kroutí hlavou chtěl jsem mít pohodlí vzal jsem si posádku a mohl jsem si nechat nosi jídlo až do postele. Nikde jsme moc nešetřili. Vždyť je to zábava relax a klídek.Jo a tu tu smlouvu jsem jezdil v čechách tak půl roku a tak se nic nedělo a jinak vše vyřízeno do 14 ti dnů.Nechceto vozit nějaké šroty to pak má plavebka argumentyto protahovat.
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » ned lis 21, 2010 5:37 pm

Alffa - registrace v Belgii: http://www.pavillon-belge.com/index_EN.html
Felix - VELKÉ DÍKY. :) alffa
david
moderátor
Reputace: 114

Příspěvekod david » ned lis 21, 2010 6:21 pm

Belgie tedy vypadá dost dobře, dá se říct že nejlíp. :good: :good: :good:

jen aby jim to vydrželo
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 14

Příspěvekod kanic » ned lis 21, 2010 7:30 pm

A neplatí se za vlasteneckou čest (2500 Kč / rok) používat vlajku. k.
FordPerfect
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 5

Příspěvekod FordPerfect » ned lis 21, 2010 7:57 pm

Registracia v Belgicku momemtalne vyzera ako najlepsia alternativa. U novsich lodi nad 7.5m pozor na jednorazovu dan, ktora klesa (-10% kazdy rok) s vekom lode od nejakych 2500E za novu lod, az po plus/minus 60E za 10 rocnu. Na druhej strane, vyhodou su nizke poplatky (100E kazdych 5 rokov), ziadne technicke prehliadky, pomerne male predpisane bezpecnostne vybavenie, moznost uviest lubovolny domovsky pristav (aj ked uviest Bratislavu pod belgickou zastavou by mohlo byt pre jednoduchsich uradnikov vo svete matuce) a ako bonus - Belgicko zatial(*) nevyzaduje ziadnu kvalifikaciu ani preukaz pre plavbu na mori (pre jachty pod svojou vlajkou).
* Zda sa to neuveritelne - priam trestuhodny nedostatok regulacie v baste europskej byrokracie - ale snad im to este par destroci vydrzi.
Nevyhody? Vlajka ma podobne farby ako nemecka (ale vertikalne pruhy), takze pre ignoratov budete nemci. :crazy:
alffa
Site building team

Příspěvekod alffa » ned lis 21, 2010 8:55 pm

kanic píše:A neplatí se za vlasteneckou čest (2500 Kč / rok) používat vlajku. k.

To by spíš měl platit něco stát ne :?: Když vyhání České lodě, pod cizí vlajky. :gun:

FordPerfect píše:Nevyhody? Vlajka ma podobne farby ako nemecka (ale vertikalne pruhy), takze pre ignoratov budete nemci. :crazy:

Třeba Hotentot. ;) Jen když nebudu mít v zádech úřady, co hází svým občanům klacky pod nohy a neustále vymýšlí na lidi nové a nové háčky. :gun:
Stát jehož úředníci občanům škodí, místo aby se o ně starali, je mě úplně k ničemu.
Takový stát ztratil svou funkci a jeho symbol (vlajka), svůj smysl. Takový stát mě může být klidně uradenej i se svými symboly. :crazy:
alffa
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88

Příspěvekod Denis » ned lis 21, 2010 8:55 pm

Mám loď pod Nemeckou vlajkou a som presvedčený že je to najlepšia možnosť, lepšia ako ta Belgická. Nič sa neplatí každých päť rokov :D, nikto ťa neotravuje s jednorazovou daňou a povinné vybavenie lode je na tebe. Sám za seba poviem, že bezpečnostné vybavenie mám lepšie ako ukladajú naše predpisy a viem prečo ;).
FordPerfect
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 5

Příspěvekod FordPerfect » pon lis 22, 2010 12:15 am

Denis, nijak sa s tebou neskriepim o vyhodnosti registracie v Nemecku. Otvoreny register (pre obcanov EU), jednorazovy, velmi nizky poplatok, ziadny sikan zo strany uradov. Je tu ale problem, Alffa je monarchista, takze Nemecko je mimo hry. :)

Mne osobne je na belgickej registracii sympaticky fakt, ze ta nikto nenuti mat licenciu/preukaz na to aby si sa plavil po mori kade ta len napadane, nemusis nikomu ukazovat lod na ktorej sa plavis, nikto ta nebuzerujw za to co na lodi mas alebo nemas (okrem minimalneho bezpecnostneho vybavenia). Nemecko je na tom rovnako, okrem toho preukazu.
A co sa tyka bezpecnostnej vybavy, je len dobre, ze mas viac, ale ini ludia na to mozu mat iny nazor.
SR nema more, dokonca ani nie sme clenmi Cospas Sarsat. O moju alebo tvoju pripadnu zachranu na mori sa SR nijakym sposobom nezasluzi a ani sa na nej financne nepodiela, tak nevidim dovod preco ma urcovat podmienky za akych sa mozem alebo nemozem plavit. Dakujem, za tychto okolnosti o vlajku SR nestojim. A o nemecku tiez nie, lebo mi urcuje viac pravidiel ako belgicka.

Zpět na