Diskuse k virtuální půjčovně knih

Tipy od čtenářů pro čtenáře na zajímavé knihy s lodní tématikou

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Libor
bez hodnocení
Reputace: 84
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř led 23, 2008 2:47 pm

Tak jsem to zkusil na Googlu, ti co chtějí pomoc se můžou zapojit, pro udělení přístupu potřebuji email a asi to musí být účet na Googlu. :?

http://spreadsheets.google.com/pub?key= ... iu3IPJE9YA

Shlédněte konzultujte a připojte se. Mohli bychom to psát do jedné tabulky společně...
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Příspěvekod Meryl » stř led 23, 2008 3:23 pm

Libore,

to není vůbec špatný.
Jediný zádrhel: Jde to třídit podle názvu knihy + autora ?

Zdraví Meryl
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » stř led 23, 2008 3:29 pm

Promiň, Libore,
ještě mám jednu připomínku.
Doplnila bych tam místo (bydliště autora).

Zdraví Meryl
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř led 23, 2008 4:22 pm

Místo výskytu knihy jsem přidal..

Samozřejmě, že to lze řadit libovolně, je to klasická Excel tabulka a v každém sloupečku můžu seřadit jak potřebuji.

Skvělé na tom je, že všichni na tom můžou pracovat online a zobrazí se všem pak stejná tabulka. Teď jsem přepnul na abecní řazení podle názvu knihy.

Měl jsem rozepsaný příspěvek, ale špatně odeslal, kde jsem psal:

takto to pak vypadá vložené sem na web http://jachting.info/modules.php?name=Knihovna

Zobrazení je možné v několik formátech od .xls http://spreadsheets.google.com/pub?key= ... output=xls přes html až po . pdf např. http://spreadsheets.google.com/pub?key= ... output=pdf , dále to lze zobrazovat na webu jako kanál RSS, pak to vypadá jako zprávy za sebou, každá kniha jako jedná zpráva takto http://spreadsheets.google.com/feeds/li ... blic/basic .
A poslední je vložení do web stránek jak jsem to udělal teď.

A že společně vybereme nejoptimálnější formu zobrazení, lze zobrazit nebo umístit jako soubor a to vše v okně nebo samostatné stránce. Dále pak po kliknutí se bu´d zobrazí daná tabulka, nebo okno kde si dáte soubor uložit nebo otevřít. Tj. každý si tu tabulku může uložit u sebe. Ale jedinná aktuální je na webu u Googlu. A k ní pak mohou přistupovat a pracovat s ní všichni co se zaregistrují a budou přizváni k práci na dokumentu.
K tomu potřebuji, aby ti kteří chtějí pomoc mi poslali email pod jakým mají účet u Googlu.

Vyberme tedy společně způsob zobrazení a umístění, prosím...

Tož zatím asi tolik, pokud něco nebude jasné rád vysvětlím... ;)

EDIT: přidal jsem hlasování...
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Virtuální knihovnička uživatelů portálu

Příspěvekod Libor » pát led 25, 2008 9:47 am

Pro všechny nová informace.
Do hlavní nabídky byl do položky " Ostatní nabídka" přidán odkaz na seznam knih tvořený společně členy portálu http://jachting.info/modules.php?name=Knihovna
Více k tomuto tématu v diskuzi ve fóru o knihách http://jachting.info/modules.php?name=F ... pic&t=1222

Všichni zájemci o spolupráci na tomto díle jste vítáni

jerryx: odkaz opraven ;-)
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » pát led 25, 2008 10:43 am

To Meryl, Libor,
Pláčete hezky ale na nepravém hrobě.
Tento topic je prozatímní knihovnou.
Diskuze o knihovně je zde:
http://jachting.info/modules.php?name=F ... pic&t=1222

Je tedy zároveň zřejmé, že Liborovo poselství v „Oznámení z jiných koutků webu“,
je zcela zavádějící.
Vyvolá to jen další zmatky. :hmm:
alffa
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát led 25, 2008 10:55 am

Už jsem to napravil a přesunul do správného tématu.

A vy co jste se zde projevili aktívně, nechtěli by jste to přepsat do společné tabulky? Stačí poslat mail (účet Googlu asi, to musíte vyzkoušet) a já ho přidám k těm co mouhou pracovat s tabulkou. První se už přihlásili.
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » pát led 25, 2008 12:37 pm

Libor píše:Už jsem to napravil a přesunul do správného tématu.

A vy co jste se zde projevili aktívně, nechtěli by jste to přepsat do společné tabulky? Stačí poslat mail (účet Googlu asi, to musíte vyzkoušet) a já ho přidám k těm co mouhou pracovat s tabulkou. První se už přihlásili.

Tak jsem to ještě dopřesunul.
Aby v „KNIHOVNĚ“ nebyli žádné drobky.
Doufám že jsi také opravil ten odkaz v „Oznámení z jiných koutků webu“.

Co se týká přepisování do tabulky.
Promiň ale je to k ničemu.

Na společné tabulce, na které bude pracovat společně třeba 50 lidí, nevidím nic pokrokového.
Spíš v tom vidím účinný zdroj zmatků.
Navíc systém tabulky, nikomu práci neulehčí.
Nemá to vyhledávání (podle autora, titulu, či klíčových slov).
Musí se to ručně aktualizovat, úplně stejně jako v příspěvku.
V příspěvku mě navíc to moje portfolio, nikdo změnit nemůže.
V tabulce s 50 uživateli, je to víc než pravděpodobné. Pochopitelně neúmyslně. :?
Těch 50 uživatelů jsem si vycucal z prstu.
Může jich být klidně 500 nebo zůstaneme 4, jako doposud.

Také vím, jak máš rád „RŮZNÁ HLASOVÁNÍ“.
No v knihovně to nemá co dělat.
Když tak to hlasování dej sem do diskuze.
I když, podle mého, není zatím o čem hlasovat.

Pokud zůstanou 4 půjčovatelé, tak stačí stávající systém (topic).
Jestli by byl projeven větší zájem, bude stejně třeba vytvořit regulérní knihovní systém.
To by se pak muselo zadat nějakému programátorovi (když už nemáme vlastního).

Mohu se pokusit to někomu zadat, no pro 4 lidi to fakt nemá smysl. :hmm:
alffa
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát led 25, 2008 9:12 pm

alffa píše:Promiň ale je to k ničemu.

Co se týče tabulky, promiň, ale musím oponovat. Nemáš pravdu protože:

alffa píše:Na společné tabulce, na které bude pracovat společně třeba 50 lidí, nevidím nic pokrokového.

Já to naopak shledávám velmi pokrokové. Můžou pracovat 2, ale i 1000 a všichni budou mít stejná data. Asi jsi nečetl příklady / výhody co jsem doporučil k přečtení zde http://www.google.com/google-d-s/intl/cs/tour5.html , zkus se na to podívat znovu ;)

alffa píše:Spíš v tom vidím účinný zdroj zmatků.

Proč zmatky? Kde by jako měli vznikat? Je to v pohodě, dodo se už přidal a připsal své knihy, já začnu psát ty své...a stejně tak můžou učinit další. Je to jedna platforma stejná pro všechny.

alffa píše:Nemá to vyhledávání (podle autora, titulu, či klíčových slov).

Není to dokonalé, ale můžeš vyhledávat. Je to klasická tabulka exelu. V každém sloupečku si můžeš seřazovat abecedně A-Z a naopak. Takže vyhledání podle jména autora je otázkou sekund.Stávající systém - "každý svoje ve svém příspěvku" se k tomuto zdaleka ani nepřibližuje. Navíc, jak jistě víš, v exelu si můžeš zadat klíčové slovo a najde ti to výskyt slova ve všech tabulkách / polích, co si přát více. A není třeba nic složitě a draze programovat...

alffa píše:Musí se to ručně aktualizovat, úplně stejně jako v příspěvku.

Každou databázi nejdříve musíš ručně naplnit, než s ní můžeš začít pracovat. Výhodou zde je, že nemusíš psát všechno. Použije a edituješ pouze knihu kterou chceš. Mužeš připsat jen své jméno u knihy, kterou jseš ochoten sdílet. ;) A pokud by jednou došlo na knihovní systém máš použitelné a setříděné data ;)

alffa píše:V příspěvku mě navíc to moje portfolio, nikdo změnit nemůže.

Ale zde se není čeho obávat, ukládají se revize a vždy se můžeš vrátit k předchozí. Tvůj příspěvěk ti sice nikdo nezmění, ale to je tak všechno k čemu je dobrý. :hmm:
Jednou jsem si přečetl topic a už si ani nevzpomenu....Proč se asi nezapojilo více čtenářů? Vždyť každý má doma nějakou knížku. Myslím si, že je to proto, že ve fóru v tom nevidí nějaký smysl (můj případ) a nebo se jim s tím těžko pracuje. Navíc , dle mého, je to absolutně nejednotné a nepřehledné. Pokud budu něco hledat musít projít příspěvky všech a to kompletní text :x . Každý ....noc nic.

alffa píše:V tabulce s 50 uživateli, je to víc než pravděpodobné. Pochopitelně neúmyslně.
Těch 50 uživatelů jsem si vycucal z prstu.
Může jich být klidně 500 nebo zůstaneme 4, jako doposud.

Právě v dokumentu online je to jedno kolik jich bude. A s přibývajícím počtem uživatelů, ale i dat, se budou stále více projevovat výhody....

alffa píše:Také vím, jak máš rád „RŮZNÁ HLASOVÁNÍ“.
No v knihovně to nemá co dělat.
Když tak to hlasování dej sem do diskuze.
I když, podle mého, není zatím o čem hlasovat.

Ano hlasování je dobré, protože uživatelé mají možnost se projevit. Máme také zpětnou vazbu....Přidám tam ještě možnost staávající - v topicu a bude to aktuální...

alffa píše:Pokud zůstanou 4 půjčovatelé, tak stačí stávající systém (topic).
Jestli by byl projeven větší zájem, bude stejně třeba vytvořit regulérní knihovní systém.
To by se pak muselo zadat nějakému programátorovi (když už nemáme vlastního).

Nemyslím si. V topicu je to mrtvé. Mě se to moc ani do příspěvku vypisovat nechce. Ale doplňovat tabulku to je jiná káva. U knížek co tam jsou jen se dopíšu a nové můžu psát na několik kroků. Vzpomenu si na název -> vyplním. Později se k tomu vrátím a vyplním další pole. Nebo někdo bude mít zájem, vyhledá knížku na internetu a doplní všechna zbývající pole. ;)

alffa píše:Mohu se pokusit to někomu zadat, no pro 4 lidi to fakt nemá smysl.

No právě. Nový sytém zatím nemá smysl a v příspěvcích je to nesmysl. Pro tuto společnou věc je potom taková tabulka online ideální. Jeden prostor (seznam) a vždy aktuální a vždy na jednom místě. No možná že se pletu.... :?
jerryx
Site Admin
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pát led 25, 2008 9:48 pm

:hmm: ja se teda musim priznat, ze tento styl ála google se mi taky nelibi,
ALE
musim ocenit, ze libor neco udelal a je to lepsi nez prezentovani pres forum :good:
(minimalne do doby nez bude neco lepsiho :P).

sice uz nemame programatora :
alffa píše:To by se pak muselo zadat nějakému programátorovi (když už nemáme vlastního).

ale za to kritiku mame stale dost :roll:

BTW kdyz uz to chces nekomu zadavat, tak by jsi mel vedet, co mu chces zadat.

BTW to je ten problem, proc se nic nedotahne do konce - kecu a kritiky mraky a skutek utek. pak nekdo neco udela sam a zase je vsechno spatne. to ze nekdo neni programator neznamena, ze nemuze vymyslet system

ale treba se jen priserne mylim a jen o to treba neni zajem :?
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát led 25, 2008 9:56 pm

klídek :exclaim: NO FLAME ! (všichni)

Netvrdím že by byl Google můj favorit, ale nic jednoduššího (= bezpracné) jsem nenašel. Lepší než nic.
Perfektních myšlenek, co by bylo pro web dobré, jsme tu už měly mraky, bohužel nic z toho zatím nedošlo až do fáze alespoň beta testování :hmm:
Proto jsem vždy tvrdil, krok po kroku, malém ale jistém, který nás posune vpřed......jinak se nepohnem :x
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Re: Virtuální knihovnička uživatelů portálu

Příspěvekod MaPa » pát led 25, 2008 11:48 pm

Libor píše:Pro všechny nová informace.
Do hlavní nabídky byl do položky " Ostatní nabídka" přidán odkaz na seznam knih tvořený společně členy portálu modules.php?name=Knihovna.

nějak mi ten odkaz nefunguje :(
MaPa
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Re: Virtuální knihovnička uživatelů portálu

Příspěvekod MaPa » pát led 25, 2008 11:55 pm

[quote nějak mi ten odkaz nefunguje :(
/quote]

beru zpět,v "Ostatní nabídce" ano! :lame:
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Knihovna.

Příspěvekod Ferdinand » sob led 26, 2008 6:35 pm

Dobře chci si vypůjčit knížku : Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka. Koupit se už nedá a u nás v knihovně ji prostě nemají. Tedy jaké budou další kroky, napíšu SZ, ale z tabulky nevyčtu komu, nebo jak tedy? :?
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra

knikobna

Příspěvekod MaPa » sob led 26, 2008 6:45 pm

V tabulce na http://jachting.info/modules.php?name=Knihovna je jako majitel napsán dodo. Zatím je spojení na něj jen přes SZ.
Pavel
petorior
nováček na fóru
nováček na fóru

knihovňa

Příspěvekod petorior » ned led 27, 2008 11:06 am

ahoj Libor vlož tam "Jachting pre každého" Steve Sleight
Tá kniha tam je už asi pod číslom 1. Aj keď som večný pesimista,myslím si že tá požičovňa kníh by mohla existovať v nejakej jednoduchej forme/prostredníctvom SZ na tomto fóre/.Mrzí ma ,že ponúkam len jeden titul.

petorior
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Chart.

Příspěvekod Ferdinand » ned led 27, 2008 1:30 pm

To MaPa: No jo už to vidím, já jsem tu tabulku neposunul doprava. Teď to tam mám všechno, díky.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned led 27, 2008 7:53 pm

Tato služba vznikla spontáně od uživatelů. Tzn. že vedeme zde http://jachting.info/modules.php?name=Knihovna
evidenci knih vyskytujících se mezi uživateli portálu a to jen těch uživatelů co jsou ochotni své knihy zapůjčit.
Tj. u každé knihy je uveden majitel, nebo více majitelů a na každém zájemci jak způsobem se dohodne s majitelem na vypůjčení.
Seznam uživatelů je zde http://jachting.info/modules.php?name=Members_List
Na výběr máte SZ (soukromou zprávu), nebo email. Případně další komunikační kanály, pokud jsou vyplněné od uživatelů (ICQ, Skype, MSM aj.)
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihovna.

Příspěvekod dodo » pon led 28, 2008 7:22 am

Ferdinand píše:Dobře chci si vypůjčit knížku : Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka. Koupit se už nedá a u nás v knihovně ji prostě nemají. Tedy jaké budou další kroky, napíšu SZ, ale z tabulky nevyčtu komu, nebo jak tedy? :?

To Ferdinand:
knihu ti klidne pujcim ale jen bych chtel rict ze nemas pravdu s tim "Koupit uz se neda".

urcite se da sehnat minimalne na techto dvou mistech

http://shop.t-yacht.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=449

http://krautschneider.sweb.cz/

a to za 170 Kc.

...s objednavkou primo od Rudy Krautschneidera zkusenosti nemam ale z toho t-yacht jsem uz kupoval nekolirat a reaguji velice pruzne, vetsinou jsem mel objednane veci doma na dobirku do 2-3 dnu. :good:

...jeste by mozna nekoho mohlo zajimat ze k tyhle knizce vyslo nedavno (cca 14 dni) DVD (driv to bylo k mani jen na VHS coz nebylo nic pro me protoze nemame video :hmm: ) za cca 190 Kc

http://shop.t-yacht.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=494

...uz ho mam doma :D , dopsal jsem ho i do knihovnicky takze ho klidne taky pujcim

...je to celkem zajimavy podivat se na tom videu na veci o kterych pise v knize - doporucuju.
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

DODO

Příspěvekod Ferdinand » pon led 28, 2008 8:19 am

To Dodo: no tak vidíš, pro vlastní oči nevidím, v tom případě si ji koupím. Dík.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon led 28, 2008 9:06 am

O víkendu mi jeden uživatel poslal následující námět pro další vylepšení. Co vy na to?
Ahoj Libore
posílám Ti e-mail pod kterým mám účet v Googlu:
Mám pár titulů, které bych tam připsal.
Možná by stálo za úvahu zrušit některé kolonky, podle mě nemají většího praktického významu:
místo - majitel knihy je má uvedeno v Osobních informacích (tedy i u svého nicku), pokud ne, nechtˇ je doplní.
stav, ISBN, EAN - jsou to identifikační údaje o konkrétní knize a pokud by to zájemce o výpujčku zajímalo, lehce si to zjistí dotazem.
Proto by bylo podle mého názoru lepší, aby "knihovníci" v Osobních informacích uvedli více možností kontaktu na sebe-než je pouze SZ.
Ušetřené místo by se využilo např. pro připisování majitelů knihy u jednotlivých titulů.Už tedˇje u některých titulů "tlačenice" .
Osobně se domnívám, že půjčování zasíláním (např. poštou) se asi moc realizovat nebude.To spíš vyjíměně.Ale dokáži si představit, že knížku o kterou mám zájem má někdo z mého okolí a po domluvě zápujčka proběhne osobně.V systému který jsi navrh, je právě toto dobré, že je přehled o rozložení majitelů jednotlivých titulů v rámci republiky a je možnost se domluvit na výpujčce s nejbližším majitelem.Kouknu a vidím kdo ji nejblíž.Spojím se, zjistím co potřebuji vědět a když se dohodneme, tak se výpujčka zrealizuje.Nevidím v tom zásadní komplikace.
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pon led 28, 2008 9:16 am

Myslela jsem, že co exemplář knihy, to jeden řádek.
Pak by mělo smysl Místo uvádět, protože by člověk hned zjistil, že
tuto knihu má někdo taky např. z Brna.
Pokud se bude do kolonky Majitel vyplňovat více majitelů, pak skutečně Místo nemá význam.
:hmm:
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon led 28, 2008 9:42 am

No taky jsem původně myslel co kniha to řádek. Ale to pak u těch populárních taky může ten X krát. Takto se mi to zdá o něco lepší (od toho to zde diskutujeme co je lepší), každý může oslovit více majitelů knihy a vybrat si podle různých podmínek (místa, času, dopravy atd.) toho nejvhodnějšího...
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pon led 28, 2008 10:21 am

Libore, knihovna je super a dobrý počin.

Já do knihovny taky něco přidám, ale až to nebudu potřebovat.
Jelikož jsem se rozhodla, že si udělám rádio a český papíry,
tak v tom teď po večerech ležím...
:mad:

Zpět na