Studium námořní školy, profese námořníka

Povídání o jachtingu, moři a vodě kolem nás ...

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

mmmm
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod mmmm » stř srp 25, 2010 5:18 pm

Hezké odpoledne,
v poslední době jsem začala vážně přemýšlet o studiu na námořní škole a chtěla jsem se informovat,co přesně mě tam čeká(náplň studia-předměty,a "jak vlastně vypadá takový všední den na námořní škole).
Předem děkuji za odpovědi.Markéta:)
sklenar_jakub
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sklenar_jakub » čtv srp 26, 2010 5:21 am

Zdravim z nocni wachty . . . ;)

Tady je o tom neco malo napsano . . . CLICK
mmmm
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod mmmm » pát srp 27, 2010 4:56 pm

Dekuju, to uz jsem cetla, ale nedozvedela jsem se presne to co jsem chtela :)

A dale jsem se chtela zeptat, nejaka namorni skola ve Velke Britanii?
sklenar_jakub
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sklenar_jakub » pát srp 27, 2010 5:40 pm

A to je presne co??? :mad:

V anglii jsou taky skoly, tzv. akademie. Ziskat anglicke papiry je mozne i bez anglicke skoly a neni to zadny velky problem, administrativni zalezitost. VB uznava napr. polske endorsmenty. :crazy:

Jak vypada den?? Asi dost podobne jako na kazde jine VS. Vyklady a cviceni od 8 do 17-19.00 kazdy den vcetne soboty. Potom zkouskove obdobi. :mad:

Predmety?? ..navigace, navigacni zarizeni, stabilita a konstrukce lodi, bezpecnost navigace, namorni preprava, namorni komunikace, anglictina, namorni pravo, namorni zachranarstvi, management lodi, meteorologie a oceanografie, matematika, mechanika, fizyka, ekonomie, psychologie, zaklady - strojovna lodi a systemy, automatika, udrzba lodi, manevrovani lodi, informatika . . . trochu toho je na 4roky :crazy:

Plus povinna praxe 12mesicu v palubnim oddeleni lodi . . . :mad:
mmmm
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod mmmm » pát srp 27, 2010 6:04 pm

takhle,víc mě láká studium v anglii než v polsku:)krome toho , že je to pro mě nejak vic namorni narod:Dtak si myslim, ze by to pro mne bylo i jednodussi a lepsi studovat rovnou v anglictine a ptam se jestli primo nevis o nejakych nejvyhlasenejsich skolach tam(odkaz):D

a dekuju zatim za informace :good:
sklenar_jakub
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sklenar_jakub » sob srp 28, 2010 2:21 am

Nevim teda jaka je tva predstava o praci na mori, ale dost dulezite je mit zajistenou
praxi, v prubehu studia spolupracovat s nejakym rejdarem je dosti idealni. Nebo ti jde pouze o studium bez nasledneho zamestnani?? Na pasazery se da prakticky hned zapomenout, tak nevim na jake lode by jsi chtela smerovat namorni karieru. Britove jsou jiste historicky namorni narod, ovsem nevim jak jsi obeznamena s momentalni situaci v svetovem shippingu?? Dneska potkat brita jako profi namornika (klasicke velke plavby) je dost vyjimecne. Polaku, Ukrajincu, Rusu, Chorvatu a hlavne Filipincu je totalne drtiva vetsina, takze bych se na ten zapad a skoly v anglii nedival jako na nejakou vyhodu a cestu mezi lepsi spolecnost. Mozna te prekvapi ze treba skola ve Stetine skoly i anglicke, svedske a jine piloty (lodivody) jelikoz ma vybaveni na nejvyssi urovni. Je jasne ze se u nas zaryla takova predstava ze zapadni evropa je lepsi apod. ovsem ono to uz neni az tak pravda. :mad:
mmmm
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod mmmm » sob srp 28, 2010 1:38 pm

Prave že nejsem moc obeznámená se situací, nedávno jsem se začala o tohle zajímat, a proto se tady ptám.
Anglie mě napadla spíše proto, že mám právě zakořeněnou tu historii námořnictví a tak jsem i očekávala, že to tam svým způsobem pokračuje(dobře tak jsem se mýlila:D)a také kvůli tomu jazyku, je pro mne jednodušší angličtina než polština, kterou vůbec neznám a hlavně, nemám vubec nic proti východní (popř.severní) evropě:D!

Jaká škola je podle tebe nejlepší?A ve švédsku-vyučují v angličtině?:) :whist:
sklenar_jakub
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sklenar_jakub » sob srp 28, 2010 3:22 pm

Podle me je nejlepsi ta skola, po ktere ma clovek ihned zamestnani. :lol: Vzhledem k tomu, ze je ve Stetine 35 a v Gdyni a Gdansku 55 nalodovacich agentur (ktere nemaji problem me zamestnat), v agenturach se mluvi mimo jine polsky a naloduji na lode, kde je minimalne vedeni lode treba polske, neni od veci znat polstinu (Polaci momentalne pobiraji jedny z nejvyssich namornich platu tam kde jezdi). Ja se s kolegama na lodi take bavim cesky a je to fajn, on ma clovek te anglictiny po komunikaci s Filipincema apod. docela dost a rad si popovida i jinak. Ve Svedsku se vyucuje anglicky (ve Stetine se jiz take vyucuje v anglictine, ale pouze mgr studium - neni o to zajem), ve Svedsku je www.wmu.se skola, tak si muzes prolistovat stranky. ;)

Bez urazky... ja stejne zastavam ten nazor, ze tato prace neni pro zeny. :crazy:

Kde by jsi se chtela plavit - lod?? (bulk, ro-ro, kontejner, tanker) Kazdy ma prece predstavu, pokud se narodil trochu jako namornik. ;)
vqb
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod vqb » pát zář 03, 2010 6:12 pm

Prave prochazim obdobim kdy na me sedl opar naivismu :) .. a rad bych zkusil studium ve Stetine. Konkretne tedka dalkove studium na navigatora co zacina v lednu.

Moje dotazy .. kdyby je pan Sklenar zodpovedel tak bych byl moc rad :) : .. maturita staci podle vseho prelozena / okolkovana notarem. Je to tak i s lekarskym osvedcenim? .. a nebo se musim vysetrit u polskeho lekare?
Zkousim jit do toho na vlastni pest .. nikoli pres prazskou crewManagment. Neni to prilis velke sousto? .. shanet si praxi sam atd. ? .. U nich byl totiz musel rok cekat :/ .. coz se mi nechce.
A je potreba mit pred nastupem hotove kurzy STCW? .. a nebo je nutno je udelat az behem studia?

v. :)
sklenar_jakub
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sklenar_jakub » pát říj 15, 2010 12:35 am

Zdravim, STCW neni potreba mit pred zacatkem studia, maturitni vysvedceni prelozene a potvrzene notarem, zdravotni vysetreni staci ceske, sousto je to pekne velke ale da se zkousnout pri dobrem financnim zazemi, z praxi to je individualni, obecne neni lehke ji sehnat ;)
Nemesis13
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Nemesis13 » ned lis 07, 2010 7:39 pm

Ahoj všem.
Před chvílí jsem dočetl celé forum a přidal bych několik finálních dotazů sjednocujících všechny informace.

Jako více lidí zde i já mám zájem o studium námořní školy.
Vysokoškolské vzdělání s titulem mám již na obyčejné škole v ČR. o VS mi tudíž nejde a chtěl bych pouze námořní školu bez titulu na konci.
Jaké mám tedy možmosti?
Jestli jsem dobře vyrozuměl,
1) může to být námořní škola ve v polské Gdynii a nově vzniklá námořní škola na Slovensku. Je to tak?
2) Absolutně nevládnu polštinou, kromě toho jak jí vládne každej čech ( " jo, občas něco porozumim, mluvit ale vubec)

Jaké mám tedy možnosti? a má někdo internetové sránky na 2 výše zmíněné školy?, dá se někde studovat škola i bez ukončení VS vangličtině? díky všem.
hawsepipe
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod hawsepipe » úte pro 14, 2010 9:45 am

Polské námořní akademie běžně přijíémají studenty z ČR:

Pro tazatelku nějaké informace:

Stránky námořní akademie ve Štětíně jsou:
www.am.szczecin.pl
Stránky námořní akademie ve Gdyni jsou:
www.am.gdynia.pl

Kromě toho fungují v polsku i komerřní námořní školy nižšího typu.
Kontakty se nejlépe najdou na stránkách polských Námořních úřadů ve Štětíme a v Gdyni
www.ums.gov.pl a umg.gov.pl

V ČR má systémovou spolupráci a pomáhá s přijímáním na polské námořní školy
jediná firma C.O.S.CREWMANAGEMENT, s.r.o., www.crewmanagement.cz.

Tato firma pracuje jako CrewAgent pro několik západoevropských rejdařů, z nichž jeden německý dokonce podporuje čs. studenty při studiu v Polsku - poskytuje půjčky na zahájení studia garantuje zaměsnání na svých lodích k získání praxe předepsané mezinárodní úmluvou STCW bez níž nelze získat příslušný mezinárodní profesionální diplom.
bubes
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod bubes » sob pro 25, 2010 10:19 am

Zdravím a jen drobnost - nemáte někdo tip na kurz STCW95 ? C.O.S. zatím nemá termín vypsán, Blava slibuje Február 2011 zatím bez ceny a termínu... nějaký jiný tip? (pozn.: nemám na mysli ISAF u NYS :-) ). A ještě jeden všetečný dotaz: kvalifikace pro lodě nad LOA 24m do 500 GRT (SOLAS) - tedy ta známá "mezera" - nějaký tip? (Chorvati mají YachtMaster "A" (300 - 100 GRT) a "B" (100 - 500 GRT), RYA má Yachtmaster (Ocean a Offshore) s komerční doložkou pro lodě do 200GRT. Nechci rozdmýchat diskuzi o uznávání jednotlivých licencí - to je vcelku jasné - jen pokud máte někdo nějaký jiný tip na obdobný kvalifikační stupeň- třeba pod polskou legislativou?
Díky :-)
Baldrique
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Ted jsem zacal

Příspěvekod Baldrique » pon úno 07, 2011 8:39 pm

No zdravim
Ted resp. pred 3 tydny jsem jeste s nekolika dalsimi Cechoslovaky :-) zacal ve Szczecine - ja osbne Navigaci . NO a moje prvni dojmy jsem vcelkuu pozitivni. Je to sice neskutecna honicka protoze rozvrh je 6 dni v tydnu vetsinou od 8 vetsinou do vecera, ale myslim si ze prumerny stredoskolak s troskou snahy a pile tu uspeje takze pokud nekdo o tom premysli at nepremysli a kona :-). Jedine co se mozna nekde pise o moznosti vyberu mezi AJ a PJ tak to je nesmysl cela vyuka je komplet v polstine a to vcetne anglictiny :-) Nekteri vyucujici ang. moc nechtejji mluvit takze dorozumivani rukama nohama, Ale jde to. Nejsem velky spisovatel takze spis kdyby nekoho neco zajimalo aktualne rad odpovim.
Radek_
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Radek_ » pát úno 11, 2011 11:56 pm

Ahoj,
vážně o studiu uvažuji.
Proto se ptám, jak se tváříte na agenturu crewmanagment? jak se vám s nimi komunikovalo?
Přemýšlím o utáhnutí všeho ze svýho, bez agentury, ale bojím se, že bude problém získat praxi. Ale zase bych byl rád nezávázaný...
Baldrique
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Baldrique » úte dub 19, 2011 11:55 pm

Radek_ píše:Ahoj,
vážně o studiu uvažuji.
Proto se ptám, jak se tváříte na agenturu crewmanagment? jak se vám s nimi komunikovalo?
Přemýšlím o utáhnutí všeho ze svýho, bez agentury, ale bojím se, že bude problém získat praxi. Ale zase bych byl rád nezávázaný...

Zdar s Crewmanagement se komunikuje velmi dobre. Tvarim se na ni taky tak, Nevidim zadny vetsi problem (vlastne ani mensi) Jestli to chces tahnout ze svyho delej jak myslis, Ale myslim si ze to je zbytecne. Pokud to chapu z nejakych tech smluv dobre tak si zavazek odslouzis behem praxe, kterou mas navic zajistenou a jistou a nemusis se o nnic starat. Ja mam prvni "rok" za sebou zdarne a chystam se na prvni nalodeni
thoriv
nováček na fóru
nováček na fóru

Namorna Akademia

Příspěvekod thoriv » pon čer 06, 2011 4:15 pm

cavte, rad by som sa zoznamil s niekym, kto studuje na Namornej Akademii v polskom Statine. Planujem tam o rok studovat navigaciu a rad by som prehodil par slov so studakmi, ktori mi mozu dat informacie z prvej ruky. :)
PerlaNegra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod PerlaNegra » pon čer 06, 2011 10:40 pm

Toto vlakno ma celkom zaujalo. Ako je to v praxi s vekovou hranicou pre zaciatok studia. Plati ta hranica 30 rokov alebo da sa to "ukecat"? :)
sklenar_jakub
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sklenar_jakub » úte čer 07, 2011 11:57 am

dva posty nahoru je Baldrique, to je taky docela starej krokodyl a zacal ted prvak... takze studium bez hranic. :lol:
thoriv
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod thoriv » úte čer 07, 2011 3:40 pm

Pisal som sukromnu spravu pre Baldrique, ale sa neozval, preto skusam forum. Jasne, ze som si vsetky predchadzajuce spravy precital.
sklenar_jakub
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sklenar_jakub » úte čer 07, 2011 7:23 pm

TADY je toho napsano docela dost, myslim ze "skoro" vsechno... ;)
thoriv
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod thoriv » úte čer 07, 2011 9:47 pm

Kamos sa pokusal pred mesiacom podat prihlasku na Namornu Akademiu v Stetine prostrednictvom Crewmanagementu, ale neuspel. Vraj maju velky zaujem a nemozu mu nic vybavit. Telefonoval do Stetina a na studijnom mu povedali, ze si moze podat prihlasku sam, ale aj prax si musi sam zabezpecit.
thoriv
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod thoriv » úte čer 07, 2011 10:18 pm

Zabudol som este vyslovit diky za VADEMEKUM. Mam to uz davno precitane aj stiahnute. :D
thoriv
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod thoriv » čtv čer 09, 2011 10:35 am

Ak ma niekto zaujem dialkovo studovat na Namornej Akademii v Stetine, prihlasky beru do 14. decembra 2011 a poplatok za prvy rok studia je 3100PLN. Studium zacina 16. januara 2012 a konci 24. marca 2012. Trva 4 roky. ( Druhy rok sa zacina v januari 2013. ak vsetko pojde podla planu, obhajoba diplomovky bude v juni 2015. ) Ubytovanie si mozno rezervovat v hosteli za poplatok cca 350PLN na mesiac. Prihlasku do hostela treba zaslat najneskor do konca oktobra mailom na: j.nesterowicz@am.szczecin.pl.. V priebehu studia je potrebne absolvovat predpisanu prax najmenej 6 mesiacov na lodi s hrubou tonazou 500 a vyssie. Prax musi byt dokoncena do zaciatku stvrteho rocnika. Podrobne podmienky pre prijatie su v polskom jazyku na www.am.szczecin.pl - rekrutacja. Na vyziadanie ich poslu aj mailom: dnz@am.szczecin.pl :good:
ondrasss
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod ondrasss » čtv čer 09, 2011 9:17 pm

Ahoj všem,
jak to tak v životě bývá, k některým věcem se dochází až později. Nikdy jsem o moři nesnil natož o práci na lodi, ale teď je to jinak. Ve Vancouveru, kde teď dočasně pobývám, jsem přičichl k oceánu a ne se od něj odtrhnout...
V hlavě se mi usadila myšlenka stát se námořníkem a neb jsem "klučina" téměř bez závazků a myšlením mlád, sháním informace, jak to celé provést. Prošel jsem celé toto vlákno a odpovědí je tu mnoho, ale...
Měl bych na Vás několik otázek a snad mi na ně bude někdo schopný odpovědět.

- Je tu někdo, nebo znáte někoho, kdo vystudoval námořní školu v Blavě a propracoval se až na můstek? Otázka by mohla platit i na obdobnou školu v Gdyni...

- Zachytil jsem tu několik zpráv o Námořní Akademii ve Štětíně: opravdu se tam dá studovat bez pokročilé znalosti polšiny? (polsky neumím, ale co jsem vyčetl z pdf stáhnutého z jejich webu, mají v podmínkách něco jako jazykovou zkoušku...) Možná se mýlím ;)

- Teď z úplně jiného soudku. Nevíte o někom, kdo chystá přeplavbu z Kanady/USA do Evropy, říjen/listopad 2011? :D :D :D

Děkuju za reakci a přeji hezký den... ;)

Ondra

Zpět na