Otázky pro zkoušku z teorie na průkaz C

Pořád stejný problém: kde a jaký průkaz na loď je potřeba, je či není uznáván atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, windward, vilma

freep
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Otázky pro zkoušku z teorie na průkaz C

Příspěvekod freep » ned led 20, 2008 6:15 pm

Ahoj,
chtěl bych se zeptat na „oblíbené“ otázky u teoretické zkoušky pro průkaz C MDaS. Je mi jasné, že mě čeká navigační příklad :o , ale rád bych věděl i nějaké typické otázky třeba z námořního práva nebo z první pomoci :) .

Díky Freep
windward
moderátor
Reputace: 45

Příspěvekod windward » ned led 20, 2008 6:54 pm

Zde mas dokument z MDCR:

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/79340F4 ... osnova.doc

Jsou to priblizne ty otazky, o ktere se zajimaji zkusebni komisari behem zkousky.

Nejlepsi zpusob pripravit se na zkousku, je jit na pripravu u jednoho z vycvikovych stredisek.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 159
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » ned led 20, 2008 7:23 pm

windward píše:Nejlepsi zpusob pripravit se na zkousku, je jit na pripravu u jednoho z vycvikovych stredisek.

Přesně!!! Opakuji to stále dokola. :rtfm:
Jinak, díval jsem se na Zkušební otázky vyfasované na kurzu a mají 87 stránek ve formátu A5.
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » ned led 20, 2008 8:09 pm

nejlepsi je asi opravdu nejake skolici stredisko. je asi trosku ceskym nesvarem, ze Te potom zkousi povetsinou ti lide, kteri ti prednaseli, zase nadruhou stranu se te nikdo nesnazi potopit, ze jsi byl u konkurence.
Stejne musis mit na "C" praktickou zkousku, takze bych uz vzal cely kurz sakum prdum. nejlepsi je, pokud je v komisi i kapitan, ktery te na lavbe mel. to jak se clovek projevuje na lodi je dulezitejsi, nez nejaka toreticka vedomost.
vetsina komisaru je rozumnych, je si vedoma, kolik novych informaci je potreba do te hlavy dostat. dalsi vec je trema - dyt tam chodi lidi, co maji tricet let po skole a vic a celou tu dobu je nikdo nezkousel a ted najednou...
jo jinak zadny seznam otazek neexistuje, kazdy ma "sve oblibene" otazky.
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod jirkaM » pon led 21, 2008 11:04 am

Malicko mimo - mozna by to melo byt samostatne - ale chystate-li se nekdo na zkousky na CTU omezeny, ci vseobecny prukaz dovoluji si poznamku :
- umite-li anglicky, bezte rovnou na vseobecny ( z vlastni zkusenosti - neni potreba dokonala znalost jazyka, staci rozumet beznym hlasenim )
- neumite-li ani slovo - pak bych to na vseobecny nezkousel:)

Ale v obou pripadech plati, ze je dobre si udelat rovnou Short Range - tedy prukaz opravnujici k vyuzivani prostredku GMDSS, respektive DSC ( digitalni volani ) a tim padem i k prideleni "ímey" cisla pro EPIRB - mozna to ted nevyuzijete, ale kdyz uz budete na tu zkousku pripraveny, tak se to vyplati, je to totiz jen o 20 otazek vice ( zadny slozitosti ). Jedine co je myslim potreba - ke zkousce Short Range musite potvrdit absolvovani kurzu s touto technikou, ale tyhle kurzy jsou i v ČR.
Lakota
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Lakota » úte kvě 20, 2008 10:07 pm

Na MDCR C se nauc hlavne Colreg a spocitej si navigacni priklad. Take zaklady pocasi, tlakove utvary, neco o vetru apod. Jinak nic sloziteho.
Lakota
micin
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod micin » úte kvě 20, 2008 11:57 pm

Co si vzpominam, tak jsem dostal MOB (nakreslit na papir), mapu (druhy dna, znacky boji), stabilizovanou polohu a popaleniny ze zdravky...
m
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » stř kvě 21, 2008 12:22 pm

a co se děje s částicí vzduchu, když přijme energii? :mad:
pak taky třeby rozdíly mezi jednotlivými druhy oplachtění :)
.
.
kamarád "nestrefil" ani jedno z 5ti předložených nočních světel (černé pozadí a barevné tečky). Trochu ho sice trápili, ale prošel. Jsem nakukoval z chodby a mohl jsem se potrhat smíchy.
.
.
všichni v "komisi" byli v pohodě. Ale umět bys to všechno měl ;)
13paja
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod 13paja » stř kvě 21, 2008 1:04 pm

:( Jak čtu jednotlivé příspěvky, tak získat papíry na loď není problém :? Moje zkušenost je jíná 5 písemek (lodní nauka, nám. právo, angličtina, meteorologie, navigace) a 6 zkoušek dtto + zdravověda. Z 15 lidí to 3 neudělali. A samozdřejmě doložená praxe oprávněným skipperem
:) S klidným svědomím ale můžu říct, že něco umím a rád takto vyzkoušené a připravené kolegy potkám na moři.

:shock: A nevím co pořád máte s těma chorvatskejma papírama, vždyť je to v určité konstalaci sebevražda :gun:
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » stř kvě 21, 2008 1:45 pm

13paja píše:
:shock: A nevím co pořád máte s těma chorvatskejma papírama, vždyť je to v určité konstalaci sebevražda :gun:

V určité konstelaci je i sám život pokus o sebevraždu. Takže chorvatské papíry to asi moc nezmění
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » stř kvě 21, 2008 4:24 pm

Hlavně, aby si každý uvědomil, že zkouškou to nekončí a že je stále co se učit. Právě proto je fajn, že takovéto fórum existuje!
A je úplně šumák, jaký průkaz má kdo v kapse.
DonEmilio
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod DonEmilio » stř kvě 21, 2008 7:34 pm

Od té doby, co jsem si udělal vloni chorv. papíry zjišťuju, jak rychle zapomínám a je jedno, kde jsem zkoušku udělal. Od tá doby mi to nedá, kolem mořských věcí si serfuju a oživuju a doplňiju zapomenuté každý den. Hlavně jde o to pochopit, co říkají nejen Chorvati: Moře může všechno, my jen to, co nám dovolí. Chce to Velkej respekt a porád študovat, což u mořských věcí nikdy neskončí. Zdraví Don.

Zpět na