Chorvatské mariny

Tipy od čtenářů pro čtenáře na zajímavé knihy s lodní tématikou

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 159
Kontaktovat uživatele:

Chorvatské mariny

Příspěvekod Baharis » ned led 27, 2008 2:33 pm

Tato brožura je běžně bezplatně k mání na jachtařských výstavách a v kancelářích charterových společností. Pokud nemáte poslední aktualizované vydání, je jako příloha v lednovém čísle Yachting Revue. Oproti tomu poslednímu které mám, tam je už i tady někde zmiňovaná marina Baška Voda. Je jich už celkem 49.
Je přiložen také Charter katalog, ten ale nepovažuji za až tak velký přínos...

Obrázek
dumber
1. DONÁTOR
1. DONÁTOR
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dumber » pon led 28, 2008 9:26 am

vsimol som si tam zaujimavu vec. Pri marine Kornati (Biograd) je vyfotena rovnaka marina ako pri Sanguline (Biograd) len z ineho uhla. Je to len chyba tlace, alebo ma ta marina dva nazvy?
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pon led 28, 2008 9:43 am

Já od tud ještě neplul, ale dle mého to jsou dva subjekty v jednom areále. Podle MapSource by měla být Kornati za zeleným majákem a Šangulin za červeným.
http://maps.google.com/maps?ll=43.94,15 ... 2,0.02&t=k

EDIT: Tak nee. Podle "808" je marina Kornati za červeným majákem a marina Šangulin za zeleným.
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4

Příspěvekod Wlady » pon led 28, 2008 5:15 pm

Ahoj.
Omlouvám se Baharisovi za vměšování ;) , ale raději to ještě jednou zopakuji, protože kdybych odtamtud již mnohokrát nevyplouval, asi bych nevěřil nebo nechápal... Je to opravdu dispozičně JEDNA marina, ve které má bůhví proč pravá a levá část opravdu dvě různá jména. Tedy jak psal v opravě Baharis, od vjezdu vpravo (z pohledu vjíždějícího) je Šangulin a vlevo Kornati.
Poprvé jsem odtamtud vyplouval tak před 14-15ti lety a mám pocit, že tehdy bylo ještě i veškeré zázemí společné a v Šangulinu chyběla ta dvě mola za vlnolamem. Podle mě sloužil vlastně spíš jen pro místní, resp. malé lodě, protože ta historicky starší část je i poměrně mělká.
Wlady
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pon led 28, 2008 5:41 pm

Jaké vměšování? :D
Odpovídal jsem první, ale očekávám že se ozvou lidé, kteří mají osobní zkušenost. ;)
windward
moderátor
Reputace: 45

Příspěvekod windward » pon led 28, 2008 6:25 pm

Je to skutecne tak: od vstupnich majaku vlevo je marina Kornaty, od vstupnich majaku vpravo je marina Sangulin. Suchozemsky vstup do posledni je u trajektoveho mola.
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Reputace: 66

Příspěvekod Richard » pon led 28, 2008 7:06 pm

Kapku dopřesním informaci - marina Kornaty - její část (myslím se jmenuje JUG - Kornaty jih) je i vpravo - má společné molo s marinou Šangulin a to je podélně rozděleno plotem. Pravá část (trajekty mám za zády a office Kornaty za vodou kdesi před sebou) je marina Šangulin, levá pak (hřebenově členěna na jednotlivá mola) přísluší maríně Kornaty - ta je určena pro lodě kolem cca 30 stop a menší vyjma posledního mola, kde (před dvěmi lety byla charterová společnost). Vstup do této části maríny Kornaty bezprostředně sousedí se vstupem do mariny Šangulin (stav před dvěma roky). A dodám, že k maríně Kornaty vlastnicky patří ještě bazén s moly před hotelem v městě - tam je malý ponor - vhodné pro gumáky a lodě kolem 24 stop s malým ponorem).
Obě maríny jsou obvykle v sezóně plné ...
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pon led 28, 2008 7:23 pm

Takto nějak?

Obrázek
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Reputace: 66

Příspěvekod Richard » pon led 28, 2008 7:43 pm

Vše plyne ... v roce 2007 molo pod záměrným křížem ve středu uvedeného obrázku bylo svou levou částí (na obrázku zelená čáat) maríny Kornaty, pravou (na obrázku v červené) pak Šangulin ... co bylo pak nevím. Kotvil jsem tam asi pět sezón.

Zpět na