Keelguard - čím nahradit ?

Věčné téma - opravy lodí všeho druhy a všemi dostupnými prostředky. Materiály, postupy. Dobré rady atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

married
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Keelguard - čím nahradit ?

Příspěvekod married » stř led 30, 2008 5:06 pm

Ahoj, rád bych si opatřil na přední část lodi tzv. Keelguard, viz. www.keelguard.com
Nechce se mi ale dávat za 2m přes 3000Kč. Nemáte někdo prosím nápad čím to nahradit?
Nemusí to být ani samolepící.
Dále řeším problém s čidlem trimu na Z-náhonu OMC. Je to v podstatě potenciometr v plastu a plastovou páčkou. Ta páčka je měkká a jednou skouzne sem, jednou tam a budík potom neukazuje správně. I když po pravdě, stejně na něj nekoukám a trimuju podle sluchu a podle chování lodě, ale co bych dělal za dlouhých zimních večerů, že?
Za rady "věnuj se manželce" předem děkuji. :D Jak to máte řešené Vy? Netrvám na tom, že to musí být plynulá regulace s budíkem, může být třeba skoková s LED diodami.
Díky za každou radu a inspiraci.
Luděk
married
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod married » čtv bře 13, 2008 3:00 pm

Že by fakt nikdo nevěděl co tam nalepit ???
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » čtv bře 13, 2008 4:31 pm

Vyzerá to že budeš priekopník :D
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod Pepa » čtv bře 13, 2008 5:08 pm

To merried
V elektronice se nevyznám. :oops:
Co se týče té ochrané deky pro ty co najížešjí do šutrů či na břeh, tak nejjednodušší :
Skoč do řempa, kup si tam bílou pěnovou gumu tloušťka 10-12 mm /mám doma šedou/, myslím že ti odříznou požadovaný díl.
Doma si dle tvaru špice nařež jednotlivé díly tak, aby ti seděly a pasovaly. Opět nejjednodušší je rovnou nalepit chmoprénem na loď, ten origo rukáv se také lepí.
Pokud se ti ta guma nebude líbit /barevně či jinak/ ušij si z pevné plachtoviny barevný povlak, ale těsný, ve tvaru dílů, gumové díly zasuň do povlaku, poslední stranu zašij, a přilep rovnou chemoprénem nebo to připevni na trup pomocí suchého zipu /polovinu nalepíš na trup a druhou polovinu prošiješ či také přilepíš na rukáv . Chemoprén nejdříve vyzkoušej na zvolených materiálech, zvláště na povlaku z plachtoviny - mám na mysli jeho agresivnost - je to vlastně jako aceton, kterým se může ředit. Pokud bude problém, zvol jiné, méně agresivní lepidlo, třeba silikon /lukaprén/, nebo nějaký polyuretan. Bude to trochu obtížnější lepení, neb chemoprén je kontaktní a hned to drží. Nemusel by to být až takový problém.
Pepa
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Příspěvekod Sullaco » čtv bře 13, 2008 11:25 pm

Nedávno jsem objednával komplet trimmetr z Německa a vyšlo to na cca 50 Eur. Není to lepší koupit nový?
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

keelguard

Příspěvekod wasserwolf » ned črc 27, 2008 7:34 am

Zrovna to teď řešim. Moje představa je udělat to z nerez plechu a nalepit. Vzhledem k živosti na tomto fóru ani nečekám že se někdo ozve s nějakou zkušeností.
david
moderátor
Reputace: 121

Re: keelguard

Příspěvekod david » pát srp 15, 2008 11:49 pm

wasserwolf píše:Zrovna to teď řešim. Moje představa je udělat to z nerez plechu a nalepit. Vzhledem k živosti na tomto fóru ani nečekám že se někdo ozve s nějakou zkušeností.

kdysi a lépe se to dělalo z měděnýho plechu, vyžíhanýho, líp se tvaruje, vyklepeš ho do tvaru přímo na lodi a nezarůstá páč je jedovatej. z gumy bych to nedělal, neklouže a tak ji brzo rozdrbeš nebo svlíkneš. taktéž bych nevěřil chemoprénu, ale polyuretanu.

víc nevím, já na břeh nejezdím, tak na to kašlu, ale kdysi jsem předělával profi německou služební loď, a ta měla mědí pobitý i outory a hrany zrcadla. Jo, kvalitní deutches handwerk! :good:
alffa
Site building team
Reputace: 2

Re: keelguard

Příspěvekod alffa » úte bře 17, 2009 8:10 pm

wasserwolf píše: Vzhledem k živosti na tomto fóru ani nečekám že se někdo ozve s nějakou zkušeností.

Vzhledem k Tvé živosti na tomto fóru (13 příspěvků za 9 měsíců), jsou tvé obavy celkem oprávněné. :hmm:
alffa

Zpět na