Nová meteorologická služba

Počasí je jednou z nejvíce sledovaných témat při plavbě. Vše kolem počasí a jachtingu.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 29

Příspěvekod pik » čtv led 21, 2010 9:08 pm

Ahoj,
V anglii sem zatím neplul, ale myslím, že je to ohledně hlášení počasí na zmiňovaných kanálech hodně podobné. Řeknou ti stav moře, vítr, případné varování v oblasti atd. Pokud máš dobrou loď, tak ti to stačí na to, aby ses připravil na případnou změnu počasí. Já mám vzhledem k mému povolání a velikosti mé lodi určitou deformaci. Zajímá mě kde sou jaký tlakový níže, výše, kam se vydala která fronta a na to sou dobrý takový ty názorný obrázky a další věci. Plavím se v oblastech, kde je pokrytí signálem mobilních operátorů, tzn. možnost sledovat aktuální vývoj ze sat. snímků atd. Mám zkušenost, že třeba fr. a it. předpobvěď se pro danou oblast poněkud liší, a shodnou se až těsně před předpovídanou dobou. Takže pokud plánuju na 24 hod. dopředu, tak se v tom trochu šťárám. Na delší dobu je to pro mně tak trochu věštění z kř. koule. Pro upřesnění, mám 18 ft plachetnici-micro 18, takže počasí si musím vzhledem k tomu, kde všude se courám, fakt hlídat. No a zatím mě to vychází tak, že když byla nějaká divočina, já byl v hospodě a ,,vrabčák" v bezpečným přístavu. Mluvím o plavbách do 30 Nm od přístavu - chorvatsko, toskánsko, korsika atd. Pokud pluješ dál, tak naděláš houby, můžeš se akorát připravit na to co přijde, a na to sou právě dobrý ty tebou zmiňovaný hlášení. Tož to je můj názor, ale třeba kecám, su jenom rekre námořník.
P.S. Když sem ještě plul v chorv. vodách, byly zdejší předpovědi podle mého názoru dost dobrý.

Zpět na