Nákup nebo pronájem lodi

Tipy a návody k výběru lodě. Zkušenosti druhých s výběrem lodě.

Moderátoři: Pepa, david, smike, vilma

tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Příspěvekod tatinecek » čtv dub 10, 2008 5:06 pm

Otázku koupě nebo charteru řeším už několik let a stále charter vítězí. Proč? Nemusím se starat, přijedu, odjedu a hotovo. Co mne neuspokojuje? Nemůžu sednout na loď a jet jen tak z Chorvatska do Itálie a pak zpátky, protože to charterovky většinou neumožňují. Na charter jezdím mimo červenec a srpen, protože stát v kolonách na dálnici mne taky nebaví a zase všichni /teda skoro,půjčují sobota - sobota, ikdyž jednou jsem měl loď v červenci neděle - neděle a bylo to bezva. Loď si koupím až budu vědět, že na ní pojedu v květnu z Chorvatska do Řecka, v červenci z Řecka do Turecka a v září - říjnu pojedu přes Sicílii zpátky do Chorvatska nebo někam , kde lodičku vytáhnu na bře h, připravím na zimu a odletím domů. Možná pojedu do Karibiku a pak už není co řešit a koupit si ji musím.
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

dilema

Příspěvekod pecho » čtv dub 10, 2008 5:59 pm

To Tatinecek, tohle dilema jsem taky řešil a než jsem ho dořešil, přišla těžká choroba, z které jsem se jakžtakž vylízal a jsem rád, když se svezu na charteru, asi ty všechny věci kolem vlastní lodi bych už nezvládl. Takže Ti závidím (v dobrém). Zdraví Pecho
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod tatinecek » čtv dub 10, 2008 9:04 pm

To Pecho. To je čeho se bojím. Až mi vymění koleno a nebo dají bypass , tak je pozdě. Ale zatím musím vydělávat abych to stihnul. Ale jsem skoro rozhodnut koupit, a odjet. Ale .....
dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » čtv dub 10, 2008 10:07 pm

pred par lety jsem videl na jednom boatyardu paradni lod na prodej.nadhernou.nikdy nebyla na vode.patrila jednomu chlapkovi,stavel ji pry nekolik let a mel takovy sen ze az bude v duchodu tak na ni bude vegetit kolem floridy a v karibiku.zatim makal aby mel na ten barak co koupil na splatky pro manzelku na skoly pro kluky na splaceni kreditek atd.proste se choval jak od nej spolecnost ocekavala.po vikendech makal na lodi.a kdyz ten dum konecne splatil a deti vyrostly tak se konecne dockal toho vysneneho duchodu.tyden po bujare oslave kde vsem vykladal jak uz brzo vypluje umrel na infarkt.kdyz jsem tenhle pribeh slysel tak jsem do mesice kupoval svoji prvni lod.starou,ojetou,spatne vybavenou a jinak naprosto skvelou. :)
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88

Příspěvekod Denis » čtv dub 10, 2008 10:23 pm

Človek musí mať nejaké sny a ten o dôchodku na lodi nie je najhorší. Je pravda že poznám aj lepšie sny ;) , ale ten o lodi je dobrý. Ale to že snívam o velkej lodi na dôchodok, prípadne si ju staviam sa nevylučuje s tým že zároveň môžem vlastniť nejakú bárku a užívať si než sa dostanem do dôchodku. A pritom zarábam na štúdia pre deti, nové auto pre manželku a podobne. Ovšem ak si niekto povie že pod 40 stôp nepôjde, tak to je potom ťažké.
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod tatinecek » čtv dub 10, 2008 10:26 pm

ne. Neudřu se k smrti. Jachtu mám vybranou/teda ve hře je jich víc, jen je zadat do výroby / ale jenom pochybuju o svých schopnostech ji řídit. Ale není lehké říct ..............a dost.............jedu. Ale pojedu.2010????
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88

Příspěvekod Denis » čtv dub 10, 2008 10:42 pm

Pokial je to tak že " jen je zadat do výroby" tak je to dobré, horšie by bolo keby si riešil kde zohnať prachy. :) S tým riadením si problemi nerob, časom sa na nej vypracuješ a kamarádi sa vždy nejaký nájdu, verím že ani netušíš kolko máš dobrých kámošov keď budeš mať tú loď. :D
roman7012
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod roman7012 » pát črc 31, 2009 10:55 am

Dobry den.

Mna zaujima ci ma niekto skusenosti zo spoluvlastnictvom casti lodi a Vas nazor na spoluvlastnictvo lodi. ako to funguje?
dakujem za Vase nazory.
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod Pepa » pát črc 31, 2009 11:26 am

Romane7012, vítám tě u nás na fóru.
Začal jsi velmi zajímavým dotazem, leč ubezpečuji tě, že zde již byla tato otázka dosti probírána. Nedivím se, že jsi ji nenašel. Jsi tu nový a navíc, já osobně jsem to téma pro tebe hledal asi 10 minut - protože vím, že tu je.

Tedy odpovídající vlákno je zde.....společné vlastnictví lodě....
http://jachting.info/modules.php?name=F ... pic&t=1335
Tam prosím, můžeš pokračovat, určitě bude zajímavé toto téma opět otevřít .
Pepa
MARIS
moderátor
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » pát črc 31, 2009 11:39 am

Již pět let jsem spolumajitelem desetimetrové námořní plachetnice.Hlavní důvod,proč jsem do podílnictví lodě šel byl ten,že jsem na celou loď prostě neměl.Po začátečních plavbách na cizích lodích jsem si postavil nám.plachetnici 6,20m dlouhou,a sloužila mě dobře 12 let.Pak jsem koupil Huntera 23,5 (7,20m)ale stále to ještě nebylo ono.A tak po pěti létech jsem se domluvil s přítelem,který vlastnil Tobago,že lodě prodáme a koupíme si něco většího (už vidím jak se smějí ti,co na menší loď jak 40 stop nevlezou).Lodě se podařilo celkem dobře i rychle prodat a začali jsme hledat.Tenkráte ještě neznalí internetu jsme hledali hlavně v časopisech a to našich a chorvatských.Vytipovali,domluvili po telefonu a pak objížděli tři dny chorvatské pobřeží.A domluvili se a koupili loď pod chorvatskou vlajkou.
Základem je ale,že partneři si navzájem plně důvěřují a poctivě jeden vůči druhému také jednají.My jsme si dali dohodu i na papír.To,že jsme koupili loď pod HR vlajkou,se ukázalo jako velmi dobré.Máme loď ve svém vlastnictví "pre osobné potrebe".Takže nemusíme vyřizovat a platit vinětu a poplatky za plavbu a můžeme střídat neomezený počet posádek.Na druhou stranu ale nesmíme loď půjčit třetí osobě,jinak řečeno,majitel (spolumajitel) musí být při plavbě vždy na palubě.Také platíme daň z vlastnictví lodě v chorvatsku (200 kn za rok).
Myslím si,že spoluvlastnictví lodě v chorvatsku je výhodné,chce to jen mít trochu pochopení jeden pro druhého (třetího).Třeba letos jsem si týden před odjezdem na loď přivodil úraz a tak dva turnusy odjel místo mne kolega.Také tím,že jsme dva,veškeré náklady na provoz lodi se dělí na půl a tak nejsou tak citelné.
Bohužel,léta se zastavit nedají,a tak naše loď je naprodej, viz inzerát na tomto webu.

Zpět na