Boot Tulln 2008

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Mira1
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Boot Tulln 2008

Příspěvekod Mira1 » stř úno 20, 2008 11:15 am

Zdar lidi, chystám se letos poprvé na výstavu lodí a prý je Tulln to správné místo (Düsseldorf je prý lepší, ale už je pryč). Mám v úmyslu si tam pořídit nafukovací člun s motorem, něco jako Zodiac Pro 7 apod., protože v západní EU jsou nižší ceny a prý lze ještě očekávat veletržní slevy ... Nevím, může mi někdo zkušenější poradit, jestli je tato představa správná? Ceny člunů v Německu jsou nižší o cca 15%, to už jsem prozkoumal, ale třeba je to hloupost z nějakého jiného důvodu.

Jinak dostanu se tam až v neděli a nabízím 3 místa ve Fordu Galaxy z Prahy. Pokud mě někdo přesvědčí, že tam musím jet kvůli nákupu už ve čtvrtek, protože např. v neděli už bude vše vyprodané, tak si to zkusím zařídit na čtvrtek.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88

Příspěvekod Denis » stř úno 20, 2008 11:36 am

Tulln je docela slušná výstava. Ja som si tam tiež kupoval gumák, ale tam som si ho len dohovoril a o týždeň som išiel preňho. Obchod bol na okraji Wiedne, takže to nebol problém. To že by sa člny na výstave vypredali sa neboj. Vypredané býva lacnejšie oblečenie
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4

Příspěvekod Wlady » stř úno 20, 2008 4:30 pm

Ahoj.
to Mira1 : Do Tullnu jezdívám též rád, ale spíš nasávat atmosféru před sezónou, protože k vidění toho moc není a kromě drobností jsem tam nikdy nic nekupoval. Nicméně poslední den je pro případný nákup naopak asi ten jedině správný, protože výstava je to kapesní (přejdeš jí tak za tři hodiny) a těžko ti někdo na začátku prodá svůj jediný exponát. Z téhož důvodu asi ani velké slevy očekávat nemůžeš. Navíc jsou v Rakousku ceny většinou zase vyšší než v Německu. S Düsseldorfem nebo Hamburkem Tulln VŮBEC nelze z hlediska počtu vystavovatelů a exponátů srovnávat. Pokud jsi fanda, vřele ti doporučuji příležitostně obě navštívit, ale je dobré si na to rezervovat tak tři (minimálně alespoň dva) dny.
Wlady
danda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod danda » stř úno 20, 2008 7:50 pm

Ahoj
Tulln je docela útulná výstava a blízko, pro přehled mohu doporučit,
ohledně nákupu lodě, teda pokud chceš gumák doporučuji http://www.schlauchboot-markt.de/titels ... hboote.htm
Před vánocema sem tam koupil člun i s motorem, bylo to levné a do týdne jsem to měl doma
danda
lada0712
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lada0712 » stř úno 20, 2008 10:08 pm

to danda:
můžeš napsat kolik stála doprava?
Dík
Mira1
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Mira1 » čtv úno 21, 2008 12:25 am

Díky všem, mám to chápat tak, že pro nákup člunu je zbytečné tam jezdit a je výhodnější to koupit např. v tom Německu? Rád se podívám na lodičky, ale hlavní motiv je teď to porovnání a "osahání" na místě a výhodný nákup, pokud toto není reálné, tak se tam podívám třeba za rok, teď se mi ten výlet stejně moc nehodí ...

Danda: jel sis pro to sám nebo to nějak přivezli oni? Aachen není zrovna za rohem. Jen mi u nich nějak nevycházejí ceny těch výhodných kompletů. Řešil jsi nějak DPH?
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » čtv úno 21, 2008 9:07 am

Ťažko povedať že je tam zbytočné chodiť, je pravda že na internete v bazáre niekedy nájdeš fantastické ponuky nových gumákov od obchodníkov ktoré sú z rozličných dúvodov extrémne zlacnené. Ale ja som kúpil práve na tejto výstave gumák Suzumar za skvelú cenu a dodnes nelutujem. Ešte k velkosti výstavy, za 3 hodiny tú výstavu prejde ten koho to moc nezaujíma, alebo už všetko videl a všetko vie. To ako keby na Boot Brno stačila hodinka. V každom prípade si treba rezervovať celý deň.
Mira1
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Mira1 » čtv úno 21, 2008 1:16 pm

Ještě tu otázku smysluplnosti cesty do Tullnu rozšířím: když je týden na to výstava Lodě a karavany v Praze, což mám za barákem, má cenu jet 350 km do Rakouska na to samé? Jak už jsem psal, jde mi primárně o koupi člunu. Dík předem.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » čtv úno 21, 2008 2:44 pm

Na otázku zmysluplnosti si musíš odpovedať sám, výstava v Prahe s Tullnom sa nedá porovnávať. Výstava v Tullne je največšia stredoeurópska výsava, teda v bývalom Rakúskouhorsku. Keď máš vybraný model, tak nikam nechoď a objednaj si ho cez internet a daj si ho doviesť domov. Kam bys chodil? A taky proč?
Mira1
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Mira1 » čtv úno 21, 2008 2:56 pm

Denis píše:Keď máš vybraný model

No to právě nemám, mám jen představu, co bych asi chtěl (nafukovací člun s laminátovým dnem do V s min. 40HP motorem) a i když se mi podle parametrů a obrázků nejvíc líbí Zodiac Pro 9, nikdy jsem ho na vlastní oči neviděl a tak si ho chci "osahat". Třeba mi tam padne do oka něco úplně jiného. No a jestli bude v Tullnu vidět - plácnu - 10 takových člunů a v Praze taky 10 a ceny budou stejné, tak nemá cenu jezdit do Rakouska. Jestli jich bude v Rakousku 10 a v Praze 2 nebo lze očekávat v Rakousku významně nižší cenu (u člunu za 350 000 je už každé procento znát), tak to cenu má. A protože jsem nikdy nebyl na výstavě ani v Tullnu ani v Praze, tak potřebuji od někoho zkušeného poradit.
MARIS
moderátor
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » čtv úno 21, 2008 4:57 pm

Správné je to,co píše Denis.V Tullnu jsem byl už 10x,a je tam podstatně větší výběr všeho než v Praze nebo v Brně.V Praze jsem byl 2x a už mě tam nikdo nedostane,ubohost.A žádný katalog ti neřekne tolik,jak když vidíš věci in natura.A případné veletržní slevy také nejsou k zahození.Hodně štěstí při výběru.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » čtv úno 21, 2008 5:30 pm

Tak od toho sú tie výstavy aby človek získal prehlad. Kde inde? Ak si odhodlaný kupovať, tak by si už mal mať zmapovaných domácich predajcov. Ja by som len dodal, že ak chceš ten gumák na letnú dovolenku na juhu, tak si vyberaj svetlú farbu. Tmavé farby sa na slnku rozpália tak, že je problém si sadnúť na balón. Základný rozdiel v "gume" je že lacnejšie sú z PVC a drahšie z Hypalonu. Cenu robí nielen samotný čln s motorom, ale aj ďalšia výbava, nezanedbatelná položka je vlek. Teda ak by si to chcel na výstave kúpiť, tak musíš prísť s vlekom. Kolko tam bude gumákov ťažko povedať, v Dusseldorfe sú ich doslova stovky. Ja osobne ak by som sa rozhodol vyvaliť stovky tisíc za gumák tak by som rozhodne na výstavu išiel. Tiež možno zistíš, že za tie prachy si kúpiš už docela dobrý lamináťak a ak trochu pridáš tak aj menší kajuťák. Tak vela šťastia.
anty
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod anty » čtv úno 21, 2008 6:45 pm

Měl bych zájem o jedno místo na výstavu do Rakouska.
Již jsem na výstavě byl 3 x a pokaždé se mi výstava líbila.
Kontakt: 720393993
Díky za info.
danda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

to Mira 1

Příspěvekod danda » čtv úno 21, 2008 7:08 pm

objednal jsem přes internet, zaplatil a do cca 4dnů mi to dodala až domů zásilková služba
fungovalo to perfektně.
Jediná vada na kráse, ale s tím jsem počítal, je že když jsem přišel za
zdejším zástupcem Qviksilvera, abych člun zaregistroval tady a mohl případnou vadu uplatňovat tady , tak nebyl moc vstřícnej, tedy vůbec, byl vytočenej, že jsem si dovolil koupit člun jinde než u něj, a když jsem mu řekl ,že nákup byl o 12tis levnější než jeho nabídka(jen u člunu), ta jen zíral.Já myslím , že záruka není problém, buď praskne hned, a pak budu muset řešit, možná i v Německu, nebo vydrží a po rokách se záruka stejně uplatňuje těžko
výmluvy na špatné zacházení atd.Když na nákupu ušetřím 33% tak to riziko je přijatelné.
danda
danda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod danda » čtv úno 21, 2008 7:12 pm

to lada

před vánoci měli akci doprava zdarma

nedíval jsem se nyní, ale myslím že doprava do ČR je 70EU
je třeba se podívat na ten web
danda
Mira1
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Mira1 » sob úno 23, 2008 10:57 am

Díky všem za názory. Do Tullnu jedeme podle původního plánu v neděli (Anty, počítáme s tebou, pošlu ti SMS, fakt máš předvolbu 720? Tu jsem ještě neviděl) a další víkend zaskočíme i do Prahy, ať mám vlastní srovnání. Buď něco koupím a nebo si ještě jednu sezónu nechám svůj 380 s 15 kobylkami a budu vymýšlet, jak k tomu přidělat laminátové dno, aby to tak neskákalo ve vlnách (jestli s tím máte někdo zkušenosti, jak to zbastlit, budu vděčný).

Denis: kdysi jsme měli lamináťák Pluto a to mi nic neříká, to už je takové auto na vodě. A kajuťák by pro mé více než 2 metry výšky musel být hodně velký ...

Danda: na webu mají uvedené, že posílají čluny do 3,10 metru, tedy pokud jsem tomu dobře rozuměl. A reklamace je podle mě stejná jako u nás, jen s tím musíš jet do obchodu o pár kilometrů dál a taky je to asi těžší "vyšprechtit".
danda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod danda » čtv úno 28, 2008 7:15 pm

Psal jsem do evropské centrály Qviksilver a o dpovedˇje taková , že záruku mohu uplatnit kdekoliv, tím je dáno ,že nikam nemusím a případnou závadu moho uplatnit v Brně :P :P
a dealer musí poskytnout plnění, jinak bude mit potíže s centrálou, tzn. člun můžeš koupit kde chceš a místní dealer se musí starat
danda
Mira1
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Mira1 » úte bře 11, 2008 10:23 am

Moje stručné hodnocení výstavy v Tullnu pro případné další nováčky jako jsem já, kteří by tam chtěli jet příští rok. Zaměřoval jsem se primárně na gumové čluny, ale samozřejmě jsem si nenechal ujít ani velké jachty apod.

Rozsah výstavy je pro jednodenní návštěvu tak akorát, stejně jsem po 4 hodinách už byl tak unavený (vstával jsem v 5, abychom tam byli hned na otevření, kdy je ještě málo lidí), že jsem nevnímal, na co se zrovna koukám. Osobně jsem čekal, že tam těch vystavovatelů bude víc - nechce se mi věřit, že např. Zodiaky prodává v celém Rakousku jen jedna firma. Trochu mě mátlo, že zrovna ty gumáky nebyly umístěné v jedné hale, ale byly rozstrkané snad po 3-4 halách. Co se týče cen, dávali 10-15% slevu na katalogové ceny člunů a motorů, přesto byli všichni o dost dražší než např. výše uvedená německá firma. Všichni mluvili více/méně srozumitelnou angličtinou. Jako všude jinde to bylo nejlepší první 2 hodiny, kdy bylo ještě málo lidí a každý prodejce měl na mě dost času. Než jsem tam jel, tak jsem se trochu bál, že v neděli už budou vystavovatelé balit, naštěstí zbytečně, odjížděli jsme ve 14 a nikoho jsem balit neviděl. Bylo tam i dost možností koupit použité čluny.
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod mirus » úte bře 11, 2008 1:18 pm

Já navštívil Tulln v sobotu,hlavně proto ,abych si mohl člun,který bych bral ,"ošahat ".Na mě výstava dělěla dojem ,že je tam hodně prodejců na malém místě.Řek bych,že v Brně jich je sice méně ,ale na větším prostoru.Někde se nedalo kolem lodí ani projít okolo-pouze z jedné strany.Prodejce Zodiaců jsem tam objevil 3,ale největší gumák tam byl 3.60tka,větší pouze z katalogu(myslím Zodiac) .Jeden poznatek -v cenové nabídce se lišili až o 200€ za stejný typ.Bylo tam opravdu na co koukat ,jak na lodě tak příslušenství.I tady diskutované příhradové nosníky na stožáry,a přestože jsem u toho okouněl asi čtvrt hodiny ,tak se nebylo koho zeptat.Asi byla sváča.
Mira1
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Mira1 » úte bře 11, 2008 1:54 pm

Máš pravdu, teď jsem si vzpomněl, že na Zodiaky jsem viděl 2 firmy, ale stejně mi to přijde docela málo. Největší jsem tam viděl Medline a Pro 9.

Zpět na