odstranění koroze na ocelové lodi

Věčné téma - opravy lodí všeho druhy a všemi dostupnými prostředky. Materiály, postupy. Dobré rady atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

david
moderátor
Reputace: 121

Re: odstranění rzi

Příspěvekod david » pon bře 03, 2008 10:13 pm

pecho píše:Noo, nevím jestli pomůžu, ale kamarád, takovej samorost si sestrojil jednoduché tryskání- kompresor s hadicí a přisávalo mu to z trubky písek a fungovalo to, ale už je to dávno, můžu se ho zeptat, ale nevím na co, případně dej dotaz, předám mu ho. Zdraví Pecho

pokud to chceš opravdu opravdu, tak jedině pískování. nejen pro to, že odstraní rez, a to všude, ale hlavně proto, že pískování zvětší povrch a barva neskonale lépe drží. Dráťákem nebo smirkem to vyleštíš, tím povrch žádný a je to škoda práce. Navíc pískování jde neskonale rychlejc. Po opískování do jedné hodiny natřít!!!!!!!!!!!!!!
UBX-Sandstrahleffekt-Burstner neznám, ale asi se sním všude nedostaneš, stejně jako s flexou. V Praze znám firmu, pískuje i zinkuje na POČKÁNÍ a za hubičku.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod marks » úte bře 04, 2008 5:49 pm

Ahoj lidičky, u "flexy" a kotouč na kov je ještě problém se zvýšeným odbrušováním zdravého mateiálu.
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » úte bře 04, 2008 6:05 pm

no, ono to neni tak jednoduche, budto ti to postupne odrezava, nebo to jednou poradne obrousis, rychle natres a muzes mit na tech osm az deset let pokoj.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod marks » úte bře 04, 2008 7:32 pm

Jo myšáčku tomu rozumím musí to být pořádně. Na odstraňování se kůli tomu používá kotouč s nalamelovanými brusnými papíry, což vyjde dráž a dlouho to trvá. Mě se osvědčil brusný na kámen, ten se zalepí barvou a rzí a železo tak netrhá. Stále se klaním k pískování. Taky je mi jasný, že co si tam neuděláš sám bude od místních za ranec a tak jen předávám co sem pobral při domodlabání. To kytování taky nebylo od věci, každý zarejnutí a říznutí je pod barvou vydět dvakrát víc, u aut se používájí normálnímu kytování, kyty stříkací jinak by takový opravovaný auto vypadalo jak blbě ořezaná píštala.(už jsem to viděl)

Předpokládajíc tvé laskavé svolení, tu druhou kopii příspěvku jsem ti smáznul. P ;)

Dobřes udělal, děkuju.

Zpět na