Berlínská jezera

Mapy námořní, řek a kanálů + odkazy ke stáhnutí. Ale také požadavky na hledané mapy. Třeba je někdo má.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

married
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Berlínská jezera

Příspěvekod married » čtv úno 21, 2008 10:09 pm

Ahoj, rád bych letos na vyplul na berlínská jezera, nebo do okolí jezera Muritz. Máte prosím někdo nějaké zkušenosti, nebo mapu podle které by se dala alespoň nahrubo naplánovat trasa? Podrobnou bych si koupil v místě. Budu vděčný za jakékoli info.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88

Příspěvekod Denis » čtv úno 21, 2008 10:20 pm

Po Berlínskych jazerách, bohužial len východných, som plával za sociku na kánoe. Bol to fantastický zážitok a roky túžim sa tam vrátiť, samozrejme s plachetnicou. Mám to naplánované na budúci rok. Mapy dostaneš kúpiť cez internet, nie sú drahé, cena býva okolo 20 Euro. Okrem toho existuje v nemčine spústa vodáckych sprievodcov a samozrejme aj filmov. Prezrieť si ich môžeš na výstave v Tullne. Sú tam vždy min 3 velké obchody s mapami a publikáciami o vode.
married
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Berlínská jezera

Příspěvekod married » pát úno 22, 2008 8:49 pm

Ahoj Denisi, potěšil jsi mě, že je to na berlínských jezerech pěkné. Nevíš náhodou, jestli se nějaké mapy nedají koupit i Česku nebo na Slovensku, rád bych si je před koupí nejprve prohlédl. Nerad bych si omylem objednal globus, podle toho se blbě plánuje trasa. :D
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pát úno 22, 2008 9:56 pm

Pochybujem že by si ich u nás kúpil v kamennom obchode. Myslím že bez problémov si ich môžeš kúpiť aj na blind. Nemci to majú vymakané.
david
moderátor
Reputace: 114

Příspěvekod david » pát úno 22, 2008 11:31 pm

vřele doporučuju německej "Wasserwander atlas". jsou to teď asi tři díly a je tam všechno. Já ho mám, leč už 15 let starej. Nedávno jsem viděl nové vydání a je super stejně jako ta jezera co popisuje. Jezdil jsem tam 20 let a znal to jak svý boty.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob úno 23, 2008 10:33 am

Mám od Marise půjčený díl "Mecklenburger Gewasser" tohoto atlasu (z roku 1986). Pracuju na skenu (bude v souborech ke stažení), ale zatím nestíhám... :hmm:
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » sob úno 23, 2008 12:12 pm

Myslím, že je to škoda práce, V nových mapách sú aj nvé informácie. Samozrejme že tok tam bude /pravdepodobne/ rovnaký, ale sklzy do vody, benzínky, zmeny v šlajsňách a mnoho iných info. budú nekonečne zastaralé.
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Oživení tématu

Příspěvekod wasserwolf » ned srp 23, 2009 9:18 pm

Ahoj lidi, nějaké nové informace o Berlínských jezerech? Nedá se tam třebas doplout po vodě přes Labe a pak kanálama...třeba. Mám LM27 a tak se mě skluzy tak trochu netýkají - jedině jeřáb, atd. (4t živé váhy) :)
samoliter
účet uživatele zrušen

Po Labi na Berlínské jezera.

Příspěvekod samoliter » pon srp 24, 2009 7:56 am

Ahoj wasserwolfe. Po Labi popluješ z Čech do Magdeburku a pod ním odbočíš doleva na lodní zdvihadlo, Schiffshebewerk ROTHENSEE. To tě zvedna na Mittelandkanal a doprava pluješ přes most, Akvadukt, po Elbe - Hawel kanálu, směrem na Berlínské jezera. Nebo níže pod Magdeburkem napravo je plavební komora Parey a ještě níže je komora Niegrip, přes které se taky dostaneš na Elbe - Hawel kanal. Ale nejsem si jist, jak jsou v provozu po otevření akvaduktu přes Labe. Neznám ponor Tvé lodi, takže po Labi v Ćechách pozor pod zdymadlem Střekov až na hranice Německa. Při menší vodě je třeba sledovat stav a průtok Labe na Střekově. to je rozhodující pod Střekovem až do Německa. Zkontaktuj přes SZ, Stanislav. Ten před létem plul přes Berlín na Odru a teď pluje po Baltu. Mohl by ti dát přesné info. Mám mapy berlínských jezer, ale jsou asi 25 let staré. Takže tam budou nějaké změny, ale pro první plánování, abys byl v obraze by možná stačili. Zkopíroval bych to, ale na mail nevím, protože to jsou plachty tak metr x metr. A v Německu si pak koupíš mapy. Jsem v Ústí nad Labem. Když tak mi napiš mail. Zkusím část mapy okopírovat a poslat Ti klasickým mailem. Přes SZ Ti posílám moji mailovou sdresu. samoliter.
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » pon srp 24, 2009 8:25 am

A jak to může být po vodě daleko? Taky mě napadalo, udělat si to jako dovolenou po vodě už od nás z Čech.
david
moderátor
Reputace: 114

Příspěvekod david » pon srp 24, 2009 8:38 am

libor.janko píše:A jak to může být po vodě daleko? Taky mě napadalo, udělat si to jako dovolenou po vodě už od nás z Čech.

z Prahy na čáru 164
čára - Parey - 365
parey - plau see 65
plau - postupim / berlin cca 60
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » pon srp 24, 2009 8:46 am

Davide, díky moc. Alespoň mám představu. To zas není tak blízko po vodě ... A nějaký tip od zkušených říčních vlků na něco jiného trochu blíž? Asi Drážďany a je něco dalšího? Díky moc. Asi jsem offtopic, za což se omlouvám.

Zpět na