3. finálové kolo hlasování o vlajce-již skončilo

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Jako vítěze volím vlajku č.:

6
79
45%
22
97
55%

Celkem hlasů: 176
prezident
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod prezident » úte úno 26, 2008 10:35 pm

DAMY A PANI !!!!!

Pytam sa. Som este stale na stranke jachting.info ????????

Ja nerozumiem. Kde je ta tolerancia, spolupatricnost, nadsenost pre jednu vec ktoru mame od srdca radi ???? Zacina sa tu lobovat, robit konstrukcie, konspiracie, nehnevajte sa ale aby som toto videl mi staci si zapnut CT2 alebo STV2 kde davaju zaznamy z parlamentu.

Skusme sa vratit k pociatku Liborovej myslienky, aby sme sa vedeli najst , aby sme o sebe vedeli, aby sme mali pocit spolupatricnosti a dovolim si tvrdit ze je uplne jedno aka vlajka vzide s tejto genialnej myslienky a pod akou budeme stat niekde v zatoke a budem vediet Heeej ved to je srdcar z jachting.info !
Namiesto toho aby sme Liborovi pomohli, potlacili ho dalej, podporili ho v tejto veci sa tu zacali viest zabomysie vojny.

:cry: :cry: :cry: :cry:

A have a dream !
Naposledy upravil(a) prezident dne úte úno 26, 2008 10:44 pm, celkem upraveno 2 x.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte úno 26, 2008 10:41 pm

Děkuji pane Prezidente :clap: Vystihl jste tu myšlenku přesně.
(ještě že máme prezidenta, když je ta demokracie :) )
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 87

Příspěvekod Denis » úte úno 26, 2008 10:52 pm

Táto diskusia by mohla slúžiť pre sociologický výskum Českej akademie vied. Z jednoduchej a zábavnej záležitosti sa tu stala docela vážna vec.
Prečo hlasuje tak málo ludí?. To je predsa jasné, hlasujú zrejme najme tý ktorých sa to týka, teda čo môžu vyvesiť vlajku. To sú majitelia lodí a skipri. Značná časť ludí tu prihlásených predpokladám ešte na lodi ani nebola. Ak hlasujú tak je to prúser, dúfam že nie. A možno áno. V každom prípade nám toto hlasovanie dáva informáciu o registrovaných. A záver bude asi ešte horší, pretože nebudú hlasovať tý ktorým sa nepáči ani jeden návrh. Ale ak sa bude hlasovať, jeden vyhrá, na remízu neverím. Ale svoju životaschopnosť výťaz preukáže tým kolko ludí si objedná výťaznú vlajku. Dovolím si odhad: bude to menej ako 20. A to bude pekne v p.

Pridal by som sa k Baharisovým názorom, ale pozde bycha honiti. Ten nápad že táto vlajka / čo sa mi páči/ bude moja osobná sa mi dosť pozdáva. :D Chyba sa stala tam kde sa v prvej diskusii spojila signalizačná vlajka s logom jachting.info. Teraz po vojne som aj ja generálom a myslím že logo mal vybrať admin s poradcami a signalizačnú vlajku mali vybrať kapitáni. Alebo klub dôchodcov, docela by som im v tom veril.
Jura
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 11

Příspěvekod Jura » úte úno 26, 2008 11:35 pm

Plně se stotožňuji s příspěvkem Denise. Nehlasuji ve třetím kole proto, že se mi ani jedna z finálních variant nelíbí a tudíž si ji na svou loď jako klubovou nevyvěsím.
Jura
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » stř úno 27, 2008 12:00 am

Náááhodou....
Já bych to s tou kulturou až tak tragicky neviděl. Ono když má tolik lidí tolik rozdílných názorů, tak to nějak nejde si poklepávat po ramenou. Střety musí být. Teda názorové.
Podle zapálení diskutérů je vidět, že nám na něčem hodně záleží. A ta diskuse, přesto že se mohla mockrát zvrhnout, se dle mého názoru vede slušně, i když někdy důrazně.
Že se to nevyvedlo až tak úplně hladce se ani netřeba moc divit. Když lidé dělají něco poprvé, není hanba že se to úplně nevyvede. Důležité je, že jsme stále schopni slušně diskutovat, hledat cesty a jít dál.
Tož poďme. :)
halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod halladin » stř úno 27, 2008 1:02 am

Denis to vystihl - jako obvykle :)
Vlastně se to týká docela malého okruhu lidí, co mohou něco někam vyvěsit. Anebo někde, kde to má smysl.
Někdo si to uvědomil hned, někdo až později . A nezúčastnil se dalšího hlasování.
Papito
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Papito » stř úno 27, 2008 1:10 am

To Jura,
hochu hochu, ty jsi sem teď zatáhl zase další problém. Protože se mi nelíbí president, kterého mi zvolili proti mojí vůli, nebudu respektovat zákony jím podepsané? Já ze žádné vlajky nadšený nejsem -viz moje diskuse se " smečkou chrtů" o nějakou stránku výše. Moudrá Vilma mne zviklala a tedy budu-li toužit po společnosti lidí stejné krevní skupiny, zkusmo si, já nepřítel fangličkářství , vlajku jachting.infa vyyvěsím, byť se mi třeba nebude líbit až tak, že při pohledu na ní dostanu kopřivku. Budu ale respektovat fakt, že dostala nejvíce hlasů (a svoje mínění o estetickém vkusu volitelů budu polohlasně svěřovat lahvi mé oblíbené singlemaltky). Nepoužiju nenáviděný 6. pád o tom, ale takhleopravdu vypadá demokracie. Dostal jsem o ní velkou školu, když jsem se v letech 93 a 94 potuloval po Americe. Kdyby tu byl na to prostor, uvedl bych pár těžko uvěřitelných příkladů. Takže třeba si je někdo přijde poslechnout, až zahlídne tu ošklivou vlajku jachting.infa na kocábce, kde se budu nacházet.
Nenechme se otrávit, slunce zase vyjde...
Papito
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod marks » stř úno 27, 2008 2:59 am

Ahoj. O popisu debaty se přikláním k názoru prezidenta, většina příspěvků byla stížnostmi na proběhlé hlasování a k hodnocení dvou vítězńých návrhů se toho napsalo minimum.
K vyhotovení ve dvou barvách bych měl trošku výhrady s onou rozpoznatelností. Všichni uvádíte jaká je to v marínách vlajkosláva a postup hledání bude nejspíš nejdřív barva a pak nějaký známý detail. ( pro mě to nemusí být úplně křiklavé a v té změti je to myslím jedno)
To proč nehlasuji jsem popsal výše a jen doplním, že jsem jako nováček zjistil hlasování až v druhém kole a nevstupoval jsem do rozjetého rychlíku(couráku). Jako nováček jsem se necítil oprávněn a dnes jsem i rád protože kdybych hlasoval asi bych si nepřečetl základní zadání o původním účelu a jen bych vybral co se mi líbí.
S vyvěšováním jako nováček myslím problém není, tedy možností, určitě mi to po domluvě kapitán dovolví jako mojí klubovku. Spíš řeším jestli mám tolik zkušeností abych jachting info nedělal ostudu.
:P Už se těším až v marině vlajku sundám a hrdě s ní půjdu na expedici souše, radím se hlásit jen do návštěvy občerstvení, no a lepší by byla nějaká větší, spávám venku tak se s ní budu moci přikrýt. Taky slibuju, že budu běhat po molu, mávat a votat jachting.info volá jachting.info kdo tam a když mě někdo skopne z mola (snad abych nedělal ostudu) nebudu si jeho tupého chování všímat a uplavu mu vyřvávat hlášení do města, neb tam bude jistě někdo kdo mě bude mít rád, pěkně se zpumprdlíkujem a půjdem mu to vrátit (nevychovanci a ostudě jachting.info). :P
Libore v tomhle se nenech otrávit, třeba jen tu debatu moderuj o návrzích a plkání plné stížností prostě maž a netoleruj. Už toho špatného bylo řečeno tolik, že to začíná být nepříjemné a někdy i papouškování.
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Frantisek » stř úno 27, 2008 5:29 am

Motív 22. Myslím, že toto logo je tu od prvopočiatku noveho portálu. Dvojplamenec je v tejto podobe trochu detsky naivný ale ten sa vykrištalizuje neskor. Mne osobne sa najviac rozdávali Baharisove modifikácie (plachtári/motorari aj farebné podanie), ale ani príslušnosť k severnej pologuli sa mi neprieči.
vilma
moderátor
Reputace: 31

Příspěvekod vilma » stř úno 27, 2008 9:29 am

Papito píše:budu-li toužit po společnosti lidí stejné krevní skupiny, zkusmo si, já nepřítel fangličkářství , vlajku jachting.infa vyyvěsím, byť se mi třeba nebude líbit až tak, že při pohledu na ní dostanu kopřivku. Budu ale respektovat fakt, že dostala nejvíce hlasů (a svoje mínění o estetickém vkusu volitelů budu polohlasně svěřovat lahvi mé oblíbené singlemaltky). Nepoužiju nenáviděný 6. pád o tom, ale takhleopravdu vypadá demokracie. Dostal jsem o ní velkou školu, když jsem se v letech 93 a 94 potuloval po Americe. Kdyby tu byl na to prostor, uvedl bych pár těžko uvěřitelných příkladů. Takže třeba si je někdo přijde poslechnout, až zahlídne tu ošklivou vlajku jachting.infa na kocábce, kde se budu nacházet.
Nenechme se otrávit, slunce zase vyjde...
Papito

:good: tak já přijdu
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » stř úno 27, 2008 9:45 am

to papito
rád si to také poslechnu, ať už pod medvědicí nebo pod natem.
jiri
nováček na fóru
nováček na fóru

Re: 3. finálové kolo hlasování o vlajce

Příspěvekod jiri » stř úno 27, 2008 10:52 am

Jsem pro návrh dle textu níže.

jiri

Já bych v rámci diskuse měl návrh.
Dvě postoupivší vlajky dostaly, každá cca 25 hlasů./Přesné závěrečné počty nejsou oznámeny/.
Třetí/vlna s lodičkou/, která s nimi evidentně držela krok dostala cca 22 hlasů a cca 7 hlasů v jiné barevné variantě.
Tedy tato vlajka dostala vlastně hlasů nejvíce a zatím vítězí. Přesto zde není.
Vzhledem k tomu, že bylo prohlášeno /Libor/, že zvolená vlajka bude v různých barevných obměnách, barevné provedení ve volbě tedy bylo a je sekundární a primární je motiv.
Vlajka s třetím a v součtu vlastně s vítězným motivem, má z tohot pohledu právo být mezi tímto výběrem. Tato skutečnost se zdá být těžko zpochybitelná a nevím, proč by tak kdo činil.
Na základě výše uvedeného tedy navrhuji, zařadit do posledního kola vlajku jež se umístila jako třetí v pořadí s motivem /vlna s lodičkou/.
Pepa
dumber
1. DONÁTOR
1. DONÁTOR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dumber » stř úno 27, 2008 10:53 am

asi v troch stvrtinach som prestal citat.
Moj nazor je asi takyto:

Vlajku jachting.info si vyvesim, aj keby mala vyzerat ako zelene trenky s ruzovyma kytickama.
Na plavbu si asi pripravim plachtu 2x1 meter na ktoru napisem http://jachting.info a tuto si pripevnim na reling.
Myslim, ze ma aj z dialky kazdy uvidi, pochopi k akej komunite patrim a ze je pozvany na palubu ochutnat moju zbierku karibskych rumov ;)
prezident
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod prezident » stř úno 27, 2008 12:45 pm

jiri píše:Jsem pro návrh dle textu níže.

jiri

Dvě postoupivší vlajky dostaly, každá cca 25 hlasů./Přesné závěrečné počty nejsou oznámeny/.
Třetí/vlna s lodičkou/, která s nimi evidentně držela krok dostala cca 22 hlasů a cca 7 hlasů v jiné barevné variantě.
Vzhledem k tomu, že bylo prohlášeno /Libor/, že zvolená vlajka bude v různých barevných obměnách, barevné provedení ve volbě tedy bylo a je sekundární a primární je motiv.
Vlajka s třetím a v součtu vlastně s vítězným motivem, má z tohot pohledu právo být mezi tímto výběrem. Tato skutečnost se zdá být těžko zpochybitelná a nevím, proč by tak kdo činil.
Na základě výše uvedeného tedy navrhuji, zařadit do posledního kola vlajku jež se umístila jako třetí v pořadí s motivem /vlna s lodičkou/.
Pepa

Predsa preco tam nie je uz Libor vysvetloval na zaciatku. A dokonca presne reaguje na takuto umelu konstrukciu preco ju nezaradil. MOzem aj zacat spekulovat , keby sa spocitala 6 zo 7 tak su jednoznacny vitazi, 7 mala o jednu linku viac, myslim zo severu na juh. Takto to chceme ????????? ja osobne som proti novym umelym vykonstruovanym pravidlam len preto aby som dostal do hry svojho favorita a nedokazal sa zmierit s vox populi
smike
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod smike » stř úno 27, 2008 1:07 pm

myslíte, že by šlo při závodech říkat, můj brácha dojel o deset míst za mnou a když to sečtem jsme na bedně.. co na tom, že máme každý svoje startovní číslo :(

Ale řekl bych: už dost k tomuto tématu!
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod Pepa » stř úno 27, 2008 1:08 pm

jiri píše:Jsem pro návrh dle textu níže.

jiri

Pepa

Jiří
Je to tvůj první příspěvek a jak vidím dle data tvého příchdu jsi tu krátce. Tedy dovol, abych tě nejprve mezi námi přivítal a jsem rád, že jsi se rovnou zapojil do diskuse.
Jako nově příchozí jsi v mnoha věcech "chráněn", na což zde je vždy dbáno.
Proto ti rád vysvětlím, jak to je s tímto mím příspěvkem.
Pokud by jsi četl celé toto vlákno, zjistil by jsi, že tento můj NÁVRH Libor, jako konečná instance ve věcech organizování hlasování pečlivě zvážil a rozhodl, že mému návrhu nevyhoví a své rozhodnutí naprosto logicky zdůvodnil.
Jeho oprávněné rozhodnutí jsem akceptoval a více to nemělo a nemá smysl
pitvat. Zkus k tomu zaujmout /a nejen ty/ stejnou pozici jako já.
V životě to již tak bývá, že někdo oprávněný musi věci rozhodnout - většinou na základě jemu známých faktů, nebo jinak více či měně závazných norem a jiný by ta rozhodnutí měl akcepotovat.
Jakékoli společenství může jen těžko fungovat bez respektování těchto základních pravidel.
Ale to ty jistě dobře víš. :)
Pepa
tomaskre
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tomaskre » čtv úno 28, 2008 1:31 pm

Ahoj všem,

taky si dovolím nějakou tu větu.
I když se mi moc nelíbí ani jeden fin.návrh (nemyslím tím grafické provedení), rád si tento symbol vyvěsím, rád budu poslouchat 87 kanál a ještě radši budu když tyto věcičky splní svůj účel a podaří se setkání při plavbě. Nějaká šance by mohla být, třeba 7.6 v HR. Jsem zvědav jak se to osvědčí. Podle kalendáře tam bude, zhruba ve stejné oblasti, 6 registrovaných plaveb z tohoto portálu.

Co se týká hlasování mě mrzí, že nepostoupila žádná vlajka v transparentních barvách jak se celkem ostře diskutovalo v dřívějším topicu. Je vidět, že mohlo hlasovat moc "nováčků", kteří nečetli jak to vševhno vzniklo.

Jinak si závazně objednávám vítězný návrh. A doufám Alfíku, že to stihneš doručit:D

Fajn den , Tom
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 259
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » čtv úno 28, 2008 2:47 pm

Přátelé,
dlouho jsem se nechtěl k okolnostem výběru vlajky vyjadřovat, ale teď tak učiním:

1. Myslím, že k neshodám došlo proto, že fórum není pro tenhle druh úkolu úplně nejvhodnější. Kdybychom se v dostatečném počtu fyzicky sešli a věc probrali z potřebných úhlů, věřím, že bychom se shodli a nedošlo by k slovním třenicím. Ano, slyším vás, jak říkáte, že tady se může vyjádřit víc lidí, než by přijelo, ale u některých náhodně sem zabloudivších je to spíš na škodu. Také nemyslím, že bychom pořádali sjezd jen kvůli tomu. Spojil bych to např. se školením nebo jinou akcí, na kterou nás/vás jezdí hodně.

2. Co teď?
  • Můžeme uznat proběhlá hlasování a máme vlajku. Mě se celkem líbí, ale uznávám, že příliš transparentní není.
  • Můžeme tato tři kola pro nejasná pravidla zrušit a urychleně vybrat vlajku znovu. Vzhledem k tomu, že požadavkem byla ona snadná rozeznatelnost, dává to smysl. Dovolte mi ale poznámku: Jak už tu zaznělo, oranžová je barva pro signalizaci nebezpečí nebo žádosti o pomoc. To bychom měli respektovat. Mezi návrhy byly takové, které jsou dobře viditelné i na pozadí moře či oblohy. Namátkou č. 70 nebo 74. Prohlašuji, že nejsem jejich autorem, nevím, kdo je, a tudíž mi ani nemohl zaplatit pivo, abych pro ně lobboval – byl to jen příklad.

3. Otevřeně prohlašuji, že ať to dopadne jak chce, a zvítězí kterýkoli návrh, také si vlajku koupím a rád ji budu vyvěšovat, byť na Baltu vás asi mnoho nepotkám.
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » čtv úno 28, 2008 3:44 pm

tomaskre píše: A doufám Alfíku, že to stihneš doručit:D

Nepozorně čteš. :)
Zatím se nic neanulovalo a tedy se ani podle nových pravidel, nic nevyhlásilo.
Je mě líto. ;)
alffa
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

+hlas

Příspěvekod Milos » čtv úno 28, 2008 4:02 pm

TAK, tiež som prispel do hlasovania, a keďže už (od nedele) mám možnosť budúcu víťaznú vlajku dôstojne vyvesiť, dovoľujem si pri tejto príležitosti zatiaľ stručne predstaviť daľší lodný prírastok flotily jachting.info; :) :) :) :)
Obrázek
K diskusii o demokratickej voľbe vlajky je už teraz neskoro prispievať plamennými kortešačkami, preto výsledky nehodnotím :cry: - je to však názorný príklad ako to občas neideálne dopadne aj v prípade závažných volieb v reálnom svete (viz zbabraná volba hláv štátov SR aj ČR). Ako jednotlivci sú skoro všetky osobnosti zapájajúce sa aktívne do tejto komunity úžasní, jedineční, vzdelaní a filozoficky rozhladení ľudia - no napriek tomu, ako demokraticky voliaca masa sa javí už menej pozitívne... je to znepokojujúce a opakované zistenie o takejto odvrátenej strane demokracie. :shock:
Sám nemám čisté svedomie keďže v kole prvom, som volil síce podľa môjho vkusu - avšak netakticky predčasne - a následne som dovtedy v druhom kole čakal na vyprofilovanie finalistov, až som hlasovanie prepásol.
tomaskre
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tomaskre » čtv úno 28, 2008 6:53 pm

alffa píše:
tomaskre píše: A doufám Alfíku, že to stihneš doručit:D

Nepozorně čteš. :)
Zatím se nic neanulovalo a tedy se ani podle nových pravidel, nic nevyhlásilo.
Je mě líto. ;)
alffa

Alffe, já myslím že čtu hodně pozorně ;) a doufám, že se nic anulovat ani nebude!!!!!!!!!!!!!!
Za sebe ..... dalšího kola voleb se účastnit nebudu ... (jen v případě že se na hrad vrátí Sládek) :?

Jinak to bylo jen malililinkatý rejpnutí. Lidiček na výrobu se na začátku hlásilo dost ..... zase jen rejpnutí.....ty si toho udělal už dost, neeeeee?

Čao Tom
JackThorn
nováček na fóru
nováček na fóru

Vlajka

Příspěvekod JackThorn » čtv bře 06, 2008 3:48 pm

Je fakt, jak říkala má žena a posádka v jedné osobě, že autor návrhu č.6 se asi velmi inspiroval v Bruselu v sídle NATO. Mě se prostě ta 22 líbí víc.
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » pon bře 31, 2008 8:01 am

Zdravím všechny a dávám hlas č 22. Ahoj Jirka
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

hlasování

Příspěvekod pecho » pon bře 31, 2008 8:17 am

Ahoj Jirko, to je dobře, že hlasuješ, ale musíš na úvodní-titulní straně klinknout na "více" u hlasování o vlajce, tady Ti ten hlas asi nikdo nepřipíše. Zdraví Pecho
Naposledy upravil(a) pecho dne pon bře 31, 2008 8:19 am, celkem upraveno 1 x.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon bře 31, 2008 8:18 am

Nebo si také zde může kliknout na stranu č.1 ;)
Je to pořád tento stejný odkaz http://jachting.info/modules.php?name=F ... sc&start=0

Zpět na