3. finálové kolo hlasování o vlajce-již skončilo

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Jako vítěze volím vlajku č.:

6
79
45%
22
97
55%

Celkem hlasů: 176
jerryx
Site Admin
Reputace: 66

Příspěvekod jerryx » pát úno 22, 2008 1:18 pm

2 lada0712: vubec to neres - nema to cenu, popravde si to keramx mohl odpustit - ted uz je to jen placani, diskutovat o tom mohl pred hlasovanim ;-)
tulaci
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod tulaci » pát úno 22, 2008 1:19 pm

Ahoj,
muj nazor - tez se pohybuju kolem grafiky a vytvarna, logo by melo opravdu byt co nejjednodussi, tak, aby vyznelo i na te tuzce v male cernobile variante, co nejmene prvku, citelne pismo...jednoznacny graficky symbol.
Je lepsi zacit cb variantou, barva jen doda na krase :)
Dobre se kritizuje, hure vymysli, hodne stesti.Tulaci
MARIS
moderátor
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » pát úno 22, 2008 2:47 pm

Milí kolegové,
už delší dobu zvažuji jestli mám napsat to co teď píšu nebo ne.Během té doby,co vyvstal ten problém,jsem párkrát zkoušel upozornit na to,na co je třeba se zaměřit,ale bylo to zbytečné,protože to vždy zapadlo.Celý problém vznikl z toho,že tak velké seskupení lidí jakým jachting.info je,mělo by mít nějaké poznávací znamení,aby se členové této komunity na první pohled poznali.A vzešly návrhy na logo na vlajce,samolepky na auta,trička a já nevím co ještě.Názory se pomalu utřepávaly,až zakořenil názor,že v první řadě by to měla být vlajka,kterou by si uživatel föra vyvěsil pri plavbě na lodi a tak dal najevo jiným příslušnost k tomuto föru.Při této diskuzi se nakonec prosazoval názor,že by vlajka měla být v první řadě snadno rozpoznatelná už na dálku.A to by mělo být dáno hlavně výraznou barvou vlajky.A přesto se vyrojilo velké množství návrhů které toto úplně opomíjejí,ale protože jsou graficky velmi zdařilé,tak lidé pro ně hlasují.Dovolím si tvrdit,že možná polovina těch,kteří už hlasovali,vůbec prvních pár stránek,kde se o tom diskutovalo,nečetla,a hlasovala jen podle zobrazených návrhů.
Teď nepřesně cituji Jerryxe:"vybírejte dle vzhledu,tvaru,účelnosti....",ale přece ta účelnost by snad měla být prvořadá,na co mě bude vlajka,která bude graficky nádherná,když bude podobná desítkám jiných vlajek,a já na kotvišti budu luštit jestli ta vlajka na cizí lodi je vlajka jachting.info nebo někoho jiného.Ano,ať je graficky pěkná,ale barevně by měla být jiná,než většina jiných vlajek.
Cituji zase nepřesně Jerryxe:"je mi jedno,jestli vyhraje vlajka kohokoliv..." souhlasím,když bude jak jsem popsal nahoře.
Píšu to zde,protože nechci rozdmýchávat vášně publika,a také proto,že doufám že se k tomu vyjádříte.

P.S.A nakonec,proč by nemohly být dvě vlajky föra,jedna poznávací,pod sáling,a druhá okrasná (na pověšení na zeď,do kajuty,do auta a pod.)
A nebijte mě moc.
_________Dovolil jsem si sem přenést příspěvek od kulatého stolu,sice možná už pozdě,ale prý nikdy není pozdě.....tak to je ještě času dost.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pát úno 22, 2008 3:43 pm

MARIS píše:....a také proto,že doufám že se k tomu vyjádříte.
Marisi po mě to už nechtěj, já už patrony vystřílel. Společně jsme se o tom "natlápali" v minulém vlákně "Průkaz jachting.info...." víc než mě bylo milé. Je to zbytečné...

tulaci píše:...tez se pohybuju kolem grafiky...tak, aby vyznelo i na te tuzce v male cernobile variante, co nejmene prvku, citelne pismo...jednoznacny graficky symbol.
Je lepsi zacit cb variantou, barva jen doda na krase

To je teda pěkný nesmysl! Ale na tvou obranu musím napsat, že až do 28.září 2007 jsem si to také myslel:

Baharis píše:No nevím. Možná by bylo přirozenější první motiv. Třeba v č/b provedení. Potom jeden nebo dva, podle rozestupů udělat různé barevné kombinace a druhé kolo.

Byl jsem prostě pomýlený. Ale naštěstí jsem byl poučen a teď už vím, jak to je správně.

alffa píše:Dělat nějaké návrhy v ČB, je velmi jemně řečeno, nevýhodné :!:
Nehledě na zbytečnou pracnost, následného převádění do barev, budete ještě velmi překvapeni, že je to co vypadá v ČB nádherně, bude v barvách úplný hnus :!: a obráceně.
ČB grafika se řídí trochu (hodně) jinými zákonitostmi než grafika barevná :!:
Stupně šedi jsou v tomto případě, dokonce absolutně nepoužitelné.

A tak je to správné, tak to má být. Od začátku hlasování jsem k tomuto ještě nepromluvil, tak jsem si dovolil něco trochu delšího. :bleble:
Kratas
nováček na fóru
nováček na fóru

Snad jsem nikoho zbytečně nerozhořčil či neurazil.nem

Příspěvekod Kratas » pát úno 22, 2008 3:46 pm

Nezbývá než souhlasit. Trochu jsem se dostal do situace, která připomíná volby našich zastupitelů, zpravidla volíte menší zlo. Tím nechci říci, že návrhy jsou zlé, ale že můj kandidát zůstal někde v předchozím kole. První návrh mi připopímá logo NATO, druhý je takový málo "profi". Snad jsem tím nikoho neurazil, ale když už máme tu diskusi. Vážím si těch, co něco dělají a nebojí se jít s "kůží na trh."
Ahoj všem
lada0712
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lada0712 » pát úno 22, 2008 5:10 pm

shodnost růžice je zarážející :good: , že by i barva?

dal jsem si do googlu logo NATO a ejhle první odkaz

http://www.nato.int/multi/natologo.htm

Obrázek

:good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88

Příspěvekod Denis » pát úno 22, 2008 6:52 pm

Hallóó Teista, šak my si nemôžeme dať takú vlajku keď pôjdeme cez Srbsko. To by sme se mohli s nemilou potázati.
Maris, akurát som to napísal do komnikácie s vhf, napriek demokratickej volbe asi budeme na mori vyvesovať čistý oranžový plamenec. A čačanú vlajku si dáme do klubovne, do kajuty, na tričko a podobne.
pietro070
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pietro070 » pát úno 22, 2008 6:57 pm

A máme tu finále !
Priznám sa, že mi budu všetky ostatné /tiež krásne/ vlajky chýbať :cry:
Tí, ktorí do súťaže prispeli svojím návrhom, dovolte aby som vám v mene svojom aj určite aj ostatných poďakoval a nevešajte hlavu
veď ako sa hovorí medzi nami vodákmi: "nie je dôležité sa zúčasť, ale zvíťaziť " ! :D
Ale ako to už chodí v iných súťažiach napr. superstár, Športka, Šance, Keno a pod. zvíťaziť môže len jeden/a tiež len jedna vlajka!
Hlasoval som za 22 lebo tá podobnosť s "nato" ma trocha desí :twisted:
Radšej mám "veľký voz" plný krásnych zážitkov z plachtenia na mori,..ale to je môj názor.
Ďakujem všetkým, všetci ste víťazi ...
Papito
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Papito » pát úno 22, 2008 7:05 pm

Z finalistek je 6 jasně graficky vydařenější, ta druhá mi přijde nějak dětsky naivní.
Mám s tím vším ale zcela jinej, a pro mě dost zásadní problém. Nevím, proč bych měl jakýmkoliv způsobem dávat svému okolí najevo, že patřím k nějakému houfu, spolku, straně, sektě, hnutí, církvi, obci atd. a to i přesto, nebo právě proto, že onen houfec, spolek, stranu, sektu, hnutí, církev, obec atd. preferuji, miluji, vzývám, uznávám, adoruji atd nad všechny jiné. Považuji svůj vztah k mě sympatickému společenství za výlučně vnitřní, intimní záležitost a jsem připraven mu pomáhat, pracovat pro něj, hájit ho, upřednostňovat, bojovat za něj či se obětovat - dle intenzity onoho vztahu, aniž bych to činil pod jeho praporem. Prostě mi, nejspíš už od dětství, všeliké fangličkářství nesedí a asi to už nezlomím. Ostatně historie ukázala, že mnozí nositelé korouhví byli ve svém vztahu ke společenství oné korouhve mnohem vlažnější, než řady jejích anonymních obhájců.
Pepik
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Pepik » pát úno 22, 2008 7:11 pm

Zajímavé názory... :?
Ale pořád si říkám, vždyť o moc nejde, vlastně je to skoro jedno. Prostě bude nějaká vlajka.
No a co.
Třeba až ye za rok okouká, bude jiná.... :whist:
smike
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod smike » pát úno 22, 2008 7:12 pm

papito, ale narozdíl od jiných společenství v tomto nemusíš nic vyvěšovat či dávat najevo... ;)

je to na tobě zda chceš nebo nechceš... pranýř tě mine.. :)
vilma
moderátor
Reputace: 31

Příspěvekod vilma » pát úno 22, 2008 7:12 pm

No tak já se přidávám na stranu těch, co mají co do činění s grafikou a tak.
Jak už jsem kdesi napsala, a samozřejmě to zapadlo, z grafologického hlediska je podařenější ta 6, více odpovídá duchu webu, jakési soudržnosti a blebleble.
NATA ani jiných seskupení si nevšímám. NATO si taky maže máslo na chleba a to by taky mohlo být za chvilí shledáno nežádoucím projevem :whist: Nekamenujte mě, teď TROCHU PŘEHÁNÍM.
Číslo 22 nese v sobě JAKSI DOST rozkolísanosti, rozervanosti a podobného, prostě ten nositel signalizuje o sobě, že má hodně vnitřních problémů sám se sebou a je do toho ponořen. No ale proč by se to nemohlo uživateli webu stát, že...Budiž, zároveň je to takové hravé, není to strohé.... Pěkně si tu volbu užijte.
Papito
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Papito » pát úno 22, 2008 7:39 pm

to Smike,
no to je právě to, co mě na tomto fóru baví. Mojí nejvyšší životní hodnotou je svoboda a tudíž ji popřávám i jiným. Ať si každý vyvěsí vlajku dle své libosti, posuzován bude podle svého chování a charakteru, nikoliv podle vlajky.
vilma
moderátor

Příspěvekod vilma » pát úno 22, 2008 7:48 pm

ale milý papito, to není o demonstraci nějaké příslušnosti k něčemu,
to jenom vyvěsíš na lodi znamení, že Tě může nějaký kamarád přijít obveselit nebo minimálně pozdravit, to už podle osobních sympatií, nálady a okolností.
Papito
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Papito » pát úno 22, 2008 8:14 pm

milá Vilmo, to může i bez vlajky :D , ale máš pravdu, o nic nejde. To já jenom mám v sobě takový blok, způsobený tím, že jsem většinu svého života prožil v nesvobodě. Nejspíš už mi to zůstane až do konce i když si racionálně uvědomuju, že je to asi blbost.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88

Příspěvekod Denis » pát úno 22, 2008 8:25 pm

Dobrý jitro Papito, alebo dobréééé ráááno Papito. :lol:
vilma
moderátor

Příspěvekod vilma » pát úno 22, 2008 8:26 pm

to Papito : Ale když se cítíš nesvobodný doteď nebo seš na to alespoň vysazenej, tak to je znamení, že Tě fakt dostali a drží Tě dodnes v kleštích. To pravý umění je cítit se svobodně i uvnitř nesvobody. To sem ti to teda nandala. :P
Přemýšlím, co dělám já, když mě někdo fakt na to. Už vím, řeknu : odpouštím Ti, chudáčku.
Bez odpuštění není duševní svobody.
MARIS
moderátor
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » pát úno 22, 2008 8:48 pm

To Papito,jak poznamenal Denis,asi jsi se zrovna probudil.Nevím jestli jsi četl můj příspěvek nahoře,ale myslím si,že jsi jeden z těch jak jsem psal,kteří se vyjadřují k nynějšímu hlasování,ale prvních pár stránek o vlajce a logu vůbec nečetli.To,co Ty tu uvádíš,bylo už dávno řečeno.Nikdo nikomu nic na tomto foru nevnucuje.A to,že někteří mají pocit,že se s někým z tohoto fora mohou setkat i třeba na moři,to je zase jenom jejich věc.A proto vznikl ten nápad,abychom se nějak poznali při plavbě,vytvořit originální vlajku,kterou si vyvěsím pod sáling,a dám najevo,že patřím k této komunitě.A když o to nestojím,a spokojím se pouze s tímto forem,tak je to zase jen a jen moje věc.Ale pokud jezdíš na moře,tak to znáš,že kotví několik lodí v zátoce,a až třeba odplouváš,tak uslyšíš mluvit česky,a lituješ že jsi si mohl pokecat se spřízněnou duší.Anebo taky ne.Jak se říká,každý jsme nějaký.Proto si myslím,že většina tuto iniciativu uvítala a stotožňuje se s ní.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pát úno 22, 2008 8:52 pm

Doufám Papito že nás na tebe není moc. Já si jen dovolím připomenout prvotní a základní myšlenku, proč jsme se o vlajce začali bavit.
Šlo o to, že při míjení se, nebo kotvení v zátokách je reálná šance, že se někde potkáme. A nevíme o sobě. Přišlo se s tím, že když si pověsíme nějakou odlišnou, nebo kontrastní vlajku, na první pohled poznáme že se přes tento portál známe a povídáme si. A můžeme si večer sednou a pokecat v reále. To není o uniformitě. Jak se tuto myšlenku daří naplňovat, toť otázka.
O svobodě fyzické a duševní, co jsem měl na mysli, už napsala naše moudrá Vilma. :)

EDIT: MARIS byl rychlejší...
windward
moderátor
Reputace: 45

Příspěvekod windward » pát úno 22, 2008 9:32 pm

Pratele,

tak tahlensta debata je uz opravdu hodne ujeta. Myslim to v dobrem. Je to fakt tezky off top. :lol:

Mam dva oblibene koany. To jsou takove kratke povidky. Kazda povidka ma tajny vyznam.

Prvni koan. Dva misi (byli to buddhisti) sli pres pole a narazili na reku. Zacali hledat brod. Najednou si prvni vsiml nadhernou divku, ktera na brehu reky cupitala na miste. Priskocil k ni a ptal se, zda nepotrebuje na druhou stranu. Druhy mnich okamzite sklopil oci a ani se na tu divku nepodival (to aby podle predpisu nemel pokuseni). Prvni cyhtil divku do naruce a prenesl na druhou stranu. Druhy se za nim vlacel cely nesvuj. Pak se s divkou rozlouceli a sli dale. Druhy byl furt nervozni. Prvni se zeptal, co mu je. Druhy rekl, ze ho trapi, ze ten prvni porusil prikazani a - svete zlaty! - nejen ze se dival a mluvil s ni, ale i se dotkl te divky, zdroje pokuseni. Na to prvni odpovedel: ja jsem ji nechal u te reky, ale ty jsi ji , jak se zda, trimas v naruci az do ted.

A zde je druhy koan. Ten je smutny s happy endem. A navic se traduje, ze je to skutecna historka. Kdyz Cinane obsadili Tibet, zavreli vsechny minchy z jednoho klastera do cel. Po nejake dobe je vsechny pustili, ale s jednim meli problem. Tento jeden mnich odmital jit ven. Pacili ho z cely, co jim sily stacili, ale ten se vzpiral, chytal se futer, desne rval a jinak zuby-nehty branil propustnei z cely. Kdyz se ho nakonec zeptali, proc nechce ven, mnich odpovedel: to je poprve v zivote, co nemusim pracovat, ale presto mam ticho, tmu, jidlo, piti, a navic neustale mne zde mlati - a to jsou idealni podminky pro to, abych byl lepsim clovekem.

Ja jsem pro vlajku. Stejne, jako pro pruhate tricko. Kdo mne zna, jeste mne nevidel bez pruhateho tricka. Ani z nej nevylezu. Tim davam najevo, ze patrim k namornikum. Je to muj vyraz pro sounalezitost s krasnym svetem moreplavby. Do toho patri i vlajka.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pát úno 22, 2008 9:40 pm

Máš pravdu, je hodně ujetá.
No ale když teď konečně víme, že i během hlasování si můžeme pokecat, tak kecáme. A kecáme a kecáme..... :lool: :lool:
Říkal náš náčelník, že když muži mluví, zbraně mlčí. A já mu věřím. ;)
V koanech je velká pravda...
heyhombre
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod heyhombre » pát úno 22, 2008 9:50 pm

pietro070 píše:Hlasoval som za 22 lebo tá podobnosť s "nato" ma trocha desí :twisted:
Radšej mám "veľký voz" plný krásnych zážitkov z plachtenia na mori,..ale to je môj názor.
Ďakujem všetkým, všetci ste víťazi ...

:lol: Sakra chlape to je přeci Malý vůz :lol:
Papito
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Papito » pát úno 22, 2008 9:54 pm

No, vrhli jste se na mě pěkně v houfu, ale dobře mi tak. Já nechci kazit hru a proto jsem se hlasování o vlajce zúčastnil již od prvního kola. Ani se necítím nesvobodný a o vnitřní svobodě bych mohl vyprávět (té jsem dávno dosáhl podpisem Charty, např.) Mám jenom neodbytný pocit, že na tu moji svobodu pořád někdo útočí - viz ...jsi pro Losnu nebo Mažňáka.. Pořád je třeba se někam zařadit, k něčemu se přihlásit.... proto hlavně utíkám na moře, kde navíc neprudí žádný tydlifon ani pošťák s pruhovanou obálkou... Vidím, že opravdu platí "mlčeti zlato"neměl jsem si pouštět hubu na špacír, už jsme daleko off topic.
Určitě by se o takových věcech lépe povídalo v kokpitu u vína či slivovičky.
Samozřejmě se mi stává, že tu a tam zaslechnu z jiné lodě češtinu, pohříchu to zhusta bývá v situaci, kdy jem rád, že na mě není vidět, že jsem příslušník stejného národa...
vilma
moderátor

Příspěvekod vilma » pát úno 22, 2008 10:01 pm

Milý Papito, máš pravdu, i v tom, že když se nepřihlásíš támhle a támhle, přihlásíš se tím do nepřihlášenejch a zařadíš se do nezařazenejch.
No prostě úniku není. houf je houf. Tvoji vlci. :mad:
lada0712
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lada0712 » sob úno 23, 2008 2:15 pm

Protože můj příspěvek zapadl v kopě dalších, dávám to sem znovu pro ty co jěště nehlasovali- na uvážení.
Prosím nekamenujte mne, pracuji jenom s fakty a nikoho nechci urážet. :)

dal jsem si do googlu logo NATO a ejhle první odkaz
http://www.nato.int/multi/natologo.htm

shodnost růžice je zarážející , že by i barva?

Obrázek
:admin: Nezdá se Ti tvoje zloba, už poněkud trapná :?: a

[

Zpět na