3. finálové kolo hlasování o vlajce-již skončilo

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Jako vítěze volím vlajku č.:

6
79
45%
22
97
55%

Celkem hlasů: 176
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob úno 23, 2008 2:26 pm

To lada0712
Ta námitka tu už byla dostatečně probrána v 15 stránkovém topicu a nevidím důvod proš se tím zabývat znovu... :?
Tehdy jsem navrhl násl. úpravu, nicméně nezaujala (není to dodělané, růžice by se musela ještě zmenšit) a tím je to skončené.
Obrázek

edit vilma : je to moc pichlavý. Co kdyby byla ta jednoduchá růžice celá bílá ?
lada0712
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod lada0712 » sob úno 23, 2008 2:43 pm

Ano i já jsem vše pročet, uznávám makali jste na tom statečně. poklona všem aktívním :good: Ale myslím si že ne všem se chce proklikávat 15-cti či kolika plnými stranami diskuzních příspěvků.
A pro mě to skončené bude až skončí hlasování.
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » sob úno 23, 2008 3:09 pm

lada0712 píše:Ano i já jsem vše pročet, uznávám makali jste na tom statečně. poklona všem aktívním :good: Ale myslím si že ne všem se chce proklikávat 15-cti či kolika plnými stranami diskuzních příspěvků.
A pro mě to skončené bude až skončí hlasování.

Dokáži pochopit, že tvůj příspěvek se Ti zdá nejdůležitější ze všech v tomto topicu.
ALE
Co budeš dělat, až každý začne tuplovat svoje příspěvky, by to ostatní nemuseli hledat? :?: :?:
Bude se Ti to líbit? :?: :?:
alffa
P.S.
Tady je moje studie na to samé thema.
.................. Obrázek
Použil jsem to na orientační šipky pro setkání v Brně (výstava).
Okamžitě jsem byl napaden, že propaguji logo, které ještě nebylo schváleno.
Už mě to přestává bavit. :!:
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » sob úno 23, 2008 4:14 pm

Denis píše:Hallóó Teista, šak my si nemôžeme dať takú vlajku keď pôjdeme cez Srbsko. To by sme se mohli s nemilou potázati.
Maris, akurát som to napísal do komnikácie s vhf, napriek demokratickej volbe asi budeme na mori vyvesovať čistý oranžový plamenec. A čačanú vlajku si dáme do klubovne, do kajuty, na tričko a podobne.

Denis, voláš další horkou hlavu do tématu, tentokrát se radši budu držet zpět. :D
S tím Srbskem je to ale fakt, uvidíme, jestli nám Libor nechá vyrobit oranžovou variantu, to bychom možná ukecali, když ne, vztyčíme do 5m výšky plamenec, to postačí. Dunaj má v nejširším místě 5km, takže no problem, nemůžeme se minout. :whist:
Jinak jsem si nechal vysvětlit od své ženy Slovenky výraz "čačaný". Rozsvítila se jako sluníčko.
Když mi to hezky popsala, rozhodl jsem se hned! Takové tričko já taky chci.
Držím nám palce - teista
lada0712
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lada0712 » sob úno 23, 2008 4:19 pm

Ok, nebojte už nebudu prudit, jsem člověk dobré vůle, udělal jsem pro věc tolik, kolik jsem považoval za důležité. O zlobě nemůže být vůbec řeč. :)
vterra
nováček na fóru
nováček na fóru

ad. vlajka

Příspěvekod vterra » pon úno 25, 2008 3:43 pm

prestoze se mi 06 libi mene, hlasuji pro ni z profesionalniho hlediska, citelnost vlajky by mela mit prednost... :(
logo je zavazne a citlive rozhodnuti ... nemyslim e je to vhodne misto pro nejruznejsi emoce
mimo to se vsema deseti priklanim k navrhu na zmenu fontu ve prospech lepsi citelnosti, je to dost zasadni vec
originalita navrhu by mela byt samozrejmosti, ale z hlediska ucelu opet ustupuje do pozadi, krasny do podrobna vyvedeny navrh ktery nebude na prvni pohled citelny na rozevlate vlajce nebo jako logo na tuzce ztraci svuj efekt
jinak vsem autorum blahopreji :good: mnohe jsou opravdu super
jindra

p.s. ta treti vlajka jiste neni zla, po nejakych upravach bych ji klidne do vyberu pridal
pokud jde vsem opravdu o vec neresil bych pravidla jako neco co by melo svazovat cestu k cili, ale jako prostredek k vyberu
toho co se lidem libi, je to diskuse o logu a nikoliv o komplikovanem vztahu ke krasne brunetnetce ze sousedstvi :D
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pon úno 25, 2008 4:02 pm

Alffo,
ale mně se Tvůj návrh líbí !
:good:
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pon úno 25, 2008 4:48 pm

No ale který? Jestli si to dobře pamatuji, jsou Alffove oba dva... :D
vilma
moderátor
Reputace: 31

Příspěvekod vilma » pon úno 25, 2008 5:09 pm

Jsem po Merylině příspěvku znejistěla, že mi něco uniklo, ale se mi nechtělo to vyhledávat, kdo je fakt autor. Pak jsem si ale řekla, ta Meryl je ale liška pošitá !
smike
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod smike » pon úno 25, 2008 5:21 pm

a čímpak že to je pošitá? :D :sorry:
vilma
moderátor
Reputace: 31

Příspěvekod vilma » pon úno 25, 2008 5:30 pm

Podddšívkou ! :offtopic:
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod marks » pon úno 25, 2008 9:55 pm

Tak si tedy taky dovolím přidat svou trošku do mlýna. Nejsem si jist. že budu vůbec vlajku volit, nerad vybírám z horších variant tu lepší, čímž chci říct, že v původních návrzích se mi nějaké líbíly víc a ty které se prosadily už musí podpořit ti jemž se líbí. Možná je to nezodpovědné ale tak to mám a mrzí mě, že Vám tedy nemohu pomoci vybrat. Neznamená to však, že bych vybranou vlajku neakceptoval a pro její případné vyvěšení pro mě nebude její výsledný vzhled rozhodovacím faktorem.
Přesto všechno se pokusím vstoupit do debaty i se svým názorem a trošku i oponenturou. Souhlasím s názorem, že pokud se dohodnou na začátku pravidla je nutno je později neměnit, pokud by tak mělo nastat, mělo to být uvedeno na začátku, např: pro finálové kolo a vybrané exponáty bude umožněny úpravy. Toto jsem však nikde nezaznamenal a jakkékoli následné úpravy diskriminují vyřazené a znevažují zvolení vybraného. Zásadní tedy je aby vítěz opravdu odpovídal všem parametrům proč ho všichni volily, aby následnými úpravami nevznikla ani minimální odlišnost a aby vlajka sloužila hlavně pro účely určené v zadání. Co se týče kvality a zásad zpracování je pro mě jedinečný a autentický návrh lepší než jakkýkoli jiný vhodný na tužku, to se taky mohlo zadat vypracovaní šedesáti návrhů odborné firmě a určitě by v nich nebyla spontání myšlenka tvůrce.
Jsou to jen mé momentální myšlenky a radši ani nebudu číst co jsem napsal, taky bych to moh upravovat až by nic nezbylo (ty jo to je dobrý to si dám asi do podpisu) a případně se o tom můžem pobavit.
K vyvěšování příslušnosti k něčemu zkusím malou připomínku. Není to náhodou tak, že když já jako dejme tomu ten slušný, nevyvěsím napřílad českou vlajku abych nepatřil k těm co se chovají špatně, nemůžu tak změnit názor jiných na to že češi jsou jen ti špatní?
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Ferdinand » pon úno 25, 2008 10:24 pm

Jako vítěze tedy volím vlajku č.75. Je jednoduchá, zdálky viditelná, barevně velmi výrazná.
Ještě dodám, že po jakékoliv zemi včetně Srbska se s tímto dá jezdit bez obav.

jenže se volí mezi 6 a 22 :? smike
jerryx
Site Admin
Reputace: 66

Příspěvekod jerryx » pon úno 25, 2008 11:08 pm

Ferdinand píše:Jako vítěze tedy volím vlajku č.75. ...

opravdu miluji demokracii :evil:

jen mam pocit, ze pro nektere je to horsi nez rakovina :x
lada0712
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lada0712 » pon úno 25, 2008 11:22 pm

to jeryx:
Promiň špatně čtu mezi řádky, můžeš se vyjádřit srozumitelněji?

uz ti tam odpovedel smike. neni treba dalsi odpovedi. jerryx
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4

Příspěvekod Wlady » úte úno 26, 2008 2:56 am

to lada0712 : Máš to marný, mě se také nejvíce líbil Tvůj návrh, jenže jsem už dávno pochopil, že z určitých důvodů není zájem ...

to jerryx : Ano. Máš pravdu. Demokracie je pouze ten nejlepší ze samých špatných modelů vládnutí. Ale mě by zajímala odpověď na dvě otázky :
1) Proč do finále nepostoupily tři návrhy, když všechny měly se značným odstupem nejvyšší hodnocení?
2) Jak si slovutní výběrčí hodlají demokraticky poradit s volebním patem, který díky neznámému počtu hlasujících klidně může nastat?
3) Kolik návrhů by postoupilo do finále, kdyby se ten s číslem 75 umístil jako druhý?

PS: Nezmýlil jsem se v počtech. Otázka č. 3) je pouze řečnická.

Wlady
lada0712
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lada0712 » úte úno 26, 2008 7:48 am

to wlady:
o moje EGO ani LOGO nejde , ale mám pocit takové divné prohry :hmm:
Přitom to bylo tak jednoduché nedělat ještě finálové kolo, /pokud teda finále rozumím A nebo B/ : , nějak to naše hlasování stratilo kontinuitu.To je taky k bodu 3.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte úno 26, 2008 8:05 am

Odpovím, protože jsem se podílel na pravidlech:

Otázka:
1) Proč do finále nepostoupily tři návrhy, když všechny měly se značným odstupem nejvyšší hodnocení?

Odpověď:
Protože 14.9.2007 pod bodem 3 jsem uvedl a pak několikrát zopakoval:
o konečných dvou kompletních návrzích necháme hlasovat do cca konce března

Otázka:
2) Jak si slovutní výběrčí hodlají demokraticky poradit s volebním patem, který díky neznámému počtu hlasujících klidně může nastat?

Odpověď:
Nevím jak myslíš neznámému počtu hlasujících, ale máš pravdu, že pat může nastat, už mě to také napadlo a usilovně se tím zabývám. Rozdíl pár hlasů je pro mě pořád pat.
Pak jsou zde jen 2 možnosti "demokraticky" rozhodnu o vítězi... :D , nebo anulujeme výsledek a uspořádáme nové volby.

Návrh k volné diskuzi pro případ patu:
Vítěz pak bude vybrán v jednom kole s nejvyšším počtem hlasů absolutně. Jen nevím zda bude ještě o jedno kolo hlasování zájem. Mohli bychom také poskytnout autorům čas, aby své stávající výtvory na základě proběhlého hlasování upravili a měli tak více šancí - např. barevnou mutaci apod. Pokud by nastal tento případ, navrhuji, nominovat všechny které postoupili do druhého kola, nebo což se mi zdá zpravedlivé - každý uživatel by měl právo navrhnout 1 kandidáta pro toto hlasování...Vše by ale muselo proběhnout relativně rychle. Sezóna se blíží a v dubnu měli být hotové vlajky=vyrobené. Tímto kolem navíc se vše posune minimálně o měsíc. :?

Otázka:
3) Kolik návrhů by postoupilo do finále, kdyby se ten s číslem 75 umístil jako druhý?

Odpověď:
Kdyby se 75 umístila jako druhá, soutěžila by ve finále s nějakou další (nebudu jmenovat), která by postoupila na prvním místě. Nic na tom není.
smike
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod smike » úte úno 26, 2008 8:06 am

začíná to tu být jako v parlamentu :x :x , tajuplná vyjádření...

Wlady píše:...jenže jsem už dávno pochopil, že z určitých důvodů není zájem ...

lada0712 píše:..ale mám pocit takové divné prohry :hmm:

ad wlady: nevím kam na to chodíš... kdyby byl nějaký zájem nemyslíš, že by bylo jednodušší udělat vlajku a říct tady ji máte!
A nedělat žádný veřejný výběr!! A ušetřit si coby kdyby...

Nevím proč v tom hledat tajnou hru mocenských složek a zájmy nadnárodních korporací, to jde o tolik??

PS: mě se ta 75 taky líbí a hlasoval jsem pro ni (přestože jsem tady měl taky své..)
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Proč ne 75?

Příspěvekod Ferdinand » úte úno 26, 2008 8:32 am

Původně jsem napsal odpověď plnou emocí, ale pak jsem to neodeslal a napíšu toto.
Dobře chcete tam mít www.jachting atd. Dobře budiž, to, že se mně návrhy nelíbí dejmež stranou ALE pánové a dámy ALE původní záměr byl abychom se v maríně nebo v zátoce vzájemně poznali a to s modrou vlajkou na modrém pozadí moře nebo oblohy půjde dost těžko, nedovedu si to představit ani třeba v Sukošanu v tom lesu stožárů, padesátižárů a stěžňů, jak hledám nevýraznou modrou vlajku s nápisem jachting info, který beztak žádná případná návštěva na palubě lodi nepřečte, protože to k přečtení z větší vzdálenosti, než 2 metry nebude. Tedy, když už jste tedy vybrali tyto dva návrhy, tak tam aspoň v zájmu zdravého rozumu dejte oranžovou, žlutou, nebo červenou barvu, jinak je to o ničem, nebude to k rozeznání a prapůvodní smysl : ,, aby jsme se poznali,, je v háji. Díky.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte úno 26, 2008 8:40 am

A když ta vlajka bude např. 40 x 60 cm (libovolné barvy), taky nebude k poznání.... :D

Ještě bychom mohli hlasovat o velikosti, to tu myslím ještě nepadlo.... :lol:
Angláni vozí vlajku minilmálně metrovou...... :whist: , navrhuji jako výchozí rozměr 70 x 100 cm :good:
MARIS
moderátor
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » úte úno 26, 2008 9:07 am

Libore nezlob se,ale angláni také nejezdí na šestimetrových lodičkách.A demonstrovat příslušnost k jachting-info hlavně velikostí vlajky....nevím. :? A byla tady už taky řeč,že největší vlajka má být ta,pod kterou loď pluje.

PS:Sakra,všem se líbí č.75,tak jakto,že skončila třetí?
alffa
Site building team

Příspěvekod alffa » úte úno 26, 2008 9:12 am

MARIS píše:.Sakra,všem se líbí č.75,tak jakto,že skončila třetí?

Protože dostala málo hlasů. :D
alffa
Site building team

Příspěvekod alffa » úte úno 26, 2008 9:15 am

To all,
Měl jsem za to, že už se k této žabomyšině nebudu vyjadřovat. No dostali jste mě.
Kam se na nás hrabe volba prezidenta. To u nás, je rozdíl několika hlasů, porát PAT.

Tak co s tím :?:
Nehodící se, ŠKRTNEME :!:

Libor píše: anulujeme výsledek uspořádáme nové volby.

Konečně správné řešení, hezky po Česku. :lol:
JSEM PRO, VŠEMI DESETI, za těchto předpokladů.

1.
Vše se stihne do konce března.
    2.
Návrhy podává pouze autor :!: (nikdo jiný za něj).
    3.
Vítězný autor se podáním návrhu, zavazuje k realizaci
(tisku, distribuci a vší s tím spojenou prací).
    4.
Autor má právo požadovat platbu předem.
(nutné náklady na látku, tisk atd.).
    5.
Distribuce proběhne nejpozději do konce dubna.
(včetně pošty, kurýra, dostavníku nebo jak kdo zvolí).

6.
Hlasování nebude tajné (anketa), ale veřejné.
    7.
Hlasující se svým hlasem zavazuje k odběru nejméně jedné vlajky.

Předpokládám, že za těchto jistě čestných a srozumitelných podmínek, bude autor tak jeden.
Hlasování tedy nebude komplikované.
Hlasující pak tipuji tak na čtyři. Distribuce tedy nebude příliš zatěžující.

Mno; ............. a máme problém vyřešen. :whist:
alffa
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte úno 26, 2008 9:25 am

To Maris
To byla nadsázka jako reakce na některé poznámky o viditelnosti vlajky a tak....... :whist:
Zcela vážně se uvažuje o rozměru 20 x 30cm až 30 x 40cm ;)

To alffa
konečně konkrétní slovo do pranice jak to udělat správně :good:
škoda, že jsi to nepřednesl loni :cry: , mohli jsme si ušetřit mnoho :roll: .........však každý ví.

Zpět na