3. finálové kolo hlasování o vlajce-již skončilo

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Jako vítěze volím vlajku č.:

6
79
45%
22
97
55%

Celkem hlasů: 176
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » úte úno 26, 2008 9:40 am

Já si myslím Libore, že jsi zbytečně "u zdi". Když angláni mají metrovou, my by jsme měli mít alespoň metr a půl. :mad:
Problém je, že oni ji vozí vzadu na žerdi. Nám by mohla mezi hl. plachtou a genou dělat paseku.

Jinak vážně se mě hovoří jen dost těžko a vhodné výrazy vybírají ještě hůř.

- Stále si myslím, že se podle mě mělo nejdřív vybírat černobílé logo a až potom barvičky.
- Stále platí to co napsali mnozí, naposledy Ferda a co je i pro mě nosné: "...jinak je to o ničem, nebude to k rozeznání a prapůvodní smysl : ,, aby jsme se poznali,, je v háji." Z tohoto důvodu je mě naprosto jedno, která vlajka vyhraje.
- Napsaný závěr, že ten kdo poslal více variant na jedno téma udělal chybu, za kterou si může sám je pro mě naprosto zcestný a podle mě nefér. Že někdo nakreslil tu proužek tam, tu tam, různé barevné kombinace, nic neměnilo na grafickém pojetí jeho návrhu. Už dávno jsem vám napsal něco v tom smyslu že u podobných návrhů by se měly hlasy sečíst a postoupit tzv. zástupci těchto souborů. Bez odezvy.
- Myšlenka která tu někde zazněla, že bude více barevných variant, podle toho jak se komu bude líbit je hovadina. Ti kteří budou vlajku používat musí přesně vědět, co hledat.

- V této chvíli, jestli Mat nebo Pat, si nedokáži představit nic jiného, než uznat výsledek, ať je jakýkoliv a každý ať se s ním vyrovná jak umí. A naloží jak umí. Nedokáži si představit, že by lidé měli ještě trpělivost pro nějaké další kolo hlasování.
Pokud by přeci jenom došlo k patu a výsledek by jsi anuloval, bylo by nejvhodnější, kdyby jsi prostě logo a vlajku vybral sám, dle svého nejčistšího vědomí a svědomí.
To je to mé vzpomínané "dobré království." :D
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Příspěvekod Meryl » úte úno 26, 2008 9:59 am

Souhlasím s Alffou a šla bych do toho.
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » úte úno 26, 2008 10:10 am

tak jsem chtel hlasovat, ale 75 jsem tam nenasel, co se deje? dlouho jsem tu nebyl? :mad:
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » úte úno 26, 2008 1:22 pm

Dobré ráno. :lool: :lool: :lool:
jerryx
Site Admin
Reputace: 66

Příspěvekod jerryx » úte úno 26, 2008 1:49 pm

Wlady píše:to lada0712 : Máš to marný, mě se také nejvíce líbil Tvůj návrh, jenže jsem už dávno pochopil, že z určitých důvodů není zájem ...

:sorry: ale to je opravdu hnus, zadny zajem tady NENI (kdyby byl, tak nebude zadny hlasovani), opravdu bytostne nesnasim, kdyz mi nekdo neco podsouva. mozna by jsi se mel probudit, tady nejsme v totalite, tady te zadny tajny agenti nesledujou - jenze demokraticky mas bohuzel jen a JEN JEDEN hlas. bohuzel jak je v teto republice zvykem, tak ten kdo rve nejvic, tak vetsinou neco urve :-( ALE neboj, tady proti tomu budu vzdycky bojovat :admin:
---
BTW muj osobni vztah k temto navrhum (to aby si videl jaky na tom mam zajem):
  • jsem proti MODRE barve - je nevyrazna, ma ji kdejakej ťuňťa (:P) a proste se mi nelibi :x - ALE V HLASOVANI VEDOU ! - to je demokracie
  • vlajka 6 - proste ne a ne a ne, nelibi se mi ani podobnost s NATO ani takovyto kompas - ALE JE V HLASOVANI VE FINALE ! - to je demokracie
  • vlajka 22 - ta uz se mi libi o malinko vice, ale bohuzel ne jako vlajka :-( - ALE JE V HLASOVANI VE FINALE ! - to je demokracie
  • moje vyrazna a nejlepsi a nejhezci vlajka (proste ta, ktera mela byt - DLE TVEHO POJETI DEMOKRACIE - zvolena !!:evil:) bohuzel vypadla uz v prvnim kole hlasovani - FUJ TO JE OSKLIVA DEMOKRACIE :P
  • druha nase (tomaskre+ja) vlajka, ktera byla tez nejlepsi a nejhezci a originalni a super extra special atd. ... bohuzel vypadla v predchozim kole - FUJ TO JE, ALE ZASE OSKLIVA DEMOKRACIE :P
a ted babo rad, mam zacit kricet jako ty ??
ja mam tu vyhodu, ze mozna ani nemusim, jsem admin, tak mi staci presvedcit libora a je to ! :P DEMOKRATICKY by bylo rozhodnuto !

Wlady píše:to jerryx : Ano. Máš pravdu. Demokracie je pouze ten nejlepší ze samých špatných modelů vládnutí.

upresnim: demokracie je ten nejhorsi zpusob vlady, jaky znam. az na to, ze neexistuje zadny lepsi. winston churchill

Wlady píše:Ale mě by zajímala odpověď na dvě otázky :

na to ti uz odpovedel libor. :thankyou:

lada0712 píše:to wlady:
o moje EGO ani LOGO nejde , ale mám pocit takové divné prohry Hmmmm

tak o co ti jde ? tady VUBEC NEJDE O PROHRU ! tady se da jen vitezit, vzdyt to ma byt pro nas pro vsechny ! pro mne za mne, kdyz tam budeme mit vlajici hajzlpapir a vsichni se k nemu budou hlasit, tak jsem pro ! (aspon to bude recese :lol: - ALE HLAVNE TO BUDE ORIGINALNI a nikdo to neprehlidne)

lada0712 píše:Přitom to bylo tak jednoduché nedělat ještě finálové kolo, /pokud teda finále rozumím A nebo B/ : , nějak to naše hlasování stratilo kontinuitu.To je taky k bodu 3.

jenze to je o tech pravidlech, to se melo probirat nez to zacalo.
nicmene uznavam, ze pravidla muzou byt spatna. tak ale potom to muzeme zastavit a udelat znova (proc bychom nemohli?), ale musime pocitat s tim, ze to taky nemusime stihnou. a nebo to musi probehnout moc rychle, ale pak zase riskujeme, ze se nekdo ani nestaci vyjadrit (a pak bude reptat jako wlady?).

dobry navrh dal alffa pro nove hlasovani. osobne bych se i k novemu hlasovani / tvorbe pravidel / novym navrhum priklanel - docela rad bych byl, kdybych jeste nekoho presvedcil o mem pojeti vlajky. bohuzel jsem puvodne moc neloboval za zadny navrh.

Ferdinand píše:Dobře chcete tam mít www.jachting atd.

co to placas ?? ne MY (tym jachting.info), ale MY (VSICHNI - viz prubeh hlasovani)
jinac napis jachting.info povinny neni !, kdyby byl, tak by to bylo uz v zadani.

Ferdinand píše:Dobře budiž, to, že se mně návrhy nelíbí dejmež stranou ALE pánové a dámy ALE původní záměr byl abychom se v maríně nebo v zátoce vzájemně poznali a to s modrou vlajkou na modrém pozadí moře nebo oblohy půjde dost těžko, nedovedu si to představit ani třeba v Sukošanu v tom lesu stožárů, padesátižárů a stěžňů, jak hledám nevýraznou modrou vlajku s nápisem jachting info, který beztak žádná případná návštěva na palubě lodi nepřečte, protože to k přečtení z větší vzdálenosti, než 2 metry nebude. Tedy, když už jste tedy vybrali tyto dva návrhy, tak tam aspoň v zájmu zdravého rozumu dejte oranžovou, žlutou, nebo červenou barvu, jinak je to o ničem, nebude to k rozeznání a prapůvodní smysl : ,, aby jsme se poznali,, je v háji.

me osobne se ty navrhy taky nelibi ! ale OSTATNIM ANO !!
s tim ostatnim do puntiku souhlasim, ALE UZ JE TO BEZPREDMETNE ! jedina moznost je vse anulovat - viz vyse. pak bych se pripadne tez vyjadril znovu a i bych te podporil.
[hr]
na zaver tohoto meho emocionalniho monologu nekolik povinnych omluv :sorry:
2 alffa: za to, ze mi tvy navrhy nesedi - tim, ale netvrdim, ze jsou spatne ;-)
2 wlady, lada0712, Ferdinand, pripadne dalsi: neni v tom vubec nic osobniho
tvurci vlajky 75: nevim ci je a nehledam to, ale sorry tvoje mi taky nesedi
a vsem ostatnim, ktere touto odpovedi asi taky nakrknu, ale opravdu se jen snazim branit pravidla a onu demokracii.

Tak jako nebudu otrokem, nebudu ani otrokářem. To je moje představa demokracie. Abraham Lincoln

nicmene po tomto mam pocit, ze az neco budeme chtit pro/po VAS/NAS, tak ze budu vzdy radeji tim otrokarem, kdyz se neco totiz direktivne naridi, tak u toho nikdy neni tolik kecu :cry:
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte úno 26, 2008 2:31 pm

A závěr :?
To si uděláme hlasování o tom jestli bude nové hlasování ? (no fuj to je ale věta)
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » úte úno 26, 2008 2:40 pm

Já se jenom divím, jak může vzniknout problém...
Můžu napsat jen tolik, že pěkných návrhů tam bylo několik
a až ta vlajka bude, (už jsem to určitě psala) tak já si ji na loď dám.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » úte úno 26, 2008 3:03 pm

Já ti nevím Libore. Ono to vypadá dost nepopulárně a účelově.
Ale odpovězme si nejdřív na základní otázku: Co od naší vlajky očekáváme (požadujeme). Pak si můžeme odpovědět, jestli jsme toho finálovými vlajkami dosáhli.
Asi takhle. Pokud bude převládat názor (nebo bude silnější), že modrá je dobrá, že to je barva moře a na loď patří, tak není co řešit a klidně to nech dojet do konce. To je naprosto zbytečné protahovat.
Jsou tu hlasy lidí, kteří na moře jezdí celkem pravidelně, dívají se kolem sebe a vidí ty lesy vlajek pod sálingem. Pokud tyto hlasy jsou považovány za blbost, nemám k tomu co dodat. Jen si uvědomme, že symbol na ní na cca 20 - 30 metrů nepůjde rozeznat. A co nám zbyde?
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » úte úno 26, 2008 3:51 pm

Libor píše:A závěr :?
To si uděláme hlasování o tom jestli bude nové hlasování ? (no fuj to je ale věta)

Pro pána krále.
To nemáš ještě té demokracie plný zuby :?:
Prostě to anuluj a hotovo.
Všichni povinně, bez keců zvolí lodičku a šmytec.
Podívejte se z okna. Za chvilku budou všichni na vodě a je po fťákách.

Pozitivum:
Možná nás ještě překvapí ti profesionálové, co se tady vyrojili, týden po válce.
Dejme jim šanci udělat někdy něco zadarmo.
alffa
P.S.
jerryx,
to je v pohodě. Mě se omlouvat nemusíš, já docela chápu že se každému nemusí líbit to co mě.
Ani není třeba (jak to dělají mnozí) zdůvodňovat to údajnou neviditelností modré vlajky.
Proto asi budou oficiální, signální vlajky, z jedné třetiny modré. :lol:
Nejsou na dvacet metrů vidět......... :clap: :lool: :clap:
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » úte úno 26, 2008 4:10 pm

alffa píše:P.S.jerryx,
Ani není třeba (jak to dělají mnozí) zdůvodňovat to údajnou neviditelností modré vlajky.
To by mě teda zajímalo, s kým si to přes Jerryxe povídáš. To nejde přímo? :hmm:
prezident
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod prezident » úte úno 26, 2008 4:14 pm

Pani smutne pozeram, pant mi pada na klavesnicu a vkrada sa mi do hlavy myslienka ci malo vobec zmysel hlasovat.........

Mozno ma napada kacirska vec, ale led skoncili tak tesne vedla seba preco nemat dva modely ? (ale to len tak nahlas rozmyslam ) Ako divizia zapad , divizia vychod :D a potom bude bvlastne jedno kto si aku kupi (ale ako hovorim len nahlas spekulujem)

P.S. kupil by som si aj taku aj taku, a keby boli dve obidve :whist:
Naposledy upravil(a) prezident dne úte úno 26, 2008 4:19 pm, celkem upraveno 1 x.
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » úte úno 26, 2008 4:19 pm

Baharis píše:
alffa píše:P.S.jerryx,
To by mě teda zajímalo, s kým si to přes Jerryxe povídáš. To nejde přímo? :hmm:

Těch dvacet metrů, jsem dopsal až po té, co jsem zahlédl tvoje zdůvodnění.
To jsi mě Baharis fakt dostal :lool: to se nedalo vydržet. :)
Pokud vadí, že jsem Tě narychlo, přímo neoslovil, tak se moc omlouvám. :cry:
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » úte úno 26, 2008 4:49 pm

Není třeba, nic se neděje. Jen jsem nechtěl odpovídat, když jsem si nebyl jistý, že to je na mě. ;)
Teď už můžu. :jupi:
Alffe, prosím tě. Když uvažuju střízlivě, tak 50x do roka, někam zaplouvám. Možná i víc. A já se na ty vlajky (státní) poctivě dívám, protože mě to už z dálky napoví, co se bude v zátoce dít.
Nenapsal jsem 20, ale 20-30. To je v podstatě sousední loď na kotvě a možná to je i trochu nadnesené. Ale jen trochu. Protože ty se díváš na hlajku vyšponovanou, vyžehlenou za jasného světla. Já přemýšlím, jak ta vlajka bude vypadat splihlá ve flautě, v dešti, nemluvě o šeru. A třeba na 50 - 100 metrů. Ale jestli i na těch 30 m poznáš logo, tak jsi kabrňák. Jinak to logo mě už několik týdnů ale vůbec netrápí. To ať si třeba rozhodne Libor sám. Jde mě o smysl té vlajky.
Položil jsem výše tučně zvýrazněnou otázku. Odpovězme si nejdříve na ni.
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod Pepa » úte úno 26, 2008 7:46 pm

Také trochu přidám k této diskusi.
Zásadní chyby se stala, že nebyla zvolena moje vlajka. Vyšíval bych je ručně, samozřejmě zdarma a přibalil ke každé flašku rumu. Když jsem ale viděl, že do dalšího kola by ji poslal jedině můj vlastní hlas – rozhodl jsem samozřejmě, že takto tedy ne, neb tak špatně na tom zase nejsem, uznal jsem hlas lidu JI :cry:
ale pochválil jsem se za čestný přístup a vy máte smůlu i kdyby jste prosili. :crazy:
Abych zúročil vloženou práci, demokraticky jsem si odhlasoval, že se stane mojí osobní vlajkou. To aby jste věděli, jak to je, až mě potkáte. Pouze nemám jasno, zda bude výše ta moje nebo ta J.I. :whist:

]Obrázek

A nyní vážně
Trochu se smutkem v srdci jsem sledoval toto hlasování.
Přiznám se, že bylo pro mne překvapení, že v prvním kole vítězilo cca15 hlasů
V druhém cca 25 hlasů. Upřímně čekal jsem 250 nebo tak nějak. To je ovšem faktum, s kterým je třeba se smířit. Je tu poslední kolo a je asi zřejmé, jak to dopadne cca 70:70, plus mínus 2hlasy dle toho, kdy to Libor vypne a případní recesisté to nestačí dorovnat. Nic na tom nezmění ani fakt, že je na to ještě celý měsíc. Konečný součet hlasujících bude asi vždy přibližně stejný.

Problém však je, že v rámci Liborem vyvolané diskuse, se znovu nastoluje otázka vhodnosti a účelnosti jedné či druhé zvolené vlajky.Ozývají se hlasy o zařazení třetí vlajky. Jsou nyní v převaze, ale jen proto, že zastánci 6 a 22 mlčí. Oni mají své jisté. Pokud tam Libor vlajku přiřadí, začnou se ozývat oni. Bude následovat nekonečná, nic neřešící diskuse. Pokud Libor vlaku 75 přiřadí do hlasování, troufnu si tipnout počet hlasů, bude to cca 45 45 45. Tedy nic to nevyřeší.

Když jsem četl výše uvedený příspěvek Alffy, oněch sedm bodů – podmínek pro případné nové návrhy, bylo mi jak u zubaře. Jste konfrontováni s bolestivou realitou. On totiž ten Alffův pohled na věc je dosti reálný – pravdivý.
Zdá se tedy, že jsme po celozimním hlasování uvízli na mrtvém bodě a není jasné jak dál.
Pustí li se někdo do kritiky, mělo by být samozřejmé, aby na závěr řekl jak jinak, jak lépe, jak více. Já se touto zásadou vždy řídím, ale tentokrát ….nevím.
Nevím kde jsme udělali chybu, co mělo být jinak. Možná měli být akceptovány připomínky Baharise – vyřešit motiv – potom barvy. Diskutovat k původním 75 návrhům se nedalo. Možná se mělo diskutovat k 8-10 postoupivším. Diskutovat k posledním dvěma již nic moc neřeší. Hlasování o krásnu a o to tady jde, je vždy ošidné, neboť každý může mít tu svoji subjektivní pravdu a má na ni právo.Protože zde nehlasuje kvalifikovaná většina /ústavní zákony/, Vyhrává se i o jeden hlas - jak známo.

Jak tedy dál, aniž by byly pominuty oprávněné hlasy volající po signální funkci vlajky a přitom jsme nezahodili dosavadní hlasování. Znovu hlasovat je nesmysl, nikam to nepovede a bylo by to nefér vůči dosud hlasujícím i vítězným Alffovým návrhům. To myslím vážně.
Pokud bych měl něco navrhnout /Liborovi/, ve smyslu dalšího konání, tak následující.

1/Nechat doběhnout hlasování, spíše ve zkráceném termínu – maximálně ještě 14 dní. Je jasné, že celý měsíc je zbytečný.
2/Doufat, že vyhraje vzor 22
3/ konec demokracie
4/Vytvořit procovní skupinu, 8-10 lidí jež z vítězného návrhu vytvoří a předloží k posouzení konečné varianty / barevné, případně jiné drobné úpravy ale v zásadě bude respektován vítězný motiv/

A/ lodní - signální vlajky
B/ reprezentativní, klubové vlajky

5/Konečné dvě podoby zvolí Libor nebo nechá hlasovat poradní skupinu, či zvolí jiný rychlý mechanismus.
6/ Zájemci si mohou objednat verzi signální nebo klubovou nebo obě a vyvěsit si je mohou jak chtějí.

Jde o to, abychom tu celou zimu neblbli, a potom si vlajku neobjednalo 25 lidí. To jsem ale zase u toho Alffovýho bolestivého příspěvku. Ne že by to snižovalo hodnotu volby a vítězné vlajky, jen ty mechanismy mohly být nastaveny trochu jinak – tedy ještě mohou být, viz, výše
Dá se asi předpokládat, že zhotovení vlajky /vlajek/ bude také podmíněno nějakou minimální objednávkou.

PS proč říkám – doufat že vyhraje č 22.
Budu upřímný, Alffa mi snad promine.
Ta 6 mi přijde, jako když na vlajku dostanete na poště razítko. Samá čárečka, kolečko, ztrácející se nejasný a příliš složitý "technický" motiv a hlavně, nic s tím již nejde dělat.
Č. 22 má myšlenku, motiv, vypovídací hodnotu, lze barevně upravit.
Klubové provedení by zůstalo dle původního návrhu
Signální provedení například
Základ zůstane modrý, kruh bude vybarven žlutě, obětujeme malý-velký vůz a dostaneme slunce /signální prvek/, možností je více…

To co píšu a navrhuji, nevidím jako příliš chytré, je to jen možný postup, jak věc rozumě a rychle dotáhnout do konce bez hrozící nehezké diskuse s možností uspokojit většinu zúčastněných stran.
Budu jenom rád, když někdo vymyslí něco chytřejšího.
Tož Libore - konej. :thmbup:

Pepa
lada0712
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lada0712 » úte úno 26, 2008 7:48 pm

to Jerryx:
odpovídám na tvoje otázky:
o co mi jde? musím to napsat úplně zřetelně , myslel jsem že je to jasné, jde mi o princip, vyhlásit demokratickou volbu a pak ji z časových důvodů utnout,
prostě to se mi nelíbilo najednou bylo zvoleno finálové kolo 1+1, je jasné že z časových důvodů a je to pochopitelné, ale byli by i jiné řešení udělat dvě kola za jeden měsíc to by přece šlo, ne?
Pokud vím tak úplně na začátku bylo řečeno že bude vícekolová volba, až později padl počet 3.

Za druhé mi jde o to aby nebyla zvolena vlajka s neoriginálním motivem, považuji to za důležité, ale pokud se tak nestane budu to respektovat, co je důležité pro mě nemusí u druhého hrát roli a naopak.

Pokud jste z těchto debat znechuceni, je to přirozené, už dávno někdo vymyslel že volební kampaně končí týden před volbami.

A na závěr se omlouvám všem, kdo by v tom viděli něco osobního :)
Pepa
moderátor

Příspěvekod Pepa » úte úno 26, 2008 8:31 pm

lada0712 píše:to Jerryx:
odpovídám na tvoje otázky:
o co mi jde? musím to napsat úplně zřetelně , myslel jsem že je to jasné, jde mi o princip, vyhlásit demokratickou volbu a pak ji z časových důvodů utnout,
prostě to se mi nelíbilo najednou bylo zvoleno finálové kolo 1+1, je jasné že z časových důvodů a je to pochopitelné, ale byli by i jiné řešení udělat dvě kola za jeden měsíc to by přece šlo, ne?
Pokud vím tak úplně na začátku bylo řečeno že bude vícekolová volba, až později padl počet 3.

Chlape, trochu hrdosti. Takhle tedy té své vlajce čest neděláš a ani jí neposloužíš. Žádná volba nebyla utnuta, vše bylo korektní a dle ohlášených termínů. To že se cca 6 lidí vyjádřilo, že se jim líbila tě ctí, ale nevydával bych to za "hlas mas". Bylo rozumné, že jsi to nakonec smáznul.Co horší však je, že dokonce kolem sebe účelově kopeš a to není hezký. Hlasování proběhlo a bylo férové. Nechtěj z toho vytřískat více než bylo dáno.

Libore, to je začátek té nehezké diskuze, o které jsem mluvil.

Konej
Pepa
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte úno 26, 2008 8:45 pm

Milí přátelé, diskuze k vlajce je výživná a řekl bych, že docela poučná. K tomuto okamžiku hlasovalo 109 účastníků ze 1729. Pokud dobře počítám je to cca 6,3% všech registrovaných. To je výrazně méně, než při všech možných volbách do našich česko-slovenských "volených" sinekur. Z toho mi vychází, že zájem o vlajku je zcela minimální. Bohužel. Mám proto návrh, aby hlasování bylo zcela nedemokraticky ukončeno (pro oba finálové návrhy jsou sympatie rozhozeny přibližně 50/50) a definitivní řešení vlajky rozhodlo neveřejné "zasedání" adminů a moderátorů tohoto fora. Ti totiž vytvářejí a formují ducha tohoto setkávání.Pak je na každém, zda akceptuje jejich výsledek či ne. :masslol:
vilma
moderátor
Reputace: 31

Příspěvekod vilma » úte úno 26, 2008 8:50 pm

já to tedy zkusím shrnout : (ahoj Pepo)
Hlasování už splnilo svůj účel, hlas lidu už teď vytýčil cestu = cca 2-(3) návrhy, jak by asi měla vlajka vypadat. To, že nikdo zatím nejásáme, je asi znakem, že ty návrhy je nutno dodělat = vylepšit. Prostě to zatím není ono. Nemůžeme přece ukončit hlasování s tím, že jsme z toho všichni rozpačití. Mám zkušenost, že když je TO ONO (u nepočitatelnejch záležitostí), tak to člověk pozná hned, když váhá, tak to prostě není ono.
Poznávací vlajka na lodi má mít signální barvu. No, řekněte někdo, že má být nenápadná... :shock:
Vlajky budou vyrobeny ve dvou barevných variantách - na loď a do klubovny. To už Libor říkal.

Co z toho plyne ? Zkusme vylepšit ten obrázek, co bude na vlajce a bude použitelný I JAKO LOGO. Já doufám, že toto je cesta přijatelná pro většinu. Kdo se chce dobrat konce a domluvit se, tak snad nebude stále hledat co se kde nedodrželo. Taková cesta nemá konce.

V tomto okamžiku svůj návrh utínám a čekám na Libora, ať to dál popožene tímto či jiným směrem, který si určí. Prostě někdo to kormidlo držet musí. :)
lada0712
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lada0712 » úte úno 26, 2008 8:54 pm

to pepa:
Kdyby to bylo tak jak píšeš ,neozval by se už nikdo s protestem proti vyloučení vlajky 75 z dalšího kola, ale on se přece ozval. :)
a utnul jsem můj návrh k volbě, po tom co jsem si přečetl tvůj příspěvěk mi to připadlo opravdu pitomé, přiznávám. Nestíhám to číst v čase.

Ted jsem si to našel, nebyl jsi to nakonec ty sám?
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte úno 26, 2008 9:06 pm

Co z toho plyne ? Zkusme vylepšit ten obrázek, co bude na vlajce a bude použitelný I JAKO LOGO. Já doufám, že toto je cesta přijatelná pro většinu. Kdo se chce dobrat konce a domluvit se, tak snad nebude stále hledat co se kde nedodrželo. Taková cesta nemá konce.

Vilma to lépe zformulovala, ale myslel jsem to tak. Vyjít z finálových návrhů,připravit barevné varianty (půjde stejně o kusovou výrobu) a určit termín závazné objednávky. Hlasování o stávajících návrzích táhnout do konce března při počtu hlasujících mi připadá jako agónie..
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte úno 26, 2008 9:19 pm

Ano Pepo a ostatní, už vím a pokud to bude pokračovat, "demokraticky" tu diskuzi budu muset ukončit.
Začal jsem ji s dobrým úmyslem, aby z hlasování vzešel ten nejlepší návrh a diskuzí se pomohlo tomu nejlepšímu.
No dobrý úmysl byl po zásluze potrestán a příště si dám o hodně lepší pozor...

Pro sebe mám už tedy v dalším postupu zcela jasno....nebudu ale předbíhat.

PRO VŠECHNY zatím jen tolik:

1) zkracovat se žádný termín nebude - viz pravidla a ohlášené termíny
    2) z hlasování vzjede vítězný návrh
    3) požádám autora o zpracování druhé barevné varianty na motivy vítěze. Zadání bude jednoduché: +- stejná velikost vlajky, zachovat +-vítězný motiv (výtvarně lze zpracovat jakkoliv), zvýraznit barevně (jakkoliv) + požádám o výtvárné dopracování vítězného návrhu-možná nebude nutné. Vše v duchu lid vybral co, tým jachting.info řekne jak (nebo je to naopak :D )
    4) v užším plénu, tj. admini a moderátoři tyto úpravy obou barevných verzí ohodnotí, autorovi zpřipomínkují
    5) předložím na fóru výsledek
    6) zadám výrobu

A k počtu hlasujících.
Je nevhodné a nefér vztahovat počet hlasujících k celkovému počtu registrovaných. Musel bych vytáhnout a předložit ze statistik jak vypadá reálná návštěvnosti vztažená k celku. Nechci a nebudu to dělat. Jenom tolik. Jsou tu tací co se už nevrátili, pak jsou tací co se vrátí za dlouhou dobu. Pak pravidelní návštěvníci v měsíci, týdnu a skalní jádro denně. Navíc ne všichni jsou ochotni nebo umí hlasovat...Někteří jsem také nepřichází primárně kvůli fóru....
Pokud to hodně nadsadím je třeba vztáhnout počet hlasujících k průměrné denní návštěvnosti 700 - 900. Tj. z 800 je pak výsledná účast v hlasování o vlajce 13,5%. A to je poměrně dobrý výsledek. Netřeba si dělat iluze, že to někdy překročí v jakémkoliv hlasování 50%
Naposledy upravil(a) Libor dne úte úno 26, 2008 10:22 pm, celkem upraveno 1 x.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte úno 26, 2008 9:40 pm

to libor
omlouvám se za 6,3%, je to tedy dvakrát více. Jinak si myslím, že tvé shrnutí je OK a pokud jsem k tvé reakci trochu přispěl, jsem rád.
Pepa
moderátor

Příspěvekod Pepa » úte úno 26, 2008 9:43 pm

lada0712 píše:to pepa:
Kdyby to bylo tak jak píšeš ,neozval by se už nikdo s protestem proti vyloučení vlajky 75 z dalšího kola, ale on se přece ozval. :)

Je nutné nezaměněnvat dva naprosto rozdílné přístupy.

Já osobně jsem byl první, kdo po zdůvodnění požádal Libora, zda by tvůj návrh nepřiřadil k dvoum vybraným. Libor rozhodl že ne a tím to bylo skončeno.
Nikdo neprotestoval proti vyloučení, ale ozvaly se hlasy, parfrázuji..jež litovali, že si nepostoupil, a to je rozdíl.
Jak sám uznáš, těžko mě podezřívat ze zaujatosti.
Přesto jsem musel vyjádřit svůj nesouhls se spůsobem, jakým jsi si začal přímo, řekněme vynucovat svoji nominaci.
Více to nehodlám rozebírat a věřím, že i tobě je jasné jak to je míněno.
Jestli souhlsíš, řekli jsme si to a dále vše dobré. Nerad bych tě potkal někde v zátoce připraveného k taranu. :)
Pepa
lada0712
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lada0712 » úte úno 26, 2008 10:05 pm

Teď už je to jasné jak jsi to myslel. I když nesouhlasím s některými tvými formulacemi, ani já to nehodlám více rozebírat.
Vše dobré :)
Lada
13paja
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod 13paja » úte úno 26, 2008 10:29 pm

:shock: o co tady de??? Vtaťte se do reality. Už na začátku se pořely všechny zásady tvorby vlajky, tak proč teďka tak mohutná diskuse???? Můj názor nemusí nikoho zajímat ale jde o vlajku, která má sjednocovat a n´rozvracet. Upřímně když vezmu kolik lidí hlasovalo, tak teda nejsem moc přesvědčen o tom, že je to to pravé ořechové.
ale respektuji názor lidí kteří hlasovali a je přece jen na mě, zda klubovou vlajku vyvěsím čo nikoliv

Zpět na