Podlaha gumáku

Nejen na "velkých" lodích se plavíme ...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

danda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Podlaha gumáku

Příspěvekod danda » pát úno 22, 2008 7:15 pm

Mám dotaz na PRAKTICKÉ zkušenosti s používáním gumáku s nafukovací podlahou
jak moc je to citlivý na proražení, že to neni prkno to vím, mám ho doma, jde o to jestli ho někdo provozuje a jaké má zkušenosti

za pohled uživatele budu vděčný, abych mohl některé doplňky dokoupit v Tullnu

danda
kus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod kus » stř bře 05, 2008 10:14 pm

Dobrý den,pokusím se Vám v krátkosti trochu vysvětlit rozdíl mezi pevným a nafukovacím dnem člunu.
1.při nastupování a jakémkoliv pohybu v člunu se nafukovací podlážka trochu pohybuje,vaši váhou ji trochu stlačujete a stlačený vzduch se zase na jiném místě musí rozmělnit,od toho vlastně trochu pohyb celé podlážky!

2.větší náchylnost dna lodě na proražení,ve většině případů se podlážka nafukuje na větší tlak než boky člunu.

3.větší odpor při pohybu ve vodě,pomalejší přechod z výtlačné plavby do skluzu!

4.horší směrová stabilita celého člunu.

5.při jízdě na vlnách se celá podlážka trochu kroutí a pohybuje,celý člun vlastně kopíruje hladinu a ta když je zvlněná,tak nejde jet moc ve skluzu.

Proti tomu Vám samozřejmě přidám zase několik výhod:
1.celkově menší balík,pokud je člun sbalený,většinou odpadá druhý vak s podlážkami a lištami

2.s tím souvisí samozřejmě i celkově menší váha

3.rychlejší sestavení a sbalení celého člunu

To jen pro Vaši jednoduchou orientaci.Mám s čluny dlouholeté zkušenosti a to je jen několik postřehů.je důležité,k čemu ten člun chcete používat.
Dovedu si tento druh člunu představit jako dobrý dopravní prostředek pro přemístění mezi pevninou a nějakým ostrůvkem,na kterém rozeznám,jaký druh stromu tam vlastně roste!
Tak to ano a žádná závodní rychlost,jen jednoduché přemisťování,nedovedu si představit,že bych s ním měl třeba 2 měsíce jezdit každý den po moři.
To jen pro vaši představivost,pokud budete chtít vědět víc,klidně se ptejte.

Zpět na