Územní platnost HR a ČR průkazů.

Pořád stejný problém: kde a jaký průkaz na loď je potřeba, je či není uznáván atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, windward, vilma

Papito
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Příspěvekod Papito » ned bře 02, 2008 4:14 pm

a ještě Denis, zapomněl jsem, ty britské papíry jsou na furt, neboli napořád, bez nutnosti je každých pět let obnovovat. To jenom na doplnění...
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod berty » ned bře 02, 2008 4:50 pm

Tak konečně začínáte nazývat věci pravým jménem.
Monty je raději zticha - a ví proč.
Za měsíc se najde další kdo otevře téma: průkazy, radiokomunikace atd.

SOCIALIZMUS NA POSTUPU, JEN TAK DÁL PÁNOVÉ VYKAZUJTE PŘESNÉ SOUČTY NEPŘESNÝCH A NIC NEŘÍKAJÍCÁCH ČÍSEL, OBNOVUJTE, VYKAZUJTE PLAŤTE. A PROSÍM, DISKUTUJTE O VAŠICH PRŮKAZECH, JE TO FAKT ZAJÍMAVÉ ČTENÍ. JEN NA ZÁVĚR : CO VAŠE OSOBNÍ ZODPOVĚDNOST? JESTLIŽE NIC, PAK JE POTŘEBA OTEVŘÍT NOVÉ TÁMA : ZBAVÍ MNE PRŮKAZ ZODPOVĚDNOSTI? A O TOM TO JE . DNES, UŽ JE TO ASI JEN OBCHOD, A MÍT VLASTNÍ LOĎ, ZA TO JE POTŘEBA POŘÁDNĚ ZAPLATIT VŠEM. VŠEM, CO SI NAJDOU NĚJAKÝ, BYŤ SEBEMENŠÍ DŮVOD. BYŤ JEN TO ŽE JSEM ČECH A CHCI SI VYVĚSIT ČESKOU VLAJKU. TO PŘEŽILO ZE SOCILALIZMU A PLATÍ DODNES.
PLATÍ ŘIDIČAK, OP,PAS A JINÝ JAKÝKOLIV IDENTIFIKAČNÍ ČI KVALIFIKAČNÍ PRŮKAZ ČR? PROSÍM VÁS, A KDE?
NEBO TO ŘEKNU JINAK. MÁM NAJEŽDĚNO 1000 KM S PIONÝREN 05, KOUÍM SI JAMAHU 1000. MÁM TOLIK SOUDNOSTI, ŽE JSEM SI TOHO VĚDOM A MÁM RESPEKT KE STROJI, K RYCHLOSTI, A TU ZODPOVĚDNOST ŽE POVEZU SPOLUJEZDCE ? JESTLI ŽE NE, TAK JSEM V PRVNÍ LAJNĚ NA MÁRY A NA DÁRCE VČETNĚ TOHO KDO MI SEDNE NA KECY JAK MÁM NAJEŽDĚNO.

Promińte nemohl jsem to vydržet. BÝVALÝ MAJITEL 2.2 DNES UŽ JEN PŘÍBŘEŽNÍ PLAVBA ,A NESTOJÍM O TO, MÍT JAKÝKOLIV PRŮKAZ Z ČR. M.J. PRVNÍ JSEM MĚL 1974 A ZKOUŠKA BYLA JAK MALÁ MATURITA, PAK PRÁCE NA LABI A VŠE CO S TÍM SOUVISÍ.

Berty
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Irena » ned bře 02, 2008 7:35 pm

Škoda,že se k tomu nevyjádří ti , kteří by mohli skutečně potvrdit jaké papíry po nich kde požadují a jestli případně někde nastaly problémy - Fr.Sýkora,ALTEGO a spol.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned bře 02, 2008 7:47 pm

Je to škoda, ale dostanou se sem na web tak málo, že těžko můžeme ještě po nich chtít aby četli tu diskuzní smršť.
Buďme rádi, že nám občas něco napíšou z plavby. A pokud je jasný, konkrétně formulovaný dotaz - stačí poslat přímo a nevěřím, že by něco nenapsali... :?
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » ned bře 02, 2008 8:48 pm

Mě to připadá, že tady se střetávají dva světy a ty se nemohou dohodnout: čártraři versus majitelé.
Čártraři říkají: "Já jsem s HR papírama neměl problém, když jsem si chtěl někde půjčit loď, a stejně jsem si jí většinou půjčoval v Chorvatsku."
A majitelé říkají: "Moje papíry nikoho nezajímaly, takže na to hoďte bobek."
No a včil babo raď. Když se do toho ještě navíc motají zkoušky na rádio.
Papíry MD mi na Rekreační jachtu platí jen pár mil od pobřeží, jiný si na rekreační jachtu udělat asi nemůžu, protože ty jiný už jsou na Námořní jachtu.
Živit se tím nechci, abych si dělal papíry MD pro Námořní jachtu, ale pak zase oficiálně nesmím víc než pár mil od pobřeží.
Papíry ČANY mi zase MD píše že neplatěj vůbec, ale ČANY mi píše že platěj, ale smím s nima jezdit jen na Rekreační jachtě a ne na Námořní jachtě. Takže když bude loď moje, tak stačej a nikdo se v tom asi šťourat nebude, ale jestli si na ně loď půjčím ví možná pámbu, a to kdoví jestli.
No a když se tím tak probírám, tak mám bohužel pocit, že v tomhle státě je škoda bejt střízlvej...
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » ned bře 02, 2008 9:31 pm

Drahý uncle, teď konečně někdo napsal něco, co jsem schopen podepsat. :thmbup:
Je v tom hokej, všechny strany říkají to co jim pasuje (teď nemyslím jachtaře!), já se v tom nevyznám a ani už vyznat nechci. Bojím se, že to je nad rámec mého chápání a to mě děsí.
Jen někde ve svém nitru mám zakořeněnou důvěru v papíry MDČR, touto cestou jsem se dal a nikomu ji nevnucuji. A pokud půjčí loď na šalinkartu, ať ji mají. Jen ať proboha mají alespoň elementární znalosti a neohrozí svou posádku, loď a své okolí.
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » ned bře 02, 2008 10:06 pm

No právě. Já bych měl rád důvěru v papíry MDČR, ale zásadní otázka je: Jaký si udělat, abych s nima jezdil se svou vlastní lodí?
S papírama na rekreační jachtu nemůžu přejet ani ze Sassnitz na Bornholm.
Námořní jachtu? Se Sasankou moc kšeftů neudělám. A každý 4 roky si je obnovovat :?
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88

Příspěvekod Denis » ned bře 02, 2008 10:17 pm

Mít dúvěru v papír ??? :lol: Ešte keby ste povedali že k toaletnému, to by som pochopil, lebo ten keď je tenký, tak je to o h...e.
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

rádio a HR papiere

Příspěvekod Milos » ned bře 02, 2008 10:26 pm

No - potěš vás pánbu - vôbec vám tú zákopovú vojnu okolo šífpapierov v čechách nezávidím. Ak je to naozaj tak ako tu píšete, je to krásny príklad ako si pod demokratickým pláštikom skupinka podnikavcov uzurpuje časť občianskej slobody a vyberá za ňu premrštené mýto - dokonca opakovane.
Prispejem svojou skúsenosťou k alfovej otázke "rádio a HR papiere".
Pred cca rokom som si urobil chorvátske papiere. Súčasťou skúšky síce boli otázky ohľadom základnej obsluhy rádia (MayDay, Securite, PanPan, Medico ...) ALE bol som firmou organizujúcou kurz informovaný, že kvôli harmonizácii s predpismi EU ohľadom NEuznávania operátorských licencií z tretích krajín bude potrebné NIEKEDY v budúcnosti kurz radiooperátora opakovať u národnej autority (prakticky hlavne pre plavbu mimo HR). 8)
V auguste som na výhodný last minute objednal a zaplatil u MiramoYachtu Bavarku 44 v Sukošane. Následene mi na veľké prekvapenie, prišli propozície kde podmienkou pre prevzatie lode je preukaz skippera A plus NÁRODNÝ PREUKAZ OPERÁTORA ! :shock:
Kedže do prebratia lode zvyšovali 3 dni, hneď som volal na Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky. Spojovateľka mi prepla riaditeľa, ktorý ma ochotne pozval na druhý deň ráno na skúšku a ešte mi na nočné štúdium požičal skriptá. Mal som šťastie že sa práve konali skúšky, a keďže som elektrotechnik, tak som (aj vďaka ešte nezabudnutej kvalitnej príprave na chorvátske skúšky) v pohode papier získal (za 500SK kolok).
Paradoxom je, že loď mi nakoniec odovzdali bez toho že by som musel ukázať akýkoľvek papier - ani pas, vôbec NIČ. :lol:
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mboban » pon bře 03, 2008 1:39 pm

Já teda tuto diskusi sleduji jen jako pozorovatel ale už jsem to nevydržel a rád bych přidal jen můj laický názor.

Sám mám chorvatské papíry a samozřejmě jsem nejdříve studoval různé názory, zda české nebo cizí. A dle zákona o nejmenším odporu jsem se rozhodl pro ty chorvatské. Myslím si, že každý zodpovědný skiper studuje teorii naplno jak pro zkoušky chorvatské nebo české. A na moři je průkaz, ať je vydaný kdekoliv jen kus papíru.

Někde jsem zaslechl, že všechny problémy s průkazama je v tom, že česká republika nemá podepsanou dohodu o vzájemném uznávání kapitánských průkazů. A logicky se ptám: pokud mě platí český průkaz v Chorvatsku, platí mě chorvatský v u nás?
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » pon bře 03, 2008 1:49 pm

mboban píše: logicky se ptám: pokud mě platí český průkaz v Chorvatsku, platí mě chorvatský v u nás?

Pokud v tom hledáš logiku, tak jsi vedle, jak ta jedle.
U nás, na Vltavě a přilehlých potocích, platí jen a jedině, VMP. :D
Pochopitelně profi papíry na vnitrozemskou plavbu pomíjím.
Edit:
Třeba Německé VMP u nás platí.
Další opprava VůdceMaléhoPlavidla
Původní VZP pochopitelně neplatí.
Naposledy upravil(a) alffa dne pon bře 03, 2008 4:34 pm, celkem upraveno 1 x.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pon bře 03, 2008 2:47 pm

Všeobecná zdravotní pojišťovna už rozšířila své aktivity? :? ;)
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mboban » pon bře 03, 2008 3:46 pm

To jsem už pochopil, že ta logika v tom schází.

Ale znovu se ptám: pokud v Chorvatsku platí české papíry, měli by platit u nás ty jejich. A já mám na průkazu napsáno:
Držitel tohoto průkazu je oprávněn obsluhovat
- osobní loď do 3Nm od pobřeží nebo ostrova
-obchodní nebo rybářskou loď
-všechny typy výletních lodí
-jachty do 30BRT
chartrovy jachty do 30BRT bez posádky

Tak já teda opravdu nevím :?
alffa
Site building team

Příspěvekod alffa » pon bře 03, 2008 4:37 pm

Baharis píše:Všeobecná zdravotní pojišťovna už rozšířila své aktivity? :? ;)

Taky by Ti ruka neupadla, kdyby jsi mě to opravil. KOLEGO

To mboban,
Také jsem si myslel že rádiové vlny jsou stejné, jak v HR, tak i v ČR.
No telekomunikační úřad to vidí jinak.
Takže neplatí.
RadekS
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod RadekS » pon bře 03, 2008 5:54 pm

Strycek_Bidlo píše:Papíry ČANY mi zase MD píše že neplatěj vůbec, ale ČANY mi píše že platěj, ale smím s nima jezdit jen na Rekreační jachtě a ne na Námořní jachtě. Takže když bude loď moje, tak stačej a nikdo se v tom asi šťourat nebude, ale jestli si na ně loď půjčím ví možná pámbu, a to kdoví jestli.

Já mám papíry ČANY přes 10 let a posledních pár roků si s nima půjčuju lodě v Chorvatsku, Itálii a Řecku a to bez problému. K tomu, že nejsou na komerční plavbu si ještě přičti, že neplatí pro lodě registrované pod českou vlajkou (dle zákona). Pro svou loď potřebuju ministrské, ale... jak správně píšeš, pokud máš lodičku pro rekreační, nebo sportovní potřebu a zaregistroval ses v ČR tak se moc daleko od břehu nedostaneš (legálně). Prostě mám přistřihli křídla. Kontrolují nás na dálku a nepustí nás nikam.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pon bře 03, 2008 10:53 pm

alffa píše:Taky by Ti ruka neupadla, kdyby jsi mě to opravil. KOLEGO
Tak teď jsi mě dostal, opravdu se stydím. Mohl jsem. Ale aby jsi neřekl že jsem až tak špatný, opravil jsem ti to v předcházejícím příspěvku. :jupi:

On se mBoban ale ptal na platnost papírů na loď, ne na stanici: "Ale znovu se ptám: pokud v Chorvatsku platí české papíry, měli by platit u nás ty jejich."
Já to vidím takto. Naše papíry jsou zvlášť na moře a zvlášť na vnitro. Pokud to je to u HR stejné a vypadá to že ty máš na moře, nemohou u nás platit, protože prostě moře nemáme. Co?
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mboban » úte bře 04, 2008 7:57 am

Tak to nevím jestli mají Chorvati průkazy zvlášť na moře a zvlášť na "sladkou" vodu jako my. Ale vzhledem k tomu, že na mé průkazce se nikde nepíše, že se jedná o námořní lodě nebo jachty, tak uvažuji, že mají jen jeden na všechno. Připadá mě to celkem logický. To řešení u nás je stejný, jako kdyby byl řídičák na auto zvlášť na silnice III třídy a jiný na dálnice. :?
alffa
Site building team

Příspěvekod alffa » úte bře 04, 2008 8:24 am

mboban píše: To řešení u nás je stejný, jako kdyby byl řídičák na auto zvlášť na silnice III třídy a jiný na dálnice. :?

JEN BLBNI.
Jen jim napovídej. Co není, může být. :mad:
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » úte bře 04, 2008 8:42 am

Teď jsem z toho opravdu lama a prosím, aby se k tomu někdo vyjádřil.

- "Připadá mě to celkem logický. To řešení u nás je stejný, jako kdyby byl řídičák na auto zvlášť na silnice III třídy a jiný na dálnice."
Jaké řešení je u nás stejný? U nás je snad jeden průkaz, který platí na moři i na vnitro?

- Kdo má HR průkaz - je tam něco, co by jej specifikovalo jako námořní, nikoliv jako vnitro? Tak jako třeba u našeho je napsáno, že opravňuje k vedení námořní jachty...
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod Pepa » úte bře 04, 2008 9:15 am

Pepa píše:Alffo
V tomto, byť jednoznačně stojím na straně hr průkazů, ale v této diskusi již mlčím, stejně tak jako téměř všichni "délesloužící" /pokud jste si nevšimli/ snad s vyjímkou Denise, který nestratil sílu vést tento nekonečný dialog, jež se dá logicky obhajvat z různých stran a naprosto nikam nevede. Navíc, komu dojde sila argumentů, nahrazuje je argumentem síly /urážky a snižování toho, co se nehodí do jeho "karet"/.

Tedy já ti Alfo se vší vážností, naprosto jasně a jednoznačně odpovídám : hr. průkaz opravňuje používat radio-telefonní stanici pouze v hr teritoriálních vodách.

Doslovný Překlad poslední věty mého průkazu:

Držitel této licence je oprávněn používat radio-telefonní stanici na lodi plavící se chorvatským teritoriálním mořem a vnitřními vodami.

Pepa

PS pro upřesnění - průkaz byl vydán dne 1.6.2001

Sodím, že to situaci vysvětluje.
Pepa
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » úte bře 04, 2008 9:32 am

Ale to jsem si Pepo přečetl. Jen že tam cituješ působnost rádia. Ale mBoban se podle mě zajímá o oprávnění k v vedení lodě. A protože moře nemáme, tak v našich vnitrozemských vodách...
alffa
Site building team

Příspěvekod alffa » úte bře 04, 2008 9:40 am

No ten zmatek jsem asi zavinil já.
Odpověděl jsem na dotaz „vodní řidičák“, přirovnáním k radiovým vlnám.
Měla to být jen taková ALEGORIE.

Tedy opravuji:
Také jsem se domníval, že voda je všude stejně mokrá.
No úředníci to vidí jinak.

Už je to srozumitelné? :?

P.S.
S původním dotazem na rádio, to nemá žádnou souvislost. ;)
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mboban » úte bře 04, 2008 1:10 pm

Baharis píše:Teď jsem z toho opravdu lama a prosím, aby se k tomu někdo vyjádřil.

- "Připadá mě to celkem logický. To řešení u nás je stejný, jako kdyby byl řídičák na auto zvlášť na silnice III třídy a jiný na dálnice."
Jaké řešení je u nás stejný? U nás je snad jeden průkaz, který platí na moři i na vnitro?

- Kdo má HR průkaz - je tam něco, co by jej specifikovalo jako námořní, nikoliv jako vnitro? Tak jako třeba u našeho je napsáno, že opravňuje k vedení námořní jachty...

To Baharis: Tím "stejný" jsem reagoval na to, co jsi napsal ty, že u nás jsou papíry zvlášť na moře a zvlášť na vnitrozemské vody. Ale myslím si, že je to s odpuštěním volovina. Jak píše Alffa: voda je všude stejná.

A taky jsem psal že já na svých chorvatských papírech nemám ani zmínku o tom, zda je to namořní nebo jiná loď. Je to prostě "boat".

Myslím, že pro Chorvaty je moře natolik dominantní, že nějaké řeky a jezera vůbec neřeší(ale to je jen moje doměnka).
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » úte bře 04, 2008 1:23 pm

Jo, v pohodě. Už mlčím.
Já byl taky rozčarovaný, když mě pánové z ministerstva zkoušeli z otázek vnitrozemské plavby a pak jsem zjistil že nic.
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mboban » úte bře 04, 2008 2:23 pm

Já bych to za sebe taky ukončil. Je to opravdu nekončící diskuse. Moje získaná zkušenost je, že byrokracie u nás stále kvete. Jinde je větší důraz na osobní svobodu - dělej si co chceš v rámci zákonů, ale počítej s velkými problémy když něco provedeš. Na to bych myslel, když si chci půjčit loď a papíry řešil až potom.

Howg!

Zpět na