Průkaz, vlajka a Viktorka.

Povídání o jachtingu, moři a vodě kolem nás ...

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

Příspěvekod pecho » stř úno 06, 2008 12:14 pm

Pratele,

toto tema bylo puvodne Off-Topem v jinem tematu. Kdyz nebude mit rozumneho pokracovani, bude odstraneno.

windward

To Denis: Tak jsem se včera díval na ČT2- Idioti na plavbě kolem světa, ale o papírech skipperů ani ostatních nic nemluvili, jestli to je někde v knize, nebo Ivan to říká nasvých přednáškách nebo v odpovědích na dotazy nevím. Vím jen, že znám spoustu kluků, kteří se toulají po světě a že by měli nějaké spešlpapíry tak o tom silně pochybuji, největší komedie kolem toho dělají tady u nás v ČR, protože když nemáme moře, tak musíme mít aspoň nejdebilnější nařízení a zákony, týkající se nejrůznějších vůdců nejrůznějších plavidel. Zdraví Pecho
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Irena » stř úno 06, 2008 3:44 pm

Také mám pocit,že lidé jako například Olda Karásek podobné věci neřeší(kdoví na jaké papíry jezdí),sežene lod a vyrazí.
FD68
návštěvník fóra
návštěvník fóra

jedu a nemluvím

Příspěvekod FD68 » stř úno 06, 2008 3:56 pm

Irena píše:Také mám pocit,že lidé jako například Olda Karásek podobné věci neřeší(kdoví na jaké papíry jezdí),sežene lod a vyrazí.

taky si myslím, a když se utopí tak mu stejně nikdo nepomůže, zachvíli budou papíry na vstup na wc :crazy:
Libor
bez hodnocení
Reputace: 84
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř úno 06, 2008 10:56 pm

Denis píše:Aký zákon zakazuje občanovy ČR absolvovať skúšky v druhej krajine a získať oprávnenie na vedenie plavidla?
Aký zákon zakazuje viesť občanovy ČR s preukazom druhej krajiny plavidlo v tejto krajine, alebo v tretej krajine?
Poznáte niekto niekoho, kto by mal velké problémy preto že viedol loď v druhej krajine s chorvátskym oprávnením? Alebo boli proti nemu vyvodzované nejaké sankcie zo strany ČR, alebo druhej krajiny?
Poznáte niekto nejakého občana ČR ktorému by odmietli dať hocikde v cudzine čártrovú loď len preto že má chorvátske oprávnenie na vedenie plavidla?
Viktorka sa plavila okolo sveta pod Českou vlajkou a aké mali oprávnenie jej skipri ???Viete?

Pokud jsem dával kdysi dobrý pozor, tak bych to rád trochu opravil, doplnil.
Viktorka se plavila pod vlajkou Čany :good: (Ruda je prostě kouzelník, SPS by mu ji nezaregistrovala a a nám.rejstřík by byl pro ně moc drahý ).
Papíry z nich nikdo neměl, na loď tedy žádné (kromě první části, kdy s nimi plul R. K.) ;)
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 159
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » čtv úno 07, 2008 7:49 am

Já mám pocit že se na to Ivana někdo ptal v diskusi a snad měl Jindra nějaké VMP, nebo co...
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » čtv úno 07, 2008 8:28 am

Jediný, co je mi strašně líto, že jsem se nemohla plavby i stavby Viktorky zúčastnit.
Tenkrát jsem ještě ani netušila, že mě vášeň plachetnicová postihne.
Aby se dala dohromady taková parta bláznů a dotáhla to k samotné plavbě,
je zázrak a historicky ojedinělá událost...
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » čtv úno 07, 2008 11:05 pm

Meryl píše:Jediný, co je mi strašně líto, že jsem se nemohla plavby i stavby Viktorky zúčastnit.
Tenkrát jsem ještě ani netušila, že mě vášeň plachetnicová postihne.
Aby se dala dohromady taková parta bláznů a dotáhla to k samotné plavbě,
je zázrak a historicky ojedinělá událost...

Meril a za čím ti je lúto? Prečítala si si tú knihu? Stavalo tu loď kopec ludí a večšina ani nevyplávala, do polcesty nedošla ani polovička a na konci ich bolo len pár, už ani sami nedokázali tú loď ovládať. Tiež si mohla byť medzi tými čo roky a roky na tej lodi dreli a po mesiaci skončili. Ich názory na tú plvbu nepoznáme a ozaj by bolo zaujímavé ich poznať. Ja osobne by som bol strašne sklamaný, roky stavby by som považoval za stratu časti svôjho života.
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pát úno 08, 2008 9:15 am

Denis,
je pravděpodobné, že kdybych s nimi začala stavět, že bych nevydržela až do konce,
ale určitě bych asi neodpadla po prvním měsíci...
Teď šel o tom v TV krátký film a tam byla řečena myšlenka,
že na té stavbě bylo nejkrásnější to přátelství a společenství. O tom to je.
Nemyslím si, že to byly pro ně ztracený roky života.
Vždyť to bylo dobrovolné a kdokoliv mohl odejít kdykoliv...
Závěrem - mají můj obdiv.

Kdybych se náhodou dostala na nějakou delší plavbu (ani bych netrvala na plavbě
kolem světa), tak vím, že pro mne je vášní fotografovat, sepisovat příhody, zajímavosti
a asi bych si sebou vzala i kameru.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » pát úno 08, 2008 5:39 pm

Ten film som teraz nevidel. Ale zrejme si pod jeho vplyvom ako som dlho aj ja bol pod vplyvom tej knihy. Samozrejme že to je obdivuhodné a majú aj môj obdiv, napriek tomu by som rád niekedy čítal, alebo počul vyjadrenie tých čo sa nedočkali konca stavby, alebo predčasne ukončili plavbu. Bolo by to pre nás poučné.
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pon úno 11, 2008 8:56 am

Denis,
myslím, že si to dovedu velmi živě představit.
Teď dokončuju rekonstrukci bytu, kde jsem prakticky nenechala na místě původní příčky,
ani původní podlahy, a když jsem s tím začala, vůbec jsem si nedovedla představit, co mne čeká.
Čekaly mne mimo jiné také chvíle beznaděje a ztráty víry, že se mi to podaří dodělat.
Myslím, že teď vím, co to je stavět loď a sama bych do toho v životě nešla.
I když, u bytu mne tlačí čas, ale loď v garáži by mohla stát nerušeně několik let...
...ta by se chudák na mne načekala.
:)
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » pon úno 11, 2008 12:23 pm

Meryl, podruhé ti již rekonstrukce půjde lépe. A optimální je až ta třetí...Takže nezoufej!
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » stř úno 13, 2008 9:20 pm

Denis píše:Viktorka sa plavila okolo sveta pod Českou vlajkou a aké mali oprávnenie jej skipri ???Viete?

no, viktorka je v soucasne dobe pod slovenskou vlajkou a neni to kuli poplatkum za ceskou vlajku, kdyz se na to ivana zeptate, tak vam neodpovi.
predpokladam, ze ivan by mohl byt clenem tohoto fora a osvetlit situaci, uzce se to totiz vaze k probiranemu tematu.
...hmm a to jsem slibil, ze se uz k tomuto tematu nebudu vyjadrovat... ale mnel jsem zrovinka pet minutek casu ;)
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod marks » pát úno 15, 2008 1:10 am

TO myšáček: můžu se přiklonit názoru, že victorce bý mělo být držitelství státní vlajky nabídnuto bez ohledu na související předpisy?
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » pát úno 15, 2008 7:50 am

marksi, to si tu asi myslime vsichni, ale soucasna pravni norma to proste neumoznuje, obecne si myslim, ze dokud se neplati adekvatni rocni poplatky za MPZ na aute, je platba za pravo vlajky diskriminaci.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod marks » pát úno 15, 2008 8:11 am

To Myšáček: Já to i myslel jako čestné, jakože bez poplatků a navěky, ale nejspíš to opravdu bude off topic a to i pro českou byrokracii.
windward
moderátor
Reputace: 45

Příspěvekod windward » ned úno 24, 2008 10:49 am

Pratele,

toto tema bylo puvodne Off-Topem v jinem tematu. Kdyz nebude mit rozumneho pokracovani, bude odstraneno.

windward
vilma
moderátor
Reputace: 40

Příspěvekod vilma » ned dub 06, 2008 11:46 am

Meryl píše:Denis,
je pravděpodobné, že kdybych s nimi začala stavět, že bych nevydržela až do konce,
ale určitě bych asi neodpadla po prvním měsíci...
Teď šel o tom v TV krátký film a tam byla řečena myšlenka,
že na té stavbě bylo nejkrásnější to přátelství a společenství. O tom to je.
Nemyslím si, že to byly pro ně ztracený roky života.
Vždyť to bylo dobrovolné a kdokoliv mohl odejít kdykoliv...
Závěrem - mají můj obdiv.

Kdybych se náhodou dostala na nějakou delší plavbu (ani bych netrvala na plavbě
kolem světa), tak vím, že pro mne je vášní fotografovat, sepisovat příhody, zajímavosti
a asi bych si sebou vzala i kameru.

to windward: ještě to tu nezatracuj, něco vyvaříme :)

to Meryl: myslím, že je škoda, že jsi nebyla v Sedlnici,
mohla bys přímo mluvit s Rudou Kreutschneiderem, /teda pokud nebyl v Libštátě/ .
Od něj v Sedlnici zazněla informace, že loď je jeho, že se často plaví, když zrovna nevydělává v lese. Prezentoval v Sedlnici několik svých plaveb s dětskými domovy a též se svou 15 letou dcerkou. Kromě toho tam uvedl několik svých filmů, některé byly více cestopisné, jiné už přímo filosofické. Rudá má vypravěčský talent a velký tvůrčí potenciál. Říkal, že stále hledá někoho, kdo by byl ochoten plout, ne měsíc ale aspoň 3-4 a více. Taky říkal, co už tady Libor trochu připomněl, že na lodi je ten, kdo tam chce být a kdo nechce, ten tam není.
P.S. Je to pravda, a nejvíce tu myšlenku mohou využít ti, co zatím nemají děti.
Já myslím, že co nenacestuješ zamlada, budeš později obtížně dohánět. Tak držíme pěsti, ať už si pocestuješ jakkoli s kýmkoli.

Zpět na