808 přístavů a zátok / Atlas 888

Tipy od čtenářů pro čtenáře na zajímavé knihy s lodní tématikou

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

808 přístavů a zátok / Atlas 888

Příspěvekod mboban » úte úno 26, 2008 11:21 am

Ahoj kapitáni a námořníci. Jako čerstvý držitel skiper průkazu se chystám na moji první samostatnou plavbu v červnu do Chorvatska. A samozřejmě bych se rád vybavil i "biblí" Jadranu 808 přístavů a zátok. Bohužel Ježišek zklamal - byla již vyprodaná. Bylo mě řečeno, že se chystá další výtisk v únoru tohoto roku. Únor je pryč a stále kniha není k mání. Proto se na Vás obracím, zda nemáte někdo nějaké zprávy kdy tento průvodce vyjde, případně jestli není někde ke koupi. Začínám být trochu nervozní :shock: Dík.
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » úte úno 26, 2008 11:35 am

u Jirky je vzdycky drobnej skluz...
Jak bude nejhuř, pujcim svoji, ale je to jeste 777 pristavu a zatok
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mboban » úte úno 26, 2008 12:22 pm

mysacek píše:u Jirky je vzdycky drobnej skluz...
Jak bude nejhuř, pujcim svoji, ale je to jeste 777 pristavu a zatok

Promiň, ale kdo je Jirka?

Jinak děkuji za nabídku a pokud bych do té doby nesehnal svoji tak bych rád Tvé nabídky využil. :thankyou:

Edit Libor
Jirka Zindulka, ten co to vydává ;)

http://www.yachtcharter.cz/literatura/p ... dranem.php
prezident
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod prezident » úte úno 26, 2008 4:22 pm

akou charterovkou ides ??? Adriatic a Asta maju 777 v kapitanskom stoliku, u ostatnych som videl kopirovane 777
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 159
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » úte úno 26, 2008 4:55 pm

Jo, to je pravda. Poslední roky jsem měl pilotbook snad na všech lodích. I v GR a na Sardinii (Korsice). Jen v jiných jazycích. Holt vlastní je vlastní.
Do června ještě času dost. Předpokládám, že to nechá do sezony dotisknout. Má v tom přeci peníze a co neprodá do sezony, to zase až příští rok.
pietro070
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pietro070 » úte úno 26, 2008 6:23 pm

To
mboban
skús na tejto adrese : http://www.yachtershop.sk/?lg=1&cat=64&prod=356
tam som to pred časom videl, že to ponúkajú za 1,395-SK v češtine !
Citácia z ponuky: "Podrobný popis 808 prístavov a zátok. Obsahuje všetko, čo je potrebné vedieť pre správnu voľbu prístavov a zátok a pre vplávanie do nich. Mapy v novom vydaní sú na mnohých miestach aktualizované, preto si treba dať pozor, aby ste niekde nekúpili staršie vydanie, pretože na tom určite neušetríte..."

ešte jedna adresa:
MAXO s.r.o.,
Černyševského 26
85101 Bratislava

tel., fax: 02 / 62 52 27 22 alebo na
e-mailovej adrese: yachting@maxo.sk.

Cena je 1.450,- Sk plus poštovné v prípade dobierky
halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod halladin » úte úno 26, 2008 6:40 pm

Nemají to u Avarů na centrále, anebo v Brněnské prodejně ? Někde jsem to tam, zahlédl..
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » úte úno 26, 2008 6:54 pm

Já se díval do známých prodejen hned jak ten dotaz padl. Mají to ve zboží, ale dostupnost neznámá. To znamená, že není skladem.
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » úte úno 26, 2008 8:46 pm

tak jsem jeden kousek nasel, je to funglovka, jestli chces, za drobny peniz prodam - jeste bych mel mit jeden pocmaranej. jak ho budes chtet jen pujcit, tak ho pujcim, staci napsat SZ. jo, je to 4. vydani prosinec 2003. v 808 neco nove je, ale to uz je holt zivot. zatoky jsou porad stejne, akorat se zmenily mariny. a planek mariny zase az tak moc potreba neni.
halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod halladin » úte úno 26, 2008 8:54 pm

Baharis píše:Já se díval do známých prodejen hned jak ten dotaz padl. Mají to ve zboží, ale dostupnost neznámá. To znamená, že není skladem.

No, s aktualizací webu si moc problémů většinou nedělají.
Vyplatí se zavolat.
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mboban » stř úno 27, 2008 9:26 am

prezident píše:akou charterovkou ides ??? Adriatic a Asta maju 777 v kapitanskom stoliku, u ostatnych som videl kopirovane 777

Jedu s Adriaticem, marina Gomilica,Kaštela. A tak je možné že ta "bible" bude na lodi ale rád bych měl svoji a hlavně se chci pořádně připravit předem - přece je to moje první samostatná plavba :shock:. Saju informace kde se dá (mj. toto jsou nejlepší stránky o jachtingu!) .

Čerstvá informace: právě jsem mluvil s panem Zindulkou a bylo mě sděleno že publikace je v tiskárně a bude k mání v půlce března. Zájemci mohou již teď posílát mailem objednávky - zindulka@yachtcharter.cz. (nevím jestli to není nedovolená reklama :oops: )
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mboban » stř úno 27, 2008 9:37 am

mysacek píše:tak jsem jeden kousek nasel, je to funglovka, jestli chces, za drobny peniz prodam - jeste bych mel mit jeden pocmaranej. jak ho budes chtet jen pujcit, tak ho pujcim, staci napsat SZ. jo, je to 4. vydani prosinec 2003. v 808 neco nove je, ale to uz je holt zivot. zatoky jsou porad stejne, akorat se zmenily mariny. a planek mariny zase az tak moc potreba neni.

Mysacek: Moc díky za nabídku, jestli by Ti to nevadilo, tak bych si tě nechal v záloze, kdyby na mě nový výtisk v březnu (viz výše) opět nezbyl.

Spíš by mě potěšily nějaké Vaše zkušenosti a tipy na oblast mojí první samostatné plavby v červnu - tj. marina Gomilica,Kaštela, pak plánuji Šoltu, Brač,Hvar a nevím jestli za ten týden se dá stihnout Vis. :?
dumber
1. DONÁTOR
1. DONÁTOR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dumber » stř úno 27, 2008 10:58 am

Jestli sajes informace, tak ti muzu doporucit http://peljar.cvs.hr je to hezky online popis jednotlivych chorvatskych ostrovu, zatok a marin ve vetsine pripadu i s mapkou
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mboban » stř úno 27, 2008 11:20 am

dumber píše:Jestli sajes informace, tak ti muzu doporucit http://peljar.cvs.hr je to hezky online popis jednotlivych chorvatskych ostrovu, zatok a marin ve vetsine pripadu i s mapkou

Díky, jsou to skvělé stránky. Něco podobného je na http://marinas.com. Pro plánování trasy je to k nezaplacení, protože si můžu představit jak která zátoka vypadá a jaké jsou přibližné možnosti kotvení, koupání atd. :good:
tomaskre
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tomaskre » stř úno 27, 2008 12:10 pm

dumber píše:Jestli sajes informace, tak ti muzu doporucit http://peljar.cvs.hr je to hezky online popis jednotlivych chorvatskych ostrovu, zatok a marin ve vetsine pripadu i s mapkou

....skvělej odkaz...... DÍKY.... Tom
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Bilardos » stř úno 27, 2008 1:47 pm

mboban píše:Čerstvá informace: právě jsem mluvil s panem Zindulkou a bylo mě sděleno že publikace je v tiskárně a bude k mání v půlce března. Zájemci mohou již teď posílát mailem objednávky - zindulka@yachtcharter.cz. (nevím jestli to není nedovolená reklama :oops: )

Nevíte někdo jestli budou nějaké aktualizace, nebo je to dotisk loňského vydání?
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mboban » stř úno 27, 2008 2:03 pm

Bilardos píše:
mboban píše:Čerstvá informace: právě jsem mluvil s panem Zindulkou a bylo mě sděleno že publikace je v tiskárně a bude k mání v půlce března. Zájemci mohou již teď posílát mailem objednávky - zindulka@yachtcharter.cz. (nevím jestli to není nedovolená reklama :oops: )

Nevíte někdo jestli budou nějaké aktualizace, nebo je to dotisk loňského vydání?

No jak dle vyjádření pana Zindulky, tak je to dotisk. Ten loňský byl brzo vyprodán. Takže asi žádné změny proti poslednímu vydání.
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Bilardos » stř úno 27, 2008 2:24 pm

mboban píše:No jak dle vyjádření pana Zindulky, tak je to dotisk. Ten loňský byl brzo vyprodán. Takže asi žádné změny proti poslednímu vydání.

No na německých stránkých http://www.808haefen.de (předpokládám autorů) je obrázek jako verze 2008. Ale je mi jasné, že každý rok není potřeba hned vše překládat a opravovat. Přesto určitá šance je, tak jsem se ptal.
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mboban » stř úno 27, 2008 2:42 pm

Bilardos píše:
mboban píše:No jak dle vyjádření pana Zindulky, tak je to dotisk. Ten loňský byl brzo vyprodán. Takže asi žádné změny proti poslednímu vydání.

No na německých stránkých http://www.808haefen.de (předpokládám autorů) je obrázek jako verze 2008. Ale je mi jasné, že každý rok není potřeba hned vše překládat a opravovat. Přesto určitá šance je, tak jsem se ptal.

Tak se omlouvám a beru zpět co jsem prohlásil o novém vydání "808" (informační šum :sorry: ).

Takže, podle poslední informace bude nové vydání i se změnami k prosinci 2007.A bude k prodeji v půlce března 2008.
PetrM
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PetrM » pát úno 29, 2008 5:00 pm

Nevite jestli existuje anglicka jazykova verze? Jaky ma pripadne nazev a kde se da sehnat?

Pripadna literatura na lodich v HR chartrech byva vetsinou v nemcine. Coz je pro nekoho problem (i pro me :( ).
Libor
bez hodnocení
Reputace: 84
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát úno 29, 2008 8:56 pm

To Petr M
Vsadil bych se že neexistuje.
Proč?
Protože autor je němec a je to překlad z němčiny.
A na Jadranu převládají němci a rakušané nad všemi anglicky mluvícími, tj. těžko to někdo bude překládat do angličtiny.
Pokud potřebuješ něco zásadního přeložit, dej to sem a můžu se na to podívat.
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Bilardos » pát úno 29, 2008 9:22 pm

PetrM píše:Nevite jestli existuje anglicka jazykova verze? Jaky ma pripadne nazev a kde se da sehnat?

Pripadna literatura na lodich v HR chartrech byva vetsinou v nemcine. Coz je pro nekoho problem (i pro me :( ).

Nějak mě uniká smysl řešit angličtinu, když se to dá pořídit v češtině.
PetrM
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PetrM » sob bře 01, 2008 3:08 pm

Bilardos píše:Nějak mě uniká smysl řešit angličtinu, když se to dá pořídit v češtině.

Pro mě je přínosnější opakovat/studovat AJ termíny. Češtinou pro komunikaci , nejen, v rámci posádky vládnu dostatečně.
erar
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod erar » ned bře 02, 2008 9:36 pm

ahoj všem,

porovnával někdo 777 s 808, stojí to za to kupovat??? jsou tam zásadní změny?

předem dík

PS: 777 jsem ješte nedotrhal:-)
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » ned bře 02, 2008 10:21 pm

Ono v každém novém vydání je něco nového. Asi bude záležet na tom, kolikáté vydání sedmiček vlastníš. Já sedmičky rozdal a teď už nevím, kolikáté bylo poslední
Nemá asi smysl, kupovat všechny nová vydání. Nestojí to stovku. Nějak rozumě, ob jedno, ob dvě. Pokud máš poslední vydání sedmiček, asi bych je dotrhal a pak koupil třeba novější-aktuální vydání osmiček. Podobně to dělám třeba s elektronickými mapami do GPS.

Zpět na