Otevřená zpráva uživatelům fóra

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 159
Kontaktovat uživatele:

Otevřená zpráva uživatelům fóra

Příspěvekod Baharis » pon bře 03, 2008 12:47 pm

Otevřená zpráva všem nechápavým a neukázněným uživatelům.

Vážení přátelé i skrytí nepřátelé těchto stránek. Pokud jste to doposud nepochopili, tyto stránky se řídí určitými pravidly. Nejsou to pravidla samoúčelná a dá se říci že se jimi řídí valná většina všech diskusních fór.

Vzhledem k rozsáhlosti diskuze a velkému objemu témat, které se tu vyskytují, je naprosto nutné, aby se diskutující drželi striktně témat, pro které byla jednotlivá témata vytvořena. Pokud sem dojde nový účastník, ale i pokud my sami něco zpětně hledáme, musíme podle jednoduchého klíče "název vlákna" najít to co potřebujeme.

Pro méně chápavé to napíšu takto: Pokud si někdo založí vlákno o opravě, stavbě, ovládání lodě, píše se zde pouze o tomto tématu. Všechno ostatní je off-topic a bude moderováno, případně smazáno. To samé platí o ovládání spinakru, případně zajímavých jachtařských revírů.

Pokud si chcete postěžovat na práci adminů a moderátorů, nikdo vám nebude bránit založit si nový topic na toto téma a seriozně si o tom promluvit. Někteří ale mají zájem pouze o bezduché, neadresné tlachání. Toto si prosím nechte třeba do hospody, na to je tu škoda prostoru.

Někdy nemám jistotu, jestli jde pouze o nepochopení těchto pravidel, nebo přímo o snahu škodit, rozdrobit diskusi a provokovat lidi, kteří se chtějí o jednotlivých tématech vážně bavit.

Ve světě sportu se říká, že nejlepší rozhodčí je ten, který do hry moc nezasahuje a nechává ji volně plynout. Chtěl bych, aby to bylo podobně i tady. Pak se s úsměvem dají přehlédnout i drobná pochybení a přestupky. Pokud se ale objeví hráč, který cíleně hru ničí a arbitra zneužívá, nemá na hřišti co dělat. To se nedá nic dělat.

Pokud proti moderátorům někdo něco má, nebráním se seriozní diskusi, troufnu se obhajovat a případné pochybení uznat. Ale prosím žádné neadresné náznaky v s tímto problémech nesouvisejících tématech.

s úctou Baharis v.r.
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » pon bře 03, 2008 1:20 pm

a může sem psát co si myslim?
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pon bře 03, 2008 2:45 pm

Ale jo. Že to jsi ty, tak můžeš ;)

EDIT: Tak co máš na duši? Nelíbí se ti můj avatar, něco z mnou popsaných postupů a skromných zkušeností jsem napsal blbě, nebo se ti nezdají nastavená pravidla fóra?
Jen prosím konkrétně. Ten a ten napsal to a to, a to se mě nelíbí. Na povrchní, obecné připomínky a kritiku se špatně odpovídá.
mysacek
s/y Kirké
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » pon bře 03, 2008 5:00 pm

baharisi
mrzi mne, pokud jsi tim skrytym nepritelem techto stranek myslel mne, zajimava sebereflexe, po vcerejsku za ne spis povazuji nektere moderatory.

- tvuj avatar je v pohode, trosku mne stve, ze je tak podobnej tomu mymu, ale co nadelam, mel jsi ho prvni. svym avatarem o sobe neco vypovidas, stejne jako ja svym, takze avatar neresim
- pri tolika prispevcich se clovek chybe nevyhne, napriklad v topicu "bezpecna plavba" pises, ze zalezi na LOA, no videl bych to spise na vodorysku nez LOA, ale budiz. k desnimu dni mas 1284 prispevku, neminim je vsechny prohlizet a hledat chyby
- nastavena pravidla fora jsou rekl bych dobre, jejich aplikace pokulhava. mas 1284 prispevku a vsechny jsou k tematu? to tak trochu pochybuju.

konkretni mohu byt tezko - smazali jste mne a ja mam sklerozu, ale budu se snazit to dat dohromady. prvotni informace byla, "hleda se 15 kapirtanu pro 150 lidi" a to bylo vse. podle mne malo informaci, selskym rozumem mi vychazi za standardnich podminek lod cca 15 metru. (a to se nebavim o tom, kde se 15 tak velkych lodi v tom Sibeniku, nebo kde to ma byt, vezma). na to jsem napsal ze se podle mne na to prihlasi akorat tak nezodpovedni kapitani. no tak to byl muj nazor. kdyby mi na to bezny clen fora napsal " ty blbecku" tak bych to vzal, ale reakce moderatoru mne prekvapila. pokud se za to nestydite, tak to jeste nekde ukazte, at to maji moznost posoudit ostatni. a specialne tvoje reakce "co si to vubec dovolujes" mne trosku zarazila. cele to pusobilo pomerne samolibe :gun: - to je prosim muj nazor, tak to hnedka nemaz

pokud se musim drzet faktu - mate o tom prehled, tak mi prosim zkus zjistit procentualni podil prispevku moderatoru a obycejnych clenu tohoto fora tak za posledni tyden.. subjektivne se tohle forum podle mne presouva z jachterskeho fora k foru moderatorskemu.

a posledni, tez subjektivni nazor. pokud nekdo hleda kapitany, kteri mohou v danem terminu, tak nehleda kapitana ktery nemuze v danem terminu, takze z tohohle pohledu bylo tvoje konstatovani ze bys jel, kdybys mohl, ale nemuzes :offtopic:

tak a jeste jedno uplne posledni povzdechnuti. Psal jsem si dnes s nekolika moderatory, jeden mi vysvetluje "další je že je potřeba udržet topic jakžtakž k tématu " a pred mesicem a neco se do mne prozmenu navezl windward, kdyz jsem ze stejneho duvodu napsal, at nikdo zatim nereaguje, ze se vecer podivam do relevantni literatury.
windward píše:
mysacek píše:...a ze kdyz si poridim spinakr, nezacnu tam ze dne na den psat o 100m[sup]2[/sup] vic. takze prosim nereagujte, ledaze byste opravdu vedeli ...

Vychozi otazka byla, co znamena anglicky vyraz sail area uvedeny v planech / prospektech nejake plachetnice. Kazdy zde vyjadril svuj nazor, coz je fajn, protoze od toho mame forum. Kdyby to nebylo forum, ale "konzultacni stredisko" nejakeho experta, pak tedy bychom se spise ptali a vlastni nazory nevyjadrovali.

tak to jsem se opet vyplakal... :cry:
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » pon bře 03, 2008 6:06 pm

Cielom tejto web stránky bolo a stále je nenechať zapadnúť prachom rôzne informácie z oblasti jachtingu. Ako základ pre získavanie informácií bola zvolená diskusia registrovaných členov, resp. užívatelov a od samého začiatku bolo teda vytvorené Fórum rozdelené na sekcie. Predpokladám že proti cielom a členeniu tejto stránky nikto nič nenamieta.
Celú túto činnosť robí pár ludí bez nároku na odmenu, div sa svete, ale berme to ako taký suchozemský jachting :) Ako sa fórum rozrastalo tak admin Libor začal oslovovať nejaktívnejších členov s žiadosťou o ich oficiálne angažovanie sa. Ale pretože sa diskutuje non stop a mi tu nesedíme v kuse, tak nás admin oslovil postupne viacerých a začal sa používať názov team jachting.info. Vzhladom k tomu že sme nielen boli, ale aj stále sme najaktívnejší /najukecanejší/ tak sa zdá že sa bavíme stále len medzi sebou. Ale trochu pozornejší čitatel vie, že sporadicky sa do diskusie zapájajú desiatky ďalších. Žiadnej diskusii a iniciatíve nie sú kladené žiadne prekážky. Ak niekto ten pocit má, že je mu bránené v slobode prejavu, tak nech sa ozve verejne s konkrétnym problémom.

Ďalšou charakteristickou črtou jachting.info je že je to stránka nekomerčná, myslím že takto liberálnu stránku v poskytovaní informácií o firmách, produktoch a službách asi ťažko nájdete. A preto si dovolím povedať: vážme si toho.
Sloboda prejavu je tu pre každého zaručená, ak by to tak nebolo, nemohol by som tu byť registrovaný. Sú tu určité, myslím korektné pravidlá ktoré je potrebné dodržiavať. Admini aj moderátori nie sú z marcipánu a diskutujú s každým ako rovný s rovným. Ale ak diskusia začne naberať nežiadúci smer, tak je na nich začať diskusiu kočírovať. Nikto z nás nebude tolerovať vulgarizmi, bezdôvodné napadanie druhého diskutujúceho, bezbrehé odbiehanie od témy a podobne. Poriadok musí byť aj v pekle :) to vie každý skiper a člen posádky a preto bude poriadok aj na tomto našom webe ;) samozrejme v rámci našich skromných možností a národných zvyklostí :lol:.

Myšáčku, dôverná info pre teba, nikto ťa nepovažuje za skrytého nepriatela. Dokonca ani soudruh Jakeš ne. :D
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pon bře 03, 2008 6:58 pm

Tak fajn. To jsou otázky a problémy, o kterých se můžeme seriozně bavit. Pokusím se zodpovědět.

- Nejsem nějak moc složitý člověk (tím nepodsouvám že jsem jednoduchý), co si myslím to řeknu a řeknu to tomu komu to patří. Tudíž. Pokud bych tě považoval za nepřítele, tak bych to napsal. Těch diskusí které sklouzávaly do off-topicu nějak přibývalo a považoval jsem za vhodné celé komunitě onu problematku vysvětlit. K tvé osobě bych spíš přiřadil neschopnost držet se tématu a snahu co nejvíce prezentovat své názory.
Ona "fórová" debata je bohužel složitější a nejde ji provozovat jako když se sedí kolem stolu u piva. Nejde se okřikovat, opravovat, skákat do řeči. Je to věda, ne každý ji dokonale ovládá. Ani já ne. Ale většina lidí si dá říct. Někteří zase ne.

- Uvádíš nějaká má pochybení ve výrazech (LOA a pod.), nebudu to hledat. Ale myslím si, že to mělo zaznít ihned v tom tématu, jak jsi na to narazil. Nejsem vševěd, nejsem všeuměl, dokonce se spíše řadím k těm méně fundovaným. A pokud mě zpřipomínkuješ, že jsem napsal hovadinu, tak mám možnost se buď opravit a omluvit za blud, nebo argumentovat že mám pravdu.

- Jestli mám všechny příspěvky k tématu o tom silně pochybuju. Nepopírám že jak já, tak i každý jiný si neodpustí poznámku, připomínku, srandičku mimo téma. Ti slušnější a ti co si uvědomují, to už v textu přiznají a omluví se. V každém případě se snažíme tohoto vyvarovat a hlavně: off-topic by nikdy nemělo zakrýt původní téma. Druhé hlavně: celé fórum očekává, že pokud jsme ty, já Libor, Denis, nebo kdokoliv jiný na off-topic upozorněni, tak se okamžitě omluví a off-topic ukončí. U někoho to ale nefunguje a tvrdošijně si pokračuje ve svém.

- Co se týká onoho vlákna kde jsme se zarazili, to máš tak. Někdo si zadal požadavek a sám si zvolil formu. Jedno podivení nad neadresností považuji za dostatečné. Dále to rozvíjet a podivovat se nad serioznosti případných skiperů už považuji za nadbytečné. Z mého osobního pohledu i urážlivé. Tak ti to napsal Jerryx i já. A dále se diskuse vedla tak, jako by někdo založil téma o spinakrech. To je už nepřípustné. Vše další považuji za soukromé jednání mezi přihlášenými skipery a organizátory. Pokud jsi chtěl psát moudrosti o tom kdo má a kdo nemá vytahovat spinaker, měl jsi si založit nové téma a nezaneřádit téma někoho jiného.

- Narážíš na počet zaregistrovaných a nějaké procenta příspěvků. I když je škoda, že se nezapojuje více lidí, nechává mě to celkem chladným. Je mě jedno, jestli si povídám s 50 lidmi, nebo s 500. Kdo má co říct, ten má dveře otevřené. Nikdy nikomu se nedalo ani náznakem najevo, že jeho otázky jsou stupidní. Pokud tam náznak byl, tak opravdu jen malinký. Není to o tom, že by se lidi báli, ale je to prostě naše mentalita. Čučet poslouchat a nenosit kůži na trh. Jako příklad jsou lidé, kteří jsou zaregistrovaní 1/2 roku i rok, než pošlou první příspěvek. Když něco potřebují. (nic osobního).
V možnostech techniky asi nic automaticky není. Ale dám ti radu. Dole máš celkový počet příspěvků. Moderátory znáš, každý má napsaný počet příspěvků. Počet zaregistrovaných znáš také, takže máš vše potřebné, aby jsi si to spočítal.
Pokud to budeš dělat, pokus se odhadnout, o kolik méně příspěvků by měli moderátoři, kdyby nemuseli umravňovat neukázněné uživatele. S nějakým průměrným časem na jeden příspěvek by jsme se dostali i k ušetřenému času, který by jsme mohli věnovat něčemu užitečnějšímu.
Dal bych ti ještě jeden doplňkový dotaz a sice, jestli nás to umravňování baví a jestli se cítíme důležitější. Ale to je už moc těžké, tím tě nebudu zatěžovat.

- Závěrem se musím zase opakovat. Každý si tu může psát co chce, pokud dodržuje pravidla fóra. Základní jsou držet se tématu a neurážet. Pokud je někdo svědkem porušováním pravidel, nebo se cítí dotčen, nemá právo oplácet, ale má právo na obranu formou stížnosti u admina-velkého šéfa-Libora.
AdsBot [Google]
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pon bře 03, 2008 7:16 pm

Pánové, to co se tu pokoušíte řešit je neřešitelný fenomén všech interentových diskusních fór. A tím že ho řešíte ho krmíte, dáváte mu větší a větší rozměr a sílu a on vás více a více pohlcuje. Vzpomeňte na film Akumulátor a aplikujte to na sebe. Nechte tu bestii vyhladovět! Dejte si bobříka asertivity, soustřeďte se na předávání skutečných zkušeností a zážitků a nepouštějte se do filosofování a reakcí narážkami na narážky.
NEMÁ TO ŘEŠENÍ!! NEBUDE TO MÍT KONEC!!! ZABÍJÍ TO FÓRUM!!!
mysacek
s/y Kirké
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » pon bře 03, 2008 7:23 pm

prezentovat cizi nazory, to bych si vazne nedovolil :? tak zkousim alespon ty svoje. a ty baharis, ty prezentujes ci nazory :shock: ?

kopnuti od jerixe stacilo, to od tebe byla podpasovka a to se na slusnych forech nedela, o zvolenou formu jsem jiz komentoval.

uz jsem to nekomu z moderatoru psal, (jednu z ;) ) roli moderatoru tady chapu jako takovych roztleskavacek, kdyz diskuse uvada, je potreba ji rozproudit a podnitit diskutujici. jenomze jak nekdo zacne diskutovat, tak je hnedka off topic a dostane pres pysk. a ted nemyslim jenom sebe. tohle foru neprospiva

koncim s timhle tematem, zvazuju sice ze pujdu zalovat Liborovi, bo jsem zalobnicek, :crazy: ale tady uz ani radku, nebere to konce, kazdej si stoji za svym a nehne se ani o pid.

HOWGH
halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod halladin » pon bře 03, 2008 7:31 pm

No, řekl bych, že je nejednoduššší, pokud se mi něco nezdá, nezaplevelovat topik námitkami, a oslovit zasahujícího moderátora v soukromé zprávě.. Vysvětlit své stanovisko a pohnutky, a požádat o totéž protějšek.
Nemá smysl předpokládat automaticky zlý úmysl - na kterékoliv straně. Mnohdy se jedná o špatné pochopení situace. a dá se v klidu a bez urážek vysvětlit.
já jsem notně ukecanej :-) a chvilku mi dělalo problém s psaním mnoha sólo komentářů. Padlo dokonce podezření, že to dělám úmyslně. abych co nejdříve dosáhl dostatečného počtu komentářů. A mohl stahovat. No, a já byl úplně novej, a ani nevěděl, že se odtud dá něco stáhnout..
A myslím , že by nebylo špatné, kdyby moderátoři také občas použili SZ- ono dá skoro stejnou práci napsat SZ, nebo něco do topiku.
A p dohodě třeba něco upravit, něčeho ubrat, nebo dokonce smáznout celé.
přce jen, být"sprdnutej" mezi 4 očima bolí míň , než veřejně :D
Já vím, je to amatérský web, ...a je s tím hodně práce i tak ...
:D
vilma
moderátor
Reputace: 40

Příspěvekod vilma » pon bře 03, 2008 7:40 pm

Jojo, to nebude mít konec. Není na světě web ten, aby se líbil lidem všem. Podle mne je to velmi jednoduché /ale taky mi to trvalo, než jsem si na to přišla, s pomocí mých Poradců - čautě vy dva, co víte, jaké je Vaše jméno, seděli jste na školení po mé pravici/.

Komu se zde líbí, tak tu bude, a komu se zde nelíbí tak tu nebude. S tím si přece lehko poradí každý sám. Jak říkala moje babička "Nelíbilo se ti tam ? Měls tam nelézt".

P.S. Poradci radí rovnou ty polemiky-kritiky mazat, ať tu nezabírají místo a čas těm, co si chtějí číst o jachtingu a legráckách a líbí se jim to tak, jak to je.

Co já na to :Stránky a jejich duch jsou nastavené jak jsou a měnit se hned tak podstatně asi nebudou, protože se zatím osvědčily. Každý má možnost založit si stránky své a tam to všem ukázat, jak na to a jak to vedení webu má vypadat. Neříkám, že to nejde lépe. Neříkám, že neděláme chyby. Ani se o to nesnažíme být dokonalí, není to účelem, jsme jen lidi. A není účelem se zavděčit vždycky každému, protože to nejde.
Naposledy upravil(a) vilma dne pon bře 03, 2008 7:42 pm, celkem upraveno 1 x.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pon bře 03, 2008 7:41 pm

halladin píše: A myslím , že by nebylo špatné, kdyby moderátoři také občas použili SZ- ono dá skoro stejnou práci napsat SZ, nebo něco do topiku. A po dohodě třeba něco upravit, něčeho ubrat, nebo dokonce smáznout celé.Přece jen, být "sprdnutej" mezi 4 očima bolí míň , než veřejně.J á vím, je to amatérský web, ...a je s tím hodně práce i tak ...
Ano, v tom máš kus pravdy. Potíž je ale trochu v tom, že s někým je možné se domluvit a s někým prostě ne. Nevím jak komu jsou zřetelné slovní a argumentační charakteristiky některých uživatelů.
jachta2008
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod jachta2008 » pon bře 03, 2008 7:53 pm

Ahoj, zde je jasný případ a dovolím si přidat jeden podmět:

váš moderátor /vilma/ v topicku na poptávku po kapitánech napsala toto:

ahoj Kacko,
a prozradíš nám, jak jsi k těmto stránkám přišla čili našla je ?
ahoj bobši,
jistě, že se dá něco takového tušit, mám ale zkušenost, že i věci samozřejmé mají být vysloveny a jasně pojmenovány, jinak dojde k informačnímu šumu, každý holt vnímáme jinak.
Neber můj příspěvek jako Tvoji kritiku, píšu jen s ohledem na Kačku, ať nemluvíme v tomto případě za ni.
ó díky, aspoň to příště pochopím. Opravdu jsem ten vtip tam neviděla. Vidíš to, že šum existuje, hlavně když se spěchá do práce.
ahoj Káčo,
závidím Ti Tvoji rozhodnost. Též Tvé přesvědčení, že tomu všemu tady rozumíš. Jsem ráda, že Ti naše forum dokázalo pomoci najít tři skippery.
Bilardosi, milý uživateli,tolik urážek a výpadů si nezasloužíš. Promiň. Kultura vyjadřování v tomto topiku nezadržitelně klesá.
Káčo, otevřeně Ti sděluji, že Tvé vyjadřování, nejen obsahem, ale především formou se mě osobně nelíbí. O takové příspěvky tu opravdu není zájem a v tomto případě je pro forum opravdu lepší nepsat. Vyjádřit svůj názor můžeš, je-li věcný, útočit na uživatele ne. A to i kdybys měla pravdu.
Jinak mne napadlo, že malý počet přihlášených - neklesej na mysli, není všem dnům konec - nesvědčí ani tak o tom, že na "největším foru" jak to tu nazýváš, není dostatek zkušených fajn skipperů, jak lze vytušit z Tvého příspěvku. Třeba je to tak, že je Tvoje nabídka prostě neoslovila, třeba se jim nelíbil styl Tvého vyjadřování, /nebo možná Bilardos Ti chtěl i poradit, že to na některé může působit neseriozně - neochota uvádět jméno firmy/. Já plně chápu, že pro to máš své důvody a "nevyčítám" Ti neuvedení jména. Dovedu si ale představit, že jsou lidi, kterým to vadí. Nehledej chybu jen v druhých.

TAK SE PROSIM NEDIVTE MYSACKOVI ZE TU CHCE SKONCIT

edit vilma: kačko, je nevhodné zaštiťovat se myšáčkem, jestli chceš skončit Ty, je to Tvoje právo. Proč by měl skončit myšáček na základě mého moderování ve "Tvém" topiku to si troufám tvrdit, že neví ani on. Zde není žádná příčina-následek.

problém nebude v myšáčkovi, to vidí a posoudí každý rozumný člověk

Kačka
vilma
moderátor

Příspěvekod vilma » pon bře 03, 2008 8:13 pm

ahoj Káčo,
nechci radit, protože Ty o rady nestojíš, ale jestli jsi se rozhodla citovat moje odpovědi, tak by bylo dobré citovat i ty podněty, na které jsem reagovala. A též ty příspěvky, které jsou již vymazány....... Aby to nebylo vytržené z kontextu.
Přečti si prosím též můj příspěvek výše.
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » pon bře 03, 2008 8:14 pm

Hm, kačko,
Tak jsem si přečetl ten Tvůj topik, a mám z něj zhruba stejnej dojem jako Vilma.
Mám dojem, že tohle je web jachtařů, a velká většina těch, co mají kapitánské papíry jazdí sami pro sebe, pro zábavu, a ne pro výdělek. A z toho zbytku může mít fůra už vlastní program, a vlastní akce. Takže divit se, že okamžitě neseženeš požadovaných 15 kapitánů.......
Není to web pro nezaměstnané kapitány. Alespoň myslím.. :)
A připadáš mi příliš ostrá, a příliš útočná.
Nechápu, co si myslíš, že tím dosáhneš...... Ani v kšeftu to není užitečné....
jenda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod jenda » pon bře 03, 2008 9:07 pm

halladin píše:Hm, kačko,
Tak jsem si přečetl ten Tvůj topik, a mám z něj zhruba stejnej dojem jako Vilma.
Mám dojem, že tohle je web jachtařů, a velká většina těch, co mají kapitánské papíry jazdí sami pro sebe, pro zábavu, a ne pro výdělek. A z toho zbytku může mít fůra už vlastní program, a vlastní akce. Takže divit se, že okamžitě neseženeš požadovaných 15 kapitánů.......
Není to web pro nezaměstnané kapitány. Alespoň myslím.. :)
A připadáš mi příliš ostrá, a příliš útočná.
Nechápu, co si myslíš, že tím dosáhneš...... Ani v kšeftu to není užitečné....

Halladine, že se vyjadřuje jako jistej Filípek z Kuby, to je součást byznysu. Ona přece sakra dobře ví, čeho chce dosáhnout - prostě chce svých 15 kapitánů a bude tu tak dlouho hecovat, dokud je nedostane :-) a pokud máš dojem, že to nefunguje, tak sleduj, jak jí to hezky přibývá.
Nemůžu než dodat, už aby je měla...

P.S.: Zase jsem měl jednou radši držet hubu. Pardon... :whist:
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » pon bře 03, 2008 9:17 pm

Jo, jendo, to říká on..... :D
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod MaPa » pon bře 03, 2008 9:36 pm

jenda píše: - prostě chce svých 15 kapitánů a bude tu tak dlouho hecovat, dokud je nedostane ...

Nevšiml jsem si, že by někoho hecovala, dala jen na fórum inzerát s kontaktem pro případné zájemce.
Nemohl jsem si ale nevšimnout, že celá řada příspěvků zde i tam má chrakter "off topic" a že další patří do SZ.
Jeden trochu neobvyklý inzerát a tolik povyku (a vlastně pro nic). Kdo má zájem, atˇ se prostě přihlásí (a dozví se patrně víc), kdo má nějaké připomínky, atˇpoužije SZ. Pojdˇme se věnovat tomu, k čemu je naše fórum určeno. Děkuji.
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Reputace: 66

Příspěvekod Richard » pon bře 03, 2008 10:00 pm

Má smysl to vše číst znovu abych konečně pochopil? :shock: :(

edit vilma : nemá, milý Richarde.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pon bře 03, 2008 10:03 pm

Richard píše:Má smysl to vše číst znovu abych konečně pochopil?

To v žádném případě!!! To by na tobě mohlo zanechat trvalé následky. Navíc do 50ti let to je možné číst pouze v doprovodu rodičů.
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Milos » pon bře 03, 2008 10:06 pm

jachta2008 píše:problém nebude v myšáčkovi, to vidí a posoudí každý rozumný člověk /Kačka/

Obávam sa, milí priatelia, že tu okrem rybičiek, krmíme skúseného trolla! A pozor, vážení kapitáni so spinakrami, 1. apríl sa blíži ! :lol:
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Komín » pon pro 08, 2008 9:46 am

Necelých 14 měsíců více než méně pravidelně sleduji stránky jachting.info a pochopitelně zejména obsah fóra. Dneska , když jsem si přečetl v jiném vlákně odpověď od Denise na mou otázku, jsem si uvědomil, jak se za ten rok a něco díky těmto stránkám výrazně změnily moje vědomosti a znalosti o věcech kolem jachtingu, můj pohled na svět a zřejmě i můj život.
Proto si teď dovoluji touto cestou poděkovat - DĚKUJI !!! - autorům těchto stránek za nápad a jeho realizaci, moderátorům za jejich moderování, všem přispěvatelům za jejich vědomosti, o které se se mnou a ostatními dělí a úplně všem, kteří to čtou, za to že se mým někdy asi dost hloupým dotazům nesmáli.

No a když už jsem v tom, tak přeju, možná trochu předčasně, do nového roku nám všem, aby nám tahle internetová partička co nejdýl vydržela. :masslol:
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pon pro 08, 2008 10:23 am

Jejda Komíne, kde jsi to vyhrabal :D
Ale je to zajímavé, když si člověk zavzpomíná na staré problémy a přečte co kdysi před rokem napsal...

V každém případě mě (nás) tvá slova těší a děkujeme za ně. Stejně jako za předčasné přání do Nového roku.
Já ještě pár dní počkám. ;)
Libor
bez hodnocení
Reputace: 84
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon pro 08, 2008 11:02 am

Je známo, že statisticky je více stížností než chvály....
když je někdo spokojený, proč by něco psal, když vše funguje jak má.... :D :D :D

Proto tvá slova Komíne těší a je vidět, že stránky mají co nabídnou, mají smysl a jsou snad i někomu užitečné, k čemuž jsem je také zakládal....
Dík.
Pidzej
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Pidzej » pon pro 08, 2008 12:08 pm

Ahoj všem- a nemohl by sem někdo dát odkaz na původní topic s kačkou.... nějak vyhledávání nefunguje.. díky
vilma
moderátor

Příspěvekod vilma » pon pro 08, 2008 3:37 pm

Bohužel, Pidzeji, ten původní topik existuje v podobě zcela věcné, v poptávkách kapitánů, že "Kačka hledá 15 kapitánů" a velmi výživný zbytek je vymazán, tak bohužel kužel.
Ale nezoufej, jistě se zas někdy něco objeví, to víš, skupinová dynamika, ta existuje objektivně :D .

Zpět na