Pomozte prosím s výběrem charterové lodi v HR

Tipy a návody k výběru lodě. Zkušenosti druhých s výběrem lodě.

Moderátoři: Pepa, david, smike, vilma

Mathesius
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Pomozte prosím s výběrem charterové lodi v HR

Příspěvekod Mathesius » pát bře 07, 2008 4:34 pm

Snažil jsem se zjistit, zda se neptám zbytečně potřetí, kdyby jo, pošlete mě prosím do příslušných míst (ke správnému vláknu).

Vybírám (ne poprvé) jachtu pro šest suchozemských krys. Nabídka nejlevnějších lodí v Chorvatsku je složena většinou z lodí Bavaria, Elan, Sun Odyssey, Oceanis, Hunter, Dufour, modelová čísla jistě znáte. Neb jde o šest mladých mužů, snažíme se vybrat tu nejsportovnější, ale máme zkušenost jen s elankama, páč nám kdysi nějaká bába povídala, že "sou jakože rychlý a bávky jakože ne", což bude dost možná úplná blbina. Uvítal bych vaše osobní preference a doporučení, estetická, technická i jakákoli jiná. Abychom se zase letos neprali o E333 jen proto, že o těch ostatních nic nevíme.

Předem díky za odpovědi, pokud se ptám blbě, dejte prosím vědět, rád to zkusím přeformulovat či zpřesnit. Naše jachtařské zkušenosti jsou velmi omezené, takže je v zásadě asi jedno, na čem zase letos pojedeme, páč nejde o regatu, ale rádi bychom "Prej jsou tyhle lodě nejlepší fcelym Pacifiku" vyměnili za "Zkušenosti matadorů z fóra jachting.info ukazují, že loď Vydra BŽ3.14 je to nejžůžovější, co si můžeš za málo peněž pro posádku 4+2 na Jadranu pořídit."
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

výběr lodi

Příspěvekod pecho » pát bře 07, 2008 4:48 pm

Asi ti poradí zde zkušenější matadoři, ale na tvůj dotaz neznám odpověď, záleží kdy tam jedete a když nebude funět, tak můžeš mít
nejrychlejší loď, je ti to k ničemu. Chcete sportovat, rolfok je už standard, roll hlavní plachty nebo klasiku lazy,co od toho čekáte?
Zdraví Pecho
Mathesius
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Mathesius » pát bře 07, 2008 5:05 pm

Jedeme tam druhej tejden v dubnu, genu na rollfogu tak nějak čekáme (ta je skoro na všech těhle lodích, myslim), dokonce i roli hlavní plachty, i když loni si kluci poradili (no, víceméně) i s refováním. Jde mi hlavně o to, abych když z toho nekonečnýho seznamu lodí vybírám, měl taky nějaký jiný záchytný body než cenu, charterovku a počet osob. Neboli když mi ostřílenej vlk řekne, že projezdil celý Středozemní na B32 a na elanku by nesed, páč jánevimco, tak to bude dobrý téma ke zvážení a další diskusi. Nebo třeba ať určitě sháníme loď bez role hlavní plachty, páč jinak se nikdy nic nenaučíme a tak podobně. Prostě sbírám doporučení všeho druhu.
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Re: Pomozte prosím s výběrem charterové lodi v HR

Příspěvekod Pepa » pát bře 07, 2008 5:17 pm

Mathesius píše:Snažil jsem se zjistit, zda se neptám zbytečně potřetí, kdyby jo, pošlete mě prosím do příslušných míst (ke správnému vláknu).

S jedním příspěvkem se zde těžko ptáš po třetí, leda pod jiným jménem

Mathesius píše:Vybírám (ne poprvé) jachtu pro šest suchozemských krys. Nabídka nejlevnějších lodí v Chorvatsku je složena většinou z lodí Bavaria, Elan, Sun Odyssey, Oceanis, Hunter, Dufour, modelová čísla jistě znáte. Neb jde o šest mladých mužů, snažíme se vybrat tu nejsportovnější, ale máme zkušenost jen s elankama, páč nám kdysi nějaká bába povídala, že "sou jakože rychlý a bávky jakože ne", což bude dost možná úplná blbina.

Není

Mathesius píše:Uvítal bych vaše osobní preference a doporučení, estetická, technická i jakákoli jiná. Abychom se zase letos neprali o E333 jen proto, že o těch ostatních nic nevíme.

techniká a estetická hodnocení viz. testy lodí. Poslouží pan google.

Mathesius píše: Naše jachtařské zkušenosti jsou velmi omezené, takže je v zásadě asi jedno, na čem zase letos pojedeme, páč nejde o regatu, .

Správný závěr, je třeba se jím řídit. ;)
Pepa
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Ne.

Příspěvekod Ferdinand » pát bře 07, 2008 6:50 pm

Proboha Mathesiusi jsem neskonale rád, že jedete už v dubnu a né až v červnu, takhle mám jistotu, že Tě na moři nepotkám a doufám, že ani nikoho Tobě podobného. Radši si nic nepůjčujte a jeďte na hory, tam snad uděláte méně škody.

P Samozřejmě míněno jako žert :mad:
vilma
moderátor
Reputace: 31

Příspěvekod vilma » pát bře 07, 2008 7:06 pm

ahoj Mathesiusi,
vitám Tě na foru. Umístil ses napoprvé celkem dobře, možná to přešoupnu do oddílu CHarter, Různé tipy bez hodnocení - jak sis všimnul, tak už tu nějaké podobné dotazy padly, ale web to unese, když máš konkrétní zadání. MAximálně můžeš být scelen, až se na to podívám podrobněji. S tím si hlavu vůbec nelam. Bude Ti pomoženo.
Doufám, že se dočkáš odpovědí, které Ti pomůžou a budeš se rád vracet.
Tolik uvítací přípitek.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát bře 07, 2008 7:16 pm

Ale, ale Ferdinande co to vidím..... :shock:

Takto se na Mathesiuse nesmí :!: Je tu nový, dnes se přihlásil a položil dotaz. Správně formuloval co ho zajímá, založil si na to topic, vše, na rozdíl od některých, napoprvé bez chyby.

Pokud má někdo pocit, že se mu musí vyhnout, nechť si to nechá pro sebe. To tu nemá co dělat.

Ještě malá rada, zkuste každý si vzpomenout na sebe (nebo i jiné), jaké to bylo než jste napsali první dotaz. Někteří se osmělili až po velmi dlouhé době.
A pokud se takto budeme chovat k nově příchozím, tak to už sem nikdo nový nezavítá.
Neodrazujme prosím nikoho předem, nevíme co v kom je....
Drtivá většina tázíjích zde očekává nějakou konstruktívní odpověď a ne nějakou výtku. Proto sem také zavítali, že ;)

Takže pokud to bylo míněno jako vtipná nadsázka .... :? snad.
Ale pokud jsi to myslel vážně, příště si to odpusť.
Mathesius
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Mathesius » pát bře 07, 2008 7:35 pm

Diky za vsechny uvitaci pripitky (omluvte na moment absenci diakritiky), na horach jsme uz nadelali snad vsemoznou skodu, mily Ferdinande, tak jsme si, jako obvykle touhle dobou, rekli, ze zas pojedem pachat skodu jinam. Tesim se i na vsechny vecne (mysleno vjecne, nikoli vjeczne) odpovedi, treba Pepovo "Neni" je docela dobrej prislib do budoucna, protoze tahle historie (BvsE) by me zrovna docela zajimala. Protoze s googlem se docela znam (divim se, ze Pepa nelinkoval justfuckinggoogleit.com), vim, ze se obcas oplati radeji zeptat na patricnych mistech.

Krom cteni jsem zkousel zdejsi forum projet nejen tim nesikovnym hledacem, ale i googlem, a komplexni odpoved jsem nenasel, tak porad verim, ze tema uplne nezdvojuju.

Hezkej vecer vsem.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pát bře 07, 2008 8:01 pm

Ale jo. Libor to napsal dobře. Každý se může ptát a nikoho nesoudíme předem.

V této části fóra najdeš určitě hodně moudrého, ale žádnou generální radu nečekej. 100 lidí, 100 názorů. Pokud si chceš poslechnout mou radu, už jsem to tu někde psal, tak až na malé vyjjímky to je úplně jedno! Ve velké míře totiž záleží i na tom, jak je ta dotyčná loď vystrojena.
Najeď si na vyhledávač, zadej si datum, oblast, počet kajut a pak si ze seznamu vyber něco podle ceny a stáří, které ti je milé.
jerryx
Site Admin
Reputace: 66

Příspěvekod jerryx » pát bře 07, 2008 8:48 pm

.. ono to chce proste zkouset ;-) stejne jako se nekdy trefis na lod, ktera ti nesedne, tak stejne tak natrefis na lod, kterou si naopak oblibis.
ono je to taky dost srdecni zalezitost - kazdy chce neco jineho, ale protoze by jsi urcite chtel neco jineho nez obecne rady, tak jeden tip muze byt:
vektor 36 - patri mezi levnejsi, hlavaska ma lazyjacka, dal bych ji mezi sportovnejsi charterovky
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88

Příspěvekod Denis » pát bře 07, 2008 10:51 pm

Pod Matadorom si vždy predstavím pneumatiku Matador z gumární Púchov :) Možno tu chodia na web skúsený regatový jazdci a dajú svoj tip, prezradia niečo zo svojich tajomstiev. A keď neprezradia, tak stačí pozrieť aké lode sa najviac používajú na regatách. Ak sa nemýlim bude to First.
Inak súhlasím s Jerryxom, treba skúšať a možno niečo nájdeš čo vám sadne. Ak ste partia mladších športovo založených suchozemcov tak by som hladal loď s klasickým refovaním hlavnej plachty, ak sa vám chce robiť s plachtami je to večšia zábava. Oslovil by som čártrové spoločnosti so špecifickou požiadavkou, verím že niečo nájdu, Chorvatsko majú zmapované velmi dobre. Takže vela šťastia pri hladaní, kto hladá, ten nájde. ;)
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

matador

Příspěvekod pecho » sob bře 08, 2008 7:54 am

to Denis: já si to Denisi tento termín (terminus technicus) matador nevymyslel a nemůžu za to, že gumárny v Púchově tak pojmenovaly svoje pneumatiky, pokud je to problém, tak prosím, aby admin mé příspěvky vymazal, abych zde nezavdával na další problémy. Zdraví Pecho
alffa
Site building team
Reputace: 2

Re: matador

Příspěvekod alffa » sob bře 08, 2008 8:30 am

pecho píše:to Denis: já si to Denisi tento termín (terminus technicus) matador nevymyslel a nemůžu za to, že gumárny v Púchově tak pojmenovaly svoje pneumatiky, pokud je to problém, tak prosím, aby admin mé příspěvky vymazal, abych zde nezavdával na další problémy. Zdraví Pecho

Ahoj pecho,
Koukám že zima už je dlouhá.
Denis tím nic nemyslel.
Jen si vzpomněl na pneumatiky. ;)
Mě to zase asociuje sýr.
No, ty jsi ten terminus technicus, použil kontextově, zcela správně.
Nikdo nemá žádný důvod aby Ti něco mazal.
Nic se tedy neděje. :) Vydržte chlapci, za chvíli bude jaro. ;)
alffa
erar
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod erar » sob bře 08, 2008 9:44 am

Mathesius píše:Jedeme tam druhej tejden v dubnu, genu na rollfogu tak nějak čekáme (ta je skoro na všech těhle lodích, myslim), dokonce i roli hlavní plachty, i když loni si kluci poradili (no, víceméně) i s refováním. Jde mi hlavně o to, abych když z toho nekonečnýho seznamu lodí vybírám, měl taky nějaký jiný záchytný body než cenu, charterovku a počet osob. Neboli když mi ostřílenej vlk řekne, že projezdil celý Středozemní na B32 a na elanku by nesed, páč jánevimco, tak to bude dobrý téma ke zvážení a další diskusi. Nebo třeba ať určitě sháníme loď bez role hlavní plachty, páč jinak se nikdy nic nenaučíme a tak podobně. Prostě sbírám doporučení všeho druhu.

Ahoj, já to dělám pro zatím tak že pokaždý si pujčuju jinou loď abych si udělal na ně svůj názor co mi vyhovuje a co ne, zatím pouze tyto Oceanis 411,423,323, 331,Vektor 401,Elan 40,Dufor 325, Bavaria 30, 42match , můj subjektivní názor je zatím že každá má svoje :) Když máš posádku tak je to jedno, když budeš sám tak např. Oceanis má všechny lana v kokpitu což je supr. PS: v dubnu bych já koukal na hmotnost aspoň 5tun
Jaarek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 14

Příspěvekod Jaarek » ned bře 09, 2008 2:55 pm

Ahoj, souhlasím s jerryx, Vektor 36 (nebo taky 361) je povedená loď. Měl jsem ji dvakrát a v pohodě, klasická hlavní plachta. :good: Letos opět znova v květnu.

V žádném případě nedoporučuji Elan 344 Impression pro sportovní plavbu !! :thmbdn:
Mathesius
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Mathesius » pon bře 10, 2008 1:17 pm

Diky za vsechny odpovedi.

erar: Co to bylo s tema peti tunama? Na zacatecnika musis pomalu...
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pon bře 10, 2008 2:55 pm

Erar tím asi myslel, že v dubnu bývá horší počasí a čím je loď větší/těžší, tím lépe se popere s vlnami. Neskáče po nich jako ořechová skořápka...
Váhu lodě máš vždy napsanou ve specifikaci. Míry, váhy, plocha plachet, atd.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88

Re: matador

Příspěvekod Denis » pon bře 10, 2008 6:52 pm

pecho píše:to Denis: já si to Denisi tento termín (terminus technicus) matador nevymyslel a nemůžu za to, že gumárny v Púchově tak pojmenovaly svoje pneumatiky, pokud je to problém, tak prosím, aby admin mé příspěvky vymazal, abych zde nezavdával na další problémy. Zdraví Pecho

Pecho, kamaráde, kurňava a prečo som tam dal toho šaška usmiateho? Takéhoto :) hé? Preto aby si sa náhodou neurazil. Ahoj a nič v zlom.
erar
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod erar » pon bře 10, 2008 8:16 pm

Mathesius píše:Diky za vsechny odpovedi.

erar: Co to bylo s tema peti tunama? Na zacatecnika musis pomalu...

Není co dodat, Baharis to napsal přesně :? :?
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

,matador

Příspěvekod pecho » úte bře 11, 2008 8:11 am

To Denis,
ahoj, díky, že mě máš za kámoše, já Tebe taky, ale omlouvám se, to už byla ta poslední kapka, mě naštval tady úplně někdo jiný,
nechci to rozebírat a pak to s Montym, to mě moc mrzí, ale doufám v happyend. Jinak se omlouvám všem, že jsem OT. Zdraví Pecho
Mathesius
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Mathesius » pon dub 14, 2008 7:32 pm

Tak jsme zpatky dokonce i se zalohou za lod. Zkusili jsme snad vsechno pocasi, taky neovladatelnou lod a vyvazovani na boji pod plachtama v silnym vetru (jojo, ne kazdej opravi praskly plynovy lanko levackou). Co mi ale vrta hlavou, je skutecnost, ze zatimco tri celkem seriozne vypadajici namornici potvrdili povidacky o zasadnich rozdilech napriklad mezi lodema Bavaria a slovinskejma ypsilonkama a elankama, z vasich reakci tady na foru se zdalo, ze je to vlastne uplne jedno nebo vicemene totez. Tak pokud by jeste nekdo mel k tematu co rict, rad si to poslechnu. Kdyz mi totiz starej chlap rika, ze dopoledne nikam nejede, protoze more je zly, ale ja mam vybornou lod, ze se nemusim bat, neda se nad tim mavnout rukou. Stejne jako kdyz mi pracovnik charterovky rika, ze bavarie jsou autobusy pro turisty a nema na nich cenu ani vytahovat plachty - a doklada tim, ze sestimistna ypsilonka ma kyl hlubokej jak ten nejvetsi Bavaria tank v cely flotile.

Zpět na