loger + echo versus fishfinder

Palubní instalace, zařízení a výbava lodě pro plavbu.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

mikiviki
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

loger + echo versus fishfinder

Příspěvekod mikiviki » sob bře 15, 2008 5:03 pm

Potřeboval bych rozvinout toto téma.Chci si pořídit na loď hloubkoměr a rychloměr a napadá mne levnější a zábavnější varianta a to je fishfinder. Kdo to také řešil ? A jaké a proč bylo nakonec jeho rozhodnutí ? :?
david
moderátor
Reputace: 121

Re: loger + echo versus fishfinder

Příspěvekod david » sob bře 15, 2008 9:47 pm

mikiviki píše:Potřeboval bych rozvinout toto téma.Chci si pořídit na loď hloubkoměr a rychloměr a napadá mne levnější a zábavnější varianta a to je fishfinder. Kdo to také řešil ? A jaké a proč bylo nakonec jeho rozhodnutí ? :?

Ano, zajímavé téma. Taky bych rád věděl jaký je rozdíl mezi echolotem a fischfinderem - princip je stejný. Dále, nevíte někdo o echu nebo fischf. který zaručeně umí hloubky od 0,5 m - 0,6m?
Miri
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Miri » sob bře 15, 2008 10:01 pm

david: myslel si či dokáže rozoznať 0.6 a 0.5?
to musí každý! Na 100% viem že EAGLE, Lowrance, a Humminbird to určite vedia.

a Eagle základ kúpiš za babku, ale ten najlacnejší Ti nebude merať rýchlosť.
Ale na rýchlosť je najlepší GPS!
Ja mám Eagle Sea Finder 480 a mám aj rýchlostnú sondu, ale nemerá to na 100%.
Kamarát má Navman s takou istou rýchlostnou sondou a tiež to neni ono.

Ale hlbku to meria na 100%.
dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » sob bře 15, 2008 10:04 pm

http://www0.epinions.com/pr-Humminbird_ ... full_specs
to mikiviki:ahoj ja pouzivam Humminbird Matrix 65,koupil jsem ho asi pred 4 roky a zatim jsem si s tim vystacil,mapy se daji poridit na www.navonics.com .Ma to GPS, hloubkomer,deep alarm,kompas,log.Vyrobce sice uvadi ze jde o vyrobek urceny pro rybare a ne pro navigaci,nicmene proc se mi nepodarilo zjistit.samozrejme to zaroven kontroluji s tistenou mapou a mam rezervni rucni GPS. V marine kde jsem kotvil tento typ fishfinderu pouzivalo vice jachtaru.Jediny problem co jsem zaregistroval byl ten, ze hloubkomer obcas vyhodnotil hranici mezi vrstvou spodni chladne vody a teplejsim vrchnim proudem jako dno,ale po par sekundach se vzdy udaje upravily na spravne hodnoty.udajne je sonar citlivejsi,proto ty rozdily.taky pry zabira oproti klasickemu hloubkomeru mensi plochu dna pred lodi coz muze byt pri rychle plavbe problem,zrejme mimo jine pricina pajova pruseru na Michiganu.No a taky se pry muze stat ze vyhodnoti jako dno tvrdou vrstvu,skalu,pod nanosem velmi ridkeho bahna ale nikdy jsem to nezazil.cena tehle hracky byla 400 USD,cca 6500 kc
david
moderátor

Příspěvekod david » sob bře 15, 2008 10:50 pm

Miri píše:david: myslel si či dokáže rozoznať 0.6 a 0.5?
to musí každý! Na 100% viem že EAGLE, Lowrance, a Humminbird to určite vedia.

Ne, myslel jsem, že začne ukazovat hloubku už při O.5 m pod sondou. Některý typy udávají od O,6m, ale je to jen zbožný přání. Běžně vypadne signál už při 1,2 - 1 metru
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Příspěvekod Sullaco » ned bře 16, 2008 11:38 am

Dane: ahoj, prosím tě a jak jsi to vyřešil s češtinou? Né že bych nemuměl AJ ale chtěl jsem to mít tak nějak počeštěný ale ve státech prodávají Humminbirdy pouze bez ČJ. Tady to prý nikdo přehrát neumí. Tak jsem koupil Lowrance, se kterým mám taky dobeé zkušenosti

David: už před nějakými 8lety jsem vlastnil obyč sonar Eagle Strata 128 Portable a vím že spolehlivě měřil od 0,5m. Teď mám Lowrance X86 (cca 110 US dolarů) a byť jsem ho ještě nezkoušel, věřím že na tuty půjde od 0,5m taky.
mikiviki
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikiviki » ned bře 16, 2008 12:36 pm

absence čestiny mi ani tak navadí jako to, že ze států to neumí metrický systém. Ten Lowrance jde u nás nějak upravit,přehrát atd. aby to umělo metrický systém ? Nebo ze zeptám jinak...V případě, že koupím combo fishfinder ve státech, který z výrobců jde u nás upravit, tak aby to měřilo v metrech atd.. :? Garmin..northstar.. Lowrance...Humminbird... :lol:
Pokukuji tady po tomto modelu: http://www.gpsspecials.com/index.asp?Pa ... ProdID=295

ale nevím co s us verzí v evropě :hmm:
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Sullaco » ned bře 16, 2008 1:11 pm

Garmin a Humminbird se dělá v několika verzích, v USA evropskou verzi nekoupíš a tady ti to nikdo co vím nepředělá, ačkoliv si myslím, že přehrátí sw nebude nijak obtížné. Lowrance (Eagle je totéž) má ČJ a i přenastavení metrických a teplotních jednotek u každého výrobku koupeného kdekoliv ať je to USA nebo Evropa.
dan
s/y Hannah

Příspěvekod dan » ned bře 16, 2008 3:21 pm

to sullaco:cestinu jsem neresil,ani metricky system,je mi vcelku jedno jestli mam hloubku ve stopach nebo metrech.
to David:je to presne jak pises,vyrobce uvadi min hloubku kolem pul metru,bezne to vypadava uz v metru... :(
mikiviki
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikiviki » ned bře 16, 2008 4:09 pm

tak v tom případě padla má volba na : http://www.gpsspecials.com/index.asp?Pa ... ProdID=276
nebo: http://cgi.ebay.com/Eagle-Seacharter-64 ... dZViewItem
to Sullaco: jak nemáš pravdu, tak .....!!! chraň tě ruka páně !!!!!! :gun: :crazy: :D
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Sullaco » ned bře 16, 2008 10:18 pm

Dan: chápu, když já raději fakt metry, kilometry za hodinu a stupně Celsia. ;)

Miki: najeď na stránky Eagle, najdi si svůj model co chceš, je k němu na jejich stánkách i návod, zalistuj v něm a ověř si to sám, že v nastavení lze přepínat tuším z 11 řečí mezi nimiž je i ta naše. :)

Tady máš odkaz na ten Lowrance, návod si stáhni sám. http://www.lowrance.com/en/Products/Mar ... Downloads/
mikiviki
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikiviki » pon bře 17, 2008 6:33 am

sullaco: návod jsem si stáhnul. Umí 10 řečí, ale česky ne e. Hlavní věc je, že se ale dá přepnout na metrický systém, což je perfekt. Vyhrál Eagle ;) ;)
Dík moc :clap:
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Sullaco » pon bře 17, 2008 10:03 am

Tak to je zvláštní, všechny sonary od nich mají češtinu. Je fakt, že na přístroje s GPS jsem se nikdy nekoukal. Jak píšeš, hlavně že to jde přepnout. :)
dan
s/y Hannah

Příspěvekod dan » úte srp 19, 2008 12:54 am

david
moderátor

Příspěvekod david » úte srp 19, 2008 2:28 pm

dan píše:tady je pekne popsany ten rozdil
http://www.farsounder.com/technology/3D ... lained.php

nejni. je popsanej jedno, dvou a tří rozměrovej echolot, ne rybohledač nebo rozdíl mezi nimi. :hmm:
no ale je tam aspoň vysvětleno, že na mělký vodě dvou a tří rozměr nikdy chodit pořádně nebude :crazy:

Zpět na