Ahoj od Oldy Karáska

Kdo kde koho potkal, kam kdo pluje. Kdo se dlouho nehlásí.
Nehody a úspěchy, i neověřené.
ŽÁDOSTI O POMOC.
POZOR ! Tato sekce není vhodná pro žerty !!!

Moderátoři: Pepa, david, vilma

anty
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Ahoj od Oldy Karáska

Příspěvekod anty » pon bře 24, 2008 4:05 pm

Ahoj dostal sem sms spravu od Karaska pise:
"Ahoj ,jsem tet v Portoriku,kam jsem doplul za 12dni s lodi 34feet za 13.000 US ,musel jsem ale pred odjezdem z Floridy do ni 8. t. investovat do vybaveni.olda"
Libor
bez hodnocení
Reputace: 84
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon bře 24, 2008 4:24 pm

Díky za zprávu :good:
Budeme se těšit na další, Karáska sleduje více znás. Také jsme zvědaví na jeho novou loď. V Libštatě toho moc neřekl, jen že za pár dní letí do Karibiku, kde koupil loď.
Zase napiš....
A dovolil jsem si upravit název, aby byl jasnější ....
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Irena » pon bře 24, 2008 4:26 pm

To je super,držíme palce - říkal ,že ho to v Čechách v zimě nebaví ,protože se tu musí topit.To teda byla rychlovka.Je to fakt "muž činu",asi neřeší pořád dokola takové věci jako licence,registrace,pojištění apod., ale koupí lod a pluje.Hodně štěstí!
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » stř bře 26, 2008 9:20 am

to je nezmar :good:
Hodně štěstí.
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » čtv bře 27, 2008 7:25 am

jj, Oldovi jen vse dobre :)
marek50519
nováček na fóru
nováček na fóru

S OK bych nidky na lod nevlezl.

Příspěvekod marek50519 » pon kvě 26, 2008 9:17 am

OK je presne ten typek, se kterym bych nikdy v zivote na lod dobrovolne nevlezl - ani v marine.
V knizce Drama mezi oceany, Karin Pavloskova, jeho pritelkyne, popisuje plavba OK v Karibiku, pres Panamu a cast Pacifiku. Pak jachta OK mela kolizi s tankerem v Rudem mori, a v podstate zanikla. Bezprostredne po te se OK rozhodl ukoncit svoji jachtarskou karieru. A proto mne udivuje, ze se opet vydal na more.
V rozhovoru v Yachtu obhajoval svoji pozici kapitana, zodpovedneho za lod, jeji posadku a kolizi samotnou. Pokud prihlednu k plavebni oblasti s velmi hustym provozem obchodnich plavidel (mozna trochu podobna plavebni oblasti mezi Britanii a Francii, ci mezi Italii a Sicilii), tak vyvstava otazka k navigaci a pohybu samotne jachty OK, a take jeji vybave. Prubeh udalosti neni sice zcela jasny, ale dle ruznych popisu kolize se zda, ze OK plul v plavebni draze vyhrazene pro obchodni plavidla a zezadu na nej najel tanker. Plavebni drahu vyhrazenou pro obchodni plavidla mohou prekonavat rekreacni plavidla jen napric a nejkratsi cestou. Posadka lodi je povinna neustale sledovat okoli a vcas tak odhalit pripadne nebezpeci a vsemi moznymi prostredky mu zabranit. V noci a v plavebni draze by mela byt ostrazitost co nejvyssi. Zda se, ze posadka lodi nebyla dostatecne vybavena a pripravena na situaci. nedivil bych se, kdyby i byla vycerpana nedostatecnym odpocinkem, stravou, oblecenim. Navic v clancich, ktere vysly bezprostredne po udalosti, byly zmineny i dalsi okolnosti - mozne problemy s radarovym odrazecem a funkcnosti pozicnich svetel.
Danou oblast bezne prekonavaji jachty v konvoji a s doprovodnymi plavidly, coz ma asi dobre duvody, pro ktere mel OK o teto variante vazne uvazovat, ale samozdrejme, ze to stoji nejake penize. A je otazka, zda-li si za bezpecnost priplatit nebo riskovat. V tomto pripade se OK rozhodl pro druhou variantu.
V knize lze take najit poznamky a komentare k vybave jachty OK, kdyz plula v oblasti Karibskeho more - problemy s elektroinstalaci, nedostatecne vybaveni mapami a plavebnimi piloty, diskutabilni zdroje potravin a take konfrontace zameru kapitana OK s predstavami klientu, kteri si najimali jeho lod a sluzby. On proste "prodaval" svoji lod s nim jako kapitanem (a odvadel dane?), a pak si bez ohledu na predstavy klientu obeplouval svet za jejich penize. Takhle presne to v knize popisuje jeho pritelkyne Karin. A jidlo pro klienty nosili z kontejneru prosleho zbozi, ktere jsou umisteny u supermarketu.
Krome pozdejsi kolize v Rudem mori mne jeste zarazila jedna udalost OK, zminovana v knize. K podobne kolizi mohlo dle slov autorky dojit jiz pred Panamskym pruplavem. Opet se jednalo o obchodni lod plujici za zadi jachty OK. Kolizi zabranil rychly manevr doprovodneho clunu, ktery jachtu OK vytlacil mimo plavebni drahu.
Ti, co tady pisou, ze je OK skvely - zadne licence, registrace, pojisteni atd. a proste pluje, nemaji o veci poneti. Pro mne to je spis dobrodruh nez hrdina.
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Olda.

Příspěvekod Ferdinand » pon kvě 26, 2008 11:54 am

Ve všem co píšeš máš sice pravdu marku, ale .... na rozdíl od nás....... Olda pluje a my ne :) Myslím, že plavba s ním není pro nafintěné slečinky a zhýčkané milionáře, taky bych s ním na loď nevlezl, nicméně musím před ním chca nechca smeknout.
marek50519
nováček na fóru
nováček na fóru

Omlouvam se ...

Příspěvekod marek50519 » pon kvě 26, 2008 1:37 pm

... mozna jsme byl trochu prikry. Ja take obdivuji jeho vykony coby jachtare. Nejake zkusenosti uz mam i z Atlatntiku a rovnou muzu rici, ze travit tydny na sirem mori nemusim. Spise mne nadzvedlo to, jake problemy svym "podnikanim" nadelal druhym.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Olda.

Příspěvekod designer » pon kvě 26, 2008 2:07 pm

Ferdinand píše:Ve všem co píšeš máš sice pravdu marku, ale .... na rozdíl od nás....... Olda pluje a my ne :) Myslím, že plavba s ním není pro nafintěné slečinky a zhýčkané milionáře, taky bych s ním na loď nevlezl, nicméně musím před ním chca nechca smeknout.

Nejde, myslím, ani o případ nafintěných slečinek a milionářů. jde o prostou úctu ke svému vlastnímu životu a pokud se budu chtít s někým plavit a platit za to (i když to není tím hlavním), tak si dopředu zjistím vše co je možné o kapitánovi. A o OK jde toho zjistit na netu celkem dost. Pokud i přes to přistoupím na sdílení osudu s OK, pak je to ok a nemám si nač stěžovat.
A to, že se OK dosud plaví a není někde u dna, je spíš věcí náhody a štěstí. Přeju mu, aby ho neopustilo, ale pokoušet s ním bych ho nechtěl.
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pon kvě 26, 2008 2:24 pm

Oldovi Karáskovi držím palce a přeji mu štěstí.
Je to dobrodruh, ano, ale já bych si strašně moc přála vyrazit s ním na lodi, alespoň třeba na týden.
Možná by to byla moje poslední cesta, protože já jsem velkej srabík a stačil by
mi určitě jeden eskymáckej obrat (to jsem přehnala), spíš jedna větší vlna.
Pak bych se asi dala na vyšívání nebo háčkování... :D

Spoustu lidí se vydalo na plavby kolem světa, někteří se vrátili velmi brzy a jsou i tací, kteří se nevrátili.
Olda Karásek nemůže být jen dobrodruh, hlavně je to námořník. :good:
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon kvě 26, 2008 7:25 pm

Marku, nevím :?
Měl jsi možnost se s ním potkat osobně?

Přečtením jen knížek, zejména to co psali druzí, ne o sám, je zprostředkovaná informace jen jedné strany.
Já jsem jich pár taky přečetl. A kdybych neměl možnost poslouchat jeho vyprávění tak bych měl podobný názor.

Myslím, že by bylo dobré si ho poslechnout bezprostředně, pak to všechno je vidět trochu v jiné poloze.

Já bych se s ním tolik nebál....a rád bych jednou, kdyby nějaká plavba vyšla. Myslím, že by nás všechny měl co naučit.
dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » pon kvě 26, 2008 8:23 pm

[quote="Libor"]

Já bych se s ním tolik nebál....a rád bych jednou, kdyby nějaká plavba vyšla.

a jeje,to budem asi potrebovat noveho admini... ;)
to Marek:diskuse na toto tema uz tady probihala v dobach,kdy OK nebyla jeste ko... :hmm:
http://jachting.info/modules.php?name=F ... opic&t=349
SailingChannel
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod SailingChannel » pon kvě 26, 2008 9:08 pm

Bol som od svojho priatela požiadaný na preposlanie reakcie na nicka marek50519,bo sa mu sem nepodarilo prihlásiť.

To:marek50519...Tak...Teď jsi to Karáskovi nandal.Pěkně jsi to tady vysvětlil....Prostě pojízdní jachtařská encyklopedie,vzorovej jachtařskej nedonošenec.Máš vůbec páru,jak to na moři chodí/a nechci mně ohromit Chorvatskem/...???A nemyslím z příruček a encyklopedií.Pani Pavlovská je trochu...No...Povedlo se mi od ní přečíst jeden a půl knihy.Na víc jsem neměl žaludek.Jsu alergickej na peří.Prosim Tě.Kup si loď,vybav ji a propluj alespoň Mediterán.Pak můžeš soudit/ale jenom trošku/.Potom sežeň money na cestu kolem světa a skus plout s podobnýma jako jsi ty,jakoš to s posádkou.Vždyť Karásek je skoro Světec.Já bych Vás házel do moře.Chceš li pohodlí,jdi si zachartrovat na Jadran.Řecko už je někdy drsňárna.Pak si myslím,že „klienti neměli zaplaceno krmení ani luxus a dokonce ani vytírání prdelí.Se normálně stará posádka o velitele plavidla,ne obráceně.Bla,bla bla…….

Sem vlezu zase po dlouhé době a tady další Admirál.Ale furt jenom tyhle Admirály čtu,na moři je ne a ne potkat.Kde je zakopanej pes...???Nebo utopenej...Tak zase snad za pár měsíců.Páááá,

howk
Monty

Do prdele…

Toľko citát.
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 62

Příspěvekod MartinB » pon kvě 26, 2008 9:09 pm

Jen takovou drobnou poznámku k:
"On proste "prodaval" svoji lod s nim jako kapitanem (a odvadel dane?)"

Já bych to s těmi daněmi neviděl tak horký.
Řekl bych, že když nabereš posádku na Kanárech na přeplavbu do Karibiku, loď je registrovaná "kdo ví kde", posádka Ti přispěje na cestu, proč by jsi z toho proboha platil daně a vlastně i komu?
(Asi by se i pro neplaceníi snadno našla opora v našich zákonech pokud jsi mimo EU, odhlásíš se od zdravotního, sociální nemusíš, ....)

No pokud to ovšem přiznáš, tak stát si od Tebe rád Tvoje peníze vezme a nebude Ti říkat, že mu je dávat nemusíš.

Tím nechci nikoho navádět k podvodům, ale vždy je nutno zvážit co musím a co ne.

A ještě k bezpečnosti OK:
Viděl a slyšel jsem OK v Libštátě, dobrodruh určitě je (ostatně to je přece nad nebe jasné), ale určitě není hazardér se svým životem ani s životy cizími a určitě ví co dělá. Určitě se najdou týpci kterým jeho styl vyhovuje (já osobně bych to zkusil).
To že se sejdou okolnosti a stane se malér se může stát každému a i se stává i "vybaveným lodím".
Přijde mi, že se dneska hodně tlačí na různé "elektronické vymoženosti" pod heslem bezpečnosti, ale mě se tak zlehka občas zdá, že ten pocit bezpečnosti je trochu falešný a že skoro více jde o to abys si udělal drahý kurz a koupil ještě dražší přístroj. No a pak Ti do lodi šplouchne trochu vody, trochu se zajiskří a je po "bezpečnosti" (samozřejmě se mi tyhle hračky taky líbí).
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod tatinecek » pon kvě 26, 2008 9:51 pm

To Martin B

Pokud pluješ pod vlajkou nějakého státu vztahují se na tebe zákony toho státu. Zjedodušeně /jsou tam vyjímky a odpoč.položky......./- zisk je rozdíl mezi příjmy a výdaji. OK nemůže být v zisku, takovou situaci si nedovedu představit. Podle zákonů a vyhlášek by měl ale podat daňové přiznání. Pokud chce důchod od ČR měl si v minulosti platit sociální zabezpečení.
Pokud Pavlosková píše co se odehrálo popravdě /bez spisovatelské invence / jsem rád , že jsem tam nebyl. Moje ledvina nemá ráda zkrácené příděly vody. Jinak OK je skutečná ikona jachtingu v Čechách. Ale ani pan Albrecht ve svých knihách jej nepopisuje jako jednoznačně kladnou postavu, a ten asi má ,po tom co projel kolem světa, co říct nebo napsat. OK nás ale téměř všechny může učit o pobytu na moři.
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod tatinecek » pon kvě 26, 2008 9:57 pm

TO asi Monty

Proč ta hysterie?
Proč silná slova?
Proč nesmazat topic a dělat , že OK je ikona ,kterou nelze zkritizovat? A psát jen pozitiva!
Někteří z nás opravdu neobeplují svět, nedojedou ani na Kanárské ostrovy. A názor mít mohou?
Obdivuju co OK dokázal, ale pokud je pravda to co píše P., tak já tedy nemusím. Nejsem dobrodruh.
Rozhodně by mnohé z nás lesčemu naučil.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon kvě 26, 2008 10:06 pm

Vítám tě Monty zpátky.... ;)
SailingChannel
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod SailingChannel » pon kvě 26, 2008 10:15 pm

Prosím o prepáčenie,ale ja tu prostredníka robiť nebudem.Ak máte niečo na Montyho,píšte priamo na jeho mail monty.13@seznam.cz. . :whist:

Iba malú poznámku za seba.Hysterické mi prídu skorej knihy p.P. :hmm:
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod tatinecek » pon kvě 26, 2008 10:22 pm

NU, ale paníP. přeplula co nám se bude těžko přepluovat. Ikdyž možná jednou se nám to podaří.
Přeplula, Atlantik, Tichý o. a kus Indického, klobouk dolů před takovou hysterkou. A sama s OK.
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » pon kvě 26, 2008 10:55 pm

No přeplula sama. s .... To už může hrát svoji roli ponorka...ponorková nemoc..V takových případech dlouhodobého pobytu dvou osob v malém prostoru je hyperkritičnost obvyklá.
dan
s/y Hannah

Příspěvekod dan » pon kvě 26, 2008 11:00 pm

SailingChannel píše:Prosím o prepáčenie,ale ja tu prostredníka robiť nebudem.Ak máte niečo na Montyho,píšte priamo na jeho mail monty.13@seznam.cz. . :whist:

To si vazne myslis,ze zenska ktera zila na aljasce,v gronsku,cestovala po himalajich a patagonii,preplula atlantik,pacifik,indicky ocean kde se jim podarilo udelat diru do lodi a s provizorne opravenou lodi pokracovali do South Afriky,ktera se chysta v nejblizsi dobe plout z hornova mysu kolem antarktidy do cape town,muze byt hysterka? :shock:
http://www.naturelife.cz/blogger/?page_id=2
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 62

Příspěvekod MartinB » pon kvě 26, 2008 11:07 pm

tatinecek píše:To Martin B
Pokud pluješ pod vlajkou nějakého státu vztahují se na tebe zákony toho státu. Zjedodušeně /jsou tam vyjímky a odpoč.položky......./- zisk je roz..........

No to je právě to o čem jsem psal, podat a zaplatit můžeš cokoliv a pokud chceš najdeš i oporu v zákonech a je i jedno pod jakou vlajkou pluješ, jednou si český občan tak zaplať v Čechách.

Viděl bych analogii v tom, že chci jet autem kolem Evropy a aby mě to finančně nezrujnovalo, tak seženu sebou několik "kámošů" a oni mi dají na benzín, něco na amortizaci auta a šoupnou taky něco na pivo, že to celé odkočíruji.
Takže to by jsi taky dal do daňového přiznání? Je tam příjem - výdej .......... auto jako loď
Já určitě ne.

No a kdyby jsme to brali úplně vážně tak všichni kteří mají průkaz od MDČR velitel námořní jachty tak plují vždy dle zákona "pro cizí potřeby za účelem zisku" a tedy by jsme všichni měli mít nějaký odpovídající živnostenský list a podávat daňové přiznání - to fakt v tom zákoně tak je když se to domyslí do důsledku :hmm:
No taky pokud vím, není dohodnuto, že se naše průkazy uznávají v zahraničí, takže všichni plujeme vlastně s neplatnými průkazy :(

To jsme se tedy ale od OK hodně vzdálili.
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod tatinecek » úte kvě 27, 2008 8:49 am

To Martin B
Nejsem daňový poradce ani právník a je mi celkem jedno co kdo platí a komu. A dizkuze o tom co platí nebo ne OK je mimo, protože třeba platí daně přesně ,včas a včetně zdravotního a sociálního pojištění.
SailingChannel
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod SailingChannel » úte kvě 27, 2008 9:47 am

dan píše:
SailingChannel píše:Prosím o prepáčenie,ale ja tu prostredníka robiť nebudem.Ak máte niečo na Montyho,píšte priamo na jeho mail monty.13@seznam.cz. . :whist:

To si vazne myslis,ze zenska ktera zila na aljasce,v gronsku,cestovala po himalajich a patagonii,preplula atlantik,pacifik,indicky ocean kde se jim podarilo udelat diru do lodi a s provizorne opravenou lodi pokracovali do South Afriky,ktera se chysta v nejblizsi dobe plout z hornova mysu kolem antarktidy do cape town,muze byt hysterka? :shock:
http://www.naturelife.cz/blogger/?page_id=2

Prepáč,ale zle si ma pochopil.Ja netvrdím,že p.P je hysterka.Iba to ,že jej knihy mi prídu tak písané.No,Kerouac,Steinbeck ani Hemingway to nikdy nebude.Zcela iste.Zaujímavá je iba téma kníh.Číta sa to veľmo zle.No,ale možno som iba moc rozmazlený. ;)
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Karin Hemingway

Příspěvekod Ferdinand » úte kvě 27, 2008 10:05 am

To:SailingChannel
Je to tak, seš rozmazlenej :lol: , nic ve zlém.
Mě se její knížky líbí, až někdo napíše něco lepšího ze života současných jachtařů budu rád.
Naopak knížka kterou nemůžu vystát je Osud lodi Markéta, tu jsem četl a dost mě znechutil ten návrat do těch uštěpačných a protivných let. No někdo na ni třeba nedá dopustit. Každému dle gusta, ještě že ty doby jsou za náma.
Pěkný den. :)

Zpět na