Marinizace manželky

Krátkodobé i dlouhodobé pobyty na lodi / hausbótu z různých úhlů pohledu.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Milos » úte dub 08, 2008 4:59 pm

To janekz; toto je - myslím - asi najdôležitejšia téma na tomto fóre. Gratulujem! ;) :clap:
Ona marinizácia čohokoľvek vyžaduje predovšetkým trpezlivosť. Šokové postupy nemusia byť úspešné.
Ja som marinizoval seba aj rodinu postupne v drobných krokoch s nasledovnými prostriedkam;
- nafukovacie loďstvo nemotorizované, typ Gumotex/Helios a podobné. Cieľ - dostupnosť bežne nedostupných častí pobrežia - sa začal plniť
- motorizácia vyššie uvedených plavidiel sovietskym dvojtaktným motorčekom VETEROK. Mierne sa zväčšil akčný rádius plavieb, pribudlo dobrodružnosti a riešenia častých opráv a vysušovania občas štrajkujúceho pohonného agregátu (ten zdatne marinizácii odolával). Zážitky popisované jankomz, boli bežným a očakávaným spestrením plavieb. Keď sa podvečer dvihli vlny, tak medzi povinnosti kormidelníka pribudlo chrániť veslom karburátor a zapalovaciu sviečku pred zaliatím.
- zodiak 3,4m s 6HP Johnsonom napriek muzeálnemu veku, umožnil novú kvalitu. Začali sme vyhľadávať lokality s ostrovmi a ostrovčekmi na dohľad ... Taktiež sa začalo viac plaviť na úkor opráv.
- k flotile pribudol nafukovací plachetník METZELER. Na mori sa však ukázalo, že neide o rodinné plachtidlo - jeden dospelý + jedno dieťa je maximálna posádka ak sa to má trochu pod plachtami hýbať a predbiehať za dobrého vetra aspoň trajekty. :mad:
- týždňový charter Bavarie 44 "Twist" zo Sukošanu minulý august zase priniesol pokrok v marinizácii; plávali sme aj so spriateľenou rodinou. Avšak po vyplávaní na voľné more spoza severozápadného okraja Dugeho Otoku sme museli nabratý kurz na Vis v príjemnom náklone s 8kn opustiť, a vrátiť sa do závetria Dugeho Otoku - kvoli vzbure manželiek. Keď sme potom o týždeň v sobotu vo fajnej bore fujazdili vrátiť loď, tak už sme sa chlapi ku kormidlam nedostali - marinizácia pokročila (až moc) a manželky obidve - každá pri "svojom" kormidle si užívali skvelú záverečnú adrenalínovú jazdu na silný bočný vietor s občasnými nárazmi. :shock: :lol:
david
moderátor
Reputace: 121

Příspěvekod david » úte dub 08, 2008 7:55 pm

[quote="El"]První týden manželky na moři je tak zvaný formátovací, a je třeba dávat pozor aby formátování proběhlo správně, jinak se dá to řešit jedině výměnou hardware. .[/quote]

Moc hezkej termín. Hardware. Taky jsem říkal "das ist eine neue washmashine".
První hardware jsem naformátoval jen tak na l0%. Ale to bylo v počátku počítačů. Asi kouslej disk. Po výměně se druhej poved tak na 5O%, nicméně další upgrade už nevyšel a za pár letech systém zcela zkolaboval. Třetí komp, zřejmě prudkým rozvojem techniky po roce 2000, se už 5 let nenechá žádným zásahem poškodit, naopak mu nějak sama roste kapacita. Je to hříčka techniky, dokonalej hardware, bídnej software - každou chvíli musím zaskočit, ale ani koupel o půlnoci v únorové Vltavě jej nerozhodí. Už to dělaj 100% waterproof! Že bych měl do třetice konečně kliku???

Pravda je, že já a většina mejch kamarádů od vody jsme rozvedený, i víckrát, protože ženský prostě k vodě moc nejsou, ale když to do nějaký náhodou vstoupí, pak to nemá to chybu. Už mě nutí vyjet, i když mě se nechce - dobrý, ne?
janekz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod janekz » úte dub 15, 2008 10:01 pm

davide, já bych to rád zvládl bez toho upgradování. Dokonce bych skoro řekl, že výměna za nový, vodomilný, model je nežádoucí! Ba ne, je zcela vyloučena (co kdyby to četla)!!

Jinak ti závidím, že tě nutí na vodu i když tobě se už nechce. Mě zatím nutí koupit jakési blbé židle na zahradu, i když mě se nechce. Mě ty naše staré shnilotiny připadají docela fajn, zvlášť když potřebuju novou džipinu!

Dále oznamuji, že finále tohoto tyátru proběhne letos začátkem července v blízkém okolí Sukošanu. Doufám, že se dostaneme dál než do Kukljice! Poté se podělím o výsledek (pokud už ovšem nebudu mít jachting.info zakázaný :cry: ).

Všechny vaše další zkušenosti jsou stále vítané (a to nejen mnou, že designere).

Ahoj, Janek
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte dub 15, 2008 11:16 pm

......
Naposledy upravil(a) designer dne úte dub 22, 2008 2:09 am, celkem upraveno 1 x.
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Janík » úte dub 15, 2008 11:28 pm

S velkou chutí jsem přečetl všechny příspěvky a skoro si myslím, že stojí za vydání,rozhodně vystačí aspoň na kapitolu, třeba s názvem "úskalí českého jachtingu." Jednoznačně se ukazuje, že český jachtař je typ rodinný, manželce oddaný,děti milující. Největší poučení si z toho názorového spektra asi odnesou jachtaři dosud svobodní,mající možnost potenciální partnerky otestovat v různých BF stupních. Ovšem nastavení priorit, zda koupit nový nabytek nebo odplout, se jen tak rozpoznat nedá, jelikož žena jest tvorem ryze intuitivním, a bystře rozpozná moment, kdy má vzdychat nad půvabem osamocené zátoky a kdy tvrdě prosazovat vestavěnou skříň. Tady rady není.
Tak jen všem rodinkám přeju kotel pohody,krásný počasí, přiměřený adrenalín a kýčovitou romantiku, aby se start podařil.
c25land
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod c25land » stř dub 16, 2008 7:23 am

Ja si tu svoji vzal uz Marinizivanou na prvnim stupni :) na lod vleze pojede ale rika ze B36 je strasne mala, poprve byla na B50 ale jinak se zda ze je smirena stim ze na more se bude jezdit :)
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod jirkaM » stř dub 16, 2008 8:21 am

Zacal jsem taky opatrne, nejdriv jsem zenu a dcery vzal do Holandska na kanaly. Bylo to super. Teda hlavne pro me. Zena mi jednou pri kotveni vypadla do vody ( nejak nedoskocila na breh:) :) a v komorach si privazala cast obleceni a celou ruku k uvazu - zjistilo se to na posledni chvilku, kdy uz voda i lod klesaly, takze to byl slusnej adrenalin. Nemluvim o nastipnute holeni kosti - to si udelala zase v jinych zdymadlech. No lepsi zacatek ani byt nemohl :)
Od te doby uz se mnou jezdi zena i holky uplne v pohode a prakticky vsude. Nebavi je extra dlouhe preplavby. Ale jinak jsou moc statecne. Letos vyplpouvame poprve i s nasi triletou, uz za 14 dni ze Sukosanu.
Takze radim - pomalu a opatrne :) a oni si zvyknou.
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mboban » stř dub 16, 2008 9:49 am

Tak já to mám opravdu těžké a s marinizací jsem začal již před několika lety. Ona totiž má drahá polovička má obrovský strach z vody. Ne že by si ráda nezaplavala, ale hlavu pod vodu strčí akorát když si myje hlavu ve vaně.
Tak jsem začal nejprve ji angažovat coby háčka na českých tocích. Asi dva týdny jsem ji přemlouval a sliboval ( už ani dnes nevím co jsem ji vše nasliboval), a když konečně kývla na souhlas, tak pak týden před plavbou po kolena hluboké vltavské vodě nespala a cosi ze spaní vykřikovala. No ale asi i díky krásnému počasí a skvělé partě vše zvládla a dokonce i jeden jez se mnou sjela. A začalo se jí to i líbit. Dokonce mě odpustila i eskymácký obrat který jsem s ní nechtěně provedl vloni na Ohři.
No a tak vloni uzrál čas pro tu pravou marinizaci a postavil jsem ji před hotovou věc. Letos v červenci na jachtu do Chorvatska. ( 14.6.2008 mar. Kaštela). Byla zaskočená ale už ani moc neprotestovala. A tak, jak šel čas, se dokonce i těší a dávno již přestala vykřikovat ze spaní. A s ní pokřtí Neptun první plavbou i naše dva syny a jejich přítelkyně.
Takže doufám, že tím bude marinizace naší celé rodiny zdárně dokončena :D
david
moderátor

Příspěvekod david » stř dub 16, 2008 10:55 pm

ono je to trochu jinak.
Je totiž zásadní rozdíl jestli jednou do roka vemeš rodinu na výlet a všichni mají do další dovolené o čem povídat, anebo jezdíš furt páč třeba jiného koně nemáš. samozřejmě v zimě hodím občas lyže, v létě kolo ( ale z lodi ) a tak. nicméně to neustálý ježdění chce posedlost, která zdaleka ne do každý ženský vstoupí. takže pár let to de a máš mylnej dojem že dobře, pár blbě a pak je výměna. schválně jsem se pokusil odhadnout kolik je v Praze mezi kamarády od vody nerozvedenejch a došel jsem k číslu mezi l5 až 2O. to je tedy tak 1.5 nerozvedených na 1O rozvedených. A není to novinka. Už když jsem v roce 1964 přišel k vodě, můj táta tehdy konstatoval, že jak to vidí, kdo má loď je rozvedenej.

nicméně vám nikomu nechci brát iluze, o který jsem už přišel. jen varuju ať si dáte bacha. I když - když do ženský něco vstoupí.....

no a tak si nemyslím, že by to bylo jen mou terminologií, pane designere 8)
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Janík » stř dub 16, 2008 11:35 pm

Davide,ta statistika není jen od vody, je celospolečenská, tak asi ty důvody budou někde jinde. a já taky soudím jako designér (to tvoje oslovení "pan designér mne na těhle stránkách trochu mrzí), že tvoje metodika hodnocení parnerek není nejšťastnější, trochu mi připomíná mluvu ovdovělých waleských farmářů,kteří své partnerky hodnotili podle dělnosti (James Heriot - Když se zvěrolékař ožení) a zdá se mi, že podle tvých hodnocení tě čeká další kolo, protože ta třetí to zase přehání, tak proč nezkusit další model.
Košatý je strom života.
david
moderátor

Příspěvekod david » čtv dub 17, 2008 11:18 am

[quote="Janík"]Davide,ta statistika není jen od vody, je celospolečenská, tak asi ty důvody budou někde jinde. quote]

jseš mimo mísu, koukni do statistik - na 1000 lidí připadne jen od 12 do 30 rozvodů, podle věkové kategorie

BTW: berete mě někteří příliš vážně a někteří si zase mylně myslí, že na ženskou vyzrají :lol:
janekz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod janekz » čtv dub 17, 2008 12:59 pm

Já bych se rád davida trošku zastal: byl jsem letos v Libštátě a pozorně absolvoval celý blok přednášek a diskuzí tematicky věnovaný něco jako "člověk a jeho pobyt na moři, lidské vztahy na moři atd". Snad jen Marek Polan jezdí s manželkou (i když pochopitelně nevím s kolikátou), jinak vesměs přednášející či diskutující našli toho pravého životního partnera k vodě až na vodě a nikoliv v obřadní síni... Vášeň k moři je holt potvora (ne nadarmo je to slovo ženského rodu).

I když jsem tohle vlákno založil trošku v nadsázce (a bylo to tak pochopeno), tak problém vnímám velmi vážně. Opravdu si neumím představit, že bych se měl vzdát manželky či moře.

Naštěstí tuším, že to dopadne dobře. Už jsem totiž úspěšně proved "mobilhomizaci" rodiny. Když se nám po dvou klucích narodila dcerka, vymyslel jsem poznávací dovolenou v obytném autě. Napoprvé krátkou, jen kolem komína, doma pečlivě připravenou trasu včetně kempů atd. Auto jsme si půjčili špičkové v Německu, úplně nového Hymera a motali jsme se jen po bezpečném Švýcarsku. Málo jízdy, hodně výletů, koupání... Dcerka své první krůčky udělala na náměstí ve Vadúzu. A rodina byla nadšená.

Pak jsem trošku, jemně přitvrzoval. Takže když jsme loni na Orknejích v šílené kose a dešti zůstali stát s nepojízdným obytným autem a museli vadný díl objednat v Německu a dopravili nám ho za tři dny, tak už to manželka brala jako vpodstatě vítané prodloužení dovči.

Letos k velkému zklamání rodiny s obytňákem nejedeme, takže dcerka oslaví své páté narozeniny poprvé doma. Letos budeme marinizovat. Tož tak.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 84
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv dub 17, 2008 1:10 pm

Fandím všem, rozumím Davidovi a janekz to zase hezky napsal.
U nás to proběhlo bez přípravy, skokem rovnýma nohama napřed ... :D , ale je pravda že jsme snad nikdy neleželi na pláži a vždy cestovali. Také v Chorvatsku se pobyt skládal z mnoha jednodenních výletů s občasným koupáním v moři. Nikdy jsme nejeli na jedno místo 2x. To jsem porušili až loni, kdy jsme vyplouvali ze stejného místa jak rok před tím.
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Janík » čtv dub 17, 2008 1:15 pm

to David:
mrkni se na www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/rozvodovost
citace:Úroveň rozvodovosti se v loňském roce vyšplhala až na 49 % manželství končících rozvodem (za předpokladu zachování intenzit rozvodovosti podle délky trvání manželství z roku 2004 po dalších zhruba třicet let), zatímco počátkem 90. let se pohybovala okolo 35 %. Znamená to, že rozvodem dnes končí již polovina z původně uzavřených manželství

Jinak to téma se ani vážně brát nedá vzhledem k ryze osobnímu charakteru. Každý svého štěstí strůjcem.V zásadě všichni jsme došli k nutnosti zachovávat elementární slušnost. :)
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 159
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » čtv dub 17, 2008 1:25 pm

Já si myslím, že jde taky trochu o míru. Ne o Mirka ;) . Pokud to má člověk jako koníčka, myslím si že není problém. Ale pokud si myslí že to žena přijme jako životní styl, tady už asi problém bude.
To jsou asi dva rozdílné postoje o kterých se bavíte. A zdaleka to neplatí pouze o jachtingu. Kolik třeba manželek trampů by přijalo celoživotní pobyt ve volné přírodě? Je to nesmysl. Většina lidí a ženy obvzlášť, budují své zázemí, rodinu zaměstnání a věnují se koníčkům. To je běžmé. Pokud někdo přijme svého koňa za životní styl, je to hezké, ale většinou zůstává sám. Šťatný, ale sám, většinou bez jakéhokoliv zázemí.
To je můj pohled, mé mínění.

I když si absolutně nedokáži představit, že bych si musel vybírat mezi jachtecem a rodinou, asi spíše ta rodina. Na druhou stranu, asi bych nevydržel s netolerantní manželkou...
Ona asi každá situace je jiná a poblém složitý, jako sám život.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » čtv dub 17, 2008 3:10 pm

....
Naposledy upravil(a) designer dne úte dub 22, 2008 2:11 am, celkem upraveno 1 x.
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » čtv dub 17, 2008 9:33 pm

Kluci nepolemizujte a marinizujte. Každá zkušenost dobrá. Obrazů štěstí je tolik, že se za jeden život prostě pochytat nedají. Je dobré si vybrat jeden.
teista

Spíš jsem chtěl říct, že je umění si vybrat jen jeden. :roll:
david
moderátor

Příspěvekod david » sob dub 19, 2008 10:53 am

[quote="designer"]Je to vše věc tolerance, jak bylo tady mnohokrát řečeno. Takže já ženě dopřávám její všemožné vzdělávání a pacienty do pozdních hodin, ona mě moře a čas trávený na tomhle fóru. /quote]

zásadně jsi odbočil jsi od tématu. nešlo o to, jak často a na jak dlouho tě manželka samotného vypustí do světa, aby mohla sama dělat co jí baví. to je opravdu jen o toleranci nebo chuti si od partnera odpočinout. v žádném případě ale o marinizaci.
halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod halladin » sob dub 19, 2008 1:12 pm

Je to vše věc tolerance, jak bylo tady mnohokrát řečeno. Takže já ženě dopřávám její všemožné vzdělávání a pacienty do pozdních hodin, ona mě moře a čas trávený na tomhle fóru.

Ovšem její pacienti přinesou domů peníze, Tvoje moře peníze stojí :) Takže tohle srovnání neobstojí :-)
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » sob dub 19, 2008 7:17 pm

Halladine Ty seš fakt puntičkář.
;)
dan
s/y Hannah

Příspěvekod dan » sob dub 19, 2008 8:52 pm

designer píše:

S tou danovou terminologií to byla trochu nadsázka (přišlo mi ale, že o něčem svědčí), pokud bych ji ale používal,o toleranci k mým zálibám bych asi rychle přišel. Jinak je to každého věc, jak o svém partnerovi mluví a nejsem povolán, abych to soudil.

me do toho netahej :D ja marinizoval uspesne pred 14- ti lety kdyz jsem svoji drahou polovicku pozval na projizdku lodickou,ze to nebude zadna romantika pochopila az na miste kdyz skrz obrovske snehove vlocky videla ty kubiky vody ktere se valily z Kruzberka do Moravice.Kdyz nasedala do kanoe tak mela trochu zmrzly usmev byl totiz prvni tyden v dubnu,no a kdyz asi o kilometr nize plavala po krk v ledove rece zdala se mi byt uz trosku nazlobena.nasledovala neskutecna anabaze lod byla v cudu bagly taky pri vyzvedavani auta jsme se navzajem ztratili mobily jeste nebyly a tak podobne.ma dojem ze to nejhorsi uz zazila od te doby na kenu nevlezla,jeji podminku vetsi lod jsem rad splnil no a taky se snazim vybirat teplejsi pocasi... :whist: Takze zadne mazleni ja jsem pro marinizaci trochu sokujici ale rychlou... :)
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bobes » sob dub 19, 2008 9:03 pm

Já mám zřejmě u manželky tovární marinizaci. Jezdíme prostě na loď vždy spolu a nikdy by mě nenapadlo jí nechat doma do noci pracovat aby mě pak ona za odměnu, že jsem jí to umožnil , poslala odpočívat na loď :) Ty to máš vlastně zařízeno úplně nejlépe. Pokud budeš chtít jet na delší plavbu, prostě jenom seženeš víc pacientů. :D
U nás marinizace probíhala v pohodě, tím, že jsme začinali na Evropě, pak FD a poté kajutovka. Šla tedy vždy vlastně do lepšího.
Jinak se mi osvědčilo:
Neumývám za plavby okna( náklony), jezdím tak aby se mohla opalovat a nebyla ve stínu (např. za plachtou), nemlátím jí ráhnem do hlavy, mám udělané ovládání kosatky, aby nemusela pořád tahat otěž a mohla lenošit, pokud kormidluje neříkám jí vyostřit nebo odpadnout, ale ke skalám nebo k pláži, včas refuji, popř. to stáhnu a jedeme na motor. Dále je dobré několikrát denně opakovat, že tahle loď se vlastně nemůže ani potopit ani převrhnout. Pokud si ale vyhlédnete loď novou(jinou), musíte naopak tvrdit, že ta nová je mnohem bezpečnější , že se vlastně divíte, jak je možné, že jsme se ještě s tím starým křápem nepotopili. Je dobrá i spoluplavba více lodí ( a tedy více manželek). Pak žádná nechce být ta nejhůře marinizovaná a všechny odvádějí vysoké výkony. V plavebních komorách pak pomáhá trochu alkoholu.
Mám, ale bohužel jen marinizaci na vnitrozemské vody.

P.S. Pokud si chceme zajachtit, necháme ji na břehu ( v hospodě apod). a jedeme se synem.
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » sob dub 19, 2008 9:16 pm

Tak mě napadlo - když už je ta rovnoprávnost a gender studie, a Bůh ví co - byl někdy marinizovanej nějakej manžel ?
Dámy - jachtařky - pochlubte se ! :D
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 159
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » sob dub 19, 2008 10:30 pm

David celkem správně podotkl, že Designer trochu vybočil od tématu. To beru. Není to nic tragického, prostě nám chtěl trochu osvětlit své podmínky.
Ale další se navážení do něj a uštěpačné poznámky už nesu dost těžce a několik dní bojuji s myšlenkou, jestli rozvíjet off-topic a zastat se ho, nebo mlčet. To druhé se mě zdá zbabělé, proto ze zastávám. Máme to doma totiž podobně. A protože mám doma doktorku které projde denně ambulancí 50-100 pacientů tuším, o čem psal.

Takže nechme rodinné uspořádání na každém z nás a z vesela pokračujme v marinizaci, řekněme partnerů. To by mě také zajímalo, jak se marinizuje takový manžel.
Já měl na lodi, je to dva roky, rodinu z Prahy. Celou akci organizovala manželka, veškěrá komunikace, plán plavby, placení, všechno jsem dojednával s ní. Manžel se objevil až na lodi. Oblékl si pruhované tričko, nasadil kapitánskou čepici, všemu rozuměl a za kormidlem se tvářil statečně. Žena na něj byla hrdá. Určitě opět stoupl v ceně.
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » sob dub 19, 2008 11:42 pm

No tedy Dane,
Když tak čtu o tom Tvém " studeném odchovu" :D nevěřícně zírám...
1. Jak to , že ještě žiješ
2,Žes nedostal kopačky alespoň č. 49 :mad:
Každopádně, Tvoje manželka je zřejmě kandidát na blahoslavení, a pro Pána, drž se jí jako klíště ! :-)

Zpět na