Dalnicni znamka Slovinsko

Oblíbené způsoby dopravy na místo jachtingu, po vlastní ose, letecky, či jinak. Doporučení a tipy na cestu. A ještě něco-podělte se o náklady na cestu, využijte burzu kontaktů a tabulku Spolujízda.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Re: Maďarsko?

Příspěvekod Libor » stř led 21, 2009 7:51 am

wasserwolf píše:Už je to tu zase. Tolikrát jsem se zařekl, že k těm vydřiduchům už nepojedu... Nebyl jsem tam asi 4 roky. Zkusil jsem Holandsko, Polsko, Itálii. Vše s 2,5 t starým motorákem na kouli. Nedá mi to. Zase mě to táhne na Murter, přesto že vím, že mě ti zloději z mé hlouposti jet k nim zase budou úspěšně léčit hned od prvního dne. Co se dá dělat. S dětma a při chození do práce snad ani jiné východisko není. Jel bych do Karibiku, Panamu, nebo kus po Atlantiku, fakt moc rád, ale okolnosti a možná už i pohodlí mě to už asi nikdy nedovolí. A tak jsem zde. Do Jugoslávie jsem jel poprvé jako 3 letý kluk před 40ti lety. Tehdy stál benzín 2,50 a tam u nich nebyly skoro žádný kempy. Byla to divočina a paráda. Od té doby jsem tam byl už nesčetněkrát. Stále se zdražovalo, ale do války to bylo tak nějak úměrné i cenovému vývoji u nás. Poslední dobou mám ale pocit (asi nebudu sám), že dnes již Chorvaté a Slovinci tak nějak zblbli. Obecně jsou nepřátelští, arogantní, hladoví a i ke svému moři jsou maceští. Proto i já přemýšlím o tom, jak jim zbytečně neplatit přemrštěné částky. A nepřipadám si jako lump, proč? S Patrolem a lodí stejně nejedu víc než 90. Provozně je jedno zda jedu po dálnici za 1kuna/1km, nebo po rychlosilnici zdarma. Platit se mi zákonitě nechce.
Když se kouknu na Google mapy, tak to opravdu (z Liberce) přes Bratislavu a Maďarsko nevypadá o moc dál. Jen mi po Maďarsku tak trochu chybí ta dálnice, co o ní kde kdo píše. Vidím ji jen na Budapest a to je celkem oklika. Jak se tedy jede z Blavy do Zagrebu, má s tím někdo zkušenost? Na oplátku mám zkušenosti z cest výše jmenovaných, pokud by měl někdo zájem.
Ahoj Pepik.

Wasserwolfe možná je to jak píšeš, lecos se mi taky nelíbí, ale stejně tam zase pojedeme, prostě srovnávej. V Monte Carlu nebo v Nice zaplatíš ještě více - pokud tě tam pustí...
ale to je jiná debata o něčem jiném....

Jak tam jezdím píšu tady: http://jachting.info/modules.php?name=F ... opic&t=164
4. příspěvek.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » stř led 21, 2009 8:02 am

wasserwolfe, máš dvě možnosti:
1. bejt na...ej dopředu a kazit si dovolenou s předstihem
2. neřešit to, brát to jako fakt a užívat si několik týdnů (?) v klidu
poznámka: včera jsem byl ze synem v kavárně, měli jsme 40 min pauzu mezi jeho nějakejma kroužkama a potřeboval se nasvačit - normální slušná kavárna na Nám. Míru v Praze. Jeden dortík, mattonka a piccolo pro mě - 250 Kč. :gun: Zlatá Dalmácie i ze Slovinskem dohromady :D
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Re: Maďarsko?

Příspěvekod Baharis » stř led 21, 2009 9:33 am

wasserwolf píše:že dnes již Chorvaté a Slovinci tak nějak zblbli. Obecně jsou nepřátelští, arogantní, hladoví
Pokud by toto napsal někdo kdo byl na Jadranu jednou, dvakrát, dejme tomu. Měl smůlu. Ale pokud tam jezdíš 40 let a toto jsou tvé pocity, zdá se mě, že něco je špatně. Otázkou je kde...
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 14

Příspěvekod kanic » stř led 21, 2009 10:29 am

Pamatuji si na chorvaty ze 70. let. Když slyšeli, že jsme češi, tak nás brali jako bratry a dávali slevy s tím, že to zaplatí němec. Jejich potomci u moře mi připadají, že chtějí mít životní úroveň jako němci, a to za 3 měsíce práce. Že my na to škudlíme celý rok, tedy i v mrazech, to jim patrně ještě nedošlo. Řeším to odlehlými zátokami, kde mě ti Jánošíci nenajdou. Jinak jezdím steně jako Denis, akorát do Csorne jedu 7 km po dálnici, Maďarsko 200km je fajn. Hned 1. kruhový objezd ve Slo. vlevo, mimo dálnici. Varaždin - Karlovac po dálnici, pak přes Plitvice. kanic
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » stř led 21, 2009 10:40 am

no jim asi nic jiného nezbývá, než si nějaké peníze vydělat za tři měsíce ;) Jinak tam totiž skoro nikdo na kom by se dalo vydělat,není.
Já mám z některých příspěvků v tomhle vlákně pocit, že my češi jsme dokonalost sama a všichni ostatní banda zlodějská.
Je ale řešení - není až tak nemožné si nějakou hospodu v chorvatsku na léto pronajmout, k tomu molo nebo pár bójek Tak to někdo z hudralů zkuste a dávejte všem ceny, jaké by se vám samotným líbily :)
Naposledy upravil(a) designer dne stř led 21, 2009 10:48 am, celkem upraveno 1 x.
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » stř led 21, 2009 10:44 am

Já bych ještě k tomu Maďarsku. Cesty nic moc, asi na deseti místech měřili,
v půlce Maďarska jsem čekal 35 minut až přejede vlak, ale i tak to byla v podstatě nejrychlejší cesta do Chorvatska. Nejel jsem vůbec přes Slovinsko ale přes Letenye, chorvatská dálnice začíná hned na přechodu.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » stř led 21, 2009 11:02 am

Jeden odkaz na popis trasy, doufám že tu už někde není...

http://data.idnes.cz/soubory/igsvet/A08 ... VINSKO.PDF
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 14

Příspěvekod kanic » stř led 21, 2009 11:54 am

to Designer: Dík za rozhřešení.
P.S. : hudral dá za sváču 25 Kč. kanic
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » stř led 21, 2009 1:49 pm

to Macek0585:

ja jezdim v noci a loni jsem dvakrat zkusil Chrvatsko pres Madarskou cestou tam i zpet jen kvuli casu (chtel jsem si to prubnout). Jel jsem :
Blava - Csorna - Szombathely - Nagykanizsa

a trada po dalnici az na konecnou.

Nerikam, ze by cesty v Madarsku byly nejak excelentni, ale za dve a pul hodky jsem byl na chorvatske care Toto celkem 4x (2x tam a 2x zpet). Policajty jsem na stesti nepotkal. Jinak by mne pro vystrahu asi zastrelili.
JirkaK
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Dálnice Slovinsko

Příspěvekod JirkaK » stř led 21, 2009 1:55 pm

To Baharis
Tebou uvedený odkaz ukazuje cestu, která perfektně fungovala loni - v roce 2008. Jeli jsme podle něho a naprosto bez problémů. :)
Máte ale někdo informaci, jak to bude v létě 2009? Pokud by Slovinci "došli k rozumu" a zavedli týdenní dálniční známky, jsem ochoten zaplatit, ale platit celorok za 2 x 15 km? Ani omylem!!! :gun:
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » stř led 21, 2009 4:59 pm

Také jsem ochoten platit. To je jasné. Pokud bude poplatek adekvátní nabízené službě, nebudu se bavit o nějakém objíždění.
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » stř led 21, 2009 5:13 pm

to Baharis:

jo, to asi vetsina. Ale krome adekvatni vyse poplatku jde v pripade Slovinska i o fakt, ze cesta z Mariboru na chorvatskou caru muze byt peklem i kdyz jde jen o par kilometru.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » čtv led 22, 2009 8:04 am

V rámci této diskuze, bych Vás všechny chtěl upozornit na ceny slovinské viněty letos dle stránek DARSU. Jednak se tam píše, že
je pro vozidla o celkové hmotnosti do 3500kg bez ohledu na váhu přívěsu (jako v A). Cena pololetní viněty je 27,50 EUR a doba
platnosti je od data nákupu. To už je trochu přijatelnější i když pořád dost (asi 750Kč) za těch pár km. Letos by ale měla být
zpoplatněná i silnice I. třídy k hranicím HR a to by bylo více než 15km.
Původně poplatky do Postojné tam a zpět stálo okolo 22 EUR tak to není takový rozdíl.
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař

stále nejsou viněty na kratší období než 1/2 roku

Příspěvekod Renda » čtv led 22, 2009 10:32 am

Zásadní zklamání je, že nezavedli levnější viněty na kratší dobu než je 1/2 roku, takže hledání alternativních cest je stále aktuální.

http://www.cestnina.si/?id=19766&lang=2
Naposledy upravil(a) Renda dne pát led 23, 2009 10:21 am, celkem upraveno 1 x.
vfrman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vfrman » čtv led 22, 2009 11:56 am

Možná čtu v tom článku blbě,ale mně se zdá,že cena za půlrok není 27,50 ,ale 35 Eur.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » čtv led 22, 2009 12:14 pm

Čteš dobře 27,5 E je roční motocykl, 1/2roční auto do 3,5t je 35 E
Tomas80
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Tomas80 » sob led 24, 2009 12:01 pm

Ahoj. Inu mozna se nejake zmeny preci jenom dockame, jeste maj na to par dni.
http://www.chorvatsko.cz/aktual/090113_ ... namka.html
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » sob led 24, 2009 1:17 pm

Vypadá to zajímavě a nadějně. Pokud se do toho vložila EU a má na ně páky ohledně dotací na výstavbu dálnic...
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » sob bře 28, 2009 6:00 pm

JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » sob bře 28, 2009 6:44 pm

Hm. Jenže ty týdenní si člověk většinou bude muset koupit dvě, nevím jestli je možný se jednoduše vejít do týdne při cestě tam a zpátky. Takže je to stejný, jako to bylo.
Ony i ty jejich Cestniny taky staly pekny prachy... takze se zas tak moc nemeni...
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Bilardos » sob bře 28, 2009 6:50 pm

Týden je celkem nevhodná doka, ideální by bylo 10 dní. Takže by teoreticky bylo při cestě z5 koupit další. Takže místo 35 Ojro je to "jen" 30 Ojro. Takže efekt prakticky žádný, vlk se nažral a koza zůstala celá.
Jinak na servru UAMK - http://www.uamk.cz/cs/ je malý článek a anketou, týkající se právě cesty přes Slovinsko.

EDIT: JardaF mě předběhl.
- pro nás je tu varianta vyrazit už v pátek večer z5
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » sob bře 28, 2009 7:07 pm

No třeba pro mě je to ještě horší,loni jsem si koupil půlroční a tu jsem po příjezdu domů ještě prodal známému který jel do chorvatska měsíc po mě za 400 kč. :( :(
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » sob bře 28, 2009 7:36 pm

Když tak fňukáte, tak bude pro vás lepší sedět doma na zadku. Pravda je, že ty rakouský 10ti denní jsou spravedlivější ale
protože s tím nic nenadělám a chci tam jet, tak ji musím koupit. to samé je s cenami benzínu a tisícem dalších věcí. Nejhorší je,
že si to člověk nemá na čem kompenzovat. Když jsem koukal na letošní ceník v pavilonech kam jezdíme, kde jsou ceny na den
o 5EUR vyšší, tak je tohle prkotina.
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » sob bře 28, 2009 9:44 pm

No třeba se nám tím fňukáním alespoň trošku uleví....
Ale když i kurz koruny k euru je oproti loňsku špatný, tak není opravdu co chválit :(
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 1

Příspěvekod bokal » ned bře 29, 2009 12:06 pm

My z moravy jsme si zvykli jezdit přes slovensko a maďarsko, hlavně když jedu s lodí. Ty buzerace s papírama a váhama od rakušáků se mi nelíbí. A cesta Mikulov-Vídeň a Graz - Maribor - Zagreb taky nic moc. Platím tak slovenskou známku asi 120 kč a pak cestarinu v Chorvatsku, kde najedu na dálnici hned za hranicí u Varaždinu. To v případě, že se jede na jih, na istrii je to blíže přes rakousko.

Zpět na