Dalnicni znamka Slovinsko

Oblíbené způsoby dopravy na místo jachtingu, po vlastní ose, letecky, či jinak. Doporučení a tipy na cestu. A ještě něco-podělte se o náklady na cestu, využijte burzu kontaktů a tabulku Spolujízda.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

Chorvatsko-vesta

Příspěvekod pecho » čtv čer 11, 2009 12:46 pm

Teď jsem vyšmouloval na http://relax.lidovky.cz/co-ceka-ceske-r ... tovani_glu že musí mít všichni povinně bezpečnostní vesty, je to v tom článku, tak bacha na to.
:rtfm: Zdraví Pecho
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » čtv čer 11, 2009 2:14 pm

to sedivak: Jak jsi tu vinětu přilepil? Vím, že je lepili na průhledné folie (asi celofán) a Indulonou na sklo, nebo zasunuli za gumu.
Na druhou stranu vím, že to stálo dost mastnou pokutu. Máš nějaký jiný ověřený způsob? Taky bych tu vinětu pustil dál.
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » čtv čer 11, 2009 2:40 pm

O těch vestách tam je, otázka je nakolik je relevantní informace. Píšou tam taky třeba o rychlosti na dálnici 120 km/h což je nesmysl. A oba tubusy u obou tunelů jsou už v provozu od začátku červana
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod mirinekk » čtv čer 11, 2009 2:53 pm

tataS: Před nalepením párkrát nalepit na sedačku a zase sloupnout. Neboj, nezůstane tam :lol: A když ji pak budeš lepit na okno, tak jen lehce přitisknout. Pak lze krásně dolů i vícekrát. Loni jsme na jednu odjeli chorvatsko třikrát a pokaždé v jiném autě ;)
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod mirinekk » čtv čer 11, 2009 2:59 pm

Jinak dálniční známky slovinska se daj sehnat na www.aukro.cz Teď jsem koukal. Ještě jsou drahé, ale v létě použitá tak 460,- Kč. Loni jsem ji taky kupoval a bez problému jak jsem psal víše.
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » pát čer 12, 2009 11:13 pm

to tatas:
používám nalepení na celofán, protože slovinská známka - na rozdíl třeba od české má ochranné prvky, které se při přelepování sloupnou a vyleze na známce krásnej nápis neplatné
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » sob čer 13, 2009 7:21 am

Jo ten nápis je proti světlu trochu vidět.
bomba
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bomba » sob čer 13, 2009 8:39 am

Ahoj,nevim jestli to tady neproběhlo,nemate někdo tip,jak ošulit i rakouskou vinětu,ta by se taky dala pustit dál,nebo ne? :? :?
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » sob čer 13, 2009 8:52 am

A to bys tu 10denní posílal zpět poštou? Musela by na to být min 2měsíční a domluveno více lidí např. v práci a i tak by to použili max 3-4x.
Naposledy upravil(a) tataS dne sob čer 13, 2009 9:34 am, celkem upraveno 1 x.
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Bilardos » sob čer 13, 2009 9:09 am

Když jsem řešil výměnu čelního skla s dálniční známkou, tak mě řekli, že to není problém, že ji předělají. Takže jsou na to určitě fígle, jak předělat známku bez poškození.
Rakouskou bych určitě neřešil, protože je na 10 dnů a cena pohodová.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » sob čer 13, 2009 9:29 am

Nahřeješ ji teplovzdušnou pistolí a sloupne se celá. Když jseš tam (v HR) déle, tak musíš kupovat dvě a potom stojí za úvahu, jestli nekoupit dvouměsíční ještě pro někoho.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » sob čer 20, 2009 6:57 pm

ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » ned čer 21, 2009 9:31 pm

ahoj, byl tu někde vznesen dotaz na nosnost mostu v Murecku (A/SLO). Jel jsem teď tudy ... díval se na značku u mostu ... a zapomněl jsem ten hmotnostní údaj :mad: Ale 100% to bylo víc jak 3,5 t ... (8 tun - bez záruky)
pawe
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pawe » pon čer 22, 2009 9:27 am

Nosnost hraničního mostu přes řeku Mur jsem doplnil již výše - ale pro přehlednost raději i tady - povolené zatížení podle dopravní značky je 16t.
Bedra
nováček na fóru
nováček na fóru

Dalnicni znamka Slovinsko

Příspěvekod Bedra » stř čer 24, 2009 12:39 am

Jel jsem trasu Mureck-Lenart-Ptuj tam (12.6.) i zpět (22.6.) naprosto bez problémů. Potvrzuji nosnost mostu 16t.
karaya2
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

re:

Příspěvekod karaya2 » čtv črc 23, 2009 1:09 pm

Slovinci otevřeli novou dálnici z Mariboru až skoro k hranicím.
AdsBot [Google]

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv črc 23, 2009 9:05 pm

Mohl bys to prosím upřesnit? Odkud to vede, jak dlouho jsi to jel atd. V úterý jedeme do ČR a pokud by ve Slovinsku přibyl významný kus dálnice, tak bych šel do známky.
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Slovinsko.

Příspěvekod Ferdinand » čtv črc 23, 2009 9:40 pm

Ahoj, jel jsem mimo slovinskou dálnici minulý týden, nebyl jsem tam sám, jezdí tama i rakušáci , němci a poláci. Těsně před rakousko - slovinskou hranicí odbočíš z dálnice na Gersdorf - Mureck - Trate - Lenart - Ptuj. Do Ptuje taky vede ta prodloužená slovinská dálnice.
Naprosto nemá smysl používat tu jejich dálnici, objízdná trasa vede po velmi pěkné okresce, nic Tě tam nezdržuje, oproti dálnici ujedeš navíc jenom 10 km. Úspora je ovšem při cestě tam i zpět 30 Euro - pro někoho pakatel, pro někoho ne. Časová úspora ??? Když jsme v Ptuji najížděli na ucpanou hlavní trasu do Chorvatska, měl jsem silný pocit, že jsme jich od hranic nechali díky této objížďce hodně za sebou.
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod Pepa » pát črc 24, 2009 9:09 am

Potvrzuji slova Ferdinanda. Jel jsem po této objížďce tam i zpět. Naprosto bez problémů a rozhodně daleko rychlejší než cesta po staré magistrále v kolonách. Je trošku problém s najetím na původní magistrálu při cestě tam a potom při cest zpět průjezd přes PTUJ
Zapoměl jsem si vytáhnout mapy z netu a jen podle evropské mapy to je nejisté. Nyní jsme dělali mapku pro známého, tak přikládám.
Dáte li plnou velikost a zkopírujete, spolehlivě vás to dovede.
Pepa

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » pát črc 24, 2009 12:22 pm

Jel jsem letos asi pětkrát přes Budapešť a trochu jsem ztratil pojem o cestě Slovinskem. Nicméně mám roční známku a tak bych to zkusil. Víte někdo odkud kam ten nový úsek vede?
rain
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod rain » pát črc 24, 2009 3:18 pm

Pepa píše:Potvrzuji slova Ferdinanda. Jel jsem po této objížďce tam i zpět... ...Dáte li plnou velikost a zkopírujete, spolehlivě vás to dovede. Pepa

Kdy jsi to jel? Vyskytly se totiž dohady, jestli Slovinci v nejbližších dnech nezpoplatní i ten dálniční úsek za Ptujem. Mimochodem je možné a snad i výhodnější jet přes nový most.
Nevím, jestli mohu linkovat cizí fórum, ale tady by měl být jakžtakž aktuální popis od dovolenkářů: http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_new ... 68,page=26. A taky řešení, příspěvek 21. 07. 2009 09:13
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod Pepa » pát črc 24, 2009 4:10 pm

Vracel jsem se 11.7.2009 a na vyznačené trase nebyl žádný problém.
Pepa
Laguna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod Laguna » pát črc 24, 2009 6:22 pm

Lubor píše:Mohl bys to prosím upřesnit? Odkud to vede, jak dlouho jsi to jel atd. V úterý jedeme do ČR a pokud by ve Slovinsku přibyl významný kus dálnice, tak bych šel do známky.

Při cestě do ČR se projede necelých 20km po staré silnici od hranice HR/SLO a poblíž Ptuje začíná nová dálnice A4 do Slivnice a zde se napojuje na A1 do Mariboru. Maribor se zatím projíždí, obchvat by měl být hotov v srpnu. I teď je to už ale veliká časová úspora a klidná jízda. Celé Slovinsko za cca 45min.
karaya2
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

re:

Příspěvekod karaya2 » pát črc 24, 2009 10:02 pm

Laguna píše:
Lubor píše:Mohl bys to prosím upřesnit? Odkud to vede, jak dlouho jsi to jel atd. V úterý jedeme do ČR a pokud by ve Slovinsku přibyl významný kus dálnice, tak bych šel do známky.

Při cestě do ČR se projede necelých 20km po staré silnici od hranice HR/SLO a poblíž Ptuje začíná nová dálnice A4 do Slivnice a zde se napojuje na A1 do Mariboru. Maribor se zatím projíždí, obchvat by měl být hotov v srpnu. I teď je to už ale veliká časová úspora a klidná jízda. Celé Slovinsko za cca 45min.

Je to jak píše Laguna , jen na přípojce v Mariboru se sjíždí dva pruhy do jednoho a ještě je tam semafor :hmm: Čekali jsme ve štrůdlu asi 20 minut . Až dodělají ten obchvat a napojí se na HR dálnici bude to super.
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » čtv črc 30, 2009 12:38 pm

Tak už jsem to vyzkoušel ve středu taky. Nová část je super, až bude obchvat kolem Mariboru, opustím opět Maďarsko:-))) Bohužel co se nezměnilo je přístup Slovinců k trochu lepším autům, přestože jsem vjížděl do EU, kontola nálepky v autě atd. přesto, že na hranicích byla řada na 20 minut :(

Zpět na