Dalnicni znamka Slovinsko

Oblíbené způsoby dopravy na místo jachtingu, po vlastní ose, letecky, či jinak. Doporučení a tipy na cestu. A ještě něco-podělte se o náklady na cestu, využijte burzu kontaktů a tabulku Spolujízda.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Bilardos » pon srp 03, 2009 9:00 am

Zaslechl jsem několik reakcí, že údajně byli někteří majitelé půlroční dálniční známky upozorňováni ve Slovinsku, že nebudou platit 6 měsíců, ale jen měsíc.
Narazil jsem na to také na Aukru, kde někteří tvrdí, že jim to tak tlumočili Slovinští policisté.
Nechtěl bych vyvolávat nějakou paniku, spíše mě zajímá, zda se s tímto výkladem někdo z vás setkal.
Laguna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod Laguna » pon srp 03, 2009 1:16 pm

Bilardos píše:Zaslechl jsem několik reakcí, že údajně byli někteří majitelé půlroční dálniční známky upozorňováni ve Slovinsku, že nebudou platit 6 měsíců, ale jen měsíc.
Narazil jsem na to také na Aukru, kde někteří tvrdí, že jim to tak tlumočili Slovinští policisté.
Nechtěl bych vyvolávat nějakou paniku, spíše mě zajímá, zda se s tímto výkladem někdo z vás setkal.

Mám půlroční známku taky, dívali se na mne a bez komentářů. Na DARS.si žádná informace o zkrácení platnosti půlroční známky není, takže se asi jedná o planý poplach. Asi by to bylo i silně protiprávní, kupoval jsem ji jako půlroční v dobré víře a zpětně měnit platnost nelze. Spíš by mne zajímalo, jestli se dá třeba v Rakousku ještě koupit. Vyznačit na ní platnost od 6/09 není problém...
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » pon srp 17, 2009 8:30 pm

Na DARSu se píše, že půlroční známky koupené od 1.7.09 mají platnost 1 měsíc. Známky koupené před 1.7.09 mají
platnost 6 měsíců. Tolik upřesnění.
karaya2
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

re:

Příspěvekod karaya2 » stř srp 19, 2009 10:21 am

Obchvat okolo Mariboru je dokončen . Jel jsem po něm v pondělí . Jízda přes Slovinsko je radost :good:
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte zář 01, 2009 10:27 am

obchvat je vynikající. Potíž je v tom, že skončil obchvat a začala souvislá fronta až na celnici. Sobota ráno 15.8.
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod mirinekk » úte zář 01, 2009 8:28 pm

Omlovám se, asi hloupá otázka....teď jsem jezdil Maďarsko...takže přes Slovinsko už je hotová dálnice? A proč ty fronty?
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte zář 01, 2009 8:49 pm

hotová.., no je jí o kus víc. Neprojíždíš mariborem, ale obchvatem kolem. Asi je to zlepšení. Ale jak jsem napsal - dálnice skončila, v zúžení se udělala šílená zácpa a ta pokračovala až na hranice s chorvatskem. Každý ukazoval pasy, a, při tom množství aut to silnici úplně zašpuntovalo. A na chorvatské dálnici to pokračovalo dalších asi 40 km. Vypadalo to na nějakou hromadnou bouračku a nakonec šlo o dvě auta s potličenejma nárazníkama, která stála v odstavném pruhu. Všichni ale přibrzdili, aby se podívali, co se stalo - a další ucpávka.
Výsledek - průjezd Slovinskem a první km v Chorvatsku - skoro 4 hodiny.
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod tatinecek » úte zář 01, 2009 10:21 pm

A já to pořád říkal není nad to zaletět si se SKYEUROPE do Splitu . Někdo i zpět.
Sorry OT
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » stř zář 02, 2009 12:21 pm

Ani dálnice až na hranice nevyřeší fronty pátek/sobota, pokud tam ta hranice bude stát. Jezdil jsem dlouho přes Budapešť a teď jsem se vrátil zpět k cestě Brno-Bratislava-Graz- Maribor-Biograd z důvodu rychlosti. V sobotu 29.8. cesta Biograd - Frýdek-Místek 8:35 motorového času (i s popojížděním 32 minut na hranici včetně kompletní kontroly papírů od auta). K takovému času se přes Budapešť bohužel nedostanu.
AdsBot [Google]

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř říj 07, 2009 4:04 pm

Ahoj diskutéři!
Já sem zkusil doporučení a 30EUR za dálniční poplatek jsem projedl v konobě na Premudě...Aspoň poznáte, jak se ve Slovinsku žije na venkově.

a tu máte popis objížďky, resp. vyhnutí se nekřesťanským poplatkům za kousek Slovinské dálnice, pakliže jedete klasickou trasou Wien-Graz-Maribor-HR. Celá cesta je dobře značena a je intuitivní, a pravděpodobně nebudete sami, kdo touto cestou před/za vámi pojede:<br>
<br>
1) ...odbočit předposlední sjezd z rakouské dálnice těsně před Slovinskem Exit 226 Gersdorf<br>

2) ...za sjezdem hned doleva směr Mureck<br>
3) ...v Murecku hlídat odbočku a sjet doprava směr Lenart, SLO<br>
4) ...za Mureckem za mostem znovu doprava na Maribor (Šentilj, Ptuj, Lenart)<br>
5) ...v Lenartu doprava na Zagreb (Maribor), a po pár metrech na světlech doleva na Ptuj (Maribor)<br>

6) ...v Ptuji se buď držet Maribor a za Ptují na Zagreb, nebo cestou přes nový most (viz mapka níže). Za Ptují pak taktéž doleva na Zagreb, což už jste napojeni na starou silnici pod Mariborem.<br>
<br>
Doporučuji projet si cestu "nanečisto" třeba na Google mapy.<br>

Celková mapka:
Obrázek

detail Ptuje přes nový most:
Obrázek

Nakonec ještě 2 odkazy:
- celková mapa v bodech a souřadnicích

- video z celé trasy

Edit L. ;)
Takto se diskutuje a ne propaguje ....
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Bilardos » pon kvě 31, 2010 7:01 pm

Dnes vyšel v jednom bulváru další aktuální, podrobný návod, jak se Slovinské dálnici vyhnout.
Popis trasy
lubo52
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lubo52 » stř čer 09, 2010 3:12 pm

Aby mě někdo neosočil, že jsem líny přiznávám, že jsem pročetl všeny vlákna a i odkazy na objíždky ve Slovinsku. Nevíte jak je to se starou cestou na z Mariboru na Ptuj? Jen jsem se dočetl, že je to složitejší, ale netuším jak a včem? :mad:
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » pon čer 21, 2010 8:58 am

IvoK
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod IvoK » pon čer 21, 2010 10:50 am

lubo52 píše:Aby mě někdo neosočil, že jsem líny přiznávám, že jsem pročetl všeny vlákna a i odkazy na objíždky ve Slovinsku. Nevíte jak je to se starou cestou na z Mariboru na Ptuj? Jen jsem se dočetl, že je to složitejší, ale netuším jak a včem? :mad:

Minulý rok jsme se drželi návodu z této stránky Avoiding Slovenian Vignette . Bez problému průjezdný, jen doporučuju předem připravit cestu v navigaci.

Pokud bys narazil na problém, dej vědět, ať neděláme stejné chyby :-)
jojoch
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Ptuj

Příspěvekod jojoch » pon čer 21, 2010 12:56 pm

jel jsem minulý týden podle výše uvedeného návodu z Blesku - http://www.blesk.cz/clanek/servis-cesto ... -euro.html

obrázky i mapka přesně odpovídají, až na poslední dva tři kilometry

bod č.13 - "...dojedete do Ptuje." .. tuto poznámku je potřeba dodržet doslova .. nečekat na nějakou křižovatku s Cafe Piano, ta je až v Ptuji, pokud teda vůbec existuje, protože jsme tenhle podnik neviděli cestou tam ani zpátky, a nebyli jsme jediní, kdo jel s ofoceným Bleskem na kolenou po šotolině do pekel .. takže jak uvidíte po pravé ruce dálnici (protihlukovou bariéru), zbystřete pozornost a dívejte se po odbočce Ptuj .. jedna je těsně za mostem přes dálnici (společným pro vedlejší silnici i dálnici), hned za mostem doleva, vyjet nahoru, a dát se doprava, nikoliv přes most .. kdo to přejede, má šanci na reparát o několik set metrů dále

v Ptuji je kruháč u benzinky už značený Zagreb/Ormož, pak další na Zagreb .. tam se už zabloudit nedá .. pokud se podíváte na mapku v úvodu článku v Blesku, musíte udělat takové véčko (nebo zoubek), ještě před vodou .. najedete na dvousetmetrový kousek dálnice a ta hned končí

pozor - přes dálnici u Ptuje vedou nejméně tři mosty, ale jen jeden z nich má sjezd

cesta do HR - v noci s kufrováním, od sjezdu z rakouské dálnice po nájezd (resp. sjezd) dálnice slovinské 1 h 35 min
cesta z HR - ve dne, podle "otočeného" návodu, 51 min

rychlost sem dodržoval .. víceméně .. časovou prodlevu, když se nezabloudí, odhaduji na 2x 30 min, "zisk" dělá 30 EUR .. a taky dobrý pocit z navigačního cvičení

asfalt všude dobrý, místy zcela nový, kromě starého hraničního přechodu, to je tankodrom

otázka do pléna - viděl někdo to Cafe Piano??? :?
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 61

Příspěvekod MartinB » pon čer 21, 2010 3:53 pm

Už jsem měl letos taky čest projíždět Slovinskem do Chorvatska.
Jednu cestu jsme objižděli, zpět po dálnici.
Asi bych příště neobjížděl.
Pokud se vydáte po dálnici, už se neprojíždí před Maribor a po přejetí A/SLO hranic plynule a rychle dojedete až za Ptuj a dále se pokračuje po původní "okresce" která vede na hranice bez vesnic.
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Komín » úte čer 22, 2010 8:41 am

Taky už jsem byl letos dvakrát v Chorvatsku a pokaždé platil 30 euro za dálnici - škoda že zrušili půlroční známky. Jsou to velké peníze ve srovnání třeba s Rakouskem, ale na druhou stranu se těm Slovincům ani moc nedivím. Každé léto projede po té silnici půlka Evropy tam a zase zpátky. Když se podíváte na stav staré silnice, bylo to na ní vidět. A proč by to Slovinci měli platit ze svý kapsy, když jim tam pak nenecháme ani kačku? Těch 30 euro, rozpočítáno na 4 lidi v autě, jsou 3 karlovačka na jednoho. To mi zas tak velká oběť nepříjde.
Možná už byste si měli přestat stěžovat na platbu dálnice ve Slovinsku a hledat objížďky a místo toho začít jezdit jachtit jinam. Třeba na Balt, tam se dostanete z Česka bez poplatků a po Česku si každý svou okresku najde snadno, pokud nechce platit naši dálniční známku.
IvoK
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod IvoK » úte čer 22, 2010 11:23 am

Komín píše:Taky už jsem byl letos dvakrát v Chorvatsku a pokaždé platil 30 euro za dálnici - škoda že zrušili půlroční známky. Jsou to velké peníze ve srovnání třeba s Rakouskem, ale na druhou stranu se těm Slovincům ani moc nedivím. Každé léto projede po té silnici půlka Evropy tam a zase zpátky. Když se podíváte na stav staré silnice, bylo to na ní vidět. A proč by to Slovinci měli platit ze svý kapsy, když jim tam pak nenecháme ani kačku? Těch 30 euro, rozpočítáno na 4 lidi v autě, jsou 3 karlovačka na jednoho. To mi zas tak velká oběť nepříjde.
Možná už byste si měli přestat stěžovat na platbu dálnice ve Slovinsku a hledat objížďky a místo toho začít jezdit jachtit jinam. Třeba na Balt, tam se dostanete z Česka bez poplatků a po Česku si každý svou okresku najde snadno, pokud nechce platit naši dálniční známku.

Pro mne za mne, ať si to každej dělá jak chce. Kolik lidí, tolik názorů na placení dálnice, výši poplatku atd. Já za sebe to odmítám dát za těch pár km. Ale také nikoho kdo jede po dálnici nebudu odsuzovat.

Měl jsem za to, že účelem tohoto fóra je shromažďovat rady, informace, doporučení, odkazy, zajímavosti...zkrátka užitečné věci použitelné širší skupinou čtenářů. Zůstaňme u toho, ať si fórum zbytečně nezaplevelíme.
Díky
MERCHANT
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod MERCHANT » stř čer 30, 2010 7:12 pm

Tak jsem byl letos v Chorvatsku. Dálnice je už téměř přes celé Slovinsko :good: . Každý si tedy může vybrat, jestli chce šetřit a objiždět. Nebo nešetřit a projet Slovinskem rychle.

Pozor, místní policie kontroluje dalniční známky. Mne osobně kontrolovali po cestě tam i zpět. Jak zjistil, že mám známku, tak mne odmávl a ani jsem nemusel zastavovat.
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Martin88 » sob srp 28, 2010 4:18 pm

Doporucuji si rozmyslet zda platit ci ne, Einsatzkommando von DARS neni line /tedy spise ma povinnost/ odchytavat neplatice
na byvale SLO celnici i kolem pulnoci :mad: svedenim vsech aut pod pristresek
Zpoplatneni dalnic neodsuzuji,ale draha a jen sedmidenni znamka je podle me kur...., nepekna vec :gun:
AdsBot [Google]

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř črc 06, 2011 9:54 am

Máte prosím někdo čerstvou zkušenost s objezdem dálnice ve Slovinsku přes Müreck, Lenart, Ptuj?
Není na napojení u Draženci na posledních pár metrů dálnice nějaká nová nachytávka (třeba povinost mít vinětu)? :?
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Vyhnout se dálnici

Příspěvekod HoPrahok » stř črc 06, 2011 1:49 pm

Jeli jsme tuto trasu letos dvakrát, průjezd je v pohodě Mureck, Ptuj. Poslední mapa od Teleatlasu mě na konci Ptuje navedla na kousek dálnice - v podstatě těch posledních asi 800 metrů. Na tabuli je viněta přeškrtnutá, tzn. tento úsek není zpoplatněn. Mohu doporučit navigační programy IGO 8 nebo IGO Primo a poslední aktualizované mapy. Když si nastavíš průjezdní body a vyhnutí se zpoplatněným silnicím, tak tě to naviguje naprosto přesně.
AdsBot [Google]

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř črc 06, 2011 3:27 pm

Díky za informace, mám TomToma ale trasu si už pamatuju. Šlo mi hlavně o ověření, jestli tam Slovinci na nás nepřipravili nějakou nachytávku.
Martek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Martek » úte srp 02, 2011 1:21 pm

Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Ferdinand » úte srp 02, 2011 1:52 pm

Ale no tak, pokud je na ceduli přeškrtnutý symbol dálnice, tak tam prostě nemusím platit.
Jel jsem letos přes Mureck , Lenart a v Ptuji se napojoval na dálnici, kde je to jasně napsáno, tedy ... škrtnuto :-)

Zpět na