Dalnicni znamka Slovinsko

Oblíbené způsoby dopravy na místo jachtingu, po vlastní ose, letecky, či jinak. Doporučení a tipy na cestu. A ještě něco-podělte se o náklady na cestu, využijte burzu kontaktů a tabulku Spolujízda.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

AdsBot [Google]
Reputace: 0

Re: slovinsko

Příspěvekod AdsBot [Google] » pon kvě 12, 2008 3:28 pm

pecho píše:....pak nezbývá než: před Spielfeldem sjet z rakouské dálnice, vybrat si malý přechod do Slovinska vlevo nebo vpravo od dálničního, projet Mariborem a dostat se na silnici směr Chorvatsko, která není dálnice a tudíž by neměla být zpoplatněna.....

Já měl dojem, že na okresku se dá sjet až za přechodem z Rakouska. Jednou jsem jel zpátky z Mariboru do Rakouska a někde jsem špatně odbočil. Za chvíli mne to vyplivlo na tom dálničním přechodu a ten krátký úsek dálnice z Mariboru na Rak. hranici jsem minul.

Musí se skutečně při cestě do Chorvatska, abych se vyhnul placenému úseku Slovinské dálnice od hranic k Mariboru, odbočovat z hlavního tahu ještě před Rakousko-Slovinským přechodem!
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Slovinsko

Příspěvekod pecho » pon kvě 12, 2008 5:34 pm

to jsem jen citoval z jiných webů, jak jsem avizoval, asi nic teď nevymyslíme, až to spustěj, uvidíme, taky někde výš už jsem psal, že jsem hned na rakousko slovinské hranici uhnul doprava dolů a na semaforech hned doleva a jel jsem starou cestou asi přes dvoje koleje a přijel jsem na kruháč ze shora a pokračoval jsem rovně na Maribor, dálnice příjezd byl zprava, takže ti uhnuli jen doprava a pokračovali, uvidíme, jak moc bude tato stará cesta ucpaná, nebo jestli Slovinci něco nevymyslí a nezměkčí ten tranzit přes ten jejich kousek dálnice. :? Zdraví Pecho
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » pon kvě 19, 2008 10:35 pm

Teď jsem si přečetl na www.amkcz.cz, že maďaři od 1.1.2008 zpoplatnili 46 úseků silnic 1. třídy mimo dálnic pro vozidla nad 3,5t (nutno mít známku).
Tak se asi objížďka přez Maďarsko místo Slovinsko tak moc nevyplatí. Ke všemu v Rakousku budou zvýšené kontroly až do 1.7..
Tak nám ta sezona nezačíná moc pěkně.
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař

maďarsko

Příspěvekod Renda » úte kvě 20, 2008 7:32 am

tataS píše:Teď jsem si přečetl na www.amkcz.cz, že maďaři od 1.1.2008 zpoplatnili 46 úseků silnic 1. třídy mimo dálnic pro vozidla nad 3,5t (nutno mít známku).
Tak se asi objížďka přez Maďarsko místo Slovinsko tak moc nevyplatí. Ke všemu v Rakousku budou zvýšené kontroly až do 1.7..
Tak nám ta sezona nezačíná moc pěkně.
Nad 3,5tuny se nás to naštěstí většinou netýká. :-)
Co chtějí Rakušáci kontrolovat? rychlost? nálepku?
Tomm
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Tomm » úte kvě 20, 2008 8:37 am

Nu, spousta z nás se zabývá myšlenkou, jak těch pár kilometrů slovinské dálnice objet.
Je pravdou, že spousta z nás volí relativně nejrychlejší a nejkratší cestu. ne, nebudu nikomu vnucovat svůj názor či postoj, ale připadá mi, jako bychom zapomínali na to, že už ta cesta je součástí dovolené. A z té cesty je možno mít i jiné zážitky, než noční dálnici.
Já vím, s lodí na vleku není nejspíš o čem diskutovat. Ale spoutsta z nás, ať už jachtařů, či prostých dovolenkářů jezdí takříkajíc nalehko. A cestou je ledasco viodět. Jezdím ze severu Čech, z rozmezí kraje Máchova Lužických hor, jen jednou jsem jel přes Mikulov a Vídeň. Ač delší, mám v oblibě cestui přes Linz, Salzburg, Villach na Ljubljanu, Ruppu, Rijeku a pak dál popobřeží.. Ano, je o píár kilometrů delší, je náročnější časově. Ale pro mne není ta cesta sprintem, je je součástí dovolené. Jsem cvok, ale vykoupu se dopoledne v Mondsee, odpoledne si vychladím v Planici meloun v říčce a při troše štěstí se v podvečer osvěžím na Bledu. A vyspím se na Bohiji a když ráno vyrazím, pak okolo poledně jsem na místě. Neutahanej¨, s prožitky,které jsou o něčem jiném než dálnice, údaje navigace a odpočinky u pump. A podotýkám objíždím Tauerbahn i Karavankentunnel.
Já vím, s lodí na vleku to nejde... ale je to hezká cesta, byť bude letos o těch 345 E dražší.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte kvě 20, 2008 9:01 am

To Renda:
3,5T se možná týká. Je myšleno auto 3,5T , nebo souprava? Já jsem s lodí nad 3,5T

To Tomm
Velmi přesně jsi to vystihl. Taky nikam nechvátáme. A i s lodí to jde. Jedeme 2 dny - jen přes den, abychom něco viděli. Loď nám slouží jako karavan a užíváme si to.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » úte kvě 20, 2008 10:35 am

Ta citace je nejasná. Je to na: http://uamk.cz/uamk/ -zrychlený výběr-turistické informace-výběr podle země-maďarsko.
Na těch silnicích 1.tř. a dálnicích je to pro vozidla nad 3,5t ale v kategoriích placení do není uplně jasné s těmi vleky.
S tím rakouskem vidím problém ve zvýšených kontrolách po dobu fotbalu. Představa, že mi přehrabují plně naložené auto
a hledají nůž s čepelí delší než 8,5 cm, kterých vozím několik včetně sekyrky a pepřového spreje, není zrovna z nejpříjemnějších
a vůbec po tom netoužím. Ke všemu kontroly do 1.7. zasáhnou hodně lidí na začátku prázdnin a rakušáci půjdou spíše po českých
autech než po německých. Už teď se v té buzeraci vyžívají a to ještě ten fotbal nezačal.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » sob kvě 24, 2008 10:57 pm

Teď jsem koukal na http://www.dars.si/ a tam je obrázek viněty slovinské a není tam žádná řádka pro SPZ, tak
se začíná rýsovat možnost přenositelnosti.
Ludek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Ludek » sob kvě 31, 2008 4:25 pm

Tady k tomu jeste neco je:

Slovinsko - dálnice
Od 1. července 2008 budou na dálnicích a rychlostních silnicích ve Slovinsku zavedeny dálniční známky (vinjete) pro osobní auta, vozidla do 3,5t a motocykly. Pro nákladní automobily s hmotností nad 3,5 tuny zůstane zatím v platnosti systém mýtného.

K zakoupení budou pouze půlroční známky (platnost 6 měsíců od zakoupení) nebo roční známky (platnost kalendářní rok). Do prosince 2008 budou zatím v prodeji jen půlroční známky. Pro motocykly bude podle dosavadních dostupných informací k dispozici jen roční známka. Známky bude možné zakoupit na benzínových stanicích ve Slovinsku a okolních státech (pravděpodobně i v síti Autoturistu).

Typ dálniční známky (zdroj: www.dars.si) osobní automobily
vozidla do 3,5 tuny motocykly
roční
platí od 1.12. předchozího kalendářního roku
do 31.1. následujícího kalendářního roku 55 EUR 27,50 EUR
1/2 roční
platí 6 měsíců ode dne vyznačeného na známce 35 EUR -

Mapka placených úseků dálnic a rychlostních silnic ke stažení ZDE

Dálniční známka nebude přenosná mezi vozidly !!! Za jízdu bez dálniční známky budou udělovány pokuty ve výši 300-800 EUR !!!

Předpokládáme, že zavedení tohoto systému způsobí komplikace v tranzitu přes Slovinsko, především na trase Graz - Maribor - Záhřeb, protože velké množství motoristů se bude snažit krátký úsek dálnice objet po místních komunikacích. Zvláště v exponovaných termínech se zde dají očekávat velké kolony a zvýšený zájem ze strany slovinské policie (především na paralelní staré silnici).

Výběr z alternativ, jak se vyhnout slovinské dálnici
převzato z našeho fóra www.chorvatske.cz/chorvatsko-phorum sekce Doprava (bez záruky !!!)

Z dálnice Vídeň - Graz na 138km A2 odbočit na maďarský Körmend, dále po 86 standartně Rédics, Lendava, Čakovec, Varaždin, A4 Zagreb a dál dolů k moři. Trasa je delší asi o 20km. Nechá se jet i mimo Slovinsko: tedy z 86 v Maďarsku na Lenti, dolů na M70 Goričan a na A4. Což je možná ještě lepší než přes slovince (Ladislav)

Z dálnice A-9 v Rakousku vyjet na exitu 222 směr STRASS, Wogau ... LICHENDORF-LIHOVCI ... dále Mureck, Trate, Lenart, Gočova, Biš, Placar, Ptuj a dál sa napojiť na stávající trasu k Chorvatským hranicám (vasnivykolista)
Kakamil
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Kakamil » ned čer 01, 2008 3:09 am

Většina z nás jezdila Vien-Graz-Maribor a dolů. Nechápu, proč mě Maďarsko nenapadlo dříve a bude to možná i sjízdnější. Ti rakušáci mi nějak nesedí. Posledně ve 2 ráno - v poslední vesnici před hranicí - měří ryghlost (?). Jo,jo zbytek euro-pápá. :cry:
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » ned čer 01, 2008 8:10 am

To ale zaplatíš známku ve Slovensku-150Sk, potom v H a HR do Rijeky přez Zagreb stojí asi 200Kn a najedeš o 150 km více
a ztratíš čas nákupem vinět. Nakonec stejně z pohodlnosti pojedeš po staré trase, protože to je nejrychlejší.
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

stejné i Maďarsko

Příspěvekod pecho » ned čer 01, 2008 8:16 am

Co já vím od kluků ze Slovenska, byli se mnou na lodi kluci z Košic, tak je Maďaři ještě provokovali, v noci je dojelo auto a začalo blikat, tak zrychlili, no a pak je prej předjeli zastavili a vypálili jim festovou pokutu, takže jestli to bylo, že se nemaj rádi, nebo by to udělali každému, netuším. Zdraví Pecho
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » ned čer 01, 2008 11:08 am

Kakamil píše:Většina z nás jezdila Vien-Graz-Maribor a dolů. Nechápu, proč mě Maďarsko nenapadlo dříve a bude to možná i sjízdnější.

Jak jsem psal už dříve (7.5.), pro moraváky to je trasa známá, km jsou stejné, spotřeba bude příznivější, čas delší. Ale přeci jen po té dálnici to je pohodlnější, snad i bezpečnější.
Pokud by mě v hlavě nestrašilo rovnítko: 15km = 35€ (dříve 0,75), asi bych to neřešil...
Koral
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Koral » ned čer 01, 2008 7:31 pm

Jedna mapka, která se tady (myslím) neobjevila.

http://www.cestnina.si/doc/karta%20-%20vinjete.pdf

Z ní vyplývá, že se nestačí vyhnout tomu kousku dálníce do Mariboru,
protože podle mapky to bude spoplatněno až na hranice HR.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » ned čer 01, 2008 9:11 pm

K tomu si přečti ten popisek vpravo dole. Píše se něco o tom, že ten úsek bude zpoplatněn po roce 2008.
Jinde se uvádí, že to bude pro vozidla přez 3,5t. Tak uvidíme.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » ned čer 01, 2008 9:40 pm

Baharis píše:
Kakamil píše:Většina z nás jezdila Vien-Graz-Maribor a dolů. Nechápu, proč mě Maďarsko nenapadlo dříve a bude to možná i sjízdnější.

Jak jsem psal už dříve (7.5.), pro moraváky to je trasa známá, km jsou stejné, spotřeba bude příznivější, čas delší. Ale přeci jen po té dálnici to je pohodlnější, snad i bezpečnější.
Pokud by mě v hlavě nestrašilo rovnítko: 15km = 35€ (dříve 0,75), asi bych to neřešil...

Za 15 kmje to dost. Ale zkus ještě jeden výpočet:
35:4 (prům.počet cestujících): 2 (tam a zpátky) : 2 (počet cest za rok, případně více)
výsledek je 2,2 Euro. To se snad dá přežít, myslím.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » ned čer 01, 2008 9:54 pm

No jo, při těch uvedených počtech máš celkem pravdu. Ale já vlastním autem nejezdím, letos jedu jen jednou - s manželkou a jen ve dvou. To se potom výpočty změní....
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » ned čer 01, 2008 10:14 pm

To vůbec není spravedlivé.
Jedině spravedlivé je:
Ujel jsi tolik a tolik km po mé dálnici, zaplať tolik a tolik FIFŇÁRŮ :!:
Všechno ostatní, je podvod.

Můžeš jezdit půl roku. Že nechceš nebo se ti to nehodí, nás nezajímá.
Je to samé, jako kdyby jsi šel okolo pekárny a pekař na tobě požadoval platbu za 200 rohlíků.
Mněl jsi si je přece koupit. Že se ti to zrovna nehodí? Co je pekařovi potom?
Možnost jsi měl :!: :whist:
alffa
Naposledy upravil(a) alffa dne ned čer 01, 2008 10:16 pm, celkem upraveno 1 x.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » ned čer 01, 2008 10:15 pm

No, to jo. Budeš muset omezit nákup zlata a briliantů :cry:
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » ned čer 01, 2008 10:51 pm

To s těmi ujetými km zavedou v SI příští rok pro vozidla nad 3,5t přes satelit a ve výhledu to bude pro všechny. Potom si budeš muset koupit jednotku na odečet i na těch pár km. Zatím má každý stát svůj systém i jednotku a to bude teprve horor. Budeš s nostalgií
na tomto fóru vzpomínat na "levnou SI vinětu". A zase bude o čem mluvit.
hanes
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod hanes » pon čer 02, 2008 7:33 am

Stále existuje maďarská varianta, Baharis ji popsal i bez použití dálnice. A i kdyby hrozila už jenom dálnice, pořád bude HU viněta levnější. Loni jsem kupoval desetidenní za cca 10 éček, což není žádná krize.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » pon čer 02, 2008 8:11 am

Normálně to SI do Postojné stálo cca 22EUR tam i zpět. Těch 13 navíc je sranda proti 240 o kolik mě zdražili 20 dní ve 2a1/2 letos.
Jel bych i jinam ale jezdit s člunem do GR by asi bylo horší, když to musím sám ukočírovat.
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » pon čer 02, 2008 8:25 am

tataS píše:Jel bych i jinam ale jezdit s člunem do GR by asi bylo horší, když to musím sám ukočírovat.

Tak jeď do Itálie. Vždyť je to naproti. ;)
alffa
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » pon čer 02, 2008 9:39 am

Jednou mi stačilo Bibione! Aby to stálo za to, tak bych musel až dolu na Sicilii a to je 2t km a jsem na tom s poplatky za dálnici
hůž než do GR a ten horor už pro mě není. Znám to když jsem tam jezdil služebně.
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Příspěvekod Sullaco » pon čer 02, 2008 11:17 am

A jak to bude s osobákem který přesahuje s vlekem 3500 tuny? Konkrétně je váha přesně 3550kg :?

Zpět na